Wyjazdy-El Yaque Wenezuela-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Warunki
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  31-08-2023
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2023 nr 1
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • Wyjazd windsurfing 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2023
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2023
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Windsurfing Vassiliki '23

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2023
 • Power Jibe Week '23

  Zapytaj o ofertę
  21-07-2023
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2023
 • VASSILIKI Lipiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  07-07-2023
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 1 Polska Szkoła
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  20-04-2023
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2023
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2023
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2023 Wrzesień nr 2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • Vassiliki Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2023
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Lefkada WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2023
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2023
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2023
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2023
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2023
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • LEFKADA Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2023
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
Powrót

Przewodniki

EL YAQUE

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - EL YAQUE

El Yaque to przystań/spot wind- i kitesurfingowy na wyspie Margarita, położonej u wybrzezy Wenezueli (do której wyspa przynależy terytorialnie).

Spot

El Yaque to spot wind- (przede wszystkim slalom, freeride, freestyle) i kitesurfingowy. Wiatr – rano do 5, po południu nawet do 7 Bft. Największe szanse na wietrzne dni mamy od października do maja, (najsilniej wieje od stycznia), potem wiatr nieco się uspokaja i wtedy panują lepsze warunki do windsurfingu – również dlatego, że od czerwca/lipca jest już po sezonie kajtowym. Woda i powietrze są ciepłe, można spokojnie pływać bez pianek przez znaczną częśc roku. Woda przy większym wietrze mocno choppy. Najlepszy kierunek wiatru – północno-wschodni.

Świetne warunki do nauki, jedyny minus spotu to spore oblężenie, czasem lepiej uciec na pobliską wysepkę Coche, z przystani w El Yaque płynie się jedynie 20 minut, jest tam luźniej.

Plaża piaszczysta, troszkę kamieni.

Spot jest nieco trudniejszy niż Coche, ze względu na siłę wiatru (silniejszy niż na Coche, do tego szkwalisty), chop – nieregularne fale różnej wysokości, mogące dawać się we znaki mniej doświadczonym oraz tłok w wodzie.

Generalnie miejsce raczej uniwersalne, nawet dla totalnych profesjonalistów.

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT  - EL YAQUE

Jak dotrzeć?

W ofercie biur podróży można znaleźć bezpośredni lot (Dreamlinerem) na wyspę Margarita, lotnisko jest w Porlamar.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE  - EL YAQUE

Margarita to prawdziwa Perła Karaibów. Piękne, białe plaże ciągną się kilometrami, umożliwiając uprawianie wielu sportów wodnych czy nawet pływanie z delfinami. Margarita oferuje bogatą ofertę hotelową oraz wycieczkową. Aby zwiedzać wyspę, można wybrać się w rejs łodzią, który umożliwia obejrzenie wybrzeży oraz bogactwa fauny i flory. Jak przystało na Karaiby, możemy zobaczyć m.in. kolorowe papugi i tukany w ich naturalnym środowisku. Jeśli kochamy dziką przyrodę, powinniśmy udać się na wycieczkę do parku narodowego Laguna de la Restinga, królestwo tysięcy ptaków i ryb – doskonałym pomysłem będzie podziwianie ich z kajaka, ale można wybrać się tam również jeepem. Wspaniałą przygodą jest także wyprawa na półwysep Macanao (połączony z resztą wyspy bardzo wąskim paskiem lądu; kiedyś półwysep był odrębną wyspą) i wędrówka po tutejszych górach La Sierra, z których najwyższa ma 745 metrów. W "głównej" części wyspy również są góry i szlaki turystyczne, w tym rowerowy.

Stolicą wyspy jest La Asuncion, gdzie można podziwiać miejscową architekturę i zabytki takie jak Zamek Santa Rosa, muzeum Nueva Cadiz oraz katerda Nuestra Senora de La Asuncion – najstarszy kościół w Wenezueli. Gdy pojedziemy ze stolicy drogą w stronę miejscowości Los Robles, w pobliżu restauracji La Conga, znajdziemy Tropikalny Labirynt, wspaniały ogród z mnóstwem dzikich zwierząt, również tych wyrwanych z rąk nielegalnych handlarzy zwierzętami tropikalnymi.

Wyspa słynie również z połowów pereł, które można kupić. Zresztą, w ogóle warto tu robić również inne zakupy, ponieważ Margarita leży w strefie wolnocłowej. Największą ilość sklepów i centrów handlowych znajdziemy w Porlamar, zwłaszcza wzdłuż Zatoki Pampatar.

Warta zobaczenia jest również forteca z czasów kolonialnych – Castillo San Carlos de Borromeo, również znajdującą się w tej części miasta.

Najsłynniejszą z plaż jest Playa El Aqua, lecz jest tu ich mnóstwo, bez trudu znajdziemy drobniutki, biały piasek i czystą turkusową wodę. Inne znane plaże to Punta Arena – najbardziej wysunięta na zachód plaża na półwyspie Macanao, Playa El Saco i Playa El Restingo – położone tuż przy parku La Restinga, Playa Paraiso, Playa El Yaque czy Playa La Isleta.

Na wyspie trzeba uważać na cenne przedmioty, po zmroku bywa niebezpiecznie, dlatego warto stosować się do zaleceń obsługi hotelu, znających miejscowe zagrożenia związane z lokalną przestępczością. Ceny w Wenezueli nie są wysokie dla osób przybywających tu z dolarami, jednak miejscowi to często ludzie ubodzy, i jak to zwykle bywa w takich miejscach, próbujący powiększyć swój stan posiadania w niezbyt przyjazny turystom sposób.

 

Jeśli mamy więcej czasu i nie przyjechaliśmy tylko surfować, warto jest wybrać się również na niewielką wyspę Cubagua – około 40 minut łodzią na południe od Margarity. Ciekawostką historyczną jest fakt, że pierwsi osadnicy z Europy osiedlili się tu najwcześniej w całej Ameryce Południowej – założona została osada poławiaczy pereł. Do dziś mieszkańcy wyspy trudnią się tym zajęciem. Zazwyczaj w ofercie wycieczek dostępne jest nurkowanie w pobliżu tutejszej rafy oraz kąpiel błotna.

Jeśli chcemy zobaczyć więcej niż tylko wybrzeże, wybierzmy się na "mainland" czyli do kontynentalnej Wenezueli i zobaczyć niesamowitą przyrodę delty Orinoko, wraz z jej dziewiczymi lasami i gęstą siecią odnóg rzeki. Koniecznie trzeba też zobaczyć Park Narodowy Canaima (z najwyższym wodospadem świata – Salto Angel, mającym niecały kilometr wysokości!). Popularnym celem jest także Los Roques – park narodowy na archipelagu o tej samej nazwie. Znajduje się na północny-zachód od Margarity i najlepiej jest dostać się tam samolotem. Wycieczka  trwa zazwyczaj dwa dni i pozostawia niezapomniane wspomnienia. Archipelag tworzy ponad pięćdziesiąt wysp, z których tylko jedna jest zamieszkana (El Gran Roque). Absolutny raj. Świetne miejsce do nurkowania. Są tam również dobre miejsca do wind- i kitesurfingu – jedynie Gran Roque jest zabroniona dla kajciarzy, ze względu na lądujące samoloty. Nie wieje tam szczególnie mocno, ale średnio ok. 18 węzłów, a obecność wielu małych wysepek powoduje różnorodność warunków – od północnej strony atolu oceaniczny swell, południowo-wschodnie plaże – płaska woda.

Wenezuela słynie również z wysokich gór. Najwyższy szczyt, położony w Andach Północnych (w paśmie Cordiliera de Merida) – Bolivar - ma 5002 m n.p.m. Można nań wjechać kolejką linową – niebywała okazja by znaleźć się na dużej wysokości w tak krótkim czasie. Na terytorium Wenezueli znajduje się również Wyżyna Gujańska z malowniczymi górami "stołowymi" (najwyższa z nich to Roraima). To niezwykłe zróżnicowanie terenu sprawia, że Wenezuela jest krajem, w którym nikt nie będzie się nudził – od rasowego bywalca kurortów pod palmami po obieżyświata z plecakiem, szukającego górskich odludzi i cudów przyrody.

Turyści chętnie odwiedzają też rejon jeziora Maracaibo – największego jeziora Wenezueli. W jego zachodniej części znajduje się laguna Sinamaica.  Można tu zobaczyć wioski indiańskie (El Barro, Boca del Cano), których mieszkańcy żyją w domkach umieszczonych na palach w wodach laguny.

Poszukiwacze interesujących miejsc powinni wybrać się do Santa Dua de Córo – miasta, które było pierwszą stolicą Wenezueli  - by podziwiać wspaniałą kolonialną architekturę oraz wydmy. Ich szeroki pas tworzy prawdziwą pustynię. Ciekawostką jest fakt, że żyją tam wielbłądy, przywiezione z Afryki.

Jakkolwiek stolica państwa, Caracas, również oferfuje miejsca warte odwiedzenia, najlepiej w Wenezueli kierować się w rejony parków narodowych czy małych osad, gdzie ludzie są przyjaźni, a przestępczość znikoma. Większe ośrodki miejskie nie należą w tym kraju do bezpiecznych.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - EL YAQUE

HOTELE W EL YAQUE W WENEZUELI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE  - EL YAQUE

Waluta

Walutą są bolivary (VEB). Ceny są bardzo niskie (niższe niż w Polsce), jeśli wymienimy dolary na miejscową walutę w odpowiednim miejscu, a wysokie, jeśli zrobimy to w banku. Trzeba podpytać na miejscu, gdzie dokonać korzystnej wymiany.

Język

Obsługa zazwyczaj zna podstawowe zwroty w języku angielskim, lecz największą łatwość porozumiewania się mają ci turyści, którzy posługują się językiem hiszpańskim.

Wizy

Nie jest potrzeba wiza, paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy. Uznawane jest polskie prawo jazdy.

Prąd

Wtyczki i napięcie (110 V) –  takie jak w US, (tak zwany typ A) trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by