Primorsko

Kolejne miejsce na wybrzeżu, do którego zawitamy to malutkie (poza sezonem) Primorsko. Miejscowość jest o tyle interesująca, że podczas upalnego lata przyjmuje 50 – 60 000 turystów, podczas gdy liczba stałych mieszkańców wynosi zaledwie 5 000. Miejscowość cieszy się taką popularnością dzięki bardzo ładnym, piaszczystym plażom. Znajduje się tu Międzynarodowe Centrum Młodzieży Orbita pamiętające czasy socjalizmu. Teraz również prężnie funkcjonuje oferując pobyt głównie wycieczkom szkolnym, koloniom oraz organizując aktywny wypoczynek dla dzieci. Primorsko zaprasza turystów preferujących aktywne wczasy – popływamy tu motorówką i rowerem wodnym, polatamy motolotnią, a także pojeździmy na nartach wodnych. Amatorzy nurkowania będą również zachwyceni – miasteczko leży na półwyspie między Zatoką Diabelską a Stamopolo. Otacza je czyste, płytkie morze skrywające wiele tajemnic: zatopione wraki, podwodne jaskinie i niesamowitą roślinność, czyli to co nurkowie lubią najbardziej.

Na lądzie pogramy w siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa – centra sportowe kuszą świetnie przygotowanymi boiskami i kortami.

Nie lada atrakcją jest również rejs po rzece Ropotamo, wokół której utworzono rezerwat. Podczas wycieczki łodzią możemy podziwiać roślinność zbliżoną do tej występującej w tropikalnych lasach a nawet spotkać żółwie wodne odpoczywające w słońcu.

Po całodziennym aktywnym wypoczynku, wieczorem bez trudu znajdziemy miejsce na spokojny relaks w jednej z wielu restauracji (najlepsze przy ulicy Czarno More) lub szaleństwo do białego rana w klubie, czy dyskotece (wiele z nich jest czynne całą dobę).

Wyjeżdżając warto odwiedzić lokalny bazar i poszukać oryginalnej pamiątki.

P1030492

P1030493

P1030494

P1030495

P1030497

P1030498

P1030499

P1030500

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria - Primorsko - zdjęcia, atrakcje

Bułgaria – Primorsko – zdjęcia, atrakcje