Wyjazdy-Alta Badia Włochy-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • WIELKANOC 2024 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  28-03-2024
  Soma Bay WIELKANOC 2024 wyjazd z polskim instruktorem
 • Lefkada WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • SOMA BAY 2024

  Zapytaj o ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • DAHAB Maj 2024

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2024
  DAHAB Majówka 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • Soma Bay - LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024 NR 3​ - HOTELE
Powrót

Przewodniki

ALTA BADIA

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - ALTA BADIA - WŁOCHY

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

 

Alta Badia jest kurortem narciarskim, który znajduje się w Południowym Tyrolu, w samym centrum Dolomitów. Warto nadmienić, że Dolomity zostały wpisane na światową Listę Dziedzictwa UNESCO ( Sewilla, Maj 2009). Ośrodek narciarski z lokalizowany w słonecznej dolinie, ze wszystkich stron otoczony łagodnymi zboczami oraz wiecznie zielonymi lasami. Tuż powyżej wznoszą się majestatyczne szczyty górskie, takie jak Sella, Sassongher, Gherdenacia, Sas d’la Crusc, Lavarela i Conturines. Jako region Alta Badia obejmuje sześć nadzwyczaj urokliwych alpejskich wiosek zamieszkiwanych łącznie przez zaledwie 6000 stałych mieszkańców. To właśnie oni dbają o to, by pobyt w Alta Badia był dla każdego z gości niezapomnianym przeżyciem. Przyjrzyjmy się każdej z tych wsi z osobna:

 • Corvara jest wioską, która nawiązuje do tradycji turystyki w regionie Alta Badia
 • W Colfosco mamy okazję poczuć osobliwą atmosferę alpejskiej wioski w wielkim wydaniu
 • Miejscem spotkań miłośników wszelkiego rodzaju sportów jest La Villa
 • Badia to wioska znajdująca się w zacisznej okolicy 
 • San Cassiano jest miejscem bardzo romantycznym, chętnie wybieranym przez łasuchów z całej Europy
 • W La Val cisza i spokój niejednokrotnie aż ” kłują w uszy”

Obszar narciarski Alta Badia rozciąga się pomiędzy wysokościami od 1400 do 2700m n.p.m. i oferuje dostęp do 130 km świetnie utrzymanych nartostrad. Ponadto kurort Alta Badia jest jednym z tych ośrodków narciarskich, które tworzą Dolomiti Superski ( Dolomiti Superski to kurorty narciarskie Alpe di Siusi-Seiser Alm, Bruneck-Kronplatz, Alta Pusteria, Arabba, , Civetta, Cortina d`Ampezzo, Corvara, Marmolada, Obereggen, Predazzo, San Martino di Castrozza, San Vito di Cadore, Val Gardena, Val di Fassa, Val di Fiemme, Valle Isarco oraz oczywiście Alta Badia ( na czerwono zaznaczone są kurorty, do których mamy napisane lub właśnie piszemy przewodniki- wystarczy dodać hiperłącza do nich).

Region może poszczycić się doskonałymi wynikami w opadach śniegu, aczkolwiek świetnie prosperujący system sztucznego naśnieżania w razie zaistnienia takiej potrzeby jest w stanie skutecznie wspomóc warunki naturalne i pokryć znaczną część kluczowych tras ośrodka. Idealne warunki narciarskie panują tu zazwyczaj od końca listopada do połowy kwietnia, więc sezon należy tu do dość długich, a jazda na doskonale nasłonecznionych stokach to czysta przyjemność. Korzystna lokalizacja kurortu przyczynia się do tego, że Alta Badia jest punktem początkowym do najbardziej osławionych tras wycieczkowych w Alpach, a mianowicie szlaku Sella Ronda oraz narciarskiej trasy I Wojny Światowej.

Ośrodek narciarski reklamuje się sloganem „Apetyt na narty”, a to z racji tego, iż uważany jest za „najsmaczniejszy” kurort narciarski we włoskich Alpach. Serwowane tu potrawy przyrządzane są na mistrzowskim poziomie, a wszystko to za przystępną ceną. Kart menu z tak dobrym jedzeniem nie powstydziłyby się nawet najlepsze restauracje w Europie.

Stoki Alta Badia są odpowiednie dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. Zarówno początkujący, jak i zaawansowane osoby znajdą tu wiele terenów odpowiednich dla ich umiejętności. Obszary szkółkarskie o łagodnym kącie nachylenia nadadzą się świetnie do nauki jazdy na nartach, natomiast osoby o dużo większych umiejętnościach z pewnością nie pogardzą możliwością jazdy na osławionych trasach, chociażby Sella Ronda, Gebirgsjäger. Oprócz nich znajduje się tu wiele innych, doskonale utrzymanych nartostrad oznaczonych kolorem czarnym, np.  stoki Gran Risa w La Villa i Vallon-Boe w Corvara lub niezwykle atrakcyjna wizualnie trasa prowadząca w dół góry Lagazuoi.

Ogromną popularnością w tym regionie cieszą się wycieczki narciarskie. Znajdziemy tu bowiem jedne z najpiękniejszych tras w całych Alpach. Jednym z osławionych szlaków jest ten prowadzący dookoła masywu Sella, o nazwie Sella Ronda, kolejny szlak to trasa I Wojny Światowej. Alta Badia jest miejscem wręcz wymarzonym do rozpoczęcia takiej narciarskiej wycieczki, a idylliczne krajobrazy otaczające nas zewsząd z pewnością wynagrodzą trud i zmęczenie po całym dniu na nartach. Trasy do skitouringu są odpowiednie również dla osób średniozaawansowanych.

Osoby o niekończących się pokładach energii zainteresuje fakt, iż Alta Badia dysponuje oświetlonym stokiem do jazdy nocnej. Bez dwóch zdań- jazda pod rozgwieżdżonym niebem na niezatłoczonym stoku należy do przyjemnych.  

Narciarze biegowi bez problemu znajdą w Alta Badia obszary odpowiednie do uprawiania ich dziedziny sportowej, albowiem znajduje się tu 30 km tras biegowych. Trasy te przebiegają niezwykle malowniczo pośród idyllicznego alpejskiego krajobrazu i w otoczeniu majestatycznych szczytów Dolomitów. Ponadto dzięki połączeniu z „gigantem” Dolomiti Superski mamy okazję pojeździć również w sąsiednich kurortach.

Dla snowboardzistów doskonałą wiadomością okazać się może fakt, że w samej Alta Badia, jak i w jej bezpośredniej okolicy znajduje się kilka świetnie wyposażonych snowparków, w których oprócz typowych dla takich miejsc modułów znaleźć można również obszary przeznaczone do zabawy na śniegu, slalomy i wiele innych. Miejscem absolutnie uwielbianym przez snowboardzistów i freestylerów jest Snowpark  Alta Badia znajdujący się na płaskowyżu Piz Sorega. Park śnieżny podzielony został na dwie części, dzięki czemu osoby początkujące mówiąc potocznie „nie plączą się pod nogami” bardziej zaawansowanych jeźdźców. Obszar boardercross, szyny, skocznie i poręcze to tylko kilka z instalacji, jakie możemy tam znaleźć, a dodatkowym atutem tego właśnie snowparku jest fakt, iż można z niego korzystać całkowicie za darmo. Dostęp do Alta Badia Snowpark możliwy jest za pośrednictwem wyciągu nr.9. Kolejnym miejscem, do którego masowo spieszą młodzi ludzie jest Funslope BIOK, gwarantujący spore dawki dobrej zabawy. Miejsce to znajduje się w ośrodku narciarskim  Skicarosello Alta Badia, a sam snowpark nadaje się raczej dla bardziej doświadczonych osób z racji dość wymagającego ukształtowania terenu. Do Funslope dostaniemy się wyciągiem nr.8.  Kolejny snowpark leży tuż powyżej Corvara i jest miejscem dedykowanym młodszym użytkownikom stoków. To tu dzieci do lat 12 mogą przyjść i wypróbować swoich sił na skoczniach, parabolach, muldach, slalomie i wielu innych przygotowanych modułach. Osoby z duchem współzawodnictwa powinny koniecznie wybrać się na Film Slalom znajdujący się na stoku Col Alt. Obszar do slalomu wyposażony został w kamery rejestrujące przebieg zjazdu każdego z użytkowników. Po zjechaniu na dół można obejrzeć swoje poczynania, można również umieścić film w Internecie na specjalnej stronie aby pokazać go później rodzinie i znajomym.

Kurort narciarski Alta Badia jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Mogą liczyć oni na szereg udogodnień im dedykowanych, oraz na szeroki wachlarz atrakcyjnych działań również poza stokiem. Biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie połowa tras znajdujących się Alta Badia należy do raczej łatwych, to teren jak najbardziej nadaje się do nauki jazdy i doskonalenia technik narciarskich przez osoby początkujące. Ponadto w regionie znajduje się kilka naprawdę dobry szkół narciarskich, w których instruktorzy gotowi są dołożyć wszelkich starań, aby „zarazić” swoją pasją innych i przekazać im swoją wiedzę. Dodatkowo prawie we wszystkich wioskach w Alta Badia znajdziemy zarówno stoki, jak i wyciągi oraz przedszkola narciarskie dla dzieci.

Alta Badia w pigułce:

 • Niepowtarzalna okolica z kilkoma mniejszymi wioskami, z których każda ma do zaoferowania odrębny pakiet atrakcji
 • Stoki narciarskie utrzymane w doskonałym stanie
 • Połączenie z Dolomiti Superski dające dostęp do ponad 500km nartostrad
 • Kilka snowparków
 • Bogata oferta atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi
 • Wiele kilometrów tras biegowych
 • Mnogość atrakcyjnych tras spacerowych oraz na rakiety śnieżne
 • Region słynący z doskonałej kuchni
 • Bogata oferta apres-ski
 • Doskonale zorganizowana baza noclegowa

PRZELOTY I POBYT - ALTA BADIA - WŁOCHY

Baza noclegowa Alta Badia obejmuje praktycznie każdy typ zakwaterowania, od hoteli 4- i 5- gwiazdkowych, poprzez apartamenty, chalety, pensjonaty, po schroniska i gospodarstwa agroturystyczne. Niezależnie od budżetu, jakim dysponujemy możemy mieć pewność, że w Alta Badia znajdzie się nocleg odpowiedni dla naszych potrzeb i możliwości.

Do Alta Badia najłatwiej dostać się samolotem ( lot do Bolzano). Jeśli jednak zdecydujemy się na podróż własnym samochodem z pewnością nie będziemy żałować, gdyż trasa prowadzi przez malownicze tereny w Czechach i Austrii. Autostradą A1 kierujemy się w stronę Gorzyczki/Ostrava. Po wjechaniu na terytorium Czech wjeżdżamy na autostradę D1 i kontynuujemy wzdłuż E442/E462/R35 aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Naszą podróż kontynuujemy aż do zjazdu Zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov i wjeżdżamy na  Vídeňská/Trasa 52. Kontynuujemy drogą E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Następnie wjeżdżamy na  A5/E461 i jedziemy w kierunku E461/S1. Dalej jedziemy drogami S2, A23, A2 S6 oraz S36. Następnie nasza podróż przebiegać będzie drogami B96, B97, B95 i B96, a my podążając  za znakami „A10/Villach/Italien/Slowenien” wjeżdżamy na A10 i jedziemy zgodnie ze znakami na E66 w kierunku Lienz/B100/B106/Lendorf. Kontynuujemy drogą E66 pilnując drogowskazów na Lienz/Glocknerstraße. Następnie drogą SS244 jedziemy aż do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ALTA BADIA - WŁOCHY

W Alta Badia dzieci, jak i ich rodzice dzieci mogą korzystać z szerokiej oferty atrakcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych. Region Alta Badia można nazwać gigantycznym placem zabaw i oprócz na nartach i snowboardzie można tu jeździć na łyżwach, konno, na skuterach śnieżnych i psimi zaprzęgami. Ponadto istnieje tu wewnętrzna ściana wspinaczkowa, kryty basen oraz wiele oznakowanych tras spacerowych. Zimowe wędrówki po pokrytych śnieżnym puchem okolicach Alta Badia bywają bardzo inspirujące, a bajkowe pejzaże i majestatyczne Dolomity skłaniają do refleksji i służą wypoczynkowi. Samo Conturines dysponuje ponad 80km doskonale utrzymanych tras spacerowych, a w całym regionie jest ich niezliczenie wiele. Poza tym trasy te sprawdzą się równie dobrze w przypadku wypraw na rakietach śnieżnych. Po drodze znajduje się sporo punktów widokowych, a w kilku miejscach  mieszczą się darmowe punkty fotograficzne, gdzie można pstryknąć sobie zdjęcie na pamiątkę urlopu spędzonego w Dolomitach.

W wielu miejscach odwiedzanych przez narciarzy i turystów znajdują się urokliwe chaty serwujące ciepłe posiłki i napoje. Restauracje górskie  urządzone w rustykalnym stylu kuszą przytulnymi wnętrzami i przepięknymi zapachami z nich dobiegającymi aby usiąść choć na chwilę i dać się porwać ich magii. Wyjątkowa atmosfera jaka panuje w tych restauracjach sprawia, że mamy okazję poczucia na własnej skórze włoskiego Dolce Vita, a smakoszom pozwala zaspokoić nawet najbardziej skrywane pragnienia kulinarne.

Poza wyżej wymienionymi działaniami w Alta Badia znajduje się kilka godnych polecenia muzeów, m.in. Muzeum Ladin Ciastel de Tor oraz Ladin Ursus ladinicus. Okolica może poszczycić się sporym dziedzictwem historycznym, które to też z dumą stara się pokazać odwiedzającym region gościom.

Podczas urlopu narciarskiego w Alta Badia warto choć na chwilę zejść ze stoku i skorzystać z bogatej oferty zabiegów dla duszy i ciała oferowanych przez liczne SPA znajdujące się w okolicy. Nieskalane krajobrazy  i malownicza zakątki sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Wykwalifikowany personel w centrach odnowy biologicznej pomogą nam w uzyskaniu kwintesencji odprężenia. Zabiegi z wykorzystaniem ziół, Rasul, Shiatsu, kąpiele lecznicze, sauny, czy kąpiele w sianie to tylko niektóre z pozycji oferowanych w SPA w Alta Badia. 

W godzinach wieczornych życie w Alta Badia żyje własnym rytmem zachęcając wszystkich do dobrej zabawy. Jako, że kurort jest miejscem odpowiednim dla łasuchów, nie mogło tu oczywiście zabraknąć wielu doskonałych restauracji, w których można spróbować regionalnych specjałów, jak choćby ser Speck, krupnik czy słodkie wypieki. Potrawy przyrządzane według starych, tradycyjnych receptur mają niepowtarzalny smak i dość często nie sposób jest przestać jeść. Do ich przygotowania stosuje się lokalne produkty, które zresztą cieszą się ogromną popularnością w całej Europie. W Alta Badia znajdziemy zarówno eleganckie restauracje, jak i przytulne tawerny i bary. Po solidnym posiłku jedyne, co nam pozostaje, to wybranie odpowiedniego lokalu, w którym spędzimy resztę wieczoru, bo nie wierzę, że znajdą się osoby, które „odpuszczą” i zwyczajnie pójdą spać. Niezależnie od typu rozrywki, jaka preferujemy, możemy być pewni, ze w Alta Badia znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. W wioskach czeka na nas niezliczenie wiele barów, pubów, dyskotek, kawiarni, winiarni i herbaciarni. Alternatywą dla nich może być wieczór spędzony w „tyrolskich salonach”, w których w typowo górskiej atmosferze spędzimy przemiły wieczór dość często przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Z pewnością jest to rodzaj rozrywki, który nie każdemu przypadnie do gusty, aczkolwiek jest czymś, czego warto spróbować.

HOTELE W ALTA BADIA WE WŁOSZECH

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD ALTA BADIA

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by