Grotta del Bue Marino

 

Grota Neptuna – Grotte di Nettuno

Na zachodnim wybrzeżu Sardynii jest Grota Neptuna (grota ogrodowa w parku Sanssouci). Pomimo, że oddalona jest o 20 km od centrum miasta. Jest jedną z najpiękniejszych grot w całej Europie, a jej wiek szacuje się na 130 milionów lat. Na przylądek Capo Caccia, gdzie znajduje się jaskinia możemy dotrzeć na wiele sposobów. Do Groty możemy również dostać się wybierając jedną z licznych ofert lokalnych przewoźników portowych. Jednak największym wyzwaniem jest zejście w dół groty pokonując 652 schodki (nazywane escala del cabirol, czyli koźle schody), aby się dostać do groty od strony lądu. Bardziej imponujące wejście prowadzi ze szczytu skały.

 

Grota Neptuna to prawdziwa perełka Sardynii. Piękne formacje skalne i klimatyczne kolory. W jej wnętrzu znajduje się długie na 120 metrów słone jezioro, w którego wodach bajkowo odbijają się fantazyjne nacieki skalne. Duża ilość stalaktytów i stalagmitów sprzed milionów lat (część z nich jest jednak uszkodzona). Ogromna ilość turystów odwiedza to miejsce. Należy również wiedzieć, że przy bardzo wietrznej pogodzie i wzburzonym morzu Grota Neptuna jest nieczynna dla turystów.

 

Na szczycie groty znajduje się figura rzymskiego boga wód, chmur i deszczu – Neptuna. Wnętrze groty wyłożone jest muszlami, które należały do jednych z głównych elementów dekoracyjnych doby rokoko.

 

Sardynia - Grotta del Bue Marino - zdjęcia, atrakcje

 

 

Sardynia – Grotta del Bue Marino – zdjęcia, atrakcje