Taba

Taba

Nazywana jest „Bramą na Synaj”, ponieważ tutaj znajduje się przejście graniczne pomiędzy Egiptem a Izraelem drogą lądową, a także przejście w przystani morskiej dla osób udających się promem czy katamaranem do Akaby w Jordanii. Taba, dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu nad brzegiem morza jest także lubianym miejscem wypoczynku dla wczasowiczów z Izraela. To także miejsce lubiane przez nurków, dlatego też jest tu dobrze rozwinięta baza nurkowa. A na miłośników historii czeka wyspa Faraona wraz fortem krzyżowców.

 

Taba – turystyczna miejscowość, granicząca z Izrealem. Rozciąga się na około 40-50km. Odległości między poszczególnymi hotelami są dosyć znaczne. Całkiem fajne rafy i zamek na wodzie – to zapamiętałem z mojego pobytu tam. Wokół zamku  powstała cudowana rafa. Mozna ją ogladać przy pomocy specjalnego statku ze szklanym dnem. Dla kogoś, kto nie lubi komercji i woli oszczędzać grosza, pozostaje płynięcie wpław. Nie polecam, kiedy wieje wiatr do brzegu! :p Ale jakoś udało się dotrzeć. I nie żałuję. Piękna rafa koralowa, mnogość gatunków ryb. Opłynąłem zamek do okoła i wróciłem…W sumie jakies 30 minut płynięcia kraulem pod wiatr i fale. Ale warto było. Celem wycieczki do Taby, było przekroczenie granicy z Izrealem, żeby dostać nową wizę, niestety małe zamieszanie spowodowało, że zrezygnowalem. Ale w tym roku wrócę! I przejdę na drugą stronę:)

Taba

Główna atrakcja – zamek na wodzie.

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 

 

 Plaża i rafa…

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 Tabalibowie:p

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

Jeden z hoteli w Tabie

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

A tutaj Pan Komendant i jego podwładnyDahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 

 Zróbmy sobie zdjęcie po raz setny…

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 Co to jest, nie mam bladego pojęcia. Zaraz koło granicy z Izraelem.

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 Brama do nieba, czy piekła?

Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

 Zdjęcie być może tego nie oddaje, ale kolor wody był bajeczny…choć przejrzystość wody pozostawiała wiele do życzenia.Dahab - Taba - zdjęcia, atrakcje

Dahab – Taba – zdjęcia, atrakcje

http://www.windsurfing.pl/post/2522,dahab-oczami-polskiego-instruktora