Dlaczego powstało biuro podróży Surfski.pl?
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • GRUDZIEŃ w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-11-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Grudzien 2023
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
Powrót

Newsy

Dlaczego powstało biuro podróży Surfski.pl? Dlaczego warto z nami wyjeżdżać?

28-11-2022
Dlaczego warto wybrać biuro podróży Surfski.pl?

Z nami odkryjesz nowe oblicze windsurfingu

 

Dlaczego powstało biuro podróży Surfski.pl?

Dlaczego warto z nami wyjeżdżać?

"DLACZEGO windsurfing jest tak popularny? Dlaczego moi klienci wybrali właśnie tę dyscyplinę sportu?"

Każdego roku zadaję to pytanie setkom kursantów. Co ciekawe, zdecydowaną większość z nich stanowią lekarze, na drugim miejscu są prawnicy, następnie przedsiębiorcy, osoby pracujące w dużych korporacjach itd. Krótko mówiąc - bardzo zapracowane osoby.

Jaka jest najczęściej udzielana odpowiedź?

Pewnie już nie możecie się doczekać, a więc uchylę rąbka tajemnicy.

"Windsurfing to jedyna dyscyplina sportu, jaką uprawiam, która pozwala mi zapomnieć o codzienności, problemach, troskach, stresach. Jest to tak angażujący sport, że wszystko inne schodzi na dalszy plan."

Osobiście w pełni zgadzam się z tym twierdzeniem. Na załączonym zdjęciu, fotograf uchwycił mnie w chwili, gdy nic poza windsurfingiem się nie liczyło. Byłem tylko ja, deska, żagiel, wiatr i woda (Vassiliki 2022).

Aloha

Nazywam się Krzysztof Lipiński. Zanim opowiem Ci o tym, dlaczego powstała moja firma Surfski.pl, chciałbym, abyś, Drogi Czytelniku, trochę mnie poznał.

Ukończyłem Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość. W trakcie nauki czułem jednak, że praca w tej branży, szczególnie w trybie korporacyjnym, nie idzie w parze z moim charakterem, temperamentem i miłością do sportu. Nieustanny stres, wyścig z czasem, który niszczy przede wszystkim zdrowie, a potem relacje interpersonalne. Siedzący tryb życia, osiem godzin dziennie przed monitorem, zdecydowanie nie wpisują się w mój styl funkcjonowania. Zbyt kocham wolność, podróże, świeże powietrze i słońce, aby pozwolić zamknąć się w czterech ścianach biura.

Większość znajomych podążała taką właśnie ścieżką kariery. Ja planowałem pójść swoją drogą, zająć się czymś, co mnie pasjonuje i potrafi pochłonąć bez reszty – rozwijaniem własnej firmy. Podczas studiów miałem okazję poznać smak innego życia, ponieważ wiele podróżowałem i pracowałem, m.in. jako instruktor windsurfingu. To właśnie windsurfing dawał mi poczucie wolności. Sprawił, iż postanowiłem założyć firmę od razu po obronie pracy magisterskiej, czyli w 2014 roku.

 

Dlaczego Surfski.pl? Dlaczego windsurfing?

W 2013 r. po powrocie do Polski, po wielu wojażach, poczułem się spełniony jako instruktor windsurfingu. Wyszkoliłem i poznałem wiele ciekawych osób, zwiedziłem wspaniałe miejsca, przeżyłem mnóstwo przygód, podszkoliłem znajomość języków obcych, no i znacznie podniosłem swoje umiejętności techniczne w pływaniu na desce z żaglem. Postanowiłem podzielić się z innymi moim doświadczeniem i wiedzą. Powziąłem sobie za cel, aby stworzyć własne biuro podróży SURFSKI.PL. Pragnąłem zająć się kompleksową organizacją zagranicznych, windsurfingowych wyjazdów szkoleniowych.

Zdjęcie przedstawia grupę, która wyjechała z nami do Dahabu w majówkę 2022

 

Obalić mity dotyczące windsurfingu

Każdy sport ma swoje tajniki. Podobnie jest w przypadku windsurfingu. Niejednokrotnie przyglądając się z brzegu prawdopodobnie pomyślałeś „Chciałbym tak pływać, ale jest to dla mnie zbyt trudne” lub „To nie dla mnie. Nawet nie wiedziałbym, od czego zacząć naukę”.

Istnieje błędne przekonanie, że windsurfing jest trudny do nauczenia się. Krąży również kilka innych mitów dotyczących tego sportu, które poprzez swoją działalność pragnę obalić. Główne mity to:

 • Windsurfing jest trudnym sportem
 • Windsurfing to bardzo drogi, wręcz ekskluzywny sport
 • Wyciągnięcie żagla z wody wymaga sporej tężyzny fizycznej
 • Pływanie na windsurfingu wymaga umiejętności doskonałego pływania wpław
 • Windsurfing jest niebezpieczny
 • Nie ma sensu jechać samemu na windsurfing
 • Windsurfing jest nudny
 • Pływać w ślizgu można tylko przy mocnym wietrze od 4 Beauforta w górę

 

Więcej na ten temat przeczytasz w specjalnym artykule, który swego czasu miałem okazję zredagować i opublikować:

https://www.surfski.pl/news/317-nauka-plywania-na-windsurfingu10-mitow.html

 

Jako podstawę swojej działalności wybrałem WINDSURFING i skupiam się na rozwoju tej dyscypliny sportu. Kocham pływać na desce z żaglem i cieszę się z każdego nowego adepta, który stawia swoje pierwsze kroki pod okiem moich instruktorów. Organizuję wyjazdy i szkolenia na każdym poziomie zaawansowania.

 

Co znaczy wyrażenie SURFSKI?

Surfski - biuro podróży dla aktywnych

W kontakcie z każdym kursantem, moi instruktorzy starają się kierować kilkoma bardzo ważnymi zasadami:

 

1. Serdeczne powitanie każdego kursanta;

2. Uprzejmość i uczynność  w stosunku do kursanta w trakcie trwania całego turnusu;

3. Rozpoznanie umiejętności oraz ambicji kursanta;

4. Fascynacja (zarażanie zajawką) kursantów;

5. Sukces klienta (skupienie się na tym, by kursant robił progres)

6. Koleżeńskość w kontakcie z kursantami i innymi instruktorami;

7. Informowanie kursanta o błędach i sukcesach (na wodzie oraz w trakcie videoanaliz)

 

Patrząc teraz na pierwsze litery każdej zasady, możemy zauważyć, iż tworzy się z tego słowo SURFSKI :) To sprawia, że instruktorzy mogą łatwiej zapamiętać te 7 zasad.

 

Z zamiłowania do aktywnych wakacji

Coraz większa liczba wyjeżdżających na urlop osób postanawia spędzić go w sposób aktywny. Wyjazdy, w trakcie których główną atrakcją są siedzenie i nicnierobienie powoli odchodzą w niepamięć. Single, pary, paczki przyjaciół oraz całe rodziny preferują, aby ich wakacje obfitowały w niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Nie jest więc dziwnym fakt, iż szkolenia sportowe – np. windsurfingowe, cieszą się aż tak dużą popularnością. Planując wakacje, warto zatem wziąć pod uwagę możliwość spędzenia ich w sposób nieco inny, niż robiliśmy to dotychczas.

Windsurfing to sport przyjazny dla środowiska

Bez paliwa, bez hałasu, bez szkody dla środowiska. Brzmi jak slogan reklamowy? Być może, ale faktem jest, że żagiel napędzany jest siłą wiatru. Dlatego też harce na windsurfingu to w 100% ekologiczny sposób spędzania czasu. Czy istnieje coś piękniejszego jak pozostawanie w harmonii z naturą?

 

Sport, który nigdy się nie znudzi

Każda sesja na wodzie jest zupełnie inna od poprzedniej. Różne prędkości i kierunki wiatru, zupełnie płaska lub pofalowana woda, pływanie stylem freeride, race lub freestyle – wszystkie te czynniki sprawiają, że za każdym razem, gdy jesteśmy na wodzie dzieje się coś innego. Jeśli dodamy do tego dziesiątki różnych trików i sztuczek, których technikę wykonywania można szlifować praktycznie w nieskończoność, to mamy świetne zajęcia na lata.

 

Bo windsurfing to świetna zabawa dla całej rodziny

Niepodważalnym atutem windsurfingowych wyjazdów zagranicznych jest to, że bazy windsurfingowe zlokalizowane są zazwyczaj w malowniczych, nadmorskich miejscowościach. Piękne plaże, fantastyczne warunki do pływania na desce z żaglem oraz często liczne atrakcje poza-sportowe są czynnikami, dzięki którym windsurfingowe wyjazdy są atrakcyjne dla wszystkich członków rodziny (nawet tych niepływających). 

Spory odsetek osób decydujących się na tę formę wypoczynku nigdy wcześniej nie miało styczności z windsurfingiem. Z tego też powodu preferują zorganizowane wyjazdy szkoleniowe, w trakcie których oprócz tradycyjnych urlopowych zajęć biorą udział w szkoleniach windsurfingowych

Dzięki szkoleniu w Surfski w bardzo krótkim czasie kursant zyskuje możliwość zostania samodzielnym windsurferem. Cieszę się z każdego, nawet najmniejszego progresu kursantów, a zaufanie, jakim darzycie moje biuro podróży, utwierdza mnie w przekonaniu, że działam skutecznie.

Windsurfing to okazja do integracji, poznania innych osób

Nasze wyjazdy to nie tylko szkolenia windsurfingowe. Kwaterujemy instruktorów w hotelu z kursantami, dzięki czemu wieczorami możemy integrować wszystkich uczestników. W Grecji organizujemy grupowe obiadokolacje w lokalnych knajpach. Rozmawiamy o windsurfingu i nie tylko. Nawiązywane są nowe przyjaźnie, czy nawet relacje biznesowe.

Często nowo poznani windsurferzy umawiają się na kolejny wspólny wyjazd z Surfski. Cieszy mnie to niezmiernie. Są uczestnicy, którzy od początku istnienia firmy (2014 r.) wyjeżdżają z nami każdego roku (czasem nawet 2-3 razy w jednym sezonie). Namawiają na wspólny wyjazd swoich bliskich i znajomych, dzięki czemu tworzy się rodzina windsurferów Surfski.pl. Jest nas już kilka tysięcy osób!!! A wszystko zaczęło się od pierwszego oficjalnego wyjazdu we wrześniu 2014 r. do Dahabu, w którym uczestniczyło około 15-20 kursantów. Niewielu wierzyło w powodzenie projektu Surfski.pl.....a jednak ciężką pracą, zaangażowaniem, motywacją, pokonując tysiące przeszkód, udało się zrealizować marzenia.

 

Przede wszystkim ciągle się rozwijać, pokonywać własne bariery, ulepszać jakość usług

Dziękuję za Wasze opinie. Czytam wiadomości, maile od Was. Często pytam o zdanie, o feedback w trakcie lub po powrocie z wyjazdu i to dzięki temu Surfski ewoluuje. To wspaniałe uczucie otrzymywać potwierdzenia, że włożone starania i praca przynoszą pozytywne doświadczenia kursantów. Wasze cenne uwagi i podpowiedzi pomagają mi dbać i podnosić jakość usług.

Dziękuję!

Krzysztof Lipiński

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by