Wyspa Sant’ Antioco

 

Wyspa Sant’ Antioco

Mała urocza wysepka na północny-zachód z Teulady, połączona z Sardynią. Piaszczyste plaże, warte uwagi katakumby oraz muzeum archeologiczne i etnograficzne. Jest również przepiękne miasteczko o tej samej nazwie – Sant’Antioco.

 

Wyspa i miasto we Włoszech, w regionie Sardynia, w prowincji Carbonia-Iglesias (obecnie wioska rybacka). W północnej części wyspy Sant`Antioco znajduje się jeszcze inne miasteczko portowe – Calasetta. Miejscowość założona przez Fenicjan. Jest połączona z południowo-zachodnią częścią Sardynii zbudowaną przez Kartagińczyków groblą. Wyspa Sant`Antioco to obecnie jedyne miejsce na świecie, gdzie jeszcze wyrabia się tkaninę bisiorową (zwaną morskim jedwabiem).

 

Kręte i wąskie uliczki, niska zabudowa. Bardzo duża ilość ciekawych zabytków w tym rejonie (chętnie odwiedzany przez turystów). Wyspa słynie z doskonałej kuchni i wspaniałych winnic (produkuje się tu dwa gatunki win: Sardus Pater i Trebbiano). Specjalnością tutejszej kuchni są: świeży tuńczyk, jagnięcina, wieprzowina, a także słodki przysmak o nazwie sebadas. Sebadas jest to rodzaj płaskich pączków nadziewanych serem i polanych miodem.

 

Zachęca się do spróbowania potraw oraz lokalnych, sardyńskich dań w restauracji Ristorante Sebera w Teuadzie.

 

W pobliżu jedna z dziesięciu najpiękniejszych plaż Sardynii- tajemnicza Cala Domestica .

 

Można też wypożyczyć rowery i udać się (na przykład z dziećmi) na przejażdżkę po okolicy. Polecane jest zwiedzenie podmorskich grot, wędkowanie czy jazda konna. Dobrym pomysłem jest też rejs jachtem wzdłuż wybrzeży Sardynii. Lokalne wydarzenia dostarczą atrakcji oraz będą dobrą okazją do degustacji. Charakterystyczne zwierzęta i ciekawa roślinność, zapewnione przepiękne widoki.

Sardynia - Wyspa Sant Antioco - zdjęcia, atrakcje

 

Sardynia – Wyspa Sant Antioco – zdjęcia, atrakcje