Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Popularny kurort w Egipcie na półwyspie Synaj, leżący w jego południowej części. W miejscowości jest mocno rozbudowana baza hotelowa oraz ośrodki nurkowe i snorkellingowe. Miejsce słynie też z pól golfowych. Ośrodki dla miłośników sportów wodnych są dostosowane do nurków na każdym poziomie, a także dla osób, które odważą się jedynie na snorkelling. Okolica bogata jest w różnorodne rafy, namorzyny i ławice kolorowych ryb. A poza nurkowaniem w Sharm El Szejk pełno jest także innych atrakcji, jak delfinaria, tory kartingowe, parki wodne, mariny, wycieczki quadami, wielbłądami czy konno.

 

W Sharm El Sheikh spędziłem 2 dni (nie uwzględniając 48h, spędzonych w oczekiwaniu na kupno nowego biletu i lotu z przesiadką we Frankfurcie!!! A tak!!! Pobyt dłuższy niż 4 tygodnie, uniemożliwia nam powrót charterem. Można lecieć tylko samolotem rejsowym). Celem podróży była naprawa aparatu, a przy okazji odwiedzenie tego słynnego, nierzadko negatywnie ocenianego miejsca, znajdującego się 100km od Dahabu. Co tu dużo mówić. Gorąc i nachalni sprzedawcy! Średnia temperatura 5 stopni wyższa niż w Dahabie (był to Sierpień, czyli najcieplejszy miesiąc, a temperatura w Sharm sięgała 47 stopni w CIENIU!). Jest to miasto typowo nastawione na rozrywkę i konsumpcję. Napisy na szyldach w każdym języku. Kluby, dyskoteki, kasyna. Egipskie Las vegas:) Nic ciekawego, prócz kilku godzin, które spędziłem z 3 lokalesami. Byli tak mili, że przygarnęli mnie i pokazali obrzeża, gdzie raczej turyści nie trafiają. Oczywiście problem pojawił się potem. Jak się ich tu pozbyć, bo oni wcale nie zamierzali się ode mnie oddzielić…W końcu zaprowadzili mnie na duży targ i tam się rozdzieliliśmy. Zdjęcia poniżej przedstawiają szlak podróży:)

Sharm El Sheikh

Niezłe wdzianko:)

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

 

 

Żywy, czy już nie?:)

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

Warto skosztować lokalnej fajki. Ma moc!!!

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

Hard Rock Cafe….a zaraz obok był, z tego co pamiętam, Burger King, Mc lub Kfc. I pomyśleć, że 30 lat temu nic tutaj nie było, prócz wioski Beduinów…

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

 

Deszcz w Egipcie w Sierpniu?:)

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

 

Jakieś tajemnicze zwierzątko…

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

 

Właśnie przez takie jeżowce, warto zakładać buty wychodząc na rafę:)Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

Spotkanie z rdzennymi mieszkańcami Sharm El Sheikh.Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

Doszliśmy! Widok z góry na rafę, a w oddali miasto.

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

Kawa w towarzystwie 3 faraonów. A zaraz za nami była sztuczna góra! Serio! Pierwszy raz w życiu widziałem sztucznie zrobioną górę, a na niej kafejki.

Sharm El Sheikh - zdjęcia, atrakcje

 

 

Sharm El Sheikh – zdjęcia, atrakcje

 

http://www.sieplywa.pl/siewie/5681/Polski_akcent_w_Dahabie