Windsurfing / ASPC

Alacati jest nazywana mekką windsurferów ze względu na panujące warunki. Sezon trwa od końca marca do października/listopada.

 

Początkujący adepci sportów wodnych oraz dzieci  będą zadowoleni z porannych warunków, gdy północno-zachodni wiatr Meltemi nie jest zbyt silny, a długi, blisko 300- metrowy odcinek płytkiej wody wzmacnia poczucie bezpieczeństwa na pierwszym etapie nauki.Koło południa, siła wiatru się wzmaga, co cieszy bardziej zaawansowanych windsurferów.

Poszukiwacze silniejszych wrażeń, powinni wypłynąć w głąb zatoki, gdzie wczesną wiosną i jesienią napotkają 1,5 metrowe fale, dzięki przeważającym wiatrom z południa.

 

W Alacati znajduje się duży, wygodny pięciogwiazdkowy hotel oraz kilka małych pensjonatów. Mieści się tu także kilka windsurfingowych baz , a jedną z najsłynniejszych z nich jest : Alacati Surf Paradise Club. Oferuje ona swoim klientom 250 sztuk desek i dwa razy większą ilość żagli o rozmiarach 1,5 m2 – 8,5m2. Wypożyczenie sprzętu w podstawowym pakiecie to koszt około 150 euro tygodniowo.

 

Po wodnych atrakcjach, można odpocząć w znajdującej się obok bazy kawiarence.

 

image157

 

 

 

image133

 

 

 

image111

 

 

 

image109

 

 

 

image107

 

 

 

image105

 

 

 

image103

 

 

 

image101

 

 

 

image099

 

 

 

image097

 

 

 

image095

 

 

 

image019

 

 

 

image017

 

 

 

image011

 

 

 

image007

 

 

 

image005

 

 

Alacati-Szkoła ASPC - zdjęcia, atrakcje

 

 

Alacati-Szkoła ASPC - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

Alacati-Szkoła ASPC - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

Alacati-Szkoła ASPC - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

 

 Alacati-Szkoła ASPC – zdjęcia, atrakcje