Wyjazdy-El Yaque Wenezuela-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Warunki
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

EL YAQUE

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - EL YAQUE

El Yaque to przystań/spot wind- i kitesurfingowy na wyspie Margarita, położonej u wybrzezy Wenezueli (do której wyspa przynależy terytorialnie).

Spot

El Yaque to spot wind- (przede wszystkim slalom, freeride, freestyle) i kitesurfingowy. Wiatr – rano do 5, po południu nawet do 7 Bft. Największe szanse na wietrzne dni mamy od października do maja, (najsilniej wieje od stycznia), potem wiatr nieco się uspokaja i wtedy panują lepsze warunki do windsurfingu – również dlatego, że od czerwca/lipca jest już po sezonie kajtowym. Woda i powietrze są ciepłe, można spokojnie pływać bez pianek przez znaczną częśc roku. Woda przy większym wietrze mocno choppy. Najlepszy kierunek wiatru – północno-wschodni.

Świetne warunki do nauki, jedyny minus spotu to spore oblężenie, czasem lepiej uciec na pobliską wysepkę Coche, z przystani w El Yaque płynie się jedynie 20 minut, jest tam luźniej.

Plaża piaszczysta, troszkę kamieni.

Spot jest nieco trudniejszy niż Coche, ze względu na siłę wiatru (silniejszy niż na Coche, do tego szkwalisty), chop – nieregularne fale różnej wysokości, mogące dawać się we znaki mniej doświadczonym oraz tłok w wodzie.

Generalnie miejsce raczej uniwersalne, nawet dla totalnych profesjonalistów.

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT  - EL YAQUE

Jak dotrzeć?

W ofercie biur podróży można znaleźć bezpośredni lot (Dreamlinerem) na wyspę Margarita, lotnisko jest w Porlamar.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE  - EL YAQUE

Margarita to prawdziwa Perła Karaibów. Piękne, białe plaże ciągną się kilometrami, umożliwiając uprawianie wielu sportów wodnych czy nawet pływanie z delfinami. Margarita oferuje bogatą ofertę hotelową oraz wycieczkową. Aby zwiedzać wyspę, można wybrać się w rejs łodzią, który umożliwia obejrzenie wybrzeży oraz bogactwa fauny i flory. Jak przystało na Karaiby, możemy zobaczyć m.in. kolorowe papugi i tukany w ich naturalnym środowisku. Jeśli kochamy dziką przyrodę, powinniśmy udać się na wycieczkę do parku narodowego Laguna de la Restinga, królestwo tysięcy ptaków i ryb – doskonałym pomysłem będzie podziwianie ich z kajaka, ale można wybrać się tam również jeepem. Wspaniałą przygodą jest także wyprawa na półwysep Macanao (połączony z resztą wyspy bardzo wąskim paskiem lądu; kiedyś półwysep był odrębną wyspą) i wędrówka po tutejszych górach La Sierra, z których najwyższa ma 745 metrów. W "głównej" części wyspy również są góry i szlaki turystyczne, w tym rowerowy.

Stolicą wyspy jest La Asuncion, gdzie można podziwiać miejscową architekturę i zabytki takie jak Zamek Santa Rosa, muzeum Nueva Cadiz oraz katerda Nuestra Senora de La Asuncion – najstarszy kościół w Wenezueli. Gdy pojedziemy ze stolicy drogą w stronę miejscowości Los Robles, w pobliżu restauracji La Conga, znajdziemy Tropikalny Labirynt, wspaniały ogród z mnóstwem dzikich zwierząt, również tych wyrwanych z rąk nielegalnych handlarzy zwierzętami tropikalnymi.

Wyspa słynie również z połowów pereł, które można kupić. Zresztą, w ogóle warto tu robić również inne zakupy, ponieważ Margarita leży w strefie wolnocłowej. Największą ilość sklepów i centrów handlowych znajdziemy w Porlamar, zwłaszcza wzdłuż Zatoki Pampatar.

Warta zobaczenia jest również forteca z czasów kolonialnych – Castillo San Carlos de Borromeo, również znajdującą się w tej części miasta.

Najsłynniejszą z plaż jest Playa El Aqua, lecz jest tu ich mnóstwo, bez trudu znajdziemy drobniutki, biały piasek i czystą turkusową wodę. Inne znane plaże to Punta Arena – najbardziej wysunięta na zachód plaża na półwyspie Macanao, Playa El Saco i Playa El Restingo – położone tuż przy parku La Restinga, Playa Paraiso, Playa El Yaque czy Playa La Isleta.

Na wyspie trzeba uważać na cenne przedmioty, po zmroku bywa niebezpiecznie, dlatego warto stosować się do zaleceń obsługi hotelu, znających miejscowe zagrożenia związane z lokalną przestępczością. Ceny w Wenezueli nie są wysokie dla osób przybywających tu z dolarami, jednak miejscowi to często ludzie ubodzy, i jak to zwykle bywa w takich miejscach, próbujący powiększyć swój stan posiadania w niezbyt przyjazny turystom sposób.

 

Jeśli mamy więcej czasu i nie przyjechaliśmy tylko surfować, warto jest wybrać się również na niewielką wyspę Cubagua – około 40 minut łodzią na południe od Margarity. Ciekawostką historyczną jest fakt, że pierwsi osadnicy z Europy osiedlili się tu najwcześniej w całej Ameryce Południowej – założona została osada poławiaczy pereł. Do dziś mieszkańcy wyspy trudnią się tym zajęciem. Zazwyczaj w ofercie wycieczek dostępne jest nurkowanie w pobliżu tutejszej rafy oraz kąpiel błotna.

Jeśli chcemy zobaczyć więcej niż tylko wybrzeże, wybierzmy się na "mainland" czyli do kontynentalnej Wenezueli i zobaczyć niesamowitą przyrodę delty Orinoko, wraz z jej dziewiczymi lasami i gęstą siecią odnóg rzeki. Koniecznie trzeba też zobaczyć Park Narodowy Canaima (z najwyższym wodospadem świata – Salto Angel, mającym niecały kilometr wysokości!). Popularnym celem jest także Los Roques – park narodowy na archipelagu o tej samej nazwie. Znajduje się na północny-zachód od Margarity i najlepiej jest dostać się tam samolotem. Wycieczka  trwa zazwyczaj dwa dni i pozostawia niezapomniane wspomnienia. Archipelag tworzy ponad pięćdziesiąt wysp, z których tylko jedna jest zamieszkana (El Gran Roque). Absolutny raj. Świetne miejsce do nurkowania. Są tam również dobre miejsca do wind- i kitesurfingu – jedynie Gran Roque jest zabroniona dla kajciarzy, ze względu na lądujące samoloty. Nie wieje tam szczególnie mocno, ale średnio ok. 18 węzłów, a obecność wielu małych wysepek powoduje różnorodność warunków – od północnej strony atolu oceaniczny swell, południowo-wschodnie plaże – płaska woda.

Wenezuela słynie również z wysokich gór. Najwyższy szczyt, położony w Andach Północnych (w paśmie Cordiliera de Merida) – Bolivar - ma 5002 m n.p.m. Można nań wjechać kolejką linową – niebywała okazja by znaleźć się na dużej wysokości w tak krótkim czasie. Na terytorium Wenezueli znajduje się również Wyżyna Gujańska z malowniczymi górami "stołowymi" (najwyższa z nich to Roraima). To niezwykłe zróżnicowanie terenu sprawia, że Wenezuela jest krajem, w którym nikt nie będzie się nudził – od rasowego bywalca kurortów pod palmami po obieżyświata z plecakiem, szukającego górskich odludzi i cudów przyrody.

Turyści chętnie odwiedzają też rejon jeziora Maracaibo – największego jeziora Wenezueli. W jego zachodniej części znajduje się laguna Sinamaica.  Można tu zobaczyć wioski indiańskie (El Barro, Boca del Cano), których mieszkańcy żyją w domkach umieszczonych na palach w wodach laguny.

Poszukiwacze interesujących miejsc powinni wybrać się do Santa Dua de Córo – miasta, które było pierwszą stolicą Wenezueli  - by podziwiać wspaniałą kolonialną architekturę oraz wydmy. Ich szeroki pas tworzy prawdziwą pustynię. Ciekawostką jest fakt, że żyją tam wielbłądy, przywiezione z Afryki.

Jakkolwiek stolica państwa, Caracas, również oferfuje miejsca warte odwiedzenia, najlepiej w Wenezueli kierować się w rejony parków narodowych czy małych osad, gdzie ludzie są przyjaźni, a przestępczość znikoma. Większe ośrodki miejskie nie należą w tym kraju do bezpiecznych.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - EL YAQUE

HOTELE W EL YAQUE W WENEZUELI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE  - EL YAQUE

Waluta

Walutą są bolivary (VEB). Ceny są bardzo niskie (niższe niż w Polsce), jeśli wymienimy dolary na miejscową walutę w odpowiednim miejscu, a wysokie, jeśli zrobimy to w banku. Trzeba podpytać na miejscu, gdzie dokonać korzystnej wymiany.

Język

Obsługa zazwyczaj zna podstawowe zwroty w języku angielskim, lecz największą łatwość porozumiewania się mają ci turyści, którzy posługują się językiem hiszpańskim.

Wizy

Nie jest potrzeba wiza, paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy. Uznawane jest polskie prawo jazdy.

Prąd

Wtyczki i napięcie (110 V) –  takie jak w US, (tak zwany typ A) trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by