Faro de Jandia

 

Półwysep Jandia

Najdalej wysuniętą na południe częścią Fuerteventury jest Półwysep Jandia. Surowa przyroda i niezwykłe krajobrazy są chronione przez utworzony tu Park Narodowy. Wielokilometrowe plaże zachęcają do odpoczynku w ciszy i bez lawiny turystów. Walory tego miejsca doceniają zwłaszcza nurkowie i osoby lubiące rowerowe wycieczki.

 

Najdalsze zakątki półwyspu są trudno dostępne, do ich zwiedzania przyda się samochód terenowy. Można również skorzystać z kursującego dwa razy dziennie autobusu. Wycieczka autokarem odbywa się od Morro Jable aż do krańca półwyspu, gdzie znajduje się latarnia morska Faro de Jandia.

Morro Jable to miejscowość przy bazie promowej z ładną miejską plażą. Znajduje się przy niej wiele restauracji oraz kawiarni.  O poranku natomiast, rybacy  wypływają stąd  na swoich kolorowych kutrach na połów. Na trasie autokarowej wycieczki jest również Cofete ze swoją piękną, złocistą, słynną plażą (Playa de Cofete). Jest ona lubiana przez żeglarzy, a także.. naturystów.

 

Wśród mieszkańców popularna jest pogłoska o tym, że w czasach II wojny światowej stacjonowały tu łodzie podwodne nazistów, a wybrzeże było połączone z wyżej położoną Villa Winter tajnymi tunelami. Przy drodze do miasta znajduje się  punkt widokowy Mirador de Cofete, z którego możemy podziwiać piękny krajobraz półwyspu.

 

Fuerteventura - Faro de Jandia - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

Fuerteventura - Faro de Jandia - zdjęcia, atrakcje

 

 

 

Fuerteventura - Faro de Jandia - zdjęcia, atrakcje

 

 

Fuerteventura – Faro de Jandia – zdjęcia, atrakcje