Przeloty, pobyt

Do Alacati można dostać się na dwa sposoby. Pierwszy, krótszy, to przelot samolotem, a drugi to dojazd samochodem, co jest jednak dosyć czasochłonne, zważywszy na fakt, iż do pokonania mamy 2,5 – 3 tys. km w 1 stronę:). Co więcej, jeżeli jedziemy samemu, to koszt takiej podróży, może być wyższy, niż przelot. Wybierając podróż samolotem, wybieramy lot czarterowy do Izmiru. Loty bezpośrednie, jeżeli dobrze pamiętam, odbywają się z każdego większego miasta Polski. Można też polecieć do Stambułu, a stamtąd lokalnymi liniami Turkish Airlines, które latają 1-2 razy w ciągu dnia, dostać się do Izmiru. Niestety, problem jest z tanimi liniami, których po prostu brak. Bilety do najtańszych nie należą. Ja wylatywałem pod koniec Czerwca. Lot na szczęście został opłacony przez szkółkę. Z tego, co się orientuję, cena wyniosła 1500zł/ 2 strony. Lot Warszawa – Izmir (lotnisko Adnan-Menderes) oraz Izmir – Warszawa. 3 godzinki i byłem na miejscu. Z lotniska zostałem przetransportowany taksówką wprost do szkółki ASPC w Alacati. Jeżeli kupujemy całą wycieczkę, to touroperatorzy już dbają o to, byśmy szybko i bezpiecznie zostali przetransportowani do miejsca docelowego.

 

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

Decydując się ostatecznie na podróż samochodem, która z pewnością nie będzie nudna, zważywszy na fakt, iż będziemy przejeżdżać przez kilka krajów, będziemy musieli pokonać mniej więcej trasę, którą zaznaczyłem na mapie pod spodem. Do wyboru mamy 3 opcje. W okresie wakacyjnym należy liczyć się z faktem sporych utrudnień na granicach, a to za sprawą tłoku, który z pewnością będzie panował. Przejeżdżając przez Węgry, obieramy kierunek Budapeszt, a potem Szeged. Wjeżdżamy do Serbii, gdzie w miejscowości Nis możemy zdecydować się na przejazd przez Sofię w Bułgarii i podróż, aż do granicy tureckiej  (jest to opcja krótsza, ale możemy spędzić więcej czasu na granicach) lub jedziemy przez Macedonię i Grecję, dojeżdżamy do Salonik i kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża w kierunku Turcji. Kiedy dotrzemy do Turcji, możemy wybrać opcję krótszą i podjechać do Canakkale, gdzie odbędziemy krótką podróż promem, po czym jedziemy przez Izmir, aż do Alacati. Jednak istnieje też dłuższa opcja. Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić Stambuł i Bursę to może również zdecydować się na taką trasę. Z Bursy dalej na Izmir i Alacati.

 

 

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

Biura podróży oferują nam możliwość zakwaterowania głównie w 3 hotelach. Pierwszy, największy z nich i położony tuż przy spocie, to Alkoclar (zdjęcia poniżej). Możemy wybrać również Hotel Solto, położony za Alkoclar, ale również dosyć blisko akwenu do pływania. Najdalej położony jest Altin Yunus Resort (2 km od centrum IIicy, 4 km od Cesme i 7km od spotu). Ale nawet takie położenie nie sprawia kłopotów z dostaniem się na spot. Wystarczy wsiąść do Dolmus Busa (jeżdżą co 10 minut) i za kilka Lirów dojechać w ciągu 10-15 minut.

 

Hotel Alkoclar Alacatiwyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

 

Widok z hotelu Alkoclar na zatokę w Alacati

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

 

 Basen na terenie hotelu Alkoclar

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

 

 Teren wokół hotelu 

image152

 

 Hotel Alkoclar Alacati w całej swojej okazałości 🙂

image150

 

 Kąpielisko przy hotelu w zatoce Alacati

image148

image146

 

Miasto Alacati – dzielnica domków jednorodzinnych – tutaj mieszkałem

image142

image122

 

W tym domku mieszkałem, pracując w Alacati

image120

 

 Tak wyglądało wnętrze mojego lokalu

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

wyjazdy windsurfing kitesurfing alacati

 

 Wyjazdy windsurfing kitesurfing Alacati – SZKOLENIA