Zatoka Orosei

 

Zatoka Orosei

Jej włoska nazwa to Golfo Orosei. Duża, przepiękna zatoka w środkowej części wschodniego wybrzeża Sardynii. Punkt gdzie w szczególny sposób morze łączy się z górami. Miejsce w sam raz na górskie wędrówki, wspinaczkę i spokojne wakacje. Egzotyczne morza, a od strony lądu zatokę otulają najwyższe góry Sardynii – Gennargentu. Pełne niezwykłych i widokowych tras turystycznych, niektóre z nich prowadzą do unikatowych, bajecznych plaż (na które można tylko albo dopłynąć łodzią albo dotrzeć pieszo przez góry- przykładowo do Cala Luna czy Cala Goloritze). Warto zwrócić uwagę na jedną z piękniejszych w okolicy plaż Cala Mariolu.

 

Są tu szlaki i trasy dla rodzin z dziećmi oraz dla wytrawnych znawców. Niesamowite widoki, najwyższy kanion w Europie Su Gorroppu. Dzika przyroda, znajdująca się pod ochroną, częściowo oswojone zwierzęta i autentyczna sardyńska kultura. Piaszczyste zejścia do morza, przejrzysta woda (ciekawe formacje skalne pod wodą, warte zobaczenia). Małe zatoczki, urocze plaże, możliwość kąpieli i miłego spędzenia czasu. Ostre skalne kolumny nazywane są przez miejscowych „obcasy”.

 

Można udać się w całodniowy rejs po Golfo Orosei i odwiedzić wybrane plaże. Niektóre z nich znajdują się pod ścisłą ochroną. Warto spróbować tutejszych potraw: krewetki, sardynki (słynna fregola), owoce, chleb, różne rodzaje win. Miła atmosfera, przyjaźni ludzie, przepiękny krajobraz.

Sardynia - Zatoka Orosei - zdjęcia, atrakcje

Sardynia – Zatoka Orosei – zdjęcia, atrakcje