Przeloty, pobyt

Prom na wyspę

Drugi tydzień Października 2013, miałem okazję spędzić na jednej z wysp kanaryjskich – Fuerteventurze. W trakcie pobytu, nie omieszkałem skorzystać z okazji i zawitać na inną słynną wulkaniczną wyspę – Lanzarote. Wstaliśmy z kolegą o 5 rano, by koło 6 wyruszyć promem. Rejs trwał około godziny.

 

Wyjazdy windsurfing kitesurfing Lanzarote

 

Ze statku, rozpościerał się cudowny widok na wschód słońca i zbliżającą się wyspę, słynącą z obecności kilkuset wulkanów. Zawitaliśmy do portu „Playa Blanca” na południu wyspy. Samochód wypożyczyliśmy na Fuerteventurze. Okazało się, że ubezpieczenie działało również na sąsiedniej wyspie, więc bez obaw mogliśmy wyruszyć w podróż. W Playa Blanca, wulkaniczny klimat jeszcze nie dawał o sobie znać. Natomiast parę kilometrów dalej, całkowicie zmienił się krajobraz.

 

Wyjazdy windsurfing kitesurfing Lanzarote

Zakwaterowanie

Przy spocie Las Cucharas, położonych jest kilka hoteli:

 

  • Gran Melia Salinas
  • Barcelo Lanzarote Resort (znajduje się od spotu około 10 minut drogi piechotą i oferuje bardzo dobre warunki mieszkaniowe)
  • Mansion Nazaret (znajduje się od spotu około 10 minut drogi piechotą i oferuje bardzo dobre warunki mieszkaniowe)
  • Barcelo La Galea
  • Los Zocos

Warto również skorzystać z pomocy lokalnych baz windsurfingowych. Ich pracownicy z pewnością, udzielą porady gdzie, co, jak i za ile można znaleźć:)

 

Hotel Barcelo Lanzarote Resort

Wyjazdy windsurfing kitesurfing Lanzarote

Przeloty

Loty w sezonie wakacyjnym nie należą do najtańszych. Powinniśmy zmieścić się w okolicach 800-1000 zł/2 strony za bilet. Poza sezonem jest możliwość kupna biletów za 600-700 zł. Warto rozpatrzyć loty z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Z Polski często dostaniemy się do tamtejszych krajów nawet za 100 zł i mniej. A stamtąd loty kosztują czasami 100-200zł:)

 

Ceny pełnych wycieczek na wyspy kanaryjskie w sezonie letnim, startują od 2-2,5 tys zł w górę. Jednakże już w okresie jesiennym można znaleźć niezłe przeceny np. z 3300 zł na 1800 zł 🙂

 

Lotnisko oddalone jest o kilkanaście kilometrów od miasta Costa Teguise. Na spot bez problemu dostaniemy się taksówką w cenie około 10 euro. Z pewnością również zabiorą Wasz sprzęt, jeżeli wzięliści go ze sobą.

Wyżywienie

Hotelowe lub na mieście. Lokalne jedzenie to istne niebo w gębie. Polecamy:) Smaczne i w dobrej cenie.

 

Wyjazdy windsurfing kitesurfing Lanzarote

Ważne informacje:

  • Waluta – euro
  • Czas przesuwamy o godzinę wstecz w stosunku do czasu w Polsce. W miesiącach Wrzesień – Październik dni są najdłuższe na Wyspach Kanarysjkich – 11 godzin dziennych. Zatem nie zdziwmy się, gdy w Polsce będzie ciemno o 17, a tam dopiero o 19. Takie zjawisko spotkało mnie właśnie w Pażdzierniku.
  • Przelot z Polski na wyspy kanaryjskie trwa 5h.
  • Na wyspach raczej bez problemu można porozmawiać w języku angielskim.
  • Wyspy objęte są w całości strefą bezcłową, dzięki czemu benzyna jest tańsza – około 4,50zł, a ceny artykułów spożywczych, mimo waluty euro, zbliżone są do polskich.

wyjazdy windsurfing kitesurfing lanzarote