Inne

Atrakcje turystyczne Sardynii

Quartu Sant’Elena

Miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sardynia, w prowincji Cagliari (przylega do Cagliari od wschodu). To trzecie pod względem wielkości miasto na Sardynii. Jest tu kilka pięknych nadmorskich dzielnic na przykład Capitana.

 

Villasimius

To typowo turystyczne miasteczko, nad morzem, na południowo-wschodnim cypelku Sardynii – leży u północnej nasady cypla. Wybrzeże od Cagliari na wschód usiane jest plażami oraz zatoczkami (malownicze klify). Villasimius to główny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy w tej części wybrzeża. Stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania i południowej i wschodniej części wyspy. Duża ilość imprez, festynów, dyskotek, restauracji, barów. Lokalna kuchnia, przysmaki, rękodzieło, można kupić pamiątki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest to dobre miejsce dla osób lubiących nurkowanie oraz sporty wodne. W tym rejonie można wybrać się w rejs z któregoś z portów turystycznych – w Villasimius czy Capitana i odwiedzić morski obszar chroniony.

 

Posada

Posada to malownicza miejscowość położona na zboczu wapiennej góry. Możemy zwiedzić na jej szczycie ruiny średniowiecznego zamku della Fava czyli Zamku  Bobu. Stare miasto, wąskie, kręte uliczki i niezliczona ilość schodków. Malowniczy widok na okolice oraz pobliskie wioski. Rozległa równina oraz jeziora, delta rzeki Posady. Dużo różnych gatunków ptaków (spotkamy tu na przykład flemingi).    Rozległe wybrzeże, piękny krajobraz, piaszczyste plaże (uznawane za jedne z najpiękniejszych we Włoszech przykładowo Orvile, su Tiriarzu) i czyste, ciepłe, turkusowe morze.

 

San Giovanni

W pobliżu zlokalizowane jest nadmorskie, małe miasteczko San Giovanni (północna część wschodniego wybrzeża Sardynii). Znaleźć tu można wiele atracji, ciekawych miejsc i tras do wędrówki (zwłaszcza w górach), ładne plaże. Pojawiają się małe domki, dużo zieleni, można spróbować lokalnej żywności np. serów i win, sardyńskiego chleba. Nieopodal są też takie miejscowości jak: La Caletta (port turystyczny, warto udać się stąd w rejs po Golfo Orosei– przepiekna zatoka), Montelongu. Trzeba też zwrócić uwagę na: Pedra Longa, la Grotta dei Colombi, Cala Goloritzè, Cala Mariolu, la Grotta del Fico, Cala Sisine. Można nurkować, uprawiać sporty wodne, pływać.

 

San Teodoro

Nadmorskie miasteczko położone 27 km od San Giovanni. Urocze plaże (największa z nich – długa Cinta, która oddziela wielki staw Stagno di San Teodoro od morza). Bardzo różnorodne ptactwo morskie- można tu obserwować czaple siwe, kaczki łyski oraz sokoły.

 

Pula

To pełne życia w sezonie nadmorskie miasteczko na południowy zachód od Cagliari. Można tu kupić sardyńskie rękodzieło lokalne. Wiele ciekawych imprez, festiwali, festynów, koncertów i wydarzeń. W miasteczku jest bardzo znana, lubiana przez turystów popularna i ładna plaża Nora. Rosną palmy, występuje wiele gatunków roślin, można dostrzec różne zwierzęta, wybrzeże jest bardzo urozmaicone. Jest tu centrum nurkowe i centrum przyrodnicze. Znajdziemy też niezwykłe akwaria z morskimi zwierzętami, muzeum wielorybów i delfinów oraz szpital dla żółwi. Do ważnych zabytków należy romański kościół z 1080 roku pod wezwaniem Św. Efisio. Pełni on ważną rolę podczas najsłynniejszego folklorystycznego święta Sardynii.

 

Porto Pino

Nadmorska miejscowość należąca do Sant’Anna Arresi. Wręcz idealne warunki do nurkowania, uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i innych sportów wodnych. Przepiękne plaże i zejścia do morza, biały piasek, krystalicznie czysta woda. Warto też obejrzeć interesujące obiekty pod wodą.
Blisko jest urocza wysepka Sant’Antioco oraz dobre miejsce do surfingu czyli Porto Botte.

 

Santadi 

Bardzo tradycyjna miejscowość w głębi lądu. Starówka miasteczka została zbudowana ze skały wulkanicznej, można tu kupić prawdziwe lokalne rękodzieło. Do zabytków zalicza się muzeum etnograficzne ze znaleziskami z epoki nuragicznej. Warto udać się w sierpniu na folklorystyczny festyn Matrimonio Mauretano czyli mauretańskie wesele (pełniący ważną rolę w historii). Mieszkańcy przebierają się wtedy w tradycyjne stroje, niezapomniany widok i wspomnienia.

 

SAM_1687

 

 

 

 

SAM_1690

 

 

 

 

SAM_1691

 

 

 

 

SAM_1694

 

 

 

 

SAM_1696

 

 

 

 

SAM_1698

 

 

 

 

SAM_1699

 

 

 

 

SAM_1700

 

 

 

SAM_1703

 

 

 

SAM_1705

 

 

 

SAM_1706

 

 

 

SAM_1707

 

 

 

 

SAM_1708

 

 

 

 

Sardynia - Różne - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

 

Sardynia - Różne - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

 

Sardynia - Różne - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

 

Sardynia - Różne - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

 

Sardynia - Różne - zdjęcia, atrakcje

 

 

Sardynia – Różne – zdjęcia, atrakcje