Przewodnik-BYDGOSZCZ-wyjazdy,wakacje,biuro podróży,atrakcje tury
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2022
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2022 nr 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
Powrót

Przewodniki

BYDGOSZCZ

 • Bydgoszcz Polska - Zwiedzanie - Atrakcje turystyczne - Poland Bydgoszcz Sightseeing Attractions

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY - BYDGOSZCZ - POLSKA

Bydgoszcz  Polska - Zwiedzanie - Atrakcje turystyczne - Poland Bydgoszcz Sightseeing Attractions

 

Bydgoszcz jest jednym z tych polskich miast, w których ruch turystyczny wydaje się nie ustawać ani przez chwilę. Każda pora roku jest odpowiednia, by odwiedzić to miejsce, nic więc dziwnego, że zdaje się działać na odwiedzających je ludzi niemal jak magnes.  Istnieje co najmniej kilka dobrych powodów, dla których warto choć raz w życiu wybrać się do Bydgoszczy. Zabytkowe budowle, liczne atrakcje i niepowtarzalny klimat to jedynie kilka z nich.

Bydgoszcz znajduje się w województwie kujawsko- pomorskim, którego też jest stolicą. Otoczone wodą miasto ( rzeki Wisła i Brda, oraz Kanał Bydgoski) sprawiają, że to ósme co do wielkości miasto w Polsce jest ważnym miejscem na szlakach drogowych, kolejowych oraz wodnych.

Pierwsza wzmianka o Bydgoszczy znajduje się w dokumentach historycznych z 1238 roku, a prawa miejskie miasto uzyskało w roku 1346. Mamy zatem do czynienia z miejscem o wielowiekowej historii i tradycji.

Bydgoszcz i jego zabytkowe budowle ucierpiały w dużym stopniu podczas II wojny światowej, kiedy to zabytkowa zabudowa Starego Miasta została znacznie zniszczona przez Nazistów. Większość z budowli została jednak skrupulatnie odbudowana tuż po zakończeniu okupacji.

Do miejsc wartych odwiedzenia podczas naszego pobytu w Bydgoszczy należą m.in. Katedra Bydgoska, Spichrze nad Brdą, Stary Rynek, Ratusz, Kanał Bydgoski, Copernicanum, Dzielnica Muzyczna, jak również charakterystyczne dla miasta rzeźby „Łuczniczka” oraz „Przechodzący przez rzekę”. Miejsc, które warto zobaczyć jest oczywiście o wiele więcej, jak choćby liczne kościoły, muzea czy fontanny. Do obowiązkowych atrakcji należy również spływ tramwajem wodnym po Brdzie, podczas którego mamy okazję do zobaczenia miasta i jego atrakcji turystycznych z zupełnie innej perspektywy – od strony wody.

 • Katedra Bydgoska

Jedna z najważniejszych świątyń w Bydgoszczy od setek lat ma ścisły związek z dziejami tego miasta. Jej wnętrze zachwyca polichromią, a malowidła zdobiące katedrę oraz rokokowe wyposażenie nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Najważniejszym zabytkowym dziełem sztuki Katedry - Farny pod wezwaniem św. Mikołaja i św. Marcina jest znajdujący się na ołtarzu głównym obraz „Madonna z Różą”.

 • Spichrze nad Brdą

To kolejny sztandarowy bydgoski zabytek. Są tak charakterystyczne, że są niemal jak herb- znak rozpoznawczy miasta. Jak wiadomo Bydgoszcz jest miejscem, w którym w naturalny sposób łączą się rzeka Brda z Wisłą, dzięki czemu miasto to stanowiło ważny punkt na szlakach wodnych naszego kraju. Spichrze te w czasach swojej świetności magazynowały takie produkty jak zboża, sól i cukier, miód i piwo, jak również bardziej „egzotyczne produkty”, jak owoce cytrusowe, wina czy przyprawy z najodleglejszych zakątków świata. Dziś mieszczą się w nich muzeów.

 • Stary Rynek i ratusz

Główny plac miasta znajdujący się w pobliżu centrum Bydgoszczy. Jego historia sięga blisko 400 lat, a najbliższe otoczenie ratusza zmieniało się wraz z dziejami miasta. Podczas niemieckiej okupacji została rozebrana przez Nazistów znaczna część pobliskich zabudowań Starego Miasta, dzięki czemu ratusz zyskał wolną przestrzeń tuż przed budynkiem.  Kolegium jezuickie ( dzisiejszy ratusz) wraz z klasztorem, bursą, dwuwieżowym barokowym kościołem oraz zabudowaniami gospodarczymi stanowił największy zespół zabudowań w mieście. Usytuowane w kształt czworoboku budynki były prawdziwą jego ozdobą.

 • Kanał Bydgoski

Oprócz tego, że obecnie jest to jedna z najciekawszych atrakcji miasta, Kanał Bydgoski od XVI w. stanowił bardzo ważny element na mapie wodnych szlaków naszego kraju. Dzięki budowie kanału możliwe było połączenie Bydgoszczy z Nakłem, ale przede wszystkim scalił on Wisłę i Odrę poprzez ich dopływy. Spławiano nim m.in. drewno oraz inne ładunki, a fakt, iż stanowił on śródlądową drogę wodną ułatwiał przesyłanie towarów np. z Rosji do Cesarstwa Niemieckiego.

 • Dzielnica Muzyczna

Dom rzeźb takich artystów jak Chopen, Panderewski, Moniuszko czy Wieniawski oraz innych. Park im. Jana Kochanowskigo to istna oaza zieleni i spokoju, dzięki czemu jest to jeden z najczęściej odwiedzanych rekreacyjnych terenów miasta. W Dzielnicy Muzycznej znajduje się również Teatr Polski oraz fenomenalna fontanna, z której tryskająca woda zdaje się tańczyć w rytm muzyki, jaka akompaniamentuje licznym widowiskom audiowizualnym.

 • „Łuczniczka”

„Łuczniczka” dzielnie walczyła o swoje miejsce obok nieistniejącego w dniu dzisiejszym Teatru Polskiego (pl. Teatralny) gotowa użyć swojego łuku uzbrojonego w strzałę. Posąg został sprezentowany Bydgoszczy przez zamożnego bankiera w 1910 roku, lecz nieco przesadnie wstydliwi mieszkańcy miasta ubiegali się o przeniesienie go w mniej newralgiczne miejsce, gdzieś na uboczu. Ostatecznie „Łuczniczka” została przeniesiona do Parku Jana Kochanowskiego, lecz nie z uwagi na pruderyjność Bydgoszczan, lecz po to, by mogły ją podziwiać osoby odwiedzające Teatr Polski, naprzeciw którego się ona znajduje w dniu dzisiejszym.

 • „Przechodzący przez rzekę”

Rzeźba ta jest symbolem upamiętniającym przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej. Wyjątkowość rzeźby polega na tym, że została ona umieszczona nie na skwerze czy placu, lecz nad rzeką. „Przechodzący przez rzekę” unosi się nad powierzchnią wody rzeki Brdy dzięki rozpiętej między dwoma brzegami stalowej linie. Jedyną siłą utrzymującą rzeźbę w docelowym miejscu jest przesunięty poniżej poziomu liny środek ciężkości.

 • Wyspa Młyńska

Uwielbiana przez dużych i małych gości atrakcja Bydgoszczy. Mnóstwo zieleni, zabytkowe obiekty, muzea i historia są właśnie tym, co urzeka nas najbardziej w tym miejscu. Tego nie da się opisać słowami – to trzeba zobaczyć!

Bydgoszcz słynie ze swoich regionalnych specjałów, a każdy odwiedzający powinien spróbować choć kilku z nich. Bydgoszczanie to bez dwóch zdań łasuchy, a ich specjalnością od wielu dekad są słodycze. Dowodem na to jest chociażby fabryka słodyczy „Jutrzenka”. W tutejszych cukierniach warto spróbować szneki z glancem, która nie jest niczym innym jak drożdżówką z lukrem i kruszonką oraz pralin „Adama Sowy”. Z dań obiadowych na polecenie zasługują wszelkie dania przygotowane z gęsiny. Gąskę należy koniecznie zagryźć tutejszym chlebem z ziemniakami oraz popić kuflem piwa z lokalnego browaru.

Po całodniowym zwiedzaniu prawdopodobnie zamarzy się nam chwila rozrywki. Dla wszystkich lubiących wysokiej jakości rozrywkę jest dobra wiadomość -  w mieście jest mnóstwo barów i pubów, kilka kin, 3 kręgielnie, kilka miejsc, w których można pograć w Escape Room oraz Paintball, dlatego też nawet najwybredniejsze osoby na brak rozrywek nie będą mogły narzekać.

Baza noclegowa w Bydgoszczy tak naprawdę jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyszukane potrzeby klientów. Kilkadziesiąt hoteli oraz obiektów noclegowych zapewnia komfortowe warunki sprzyjające odpoczynkowi.

HOTELE W BYDGOSZCZY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  • UŻYWANY Pokrowiec na deskę 170 litrów (długość około 270 cm) -

   UŻYWANY Pokrowiec na deskę 170 litrów (długość około 270 cm) -

   149
   Szczegóły Kupuję

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by