Przewodnik-Val di Fiemme Włochy-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
 • Kurs WIND Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  06-06-2020
  Kurs windsurfingu Kos Psalidi Czerwiec 2020 nr 2
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  04-07-2020
  Kos Psalidi Wyjazdy Kitesurfing - Lipiec 2020 nr.1
 • Lipiec 2020 na Kos WIND

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Windsurfing Wakacje na Kos w Polskiej Szkole Windsurfingu Lipiec 2020 nr 5
 • Wrzesień 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Wyjazd kitesurfing Soma Bay w Egipcie – Wrzesień 2020
 • Psali Kos WYJAZD wind

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2020
  Kos Psalidi wyjazd windsurfingowy Sierpień 2020 nr 1
 • WIND wakacje 2020 KOS

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Sierpień / Wrzesień 2020
 • KITE w Grecji 2020

  Zapytaj o ofertę
  13-06-2020
  Kite wyjazdy Grecja - Psalidi na Kos - Czerwiec 2020 nr.3
 • Wyjazd kite Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-04-2020
  KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII WYJAZD SZKOLENIOWY KWIECIEŃ 2020
 • Wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2020
  Kurs windsurfingu KRETA PALEKASTRO Lipiec 2020 nr 4
 • Psalidi KITE Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Psalidi na Kos - Kitesurfing - Lipiec 2020 nr. 4
 • Szkolenia KITE na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  31-07-2020
  Polska szkoła kitesurfingu Sycylia Lo Stagnone KURS w LIPCU 2020
 • Sierpień 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2020
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Wrzesień 2020 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2020 nr 2
 • Sierpień 2020 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na Kos – Psalidi Sierpień 2020 nr 2
 • Wyjazd szkoleniowy Kreta

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2020
  Windsurfing KRETA - PALEKASTRO Lipiec 2020 nr 1 - wyjazd szkoleniowy
 • Kitesurfing 2020 - KOS

  Zapytaj o ofertę
  27-06-2020
  Kitesurfing 2020 - Czerwiec - Kos - Psalidi
 • Grupowy wyjazd WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  02-06-2020
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2020 nr 2
 • Sierpień 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2020
  Wakacje z kitesurfingiem - Kos Psalidi - Sierpień 2020 nr.1
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 3
 • Palekastro windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  14-06-2020
  Wyjazd szkoleniowy w windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2020 nr 2
Powrót

Przewodniki

VAL DI FIEMME

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - VAL DI FIEMME - WŁOCHY

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Val di Fiemme to ośrodek narciarski zlokalizowany we Włoszech, a dokładniej w północno-wschodniej części Trydentu. Wśród narciarzy znany jako wrota lub przedsionek dolomitów, ponieważ to właśnie tu swój początek mają imponujących rozmiarów, cechujące ten region góry. Kurort jest częścią ogromnego kompleksu narciarskiego o nazwie Dolomiti Superski, który posiada aż 1220 km tras. Stacja niezależnie od tego jest w posiadaniu 150 własnych nartostrad o łącznej długości 100 km, które w sezonie zimowym obsługuje około 50 wyciągów umiejscowionych w pięciu ośrodkach narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Passo Rolle oraz największy ze wszystkich Ski Center Latemar. Praktycznie wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, co gwarantuje doskonałe warunki do szusowania po tutejszych stokach. Ośrodek każdego roku w listopadzie rozpoczyna sezon narciarski wiedząc, że musi spełnić oczekiwania swoich gości i w żadnym wypadku nie może ich zawieść. Dostarczając ogromną dawkę pozytywnych emocji sprawia, że zimowy wypoczynek pozwala naładować baterie, a dzięki przygotowanym atrakcjom pozostaje na długo tematem rodzinnych wspomnień. Doskonała baza noclegowa, idealne warunki narciarskie, możliwość uprawiania różnych sportów zimowych, godna podziwu trasa biegowa Marcialonga, szeroka oferta apres-ski oraz bajkowe widoki to tylko niewielka część tego, czym kusi ten wspaniały zakątek Alp.

Alpe Cermis to teren narciarski, w którym doskonale poczują się najmłodsi amatorzy śnieżnego szaleństwa oraz osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki na stokach. W miejscu tym trasy są szerokie, o niewielkim nachyleniu, co sprawia, że zjazd nimi nie wymaga dużych umiejętności. Dzieci dodatkowo mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej nartostrady Cermislandia, na której czekają bajkowe postacie. Dorośli również znajdą coś, co pozwoli na dobrą zabawę. Oprócz łatwych szlaków, wytyczono również nieco bardziej wymagające czerwone oraz czarne trasy. Osoby lubiące podziwiać nietuzinkowe widoki koniecznie muszą zjechać ścieżką Pista Olimpia, z której można napawać się wspaniałą panoramą obejmującą całą dolinę Val di Fiemme.

Alpe Lusia jest wprost wymarzonym miejscem na rodzinny wyjazd na narty. Ośrodek ten ma do zaoferowania łącznie 25 km świetnie przygotowanych stoków położonych na wysokości 1550 do 1977 m n.p.m. Większość tutejszych nartostrad spełni oczekiwania głównie początkujących fanów dwóch desek, co nie oznacza, że nie ma ambitniejszych tras.

Passo Lavaze szczególnym uczuciem obdarzą zapewne narciarze biegowi, ponieważ to właśnie dla nich ośrodek przygotował 80 km tras. Ponad to, do dyspozycji narciarzy znajduje się tu 20 km nartostrad o zróżnicowanym stopniu trudności, aczkolwiek w większości podobnie jak wcześniej dominują ścieżki wymagające od narciarzy podstawowej wiedzy i zdolności.

Passo Rolle jest miejscem polecanym w szczególności fanom ciszy i spokoju. Ten kameralny kurort właściwie nigdy nie bywa zatłoczony. Swoim gościom udostępnia 15 km tras, które wymagają różnego stopnia umiejętności. Inną, ogromną atrakcją ośrodka jest otaczający go krajobraz. To właśnie tu można podziwiać monumentalnych rozmiarów Dolomity.

Ski Center Latemar jest największym ośrodkiem, znajdującym się w dolinie Val di Fiemme. Przybywający tu urlopowicze mogą rozkoszować się śnieżnym szaleństwem na 37 trasach o łącznej długości ponad 50 km, a stoki obsługiwane są przez gondole, wyciągi krzesełkowe oraz orczyki. Zaawansowani sportowcy swoje kroki powinni skierować w stronę czarnej trasy Piste Agnello w Pampeago zjazd, który bez wątpienia przyspieszy bicie serca. Ośrodek ten to nie tylko stoki, ale również malowniczy pejzaż doceniony przez UNESCO. W 2009 roku łańcuch górski Latemar został wpisany na listę najpiękniejszych krajobrazów świata.

Val di Fiemme od dawna jest uznawane za kolebkę narciarstwa biegowego, czemu nie można się dziwić. W 1991 roku ośrodek ten był gospodarzem Mistrzostw Świata w kombinacji norweskiej. To była pierwsza, aczkolwiek nie ostatnia taka impreza tutaj. Dla narciarzy biegowych ośrodek ten to istny raj. Przygotowanych każdej zimy zostaje 150 km tras biegowych. W czasie biegu w charakterystycznych szałasach znajdujących się przy najpopularniejszych szlakach można liczyć na sycący posiłek oraz rozgrzewające napoje.

Zadowoleni również powinni być freeriderzy. Co prawda w porównaniu z innymi ośrodkami narciarskimi oferta jest raczej skromna, ale istnieje możliwość legalnej jazdy poza wyznaczonymi trasami. Warunkiem koniecznym, jaki należy spełnić jest obecność przewodnika.

W ośrodku Val di Fiemme są dwa snowparki. Pierwszy z nich mieści się na wysokości 2030 m n.p.m., we wcześniej wspomnianym Ski Center Latemar na stoku Obereggen. Obiekt posiada system sztucznego naśnieżania, dzięki czemu doskonałe warunki śniegowe panują tu przez cały sezon zimowy. Ponadto park jest codziennie ratrakowany. Na spragnionych szaleństwa snowboardzistów czekają tu między innymi halfpipe, rampy czy trasa boardercross.

Drugi snowpark to Ski Area Bellamonte w Alpe Lusia. Zabawa odbywa się tutaj na 900-metrowym stoku. Fani jednej deski mogą skorzystać z wielu atrakcji. Jump, box oraz rail to tylko niektóre z przeszkód, skonstruowane tak, aby każdy niezależnie od umiejętności miał możliwość zademonstrowania swoich sztuczek. Szczególny nacisk kładziony jest tutaj na to, aby każdy z modułów spełniał najsurowsze normy bezpieczeństwa.

Jeżeli ktoś szuka miejsca do spędzenia ferii zimowych wraz z całą rodziną to ten włoski kurort będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzieci na długo zapamiętają wcześniej wspomniane trasy urozmaicone postaciami z bajek, podobnie jak ruchome maty mające za zadanie zastąpić wyciągi. Kolejną i chyba największą zachętą są bardzo długie i szerokie trasy dla osób rozpoczynających przygodę z nartami. Rodzice dla swoich pociech znajdą również wiele szkółek narciarskich, w których wykwalifikowana kadra w sposób profesjonalny nauczy maluchy i nie tylko podstaw pozwalających w swobodny sposób korzystać ze stoków. Zajęcia są prowadzone zarówno w grupach jak i indywidualnie. Do dyspozycji dorosłych pozostają także przedszkola narciarskie.

 

Val di Fiemme w pigułce:

 • Idealne warunki narciarskie przez cały sezon zimowy
 • Świetna infrastruktura sportowa
 • Duża ilość tras dla początkujących narciarzy
 • Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego
 • Snowparki
 • Szkółki narciarskie
 • Dostęp do przedszkoli narciarskich
 • Bogata oferta apres-ski
 • Wyśmienita kuchnia
 • Doskonale zorganizowana baza noclegowa

PRZELOTY I POBYT - VAL DI FIEMME - WŁOCHY

Zakwaterowanie najłatwiej znaleźć można w hotelach. W ofercie są również apartamenty, prywatne pokoje, pensjonaty B&B, gospodarstwa agroturystyczne, domki alpejskie oraz gospodarstwa wiejskie. Niektóre z tych obiektów proponują swoim gościom spa, centra fitness oraz zabiegi odnowy biologicznej. Większość z nich posiada pokoje rodzinne.

Najprościej dostać się do Val di Fiemme samolotem ( lot do Bolzano, następnie transfer z lotniska do wybranego ośrodka). Dojazd własnym samochodem jest również możliwy i nie powinien sprawić nikomu większych trudności. Trasa prowadzi przez malownicze tereny w Czechach i Austrii. Autostradą A1 kierujemy się w stronę Gorzyczki/Ostrava. Po wjechaniu na terytorium Czech wjeżdżamy na autostradę D1 i kontynuujemy wzdłuż E442/E462/R35 aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Naszą podróż kontynuujemy aż do zjazdu Zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov i wjeżdżamy na  Vídeňská/Trasa 52. Następnie jechać będziemy trasą 53 oraz drogą 38/E59. Zjeżdżamy w kierunki L27, dalej kontynuujemy L46 i wybieramy zjazd na S5 w kierunki Krems. Drogą S33 jedziemy zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Dalej drogą A8/E60 jedziemy zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner, po czym wjeżdżamy na A12, następnie na A13 i E45. Wybieramy zjazd Bolzano Nord-Bozen Nord w kierunku Bolzano Nord/Bozen Nord. Wjeżdżamy na Strada Statale 241/SS241, następnie na Strada Statale 620/SS620 i Strada Statale delle Dolomiti/SS48, którymi dotrzemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - VAL DI FIEMME - WŁOCHY

W Val di Fiemme przygotowano wiele ciekawych zajęć poza stokami. Goście mogą skorzystać z kąpieli na dwóch miejskich krytych basenach znajdujących się w Cavalese i Predazzo. Ponadto znajdziemy tu kryte korty tenisowe, zadaszone lodowiska oraz wywołujący ogromne emocje tor saneczkowy pozwalający osiągać prędkość do 40 km/h. W Passo Lavaze w ostatnim czasie został wybudowany tor biathlonowy dla amatorów. Miłośnicy kultury i sztuki mogą odwiedzić kino, teatr, muzea, galerie sztuki lub spędzić czas oglądając wspaniałe pokazy kulturalne i folklorystyczne. 

Włochy to kraj, który słynie z niezwykłej gościnności oraz bardzo smacznej kuchni. Tu nie jest inaczej. W pobliżu stoków można napełnić do syta żołądek w górskich chatach. W mieście natomiast na gości czekają tradycyjne włoskie restauracje serwujące wyjątkowe dania kuchni regionalnej. Pizzerie i kawiarnie są otwarte do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu po męczącym dniu bez pośpiechu można nabrać energii w gronie najbliższych. Podczas pobytu w tym włoskim kurorcie koniecznie należy skosztować past, makaronów, owoców morza czy ryb. Na stole nie może również zabraknąć dobrego wina.

Na lubiących zabawę przy akompaniamencie utworów muzycznych z pierwszych miejsc list przebojów czekają kluby oraz dyskoteki, w których tańce kończą się dopiero w godzinach porannych.  

HOTELE VAL DI FIEMME

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie