Wyjazdy-Fuerteventura-Przewodnik-Surfing-Fale, warunki wietrzne
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
Powrót

Przewodniki

FUERTEVENTURA - PRZEWODNIK SURFINGOWY

PRZEWODNIK SURFINGOWY - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich oddalona od kontynentu o 115 km. Bezkresne, łagodnie opadające do morza plaże i krystalicznie czysta woda stwarzają optymalne warunki dla miłośników kąpieli i sportów wodnych. Krajobraz wyspy zdominowany jest przez pasma górskie i rozległe równiny. Plaże z białym paskiem, wydmy, z rzadka porośnięte roślinnością równiny oraz malownicze pobielone domki o płaskich dachach, czynią z Fuerteventury niezwykle klimatyczne miejsce.

Surfing

Silne wiatry stwarzają doskonałe warunki do windsurfingu i kitesurfingu. Głównymi centrami windsurfingu są Morro Jable, Corralejo i Caleta de Fuste – tam odbywają się zawody pucharu świata. Jedną z najbardziej znanych plaż na wyspie jest Playa de Sotavento de Jandía. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się także Playa de Barlovento oraz Playa de Mottoral.

Spoty

Playa Sotavento – spot, w którym od 30 lat organizowane są zawody pucharu świata. W zależności od pory dnia i poziomu morza sprzęt należy donieść do wody ok. 150 m bądź wystartować przed bazą. Pływy na wybrzeżu przekraczają 2 m. 3 km od hotelu Sol Gorriones znajduje się spot Laguna, na którym wiele bardzo silny wiatr – z lewej strony od lądu.

Na Sotavento wiatr wieje z kierunku NE (cross-offshore). Siła wiatru ulega wzmocnieniu na skutek przepływu strug powietrza między pobliskimi wzgórzami. Występują również wiatry termiczne – najsilniejsze w godzinach rannych i wieczornych. Siła wiatru może dochodzić do 50-60 węzłów.

Baza Rene Egli Kite Center – położona między bazami windsurfingowymi nieopodal hotelu Melia Gorriones. Obowiązuje zakaz pływania na windsurfingu w obrębie akwenu kitesurfingowego. Można pływać albo na oceanie albo na lagunie.

Rocky Point jest jednym z najbardziej cenionych spotów na wyspie, dostępny zazwyczaj od września do maja. Osiągalny dla każdego, niemniej w bardzo wietrznie dni może okazać się dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonych surferów.

El Cotillo – czarna plaża dostępna przez cały rok. Zamykana dla zaawansowanych surferów kiedy prądy morskie są wyjątkowo silne, a fale sięgają do 6-7 metrów. Dla osób początkujących jest spotem alternatywnym otwartym od maja do października.

The Donkey – spot zlokalizowany na terenie parku naturalnego dedykowany dla osób średniozaawansowanych, nazywany także „szklistą plażą” zważywszy na sposób załamywania się fal. Latem bywa dość mocno zatłoczony.

Jandia – latem wieją tu północno- wschodnie wiatry. Są łagodniejsze niż w Sotavento. Zimą wieje niekiedy z południa i wówczas są tam najlepsze warunki do pływania.

Majanicho Majanicho – jeden z najlepszych spotów wave na wyspie. Fale są wprawdzie dość duże, ale łagodne. Wyjście bez przeboju bardzo łatwe. Skaliste zejście do wody.

Risco del Paso - Dobre warunki dla początkujących i średniozaawansowanych. Powstaje tam laguna o lekko zafalowanej powierzchni (chop); jej głębokość zależy od dnia pływu. Niekiedy jest tak mało wody, że powierzchnia jest płaska, a akwen nadaje się do freestyle’u. 

PRZELOTY I POBYT - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

Przelot

Na Wyspy Kanaryjskie można dolecieć samolotami rejsowymi tanich linii lotniczych, przesiadając się w Madrycie lub Barcelonie, albo czarterem na Teneryfę, a później lokalnym transportem lotniczym lub morskim.

Transport na miejscu

Autobusy kursują zarówno w stolicy, jak i między najważniejszymi kurortami; bez własnego środka lokomocji trudno się jednak dostać do mniejszych miejscowości położonych na wybrzeżu. Bilet można kupić u kierowcy. Najdroższym środkiem transportu są taksówki, a najtańszym rowery. Między wyspami kursują promy, katamarany i wodoloty. Jeżeli chcemy wypożyczyć samochód po okazyjnej cenie, warto skorzystać z możliwości rezerwacji online jeszcze przed wylotem na wyspę. 

Nocleg

Za tygodniowe wakacje z all inclusive zapłacimy od 1700 zł; dla porównania ceny na Teneryfie rozpoczynają się od 2000 zł.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

Co warto zwiedzić?

Stolicą wyspy jest Puerto del Rosario („Kozi Port”) zamieszkały przez prawie połowę wyspiarzy. Wszystkie najważniejsze miejsca turystyczne są na wyciągnięcie ręki, np. Casa Museo de Unamuno, w którym został zgromadzony dorobek znanego baskijskiego filozofa Miguela de Unamuno. Miasto nie jest szczególnie atrakcyjne, w okolicy nie ma ciekawych plaż, ale bliskość portu i lotniska sprawiają, że jest ważnym punktem komunikacyjnym.

Costa Calma –  to wspaniała, piaszczysta plaża z leżakami, głównie miejsce spotkań windsurferów i miłośników parasailingu, nart wodnych, siatkówki plażowej czy tenisa ziemnego. Turystów do Costa Calma przyciąga także Playa de Sotavento – złociste i ciągnące się przez kilkadziesiąt kilometrów wybrzeże, na którym nie trudno znaleźć spory kawałek wolnej przestrzeni. Część wybrzeża jest zajęta przez wspaniałe wydmy i urocze zatoczki.

Corralejo – jeden z popularniejszych kurortów na wyspie z wieloma hotelami i osiedlami turystycznymi, z którego możemy podziwiać leżącą nieopodal wyspę de los Lobos. Na południu kurortu znajdują się wydmy, które zostały objęte rezerwatem przyrody. Z Corralejo kursują także promy na sąsiednią wyspę Lanzarote.

El Cotillo – mała wioska rybacka, w której znajduje się Fortaleza del Toston zbudowana w 1797 r. przed atakami piratów.

La Lajita – małe miasteczko z wybielonymi domkami. Największą atrakcją turystyczną są tam przejażdżki na wielbłądach i wyprawy safari. 

 

Fuerteventura Hiszpania Wyspy Kanaryjskie - Atrakcje turystyczne-Spain Canary Islands Attractions

 

BAZY / CENNIK - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

Bazy

Flag Beach http://www.flagbeach.com/

Rene Egli http://www.rene-egli.com/pl/

Szkolenia

http://www.fuerteventura.com/surfing/

http://www.quiksilversurfschoolfuerteventura.com/34015/Home/index_new_blank.aspx

http://magicseaweed.com/Fuerteventura-Surfing/55/

http://www.wannasurf.com/spot/Europe/Canary/Fuerte_Ventura/

http://lineupfuerteventura.com/testcenter-rentals/

https://unitedsurfcamps.com/surf-camp/Fuerteventura?gclid=CPWlsaTJ5sMCFYnJtAodMw0AGg

HOTELE - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - FUERTEVENTURA - HISZPANIA

Klimat

Fuerteventura to wyjątkowo sucha i gorąca wyspa, na której wysokie temperatury utrzymują się właściwie przez cały rok i wahają od 19 stopni Celsjusza w okresie zimowym do ok. 30 stopni w miesiącach letnich. Odczuwalna temperatura jest zaniżana przez wiatr wiejący praktycznie cały czas; kiedy ustaje temperatura rośnie do ponad 30 stopni Celsjusza. Taka aura sprzyja poparzeniom słonecznym i udarom, ponieważ przez stale wiejący wiatr nie czujemy tak mocno promieni słonecznych. Wychodząc z hotelu, należy zawsze pamiętać o nakryciu głowy i wcieraniu w ciało kremu z filtrem.

Ludność

Populacja wyspy liczy 86 642 ludzi. Główny dochód mieszkańców wyspy stanowi turystyka. Dobrze rozwinięte jest także rybołówstwo, uprawa warzyw i owoców oraz produkcja sera z mleka lokalnych kóz.

Wiza

Obywatele Polski nie muszą posiadać wiz. Akceptowalny dowód osobisty lub paszport ważny dłużej niż planowana data powrotu.

Ceny

Sklepy otwarte są zwykle od 9.00 do 12.30 lub 14.00, a później od 16.30 lub 17.00 do 20.00. duże sklepy i markety oferują swoje usługi bez przerwy na sjestę. W soboty większość sklepów jest czynna do południa. Ceny za towary i usługi są dość niskie – niższe niż na Lanzarote, Teneryfie i Gran Canarii.

Kuchnia

Kuchnia kanaryjska nawiązuje do tradycji i prostych połączeń pierwotnych mieszkańców wysp – Guanczów. Bazą dla większości dań są: pieczone lub grillowane ryby, owoce morza, ryż, kukurydza, bataty oraz tropikalne owoce. Popularne sancocho (suszona ryba) są podawane ze słodkimi ziemniakami, cebulą i czosnkiem. Do wielu potraw podawany jest gofio – chleb z pieczonych i zmielonych ziaren zbóż. W daniach mięsnych dominują króliki podawane zazwyczaj z sosem mojo picon oraz ziemniakami. Sporą część menu zajmują potrawy jednogarnkowe. Fuerteventura słynie ponadto z kozich serów.

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się regionalne wina – wysokoprocentowe Malvasier oraz łagodne Muskateller.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by