Przewodnik - San Martino di Castrozza Włochy - Narty Snowboard - Warunki śniegowe, wyjazdy, szkółka - nauka narciarstwa i snowboardu
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zobacz ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Vasiliki 2024 FAMILY CAMP

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  VASILIKI 2024 - FAMILY CAMP
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

SAN MARTINO DI CASTROZZA

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - SAN MARTINO DI CASTROZZA - WŁOCHY

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

W przepięknej scenerii Górnego Primiero, między Val di Fiemme i Agordino, znajduje się ośrodek narciarski o być może ograniczonym rozmiarze, ale za to z niesamowitą tradycją turystyczną. Wspaniała okolica i doskonałe warunki narciarskie sprawiają, że wyjazd na narty do San Martino di Castrozza, Primiero i Vanoi to z pewnością doskonała decyzja jeśli na myśli mamy udany zimowy i aktywny wypoczynek w górach.

Dolina Primiero w Trentino jest najbardziej wysuniętą na południe Dolomit doliną, o przepięknych, panoramicznych krajobrazach. Miejscowość San Martino di Castrozza położona jest na wysokości 1500 m. n.p.m., otoczona masywem górskim Pale di San Martino. W San Martino panuje typowo górski, chłodny klimat, podczas gdy w oddalonych o około 14 km wioskach znajdujących się w niższej części doliny panuje znacznie łagodniejszy klimat. Wynika to z różnicy wysokości, na jakich umiejscowione są poszczególne miejscowości ( 1500 – 700 m. n.p.m.). Urlop w Dolinie Primiero z pewnością będzie należał do udanych, a narciarze zdecydowanie będą zachwyceni możliwością spędzenia go w ośrodku narciarskim San Martino di Castrozza.

W kurorcie San Martino miłośnicy białego szaleństwa mogą praktycznie bez żadnych ograniczeń oddać się swojej pasji, niezależnie czy jest to narciarstwo zjazdowe, snowboard, narciarstwo biegowe, skialpinizm czy wędrówki na rakietach śnieżnych. Sezon narciarski jest tu bardzo długi, a nowoczesny system sztucznego naśnieżania jest w stanie praktycznie w 100% zagwarantować idealne warunki do uprawiania każdej z dyscyplin sportów zimowych. 60 km doskonale utrzymanych nartostrad, 23 wyciągi narciarskie o dużej przepustowości oraz darmowy skibus kursujący pomiędzy okolicznymi ośrodkami sprawiają, że wyjazd na narty do San Martino należeć będzie do bardzo satysfakcjonujących. Doskonałe warunki narciarskie i wspaniale nasłonecznione stoki jedynie uatrakcyjniają ten ośrodek narciarski.

W San Martino istnieje możliwość wykupienia Skipassów dających możliwość eksploatowania poszczególnych ośrodków narciarskich. Pierwszy z nich to skipass obejmujący San Martino di Castrozza i Passo Rolle oraz drobniejsze tereny narciarskie Colverde, Pra delle Nasse oraz Passo Cereda, w tym również jedną trasę oświetloną w nocy. Drugim Skipassem jest karnet obowiązujący na terenie Dolomiti Superski, będący jednym z najpiękniejszych i najlepszych ośrodków sportów zimowych w Dolomitach. Dolomiti Superski oferuje swoim gościom ponad 1000 km nartostrad, które są osiągalne dzięki 450 wyciągom.

Stoki w San Martino di Castrozza rozlokowane są różnokierunkowo wokół głównej miejscowości. Głównym obszarem jest Tognola oferująca bardzo różnorodne trasy narciarskie prowadzące głównie przez lasy i pozwalające na podziwianie idyllicznego krajobrazu górskiego. To tu również miłośnicy freeridu znajdą miejsca odpowiednie dla tego typu narciarstwa. Obszary Kristiana i Direttissima oraz Tognola są jak najbardziej odpowiednie dla doświadczonych narciarzy, natomiast  łatwiejsze szlaki odpowiednie dla nowicjuszy znajdują się w niższych partiach doliny. Obszar Passo Rolle, leżący w niedalekim sąsiedztwie San Martino jest terenem szkółkarskim  o zdecydowanie obniżonym poziomie skomplikowania i umożliwia osobom początkującym na bezpieczne postawienie ich pierwszych kroków na śniegu. Początkujący narciarze znajdą tu dla siebie wiele udogodnień, jak chociażby świetnie wyposażony stok  Pra delle Nasse  oraz znajdujący się w obszarze Tognola - Kinderland. 

Niektóre trasy, głównie te biegnące w dół od szczytu Castellazzo są nieco trudniejsze i dzięki sporych ich długościom pozwalają na sprawdzenie przez nowicjuszy w praktyce zdobytych podstaw narciarstwa.

Średniozaawansowani narciarze powinni wypróbować swoje możliwości w obszarze Col Verde oferującym wiele czerwonych szlaków i posiadającym fenomenalną perspektywę ( być może i najlepszą) do podziwiania zapierającego dech w piersiach krajobrazu masywu Pale di San Martino.

Bezpośredni dostęp do Superski Dolomiti bezsprzecznie uatrakcyjnia i tak już efektowny obszar narciarski San Martino. Obszar Superski Dolomiti nazywany jest również „karuzelą narciarską”, a wyprawa po jej trasach wymaga doskonałych umiejętności technicznych.

San Martino di Castrozza, wraz z Passo Rolle, należą do grupy prestiżowych kurortów narciarskich, które mają bardzo wiele do zaoferowania swoim gościom. Karuzela narciarska, której trasa przebiega w pobliżu górskich chatek  zapewnia wiele kilometrów tras narciarskich, doskonałych na jazdę w dzień, natomiast stok w obszarze Colverde pozostaje oświetlony do późnych godzin wieczornych. Trasa Colverde ma ponad 2,5km długości i obsługiwana jest przez superszybki wyciąg narciarski. Przebiega przez las, oferując narciarzom zróżnicowany zjazd dzięki nierzadkim zmianom kierunku i stopnia nachylenia terenu. Trasa prowadzi bezpośrednio do centrum ośrodka San Martino, jest dostępna również nocą dzięki bajecznemu oświetleniu. Jego unikatowość polega na tym, że do oświetlenia stoku użyto kilkadziesiąt lampionów dających niebieskawe światło, co sprawia, że ośnieżona okolica stoku wygląda bajecznie.

Snowboardziści nie poczują rozczarowania, gdyż znajdą tu kilka snowparków (San Martino Snowpark, Colverde Snowpark, Rolle Railzpark). Każdy ze snowparków ma do zaoferowania standardowe wyposażenie typowe dla takiego miejsca ( szyny, poręcze, halfpipes,itp.). Ponadto znajdą tu wiele terenów odpowiednich do freestyle i freeridu, a na zboczach Colverde-Rosetta dwukilometrową, oświetloną nocą trasę.

Freeriderzy będą zachwyceni  ogromem możliwości, jakie daje im okolica San Martino. Wiele zjazdów prowadzących przez lasy i mnogość otwartych przestrzeni, na których znajdą spore ilości nieubitego śniegu oraz naturalne przeszkody czekają aby je odkryć.

Narciarze biegowi mają tu do swojej dyspozycji 30km świetnie utrzymanych tras na terenie trzech ośrodków.  

 

San Martino di Castrozza w pigułce:

 • Ośrodek przyjazny dla rodzin z dziećmi
 • Karuzela narciarska
 • Bezpośrednie sąsiedztwo Dolomiti Superski
 • Szkoły narciarskie
 • Snowparki
 • Place zabaw dla dzieci
 • Bogata oferta apres-ski
 • Szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć poza stokiem

PRZELOTY I POBYT - SAN MARTINO DI CASTROZZA - WŁOCHY

Istnieje tu również bardzo rozbudowana baza noclegowa. Hotele, pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne i chaty górskie czekają aby nas ugościć. Niektóre hotele ( zwłaszcza te 4- i 5- gwiazdkowe) posiadają na swoim terenie sale fitness, saunę oraz SPA. Niezależnie na jaki rodzaj noclegu się zdecydujemy jedno jest pewne- widok z naszego okna bezsprzecznie nas nie zawiedzie. Obsługa w tych ośrodkach dokłada wszelkich starań aby urlop spędzany u nich należał do niezapomnianych.

Dojazd do San Martino di Castrozza z Polski możliwy jest zarówno drogą powietrzną
(samolot do Bolzano, później to już tylko 1,5h jazdy  samochodem), jak i własnym samochodem. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd autem, po wjechaniu na teren Czech należy kierować się na Ostrawę. Drogą D1 oraz  E442/E462/R35 jedziemy aż do zjazdu 267 w E462/R46  kierunek Prostějov/Brno. Zjeżdżamy w D1/E462 w kierunku Brno/Vyškov. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunkuWien/Znojmo/Mikulov. Wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52 i kontynuujemy wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Dalej wzdłuż A5/E461  i podążamy zgodnie ze znakami na S1 w kierunku A22/Deutschland/Tschechien/St.Pölten. Zjeżdżamy w A22 w kierunkuDeutschland/Tschechien/Praha/St.Pölten  i jedziemy zgodnie ze znakami na S5 w kierunkuKrems/St.Pölten/Tulln. Kontynuujemy wzdłuż S5 i S33 zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Następnie wzdłuż A8/E60 zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner. Dalej drogami A93,A12, A13 i E45 aż do zjazdu Bolzano Nord-Bozen Nord w kierunku Bolzano Nord/Bozen Nord. Wjeżdżamy na Strada Statale 241/SS241, Strada Statale 620/SS620, Strada Statale delle Dolomiti/SS48 i Strada Statale 50/SS50 do Via Laghetto wSan Martino. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - SAN MARTINO DI CASTROZZA - WŁOCHY

Jak na renomowany kurort przystało, nie mogłoby zabraknąć tu wachlarza atrakcji dla alternatywnego sposobu spędzania czasu. Można wybrać się na piesze wycieczki- samotnie lub z przewodnikiem, na wyprawy na rakietach śnieżnych. Niezwykle atrakcyjnym punktem docelowych takich wycieczek jest Płaskowyż Altipiano delle Pale znajdujący się w rezerwacie przyrody Paneveggio-Pale di San Martino. Umiejscowiony na niebagatelnej wysokości 2.700m. n.p.m.  zapewnia niezapomniane wrażenia dzięki rozległej panoramie i kojącej ciszy w otoczeni bieli i słynnych czerwonych, kulistych szczytów. Ponadto istnieje tu lodowisko, kort tenisowy, boisko do siatkówki i koszykówki, ściany wspinaczkowe i wiele innych atrakcji. Dodatkowo w wielu hotelach w San Martino di Castrozza, ale i w okolicznych miejscowościach znajdziemy centra odnowy biologicznej, oferujące szereg zabiegów dla duszy i ciała. 

Zarówno ośrodek San Martino, jak i sąsiadujący z nim Dolomiti Superski są nastawione na przyjmowanie i obsługę rodzin z dziećmi. Dlatego też ta grupa gości znajdzie tu szereg udogodnień im poświęconym, jak np. szkoły narciarskie i snowboardowe, hotele i pensjonaty bezpośrednio na stokach, snowparki, place zabaw, przedszkola narciarskie i tym podobne. 

 

Oferta apres-ski jest tu nadzwyczaj zasobna i San Martino di Castrozza tętni pełnią życia również po zmroku. Wyśmienite posiłki możliwe do spożycia w jednym z kilku schronisk narciarskich znajdujących się na stokach ( zarówno w dzień, jak i wieczorem) serwujące regionalną kuchnię, a z przysmaków wartych spróbowania jest ciasto gryczane oraz wódka o smaku dzikich, górskich ziół,  Tosèla (świeży ser), Carne Fumada (plastry wędzonej wołowiny), Lucanica Cauriota (regionalna kiełbasa wieprzowa). Nie można przeoczyć okazji do wypicia wyśmienitej kawy serwowanej w licznych kawiarniach oraz lampki wybornego wina w jednej z kilku zacisznych winiarni. Poza tym znajdziemy tu wiele fantastycznych restauracji serwujących rewelacyjną włoską kuchnię. Wiele hoteli i lokali gastronomicznych regularnie organizuje przeróżne imprezy, na których mamy okazję do zapoznania się z kulturą i tradycją zarówno regionu, jak i całego kraju. Folklorystyczna muzyka i stroje ludowe umilają spożywanie tradycyjnych włoskich przysmaków. 

HOTELE  SAN MARTINO DI CASTROZA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD SAN MARTINO DI CASTROZA

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by