LANZAROTE

Lanzarote

Myślicie, że Wyspy Kanaryjskie są nie dla Was? Wolicie bardziej urozmaicony krajobraz niż woda i biały piasek? A oprócz ciekawych miejsc do zwiedzania, marzycie o błogim lenistwie na pięknej plaży? Wybierzcie Lanzarote – Wyspę Archipelagu Kanaryjskiego zlokalizowaną najbliżej Europy, z panoramą jednak zupełnie „nie-europejską”!

 

Lanzarote jest wyjątkowa pod wieloma względami. Najbardziej widoczny powód niezwykłości wyspy to stożki wulkaniczne, których jest tu około 300. Mieniąc się w słońcu wieloma kolorami przypominają bardziej księżycowy, niż ziemski krajobraz.

 

Drugą istotną różnicą jest zabudowa. Tak jak inne Wyspy Kanaryjskie, tak i Lanzarote zyskiwała znaczenie na turystycznej mapie świata. Jej władze jednak, zadbały o zachowanie charakteru wyspy i w porę, odpowiednimi ustawami zablokowały budowę wysokich hoteli i kurortów wczasowych. Dzięki czemu, możemy obecnie podziwiać harmonizującą z otoczeniem architekturę, czyli przede wszystkim niewysokie domki o białych ścianach, ozdobione drewnianymi elementami w odcieniach zieleni i błękitu.

 

Wyspa obfituje w wydarzenia kulturalne, często organizowane są tu spektakle i festiwale pod gołym niebem, koncerty symfoniczne, a także muzyki popularnej.

 

Lanzarote zachęca do odwiedzania jej razem z dziećmi – ma dla nich przygotowane sporo atrakcji, a płytkie zatoki i piaszczyste plaże stwarzają idealne warunki do bezpiecznej kąpieli i zabawy najmłodszych turystów.

 

Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote - windsurfing kitesurfing

Wyspy Kanaryjskie – Lanzarote – windsurfing kitesurfing