Wyjazdy-Andora-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe-biuro pod
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

ANDORA

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - ANDORA 

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Niewielki kraj mający niesłychanie wiele do zaoferowania. Andora to miniaturowe państewko w południowo-zachodniej części Europy, położone w Pirenejach. Jego sąsiadem od północy jest Francja, od południa natomiast Hiszpania. Andora jest największym ośrodkiem narciarskim w całych Pirenejach oraz największym w Europie, który mieści się poza Alpami. Przyjeżdżający w te strony goście mogą wybierać pomiędzy dwoma regionami posiadającymi wszystko, co potrzebne do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek Grandvalira obejmuje takie miejsca jak: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig, oraz Pas de la Casa. Natomiast Vallnord powstało dzięki otwartej w 2005 roku linii tramwajowej łączącej dwa znane kurorty: Pal-Arinsal oraz Ordino-Arcalis. Fani śnieżnego szaleństwa do dyspozycji mają tu stoki, zaliczane do tych z najwyższej półki.

Ponieważ Andora znajduje się w strefie bezcłowej, każdego roku ściąga do siebie imponujące ilości turystów, mogących oddać się przyjemności, jaką są zakupy, jednocześnie  zapewniając wysokie dochody dla kraju. Osiągane z tego tytułu zyski zapewniają ciągłą rozbudowę infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportów zimowych. Dodatkowo finansowane są inne obiekty rekreacyjne takie jak termy czy lodowiska. A wszystko to, po to, aby móc zaproponować odwiedzającym jak najszerszą ofertę zarówno na stokach jak i poza nimi oraz zaoferować możliwie najwyższy standard usług.  

Ośrodek Grandvalira Andora posiada 210 km tras zjazdowych zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Znaleźć tu można wszystkie rodzaje szlaków: zielone, niebieskie, czerwone, czarne oraz te dziewicze, położone na wysokości 1710 do 2640 m n.p.m. Tak różnorodny teren zapewnia doskonałą zabawę zarówno osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki na dwóch deskach jak i nieco bardziej wprawionym narciarzom. Na ambitnych sportowców z doskonałymi umiejętnościami czekają idealnie przygotowane trasy posiadające homologację FIS oraz okazałe tereny do jazdy poza trasami. Urlopowicze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi, bądź jeżdżą rekreacyjnie bez obaw o rozwiniecie nadmiernych prędkości mogą korzystać z szerokich i łagodnych stoków czerpiąc przyjemność z długich zjazdów.

Doskonale przygotowane w zimowym sezonie stoki obsługują 74 nowoczesne wyciągi połączone ze sobą w sposób zapewniający dostęp do każdej części kurortu. Co za tym idzie nie ma konieczności korzystania z innych środków transportu. O kolejki przy wyciągach również nie ma się, co martwić. Łączna ich przepustowość jest całkiem spora, bo wynosi 100.000 osób na godzinę. Około połowa nartostrad w razie potrzeby jest sztucznie może zostać sztucznie naśnieżona przy pomocy 1000 armatek śnieżnych.

Odkrywając zakątki tego niezwykłego kompleksu koniecznie trzeba mieć oczy szeroko otwarte, aby nie przeoczyć żadnej z atrakcji. Jest to, bowiem jedyne miejsce w Europie, gdzie będąc na torze śnieżnym na wysokości 2250 m n.p.m. można odbyć jazdę testową najnowszymi modelami Audi.

Vallnord jest nowoczesną areną znajdującym się w północnej części Księstwa zaledwie 13 km od stolicy Andorra la Vella. Wizytówką tego miejsca są wzorowo przygotowane trasy oraz wyśmienite warunki śniegowe, nad jakością których czuwa około 350 armatek. Podobnie jak w Grandvalira narciarze mają do dyspozycji szeroki wachlarz szlaków począwszy od zielonych a skończywszy na czarnych umiejscowionych na wysokości 1550- 2560 m n.p.m. Tak duże zróżnicowanie terenu daje gwarancję tego, że nikt nie będzie się tu nudzić. Dodatkowo obszar o wielkości 707 ha pokryty kołderką z białego puchu, ciemnozielonymi lasami, przez które przebiją sinego koloru skały to miejsce, w którym podziwiać można niesamowite krajobrazy. Vallnord może pochwalić się również jedną z najlepszych tras, która co roku jest świadkiem zawodów, będących częścią World Tour Arcalis.

Narty to nie wszystko, co tutejsze stoki maja do zaproponowania. Swoje miejsce w kurortach z pewnością odnajdą miłośnicy jednej deski, dla których zostały przygotowany najwyższej klasy snowparki. Nie brakuje również doskonałych miejsc do uprawiania freeridu. Andora jest organizatorem zawodów El Dorado, które są częścią Freeride World Tour, największej tego typu imprezy na świecie. Osoby zgłębiające tajniki jazdy off-piste oraz posiadający spore doświadczenie freeriderzy powinni być zadowoleni ze specjalnie dla nich przygotowanej areny Creussans. Oferuje ona rozległy obszar do jazdy poza trasami oraz nowoczesny wyciąg wywożący turystów na wysokość 2625 m n.p.m. Szukając jeszcze większych emocji, które sprawią, że krew w żyłach zacznie krążyć szybciej można zdecydować się na kurs speed- ridingu, czyli połączenia paralotniarstwa z narciarstwem. Profesjonalni narciarze i snowboardziści mogą sprawdzić się w wyprawie heliskiing.

Na pirenejskich stokach Andory dobrze poczują się rodziny z dziećmi. Zarówno w Grandvalira jak i Vallnord jest wiele udogodnień dla maluchów. Jednym z nich są stoki dostosowane do potrzeb osób początkujących. Na dzieciaki czekają szkółki narciarskie, w których wykwalifikowana kadra w profesjonalny sposób troszczy się o rozwój umiejętności swoich podopiecznych. Zadbano również o najwyższą jakość bezpieczeństwa. Przykładem tego może być innowacyjne rozwiązanie zastosowane w snowparku w Arinsal, polegające na przygotowaniu specjalnych krzeseł z magnetycznymi oparciami. Cały system polega na tym, że dziecko zakłada na siebie kamizelkę z magnesem umiejscowionym na plecach, dzięki czemu jest „przyklejone” do siedzenia w czasie jazdy wyciągiem. Ponadto dla najmłodszych przygotowane zostały śnieżne tory przeszkód oraz zimowe place zabaw, na których pociechy mogą bez końca oddawać się śnieżnemu szaleństwu.

Andora w pigułce:

 • Duża ilość bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych o różnym poziomie trudności
 • Doskonała infrastruktura
 • Szkółki narciarskie oraz specjalne stoki dla początkujących
 • Snowparki
 • Parki zabaw dla dzieci
 • Trasy do freeridu
 • Szeroka oferta form spędzania czasu poza stokami
 • Ciekawe życie nocne
 • Strefa wolnocłowa

PRZELOTY I POBYT - ANDORA

Baza noclegowa w Andorze jest nieco mniej zróżnicowana niż w innych popularnych kurortach narciarskich. Do dyspozycji są głównie pokoje oferowane przez hotele. Do wyboru pozostają obiekty zarówno te niezwykle luksusowe posiadające pięciogwiazdkowy standard jak i troszkę skromniejsze o mniejszej liczbie gwiazdek. Szukając, znaleźć można również apartamenty, pensjonaty oraz hostele.

Dojazd do ośrodków narciarskich Andory nie powinien sprawić nikomu specjalnych problemów, a sama trasa to doskonała wycieczka po krajach europejskich. Krajową A4 kierujemy się w stronę Niemiec, po czym jedziemy zgodnie ze znakami na A72 w kierunku Hof/Zwickau/Chemnitz-Süd. Następnie podążamy za drogowskazami na na A9 w kierunkuMünchen/Nürnberg/Bayreuth/Flughafen Hof. Kontynuując drogą A9 kierujemy się na A6 ( znaki Basel/Karlsruhe) i zjeżdżamy na A36. Następnie drogą A31 podążamy za znakami  „A6/Lyon/Chalon-sur-Saône/Beaune-Centre”. Wjeżdżamy na A6 i pilnujemy znaków „Lyon-East”, po czym wjeżdżamy na A7, następnie jadąc po A9/E15 ( znaki „Roquemaure/Nîmes/Montpellier/Toulouse/Barcelone”) wybieramy zjazd 41 w kierunku Perpignan-Centre/Canet/Le Barcarès/Aéroport Rivesaltes. Dalej jedziemy drogą D83, z której zjedziemy pierwszym zjazdem w kierunku Perpignan/Aéroport Espace Roussillon Sud. Dalej drogami D900, N116 oraz N-152 dojedziemy do tunelu Lles. Drogami N-145 oraz CG-1 dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ANDORA

Na spragnionych wrażeń wczasowiczów czekają również inne, alternatywne sposoby aktywnego spędzania czasu. Do tak owych należą między innymi wycieczki psimi zaprzęgami w towarzystwie przewodnika, po niezwykłych terenach Seturii, jazda na skuterach śnieżnych po wytyczonej, malowniczej trasie Arinsal czy Pal, skiboby, nurkowanie pod lodem w zamarzniętych jeziorach oraz rakiety śnieżne.

Po wyczerpującym dniu na stoku każdemu należy się wypoczynek. Nic nie działa tak kojąco oraz odprężająco na zmęczone wysiłkiem ciało jak woda. Celdea Thermal SPA to park wodny, którego bazą są gorące wody geotermalne. To, jedno z największych w całej Europie górskich spa, odnaleźć można w stolicy kraju. Cechą charakterystyczną obiektu jest jego architektura. Szklana piramida przyciąga wzrok z odległości kilku kilometrów. W ofercie znajduje się praktycznie wszystko, co można sobie wymarzyć. Baseny, sauny, łaźnie tureckie, jacuzzi, masaże oraz inne zabiegi relaksacyjne mają za zadanie nie tylko zregenerować ciało, ale również zadbać o pogodę ducha.

Inną alternatywną formą spędzania czasu w Andorze są zakupy w ponad 4800 sklepach. Wśród dostępnego asortymentu w korzystnych cenach znaleźć można perfumy, biżuterię, sprzęt elektroniczny, markową odzież oraz oczywiście różnego rodzaju alkohole.

Dla osób, u których głód daje o sobie znać podczas zmagań na stoku, z pomocą przyjdą górskie restauracje oraz bary szybkiej obsługi, w których wyluzowani kelnerzy z szerokim uśmiechem na ustach podadzą zamówione potrawy. Serwowana tu kuchnia jest mieszanką smaków hiszpańskich oraz francuskich. Do najczęściej zamawianych dań należą: omlet, proste, ale bardzo smaczne dania z ziemniaków oraz kapusty, szynka zapiekana z miodem. Zupy na wzór tych hiszpańskich gotowane są na baraninie z warzywami.  Podczas urlopu w Andorze z pewnością nikt głodny chodzić nie będzie, bo oprócz chat narciarskich na stokach znajdziemy tu wiele restauracji, w których zbierają się tłumy po długim dniu spędzonym na stoku.  

W godzinach wieczornych ośrodki narciarskie nadal tętnią życiem. Na gości czekają restauracje i puby grające muzykę na żywo. Ponadto nie brakuje, lubianych chyba przez każdego imprez karaoke, na których nie głos jest najważniejszy, ale dobra zabawa w odpowiednim towarzystwie. Każdego roku w marcu doskonałą imprezową atmosferę gwarantuje Big Snow Festival za sprawą, którego topowa muzyka rozbrzmiewa we wszystkich klubach, na scenach ulicznych oraz stokach.

HOTELE ANDORA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD ANDORA

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by