Przewodnik-Serre Chevalier Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Październik2019 kurs KITE

  Zapytaj o ofertę
  23-10-2019
  Nauka pływania na kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Październik
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2019
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  03-07-2019
  Kitesurfing kurs za granicą SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2019
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2019
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • PALEKASTRO kurs WIND 2019

  Zapytaj o ofertę
  23-06-2019
  Kurs windsurfingu za granicą PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 4
 • BOŻE CIAŁO 2019 SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2019
  Kite Lo Stagnone Sycylia BOŻE CIAŁO 2019 Wyjazd Szkoleniowy
 • NAUKA WIND/KITE EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  12-03-2020
  WYJAZD GRUPOWY NA WIND/KITE - SOMA BAY EGIPT - POLSKA SZKOŁA
 • VASSILIKI Lipiec2019 kurs

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2019
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 2 Polska Szkoła
 • BOŻE CIAŁO 2019 KRETA

  Zapytaj o ofertę
  16-06-2019
  Kurs windsurfingu za granicą PALEKASTRO KRETA BOŻE CIAŁO 2019 nr 3
 • Kurs KITE Październik2019

  Zapytaj o ofertę
  09-10-2019
  Kitesurfing SZKOLENIE NA SYCYLII w Lo Stagnone Październik 2019
 • FERIE ZIMOWE W EGIPCIE

  Zapytaj o ofertę
  30-01-2020
  FERIE ZIMOWE W SOMA BAY W EGIPCIE - POLSKA SZKOŁA
 • Lipiec KITE w LoStagnone

  Zapytaj o ofertę
  10-07-2019
  Wyjazdy KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2019
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  09-06-2019
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 2
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Windsurfing Vassiliki2019

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2019
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2019 nr 3
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2019
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 4
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2019
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 1
 • Sierpień 2019 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2019
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2019
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 2
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  12-06-2019
  Kurs kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Czerwiec 2019
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2019
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2019 KITESURFING
Powrót

Przewodniki

SERRE CHEVALIER

 • wyjazdy snowboardowe
 • wyjazdy snowboardowe

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - SERRE CHEVALIER - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Serre Chevalier jest jednym z największych ośrodków narciarskich we Francji i w całej Europie. Obejmuje on łącznie 250 km tras narciarskich, rozprzestrzenionych na wysokościach od 1200 do 2800 metrów, dzięki czemu ma on do zaoferowania warunki idealne dla każdego, od początkujących do doświadczonych narciarzy.

Serre Chevalier znajduje się w Alpach francuskich. Położony jest on od strony południowej pomiędzy Lautaret i Brianco, a  kilka wsi i osad, które tworzą ten obszar narciarski daje ogromne możliwości wszystkim miłośnikom białego szaleństwa, oraz oferuje miejsca zakwaterowania w wioskach zarówno tradycyjnych, jak i miejscowościach bardzo nowoczesnych. Leżący w departamencie Hautes-Alpes ośrodek narciarski znajduje się w całości w górach, a jego obszary narciarskie porozrzucane są w kilku oddzielnych gminach, a są nimi : Briancon, Puy Saint-Andre, Puy Saint Pierre, Chantemerle (St. Chaffrey), Villeneuve (La Salle les Alpes) oraz Le Monetier-les-Bains.

Powstanie pierwszego wyciągu narciarskiego w Serre Chevalier datuje się na 1941 rok, kiedy to zbudowana w Chantemerle kolejka linowa była najdłuższym wyciągiem narciarskim w Europie. Rozbudowa ośrodka rozpoczęła się natomiast w 1950 roku, kiedy to w okresie sie powojennym narciarstwo zdobywało coraz to nowszych miłośników. Nazwa „Serre Chevalier” została nadana temu obszarowi w 1968 roku, kiedy to powoli do Chantemerle zaczęto przyłączać kolejne miejscowości.

Główną atrakcją Serre Chevalier jest fakt, iż znajduje się on na terenie Parku Narodowego Ecrins, co bezsprzecznie jest jedną z jego największych zalet. Swoisty klimat jaki tu panuje panujący łączy alpejskie powietrze ze śródziemnomorską aurą. Krystalicznie czyste powietrze oraz nieskażone środowisko naturalne czynią z Serre Chevalier istny raj na ziemi, znajdujący się z dala od zgiełku i hałasu oraz pospiechu życia codziennego.

Dolina Guisane, w której znajduje się ośrodek Serre Chevalier słynie z nadzwyczaj przyjaznej atmosfery, która jest szczególnie doceniana przez jej licznych gości. Pomimo upływającego czasu oraz rosnących wciąż wymagań turystów, miejscowościom udało się zachować ich swoisty klimat alpejskich wsi, które pieczołowicie pielęgnują swoje tradycję i obyczaje. Podczas urlopu tutaj spędzanego mamy okazję skorzystania z wszelkich dobrodziejstw technologii, która została umiejętnie wkomponowana pomiędzy tradycyjne elementy.  Mieszkańcy doliny przywitają nas z promiennym uśmiechem na twarzy, a czas spędzony tutaj będzie z pewnością miło wspominanym. 

Zimą zwykną wiać tu silne wschodnie wiatry, przez co tworzą się tu ogromne zaspy śnieżne, natomiast budującą informacją jest fakt, iż zła pogoda nie utrzymuje się tu zbyt długo. Przez większość czasu dominuje tu błękitne, bezchmurne niebo i przyjemnie grzejące zimowe słońce. Fakt ten sprawia, że jest to miejsce szczególnie lubiane przez miłośników sportów zimowych.

Utrzymane w doskonałym stanie stoki narciarskie znajdujące się na ogromnym płaskowyżu uatrakcyjnia fakt, iż rozpora się z nich niesamowity widok. Trasy narciarskie przebiegają przez wspaniałe modrzewiowe i sosnowe lasy, a cały obszar narciarski oferuje bardzo zróżnicowane zjazdy prowadzące przez doliny oraz otwarte przestrzenie.

Sezon narciarski trwa tu bardzo długo i najczęściej rozpoczyna się on pod koniec listopada i kończy późną wiosną ( kwiecień). Wszystko uzależnione jest rzecz jasna od ilości śniegu znajdującego się na obszarze ośrodka.

Teren narciarski zajmuje obszar o łącznej wielkości  3901 ha, co czyni z Serre Chevalier jeden z największych ośrodków narciarskich w Europie. Miejsce to jest idealne zarówno na wyjazd na narty z paczką przyjaciół, jak i dla rodzin spędzających urlop w towarzystwie małych dzieci. Serre Chevalier od 2008 roku posiada oznaczenie Famille Plus, co oznacza, że najmłodsi goście ośrodka oraz ich rodzice mogą liczyć na szereg udogodnień im dedykowanych, a należą do nich m.in. przedszkola i szkoły narciarskie, miejsca zakwaterowania oferujące liczne usługi mające na celu ułatwienie i uprzyjemnienie pobytu, miejsca na stokach, w których możliwe jest przebranie lub nakarmienie malucha, i wiele innych.

Teren narciarski Serre Chevalier  oferuje zróżnicowane pod względem trudności trasy dostosowane do każdego stopnia posiadanych umiejętności. 13 z tutejszych tras oznaczonych jest kolorem zielonym, 25 niebieskim, 29 czerwonym. Istnieje tu również 8 tras przygotowanych z myślą o najmłodszych urlopowiczach, na których odbywają się zajęcia szkółek narciarskich. Zaawansowane osoby z pewnością nie pogardzą możliwością jazdy na 14 trasach oznaczonych kolorem czarnym. Na ponad 80 nartostradach zabawa zdaje się nie mieć końca i nawet najbardziej wymagające osoby znajda tu coś odpowiedniego dla siebie. Trasy narciarskie obsługiwane są przez ponad 60 wyciągów o dużej przepustowości, dzięki czemu udaje się zachować płynność w zjazdach bez konieczności oczekiwania w niekończących się kolejkach. Z myślą o dzieciach przygotowano tu również wyciągi dywanowe.

Osoby poszukujące silniejszych wrażeń powinny spróbować swoich sił na wybitnych terenach do jazdy poza trasami, natomiast ogromną dawkę emocji potrafią dostarczyć również zjazdy z niemalże pionowych stoków.

Zwolennicy nart biegowych znajdą tu przygotowane specjalnie dla nich ścieżki biegowe przebiegające w sposób nadzwyczaj malowniczy praktycznie przez całą długość doliny Guisane. Warto dodać, że tutejsze szlaki zostały wyróżnione znakiem jakości przez francuski  Biegowy Związek Narciarski. Ponad 35 km tras jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających amatorów tego sportu, a dodatkowa atrakcją jest stadion biathlonowy z 24 celami do zaliczenia.

Obszar narciarski Serre Chevalier może pochwalić się doskonale rozbudowanym systemem sztucznego zaśnieżania, należącym do największych i najbardziej wydajnych we Francji. Dokładnie 1/3 tego ogromnych rozmiarów obszaru może zostać pokryta sztucznym śniegiem w sytuacji, gdy zaistnieje taka potrzeba, zapewniając tym samym możliwie najlepsze warunki śniegowe przez cały sezon.

Zwolennicy deski snowboardowej z pewnością będą zachwyceni możliwością szaleństw w tutejszych parkach tematycznych. Snowpark znajdujący się w samym sercu obszaru narciarskiego składa się z trzech stref, z czego każda oferuje zjazdy dla użytkowników na  innym poziomie zaawansowania. Można tu spróbować Freestyle jazdy na nartach lub doskonalić swoje sztuczki na przeróżnych konstrukcjach i modułach. Niezależnie więc od ilości desek jaką się posługujemy, dobra zabawa jest tu właściwie gwarantowana.  Obszar boardercross, park Easy Adventure oferujący szlaki edukacyjne, Funny Cross , Arvapark ( coś ekstra dla młodych freeriderów i zwolenników jazdy off – piste), Videozone ( absolutna nowość w Serre Chevalier oferująca możliwość zobaczenia na filmie swoich poczynań na stoku), Melezone ( park tematyczny obejmujący trasy znajdujące się w środku lasu, w którym porozstawiane zostały drewniane figury) i wiele innych czeka tu na ich odkrycie i obiecuje zapewnić spore ilości rozrywki i pozytywnych emocji.

Dodatkowo we wtorkowe i czwartkowe wieczory istnieje możliwość jazdy pod rozgwieżdżonym niebem na oświetlonym stoku do jazdy nocnej.

 

 

 

Serre Chevalier w pigułce:

 • Największy we Francji i jeden z największych w Europie ośrodek narciarski
 • Specyficzny mikroklimat
 • Ogromnych rozmiarów obszar narciarski z trasami odpowiednimi dla każdego stopnia zaawansowania
 • Nowoczesna infrastruktura
 • Długi sezon narciarski
 • System sztucznego naśnieżania
 • Snowpark oraz parki tematyczne dla miłośników freeride’u
 • Szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć poza stokiem
 • Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi – odznaczenie Famille Plus
 •  Bogata oferta apres – ski

 

PRZELOTY I POBYT - SERRE CHEVALIER - FRANCJA

Baza noclegowa jest tu nadzwyczaj rozbudowana i bez większych problemów znajdziemy tu nocleg dopasowany do naszych potrzeb i budżetu, jakim dysponujemy. Od luksusowych apartamentów i hoteli poprzez kwatery prywatne, kampingi, ośrodki wypoczynkowe i gospodarstwa turystyczne – znaleźć tu można dosłownie wszystko. W niektórych z miejsc oferujących noclegi można zaopatrzyć się w darmową Carte d'hote dającą nieograniczony dostęp do skibusu kursującego na terenie ośrodka narciarskiego. Zdecydowanie karta ta jest świetnym sposobem na ułatwienie urlopu narciarskiego spędzanego we Francji, a jej okres ważności jest równy z liczbą wykupionych noclegów ( dób hotelowych).

Dojazd do Serre Chevalier nie powinien sprawić większych problemów nikomu, a trasa przebiega w sposób nadzwyczaj malowniczy. W zależności od punktu początkowego naszej podróży, powinniśmy kierować się w stronę autostrady A4, którą kontynuować będziemy w kierunku Jędrzychowice/Lubawka. Kontynuując naszą podróż drogą A4 dojedziemy do węzła 68-Kreuz Chemnitz, gdzie należy trzymać się prawego pasa i podążać za znakami na A72 w kierunku Hof/Zwickau/Chemnitz-Süd. Następnie jedziemy w kierunku na A9 zgodnie z drogowskazami na München/Nürnberg/Bayreuth/Flughafen Hof. Kontynuujemy drogą A9 i na węźle  53-Kreuz Nürnberg-Ost wybieramy prawy pas, aby kierować się znakami na A6 w kierunku Heilbronn/N.-Fähre. Następnie jedziemy w kierunku na A6, dalej drogą A7 podążając za znakami „München/Memmingen-Nord/Bregenz/Lindau/A96/Flughafen/Schweiz”. Kontynuujemy naszą podróż drogami A96/E43 oraz A14, po czym wybieramy zjazd  27-Altach w kierunku Altach/Götzis kierując się na A13. Kontynuujemy A12/E43  w kierunku San Bernardino/Chur/Bad Ragaz, następnie jedziemy zgodnie ze znakami na E35/A2 w kierunku Milano/Lugano/Locarno/Bellinzona Sud. Zjeżdżamy w  A4/E64 w kierunku Torino, następnie zjeżdżamy w kierunku Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64 i wybieramy zjazd na Bardonecchia /Frejus /Savona /Piacenza /Genova/Aeroporto. Dalej drogami A55 oraz A32/E70, po czym wybieramy zjazd 9-Oulx Circ.ne w kierunku Sauze d'Oulx/Cesana/Claviere/SS24/Sestriere/SS23/GAP-Monginevro/Oulx Circ.ne. Wjeżdżamy na SS24, następnie na N94 oraz na Route de Grenoble/D1091, którymi dojedziemy do celu. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - SERRE CHEVALIER - FRANCJA

Również poza stokiem w Serre Chevalier nie brakuje interesujących i ekscytujących rzeczy, którymi można się zająć w ciągu dnia. Okolica znana jest bowiem z gorących źródeł, mających dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Zażywanie leczniczych kąpieli możliwe jest zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych basenach z podgrzewaną wodą. Ciekawą propozycją jest również dzień spędzony w SPA, gdzie podczas relaksujących zabiegów dla duszy i ciała można odzyskać utraconą równowagę.

Osoby lubiące bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu z pewnością zachwyci mnogość pozycji znajdujących się na  liście rzeczy możliwych do zrobienia tutaj. Ogromna poduszka powietrza to propozycja dla  miłośników freestyle’u, siłownia, centrum fitness, kręgielnia, lodowisko, psie zaprzęgi, oznakowane trasy spacerowe, paralotniarstwo, jazda konna, loty balonami, przejażdżki skuterami śnieżnymi, nornic walking, kryte pływalnie, wędrówki na rakietach śnieżnych, tor gokartowy, snowkiting, kryte korty tenisowe, kino, kasyno – lista atrakcji jest imponujących rozmiarów i zdaje się nie mieć końca. Na nudę nie sposób więc tu narzekać.

Po długim i wyczerpującym dniu spędzonym na świeżym powietrzu nasz wzmożony wysiłkiem apetyt z pewnością da o sobie znać. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym porządnie się najemy. Na szczęście w Serre Chevalier nie brakuje takich miejsc i z łatwością znajdziemy tu lokale serwujące to, na co w danej chwili mamy ochotę.  W Serre Chevalier Vallee, można znaleźć wiele restauracji, pubów i kawiarni, lokali serwujących francuskie naleśniki (crêperies), fast food’y i pizzerie oraz restauracje posiadające w swoich kartach menu liczne lokalne specjały.

Również po zmroku życie zdaje się niezmożenie gnać dalej w tutejszych dyskotekach i klubach, a w klimatycznych pubach przy kuflu grzanego wina lub piwa można obgadać mijający dzień i miło spędzić czas.

 

HOTELE W SERRE CHEVALIER WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie