Inne

Lanzarote – Różne – zdjęcia, atrakcje

Orzola

jest to  wioska rybacka, z której bez problemu przeprawimy się promem na wyspę La Graciosa. Orzola zainteresuje turystów unikających przeludnionych kurortów i szukających prawdziwego oblicza wyspy. Atutami miejscowości są ładne, piaszczyste plaże oraz niedrogie restauracje, serwujące rybne specjały, świeżo wyłowione z morza. Dla osób, które chcą tu spędzić kilka dni, czekają dobrze wyposażone apartamenty do wynajęcia.

 

Femés

Na obrzeżach masywu Los Ajaches leży jedna z najstarszych miejscowości na wyspie – wioska Femés. Najciekawszą budowlą jest tu zabytkowa  kaplica: Ermita de San Marciel. San Marciel jest patronem wyspy i rybaków, stąd wystrój kościółka obfituje w malowidła łodzi. Co roku, odpust w dzień San Marciela jest okazją do całonocnej fiesty z tradycyjnymi śpiewami i tańcami.

 

Mirador de Haría

W drodze do Teguise, warto zatrzymać się w punkcie widokowym: Mirador de Haría. Zobaczymy z niego panoramę miasta, a z drugiej strony  – widok na „dolinę tysiąca palem”. Nazywana jest tak, wysokogórska dolina Haria, ze względu na porastającą ją drzewa. Według legendy, każdy mężczyzna, któremu urodziło się dziecko, miał w tym miejscu posadzić palmę, dzięki czemu dolina zawdzięcza swój bujny, zielony charakter.

 

Spot Las Cucharas

Las Cucharas to miejsce popularne wśród amatorów sportów wodnych, przede wszystkim za sprawą rozgrywanych tu międzynarodowych zawodów windsurfingowych (PWA).

 

Osoby nie związane z wyczynowym uprawianiem sportu, też będą zadowolone. Czekają na nich dwie bazy windsurfingowe, gdzie można wypożyczyć sprzęt, przechować własny, czy skorzystać z rad instruktorów. Warto pamiętać, że warunki panujące w Las Cucharas nie są najłatwiejsze. Szkwalisty wiatr i kamienne nabrzeże wymagają pewnych umiejętności. Kilkaset metrów od brzegu znajduje się także rafa koralowa, na którą należy uważać.

Lanzarote - Różne - zdjęcia, atrakcje

Lanzarote – Różne – zdjęcia, atrakcje