Wyjazdy-Jericoacoara Brazylia-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Warun
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zobacz ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zobacz ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
Powrót

Przewodniki

JERICOACOARA

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - JERICOACOARA - BRAZYLIA

Jericoacoara to bajkowa miejscowość położona nad Oceanem Atlantyckim w północno – środkowej części Brazylii. Błękitne niebo, krystalicznie czysta woda i ogromna plaża wprost bijąca po oczach bielą piasku sprawiają, iż możemy tam poczuć się niczym bohaterowie reklamy batona „Bounty – smak raju”, którym zazdrościliśmy od dziecka. Gdyby znudził nam się z jakichś powodów widok nieskazitelnie białej plaży, możemy dla kontrastu pooglądać groźnie wyglądające skały, o które rozbijają się fale Atlantyku. Widok wcinających się zuchwale w ocean czerwonawo – brązowych skał skąpanych w gorącym blasku zachodzącego słońca stanowi wystarczający powód, aby choć raz w życiu znaleźć się w tej miejscowości. Jericoacoara – choć bogata w widoki i atrakcje turystyczne – jest tak naprawdę położoną 300 km na zachód od Fortalezy niewielką wioską rybacką, która z czasem przekształciła się w mekkę surferów. Co ważne, nadal nie straciła ona swojego kameralnego charakteru i – mimo ogromnej atrakcyjności turystycznej – nie zamieniła się w typowy nadmorski kurort, w którym aby znaleźć miejsce na plaży, trzeba wykonać slalom między wrogo łypiącymi turystami, a w celu spokojnego udania się na nocny odpoczynek należy zaopatrzyć się w stopery pozwalające na odizolowanie się od huku knajp i dyskotek. Trudno w to uwierzyć, ale Jericoacoara jeszcze 20 lat temu była naprawdę zupełnie prymitywną wioseczką rybacką, pozbawioną elektryczności, telefonów, telewizorów i infrastruktury drogowej. Nawet pieniądze były tutaj rzadko używanym cywilizacyjnym „dobrodziejstwem”. W 1984 roku okolice Jericoacoary stały się obszarem ochrony przyrody. W 2002 roku utworzono tutaj natomiast park narodowy. Dzięki temu miejscowość utrzymała swój urokliwy charakter, nie przekształcając się w turystycznego molocha. I choć przybywający tutaj goście nie muszą obawiać się, iż w celu skorzystania z ciepłego prysznica, będą musieli pokonać dziesiątki kilometrów – Jericoacoara posiada normalną infrastrukturę hotelową (z pensjonatami o wdzięcznych nazwach w rodzaju „Plaża Chili” czy „Błękitny komar”), to jednak nadal obowiązują tutaj pewne „ograniczenia cywilizacyjne” – jak na przykład zakaz stawiania oświetlenia ulicznego. Zwolennikom prowadzenia hucznego nocnego życia być może będzie to przeszkadzać, jednak osoby pragnące zaznania odpoczynku od wielkomiejskiej cywilizacji i zatłoczonych kurortów, z pewnością docenią niepowtarzalny klimat tego miejsca. Jak głosi anegdota, Jericoacoara słynie z tego, iż mało komu udało się zostać tutaj tak długo, jak głosiły pierwotne plany. Siła przyciągania tej urokliwej wioski jest wprost zniewalająca.

 

Windsurfing

Światowej sławy miejscówka freestylowa (zwana skrótowo Jeri) na jednej z najpiękniejszych plaży globu. Wydzielona strefa do kitesurfingu i windsurfingu. Plaża piaszczysta, miejscami kamienie, na które należy uważać (miejsce jest oznaczone).

Świetne warunki zarówno do skoków jak i do jazdy.

Sezon na najlepszy wiatr trwa tutaj od sierpnia do lutego (między 20 a 30 węzłów) – z reguły najsilniej wieje po południu.

Ze względu na warunki w wodzie można wyróżnić tu trzy strefy – bliżej brzegu, w zatoce – gdzie woda jest płaska, jednak wiatr raczej słaby i kapryśny. Dalej jest strefa załamywania się fal – najbardziej oblężona, z równymi, długimi falami do ok. 2,5 metra wysokości oraz niezłym wiatrem. Jeszcze dalej – fale nie są już tak regularne, ale za to wieje silniej.

Woda w tej okolicy ma nie mniej niż 25 stopni, zatem pianki nie są potrzebne.

W okolicy jest jeszcze drugi spot – dla bardzo zaawansowanych – Malhada (kilkaset metrów od głównego spotu, w górę wiatru). To spot wave, gdzie zagrożeniem są skały, dlatego bezpieczniej jest pływać tu podczas odpływu, gdy są one odsłonięte.

Tatajuba – spot z płaską wodą, ok. 35 km od Jeri

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - JERICOACOARA - BRAZYLIA

Jak dotrzeć? Do miasta Fortaleza, stamtąd autobusem lub wynajętym samochodem.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - JERICOACOARA - BRAZYLIA

Fortaleza (stolica stanu Ceará /wym.: Sia:ra/): w czasie wypoczynku w surfingowych kurortach warto zrobić sobie jedno – czy nawet kilkudniową przerwę na zwiedzenie stolicy regionu, czyli miasta Fortaleza. Jego nazwa, jak nietrudno się domyślić, pochodzi od fortecy postawionej tutaj przez Holendrów w 1649 roku w celu zapewnienia ochrony przed miejscową ludnością indiańską. Fort ochronił wprawdzie Holendrów przed Indianami, nie spełnił jednak swojej funkcji w obliczu najazdu innych Europejczyków – w 1654 roku zdobili go Portugalczycy, nadając mu nazwę Fortaleza de Nossa Senhora da Assunçao. Stolicą regionu Ceará stała się Fortaleza już w 1799 roku, jednak pełny rozwój miasta przypadł na II połowę XX wieku. Jest to jedno z największych i najciekawszych miast Brazylii, łączących – jak właściwie wszystkie wielkie ośrodki municypalne tego kraju – wiekową tradycję z nowoczesnością. Amatorzy – a zwłaszcza amatorki – zakupów odzieżowych obowiązkowo muszą wybrać się na tzw. Feira Noturna. Jest to odbywający się każdego dnia przy ulicy Avenida Beira Mar nocny targ, gdzie można kupić niemal wszystko – począwszy od produktów spożywczych (popularnością cieszą się np. pyszne egzotyczne orzechy) po przepiękne wyroby ręcznie robione na szydełku, takie jak bluzki, chusty obrusy czy nawet hamaki. Melomani mogą się tu zaopatrzyć w oryginalne instrumenty muzyczne używane przez południowoamerykańskich Indian, a następnie udać się do jednego z licznych miejscowych lokali, aby odtańczyć tam regionalny „taniec kokosowy” (dança do coco). Tańczy się go w kręgu i dostarcza on wiele radości zarówno tubylcom, jak i turystom. Okoliczności jego powstania nie były jednak wesołe – narodził się on bowiem wśród afrykańskich niewolników rozłupujących kamieniami kokosy w tamtejszych młynach cukrowych. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozrywek także znajdą w Fortalezie coś dla siebie. Historię miasta można poznać w Museu de Fortaleza, skąd warto udać się także do staromiejskiej katedry (mogącej pomieścić nawet 5 tys. wiernych) oraz rzecz jasna do słynnej Fortecy. Miłośników sztuki współczesnej ucieszy z kolei wizyta w centrum kultury i sztuki „Centro Drago do Mar”, gdzie organizowane są rozmaite wystawy prezentujące dzieła artystów z regionu Ceará. Na terenie Centrum znajdują się także restauracje, kina oraz planetarium.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - JERICOACOARA - BRAZYLIA

HOTELE W JERICOACOARA W BRAZYLII 

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - JERICOACOARA - BRAZYLIA

Czas: (dla miasta Fortaleza, stolicy regionu Ceará: przesuwamy zegarki o 4 godziny wstecz)

Waluta: Real brazylijski (BRL) 1 EUR = ok. 3,2 BRL

Kuchnia: Oryginalna kombinacja zwyczajów kulinarnych zaczerpniętych jeszcze od Indian oraz wpływów kuchni europejskiej. Brazylijczycy spożywają głównie dania oparte na fasoli i ryżu, nie brakuje tutaj jednak także typowych dla Europy produktów takich jak swojska kiełbasa czy piwo. W nadatlantyckich kurortach królują rzecz jasna ryby oraz wszelkie owoce egzotyczne – ananasy, papaje czy marakuje oraz… pieczone kraby.

Wizy: Polacy odwiedzający Brazylię w celach turystycznych mogą przebywać na terenie kraju bez wizy przez 90 dni w okresie półrocznym. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, potrzebna nam będzie wiza. Nasz paszport musi być ważny minimum 180 dni od daty przekroczenia granicy. Wjeżdżając do kraju otrzymamy specjalną kartę wjazdu, którą należy przechować w bezpiecznym miejscu i okazać przy wyjeździe. Wjeżdżając do Brazylii możemy być również poproszeni o okazanie biletu powrotnego oraz odpowiedniej kwoty pieniędzy zapewniającym nam utrzymanie w czasie pobytu. UWAGA: Należy dobrze pilnować swojego bagażu, zdarzają się bowiem przypadki podrzucania turystom niechcianego „bagażu” przez przemytników narkotyków. W żadnym wypadku nie należy godzić się na przewiezienie czyjegokolwiek bagażu bądź jakichkolwiek paczek. Kary za posiadanie bądź przewożenie narkotyków bądź za udzielenie przemytnikom pomocy przestępczej mogą wynosić nawet do 25 lat więzienia.

Zdrowie

Przy wyjeździe w okolice Fortalezy, do miejscowości położonych nad morzem nie są wymagane szczepienia. Jeśli planujemy podróże wgłąb kraju, zwłaszcza strefy tropikalne (lista stanów dostępna np. tutaj http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/brazylia/191), należy sprawdzić, czy nie obowiązują nas szczepienia przeciwko żółtej febrze.

Obowiązuje zwyczajowa ostrożność w spożywaniu surowych owoców i warzyw.

Ambasada

Ambasada Polska w Brazylii w Brasilii

SES - Avenida das Naçoes, Qd. 809 Lote 33
70.423-900 Brasilia-D.F. Caixa Postal 07/0263
tel. (0-055 61) 32128000
fax. 3242-85-43

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by