Ile trwa nauka windsurfingu
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • GRUDZIEŃ w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-11-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Grudzien 2023
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
Powrót

Newsy

Ile trwa nauka windsurfingu

20-02-2023
Ile trwa nauka windsurfingu

Ile trwa nauka windsurfingu

Pasjonatów pływania na desce z żaglem z roku na rok przybywa coraz więcej. Trudno się dziwić. Jest to bardzo wciągający sport, który obserwowany z brzegu wygląda imponująco. Jednym z pytań, jakie zadają sobie osoby, które nie miały jeszcze z nim styczności jest to, dotyczące czasu potrzebnego na naukę windsurfingu.

Ile trwa nauka windsurfingu

Czas potrzebny na naukę windsurfingu

Określenie sztywnej ramy czasowej jest właściwie niemożliwe. Jak w każdej dziedzinie życia jedni potrzebują więcej czasu, podczas gdy inne osoby mogą uczyć się dużo szybciej.

Kolejnym faktem jest to, że dzięki postępowi technologii, a co za tym idzie użyciu zupełnie innych materiałów, z których wykonany jest współczesny sprzęt windsurfingowy, nauka tego sportu jest o wiele łatwiejsza oraz szybsza niż kilkanaście lat temu.

Warto nadmienić, iż podczas pływania na desce z żaglem ważniejsza od siły rąk, pleców, nóg itd. jest technika. I to właśnie na naukę techniki poświęcamy najwięcej czasu.

Opanowanie zupełnych podstaw jest możliwe już nawet podczas 18 godzin szkoleń, lecz jest to jak już wspomniano kwestia bardzo indywidualna.

Od czego zacząć?

Odpowiem prosto – od znalezienia szkoły windsurfingu. Pewnie, że można próbować uczyć się samodzielnie. W praktyce jednak najprawdopodobniej oznaczać to będzie sporą dozę frustracji, wypracowanie błędnych nawyków oraz zwiększone ryzyko odniesienia kontuzji. Samodzielna nauka zajmie Ci znacznie więcej czasu.

Profesjonalny instruktor windsurfingu zaserwuje Ci pewną dozę wiedzy teoretycznej zanim jeszcze dotkniesz sprzętu. Jest to niezbędny element każdego szkolenia, bez którego tak naprawdę nie powinieneś zaczynać myśleć o wyjściu na wodę.

Później, gdy zaczniesz już stawiać swoje pierwsze kroki w tym sporcie, uwagi instruktora pozwolą Ci na poprawne wykonywanie manewrów, a co za tym idzie wypracowanie techniki niezbędnej do pływania na desce z żaglem.

Ile czasu będziesz potrzebować by pływać jak zawodowiec?

Ponownie, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest raczej możliwe. Ale jak zapewne wiesz, trening czyni mistrza. Zatem im częściej będziesz wychodzić na wodę i im więcej pracy włożysz w doskonalenie swojej techniki, tym szybciej to Ty będziesz obiektem, który podziwiać będą z brzegu osoby, które być może zastanawiają się nad rozpoczęciem przygody z windsurfingiem.

Jeśli szukasz wyjazdu szkoleniowego, w trakcie którego pod okiem profesjonalnego instruktora windsurfingu będziesz mógł poznać podstawy windsurfingu lub tez udoskonalić posiadane już umiejętności, koniecznie zapoznaj się z listą naszych kursów.

Niezależnie od tego, czy dysponujesz wolnym czasem wiosną, latem czy też jesienią z całą pewnością znajdziesz dogodny dla siebie termin.

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by