Przewodnik - Teneryfa Wyspy Kanaryjskie - Windsurfing Kitesurfing - Warunki wietrzne, pływanie, wyjazdy, szkółka i nauka windsurfingu i kitesurfingu Hiszpania
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Vasiliki 2024 FAMILY CAMP

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  VASILIKI 2024 - FAMILY CAMP
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
Powrót

Przewodniki

TENERYFA

 • Teneryfa
 • Teneryfa

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - TENERYFA - HISZPANIA

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich. Terytorialnie należy do Hiszpanii. Podobnie jak inne wyspy archipelagu, ma pochodzenie wulkaniczne. W jej centralnej części znajduje się wulkan Teide (3718 m n.p.m.), będący najwyższym szczytem Hiszpanii i najwyżej położonym punktem Atlantyku. 


Stolicą wyspy jest Santa Cruz de Tenerife (nieco ponad 200 tys. mieszkańców), tworzące dużą metropolię wraz z przyległym miastem San Cristobal de La Laguna. Region posiada wyższą uczelnię (w La Laguna), komunikację tramwajową i duży port, będący ważnym punktem na mapie transportu w tej części świata. Stąd eksportuje się produkty rolnictwa wyspy, głównie owoce południowe,  tytoń i warzywa. 

 

Windsurfing
Zatoka El Medano. Znajduje się w południowo – wschodniej części wyspy i jest najbardziej znanym windsurfingowym spotem Teneryfy. To miejsce jest tak dobre, ponieważ znajduje się „w cieniu” wulkanu Teide,  którego bliskość, w połączeniu z kierunkiem wiatru, sprawia, że jest on tu silniejszy i bardziej niezawodny niż w innych odcinka wybrzeża. To spot zdecydowanie na mniejsze żagle (ok. 4m) i deski oraz dla osób potrafiących już startować z wody.


Inną zaletą tego miejsca jest bliskość lotniska południowego (Tenerife Sur), na które odbywa się większość lotów z Polski. 
El Medano to w istocie kilka spotów, różniących się warunkami. 


Zaczynając od północy mamy plażę El Cabazo, doskonałe miejsce do wave’u i bump&jump; fale dochodzą tam do kilku metrów (nawet sześciometrowe olbrzymy). Polecany na pewno dla zaawansowanych. Sam przybój z pewnością będzie dostateczną przeszkodą dla reszty. Jeśli nawet go pokonacie, z pewnością dobrze jest uważać na dwie stanowiące zagrożenie skały – Godzilla (widoczna tylko przy niskiej wodzie) i Cabeza.  Zejście do wody głównie kamieniste i skaliste, dość wąskie. Odradza się próby wejścia z kajtem.  Wiatr on shore lub cross on shore z lewej. Zimą fale są nawet większe, ale słabiej wieje, latem odwrotnie – gwarantowany wiatr (najlepszy od czerwca do września) i nieco mniejsze (co nie znaczy, że małe) fale. 


Harbour Wall – pomiędzy Playa Sur i Cabazo - tam również przyda się deska wave. Spot dla średnio- i zaawansowanych. Wieje tu często off shore. Fale ok. 2 metrów (im dalej od brzegu tym większe). To miejsce, gdzie można spotkać różne warunki, w zależności od kierunku wiatru i pływów – można tu trenować skoki i jazdę, gdy zdarzy się dzień długich setów. Wejście do wody skaliste i utrudnione, dlatego dobrze jest tu po prostu dopłynąć z sąsiedniego spotu.


Bahia de El Medano (Playa Sur) – południowa część spotu El Medano. Plaża piaszczysta, charakterystyczny piasek o czerwonym odcieniu. Przybój o wiele mniejszy niż w El Cabzo. Fale zazwyczaj ok 0,8 do 2m. Dalej od brzegu można liczyć na wyższy swell. Dość daleko sięga płytka woda z piaszczystym dnem. Spot generalnie dla początkujących (nie tak zupełnie) i średniozaawansowanych, ale nie jest to typowe przedszkole.  Jest to zdecydowanie lepsze miejsce dla kiciarzy, wyganianych z El Cabazo. 


Tejita. Spot po drugiej stronie półwyspu Roja, jadąc z El Medano w kierunku południowym.  Wiatr cross off shore lub off shore, dość humorzasty. Różne bywają też fale – od płaskiej wody po dwumetrowe ściany. Nieprzewidywalność spotu sprawia, że początkujący nie zawsze znajdą tu warunki by wejść do wody, zwłaszcza iż łatwo zdryfować na otwarte morze. Znany jako niezłe miejsce do freestyle’u. 

El Socorro. Na południe od El Medano znajduje się dobry spot dla skaczących. Żagle ok. 4 m, jak w El Medano.  Aby tam dotrzeć, należy jechać autostradą na północ, w kierunku stolicy - Santa Cruz (pokonujemy jakieś dwie trzecie drogi). Skręca się w prawo za miejscowością Guimar (która znajduje się po lewej stronie trasy), przy napisie „Poligono Industrial”. Wiatr – side onshore lub onshore, porywisty i kapryśny, generalnie na mniejsze żagle. Nie są rzadkością fale do wysokości masztu. Spot doskonały do skakania, niektórzy porównują go do Pozo. Ze względu na nierówny wiatr, nie poleca się tego miejsca do kite’u. Skalista i kamienista plaża, trzeba uważać na skały.
Las Americas. Pomiędzy Playa de Las Americas, a Los Cristianos, znajdziemy dwa kilometry bardzo różnorodnych warunków dla surferów. Są tam nawet szkółki surfowania. Ponieważ zdecydowanie trudniej tam o dobry wiatr, jest to miejsce raczej dla tych windsurferów, którzy mają dużo czasu i znudziło im się El Medano, ale przede wszystkim to spot surfingowy, podobnie jak Almaciga i Benijo, znane głównie miejscowym.


 Alcala (zachodnie wybrzeże, spot nazywany K16 lub Punta Blanca) Dla wymiataczy marzących o falach – olbrzymach istnieje jeszcze spot Alcala. Wieje tam jednak bardzo nierówno, w dodatku zejście jest skaliste i bardzo niebezpieczne. Tylko dla hardcore’ów – spot odwiedzany najczęściej przez lokalesów. 

La Fitenia to spot na południu wyspy (po zachodniej stronie najbardziej wysuniętego na południe cypla). Niezbyt często, ale można tam trafić na długie i wysokie fale. Wieje (side shore i side on shore) z północnego zachodu lub północy  (ten ostatni daje najlepsze warunki, zwłaszcza przy swellu z południa). Najlepsze okresy na pływanie na tym spocie to wiosna i lato. Zagrożeniem tego miejsca jest bliskość falochronu, na który łatwo zostać zniesionym. Spot dla kite-, windsurferów oraz surferów. Zdecydowanie dla bardzo zaawansowanych. 

 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

 

Gdzie na windsurfing za granicą ebook     Omówienie błędów początkujących i zaawansowanych windsurferów 

Kliknij w wybrany baner, aby pobrać e-book

PRZELOTY I POBYT - TENERYFA - HISZPANIA

Jak dotrzeć
Na Teneryfę można dotrzeć zarówno samolotem jak i drogą morską. Ponieważ jest to bardzo popularny cel podróżowania, możemy wybierać w ofertach linii lotniczych (również tanich np. Ryanair) oraz korzystać z lotów czarterowych biur podróży.


Komunikacja
Doskonałe drogi i autostrady oraz niezła komunikacja autobusowa (obsługiwana przez firmę TITSA), pozwalają bez problemu dostać się wszędzie, gdzie chcemy. Zdecydowanie lepiej jednak wypożyczyć samochód, zwłaszcza, że nie jest to kosztowne. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - TENERYFA - HISZPANIA

 

Ze względu na roślinność i klimat, wyspę można podzielić na dwie części – wilgotną i nieco chłodniejszą północ, wraz z jej bujną roślinnością oraz słoneczne i suche południe, gdzie flora jest bardziej skąpa. Centralną część wyspy zajmują pasma górskie, w tym najwyższy szczyt – Teide, będący aktywnym wulkanem. 


Temperatura na wybrzeżu przez cały rok jest bardzo przyjemna. W północnej części wyspy nie spada poniżej dwudziestu stopni (zimą noce bywają jednak chłodniejsze i temperatura spada do kilkunastu stopni), na południu jest upalnie, zimą ciepło. Inaczej jest w centralnej części, ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza. W miesiącach zimowych wysoko w górach leży śnieg, a mieszkańcy Teneryfy chętnie wybierają się wtedy w tamte rejony, by móc się nim cieszyć.


Plaże
Plaże Teneryfy są bardzo różnorodne. Sporo jest skalistych (dominują w północnej części wybrzeża), a piaszczyste słyną ze swoich kolorów, od czarnych, przez szare,  czerwone, aż po żółte. 


Miasta i kurorty
Stolica wyspy to Santa Cruz de Tenerife. Miasto jest piękne, pełne zieleni, ciekawej kolonialnej architektury (chociaż jest tu również kilka nowoczesnych wieżowców) oraz niezliczonych atrakcji turystycznych. Imponujący jest port, choćby ze względu na skalę wielkości cumujących w nim statków. 


Symbolem miasta jest obecnie jego najbardziej charakterystyczny obiekt – Auditorio de Tenerife, w którym odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne.


Centralny punkt i wizytówkę miasta stanowi również plac Plaza de Espana – ze słynnym sztucznym jeziorem. Nad placem góruje ogromny Monumento de los Caisos  (na szczycie jest punkt widokowy) – pomnik upamiętniający poległych podczas wojny domowej. 


Ciekawostką, jest fakt, iż nazwa miasta pochodzi od krzyża umieszczonego na wyspie przez konkwistadorów. Obecnie znajduje się on w kościele Nuestra Seńora de la Concepcion.


W połowie lutego w stolicy odbywa się barwny karnawał, gratka dla miłośników tańca i kultury hiszpańskiej i latynoskiej, którym akurat nie po drodze do Brazylii. 


Będąc w stolicy, warto zobaczyć mniejszą część stołecznej metropolii czyli miasto La Laguna, pełne siedemnasto-, a nawet szesnastowiecznych zabytków. Do tych najstarszych należy pałac Nava z 1585 roku, żeński klasztor Conveto de Santa Catalina, czy kościół Nuestra Senora de la Concepción.


La Orotava to miasto w północnej części wyspy (na zachód od stolicy), gdzie można podziwiać wspaniałą, kolonialną architekturę z siedemnastego wieku. Wąskie uliczki i czerwone dachy tworzą piękny krajobraz - obowiązkowy punkt dla poszukiwaczy uroczych miasteczek. 


La Orotava słynie z siedemnastowiecznego budynku zwanego Casa de Los Balcones, który, jak nazwa wskazuje, ozdobiony jest balkonami. Innym ze znanych obiektów miejscowości jest kościół Iglesia de San Augustin z 1694 z ciekawą renesansowo-barokową fasadą. Dużo nowszy, lecz nie mniej charakterystyczny obiekt tego miasteczka to piękny czerwony gmach Liceo de Taoro, dwudziestowieczny budynek – siedziba centrum kulturalnego. Na zmęczonych zwiedzaniem czeka plac Plaza de la Costitucion, pełen zieleni, ławeczek i kawiarenek. 
Cztery kilometry dalej na zachód, znajduje się Puerto de La Cruz. Słynie z bogatej, tropikalnej flory, którą zawdzięcza ciepłemu i wilgotnemu klimatowi północnej części wyspy oraz położeniu w dolinie Orotava. Kiedyś było małą osadą rybacką, lecz gdy na Teneryfę dotarła masowa turystyka, miasto rozrosło się do rozmiarów wielkiego kurortu i najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej na wyspie. Podobnie jak w La Orotavie możemy cieszyć się tu pięknem starówki i kolonialnych budynków, lecz również podziwiać połączenie zabytków z nowoczesnością i korzystać z bogactwa zaplecza hotelowego i licznych atrakcji turystycznych, między innymi wodnego parku Lago Martianez, znajdującego się przy samej plaży. 


Centralny punkt miasta to Plaza de Charco, królestwo palm i licznych kawiarenek, w których można odpocząć, podziwiając okoliczną architekturę. W mieście można zobaczyć m.in. siedemnastowieczne, zabytkowe kościoły Iglesia de San Francisco oraz Iglesia de Nuestra Senora de la Pena de Francia oraz stary port Castillo de San Filippe. Jeśli jesteśmy w Puerto de La Cruz, trzeba koniecznie skorzystać z okazji i kupić świeże ryby na targu w przystani Puerto Pesquero.


Południowe wybrzeże to jeszcze więcej słońca i piaszczyste plaże. Najbardziej znanym kurortem południa jest Los Cristianos oraz sąsiednia Playa de Las Americas. Znajdziemy tam mnóstwo hoteli, restauracji oraz piękne wybrzeże, idealne dla wielbicieli opalania i sportów wodnych. 
San Andres – Kurort niewielki, lecz interesujący, gdyż jego plaża (Playa de Las Teresitas) jest tworem sztucznym – piasek został tu przywieziony z Sahary, a laguna stanowi bezpieczne miejsce dla rodzin z dziećmi. 


Inne kurorty to Adeje, spokojna (o czym świadczy nazwa) Costa del Silencio, Los Gigantes  (w pobliżu słynnych klifów w zachodniej części wyspy) oraz sąsiadujące z nim Puerto de Santiago. 

Sporty i atrakcje dla aktywnych
Wulkan Teide (3718 m n.p.m.), który znajduje się na obszarze parku narodowego o tej samej nazwie to najwyższy wulkan Atlantyku. Zdecydowanie warta polecenia jest wyprawa na jego szczyt. 


U stóp wulkanu znajduje się hotel, będący dobrą bazą wypadową. Po drodze, na wysokości 3260 n.p.m., spotkamy jeszcze schronisko Altavista, w którym można przenocować, by ruszyć na górę przed świtem. Szlak nosi nazwę Montana Blanca. Wejście zajmuje około siedmiu godzin. To wspaniała okazja, by znaleźć się na tak dużej wysokości, nie będąc doświadczonym wspinaczem, gdyż wejście nie jest trudne technicznie. Jednak z pewnością niezbędne są bardzo dobra kondycja, wygodne buty trekkingowe oraz brak problemów z krążeniem (ze względu na wysokość). 


Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by dotrzeć na wulkan na własnych nogach, możemy nań wjechać kolejką linową;  z górnej stacji na szczyt idzie się około czterdziestu minut. Należy jednak również pamiętać o tym, że jakkolwiek pokonamy tę drogę, znajdziemy się bardzo wysoko, dlatego wycieczka polecana jest osobom w dobrej formie fizycznej (i na pewno nie małym dzieciom ani kobietom w ciąży). Ze szczytu można zobaczyć nawet sąsiednie wyspy archipelagu oraz okoliczne formacje skał wulkanicznych. 


Teneryfa to świetne miejsce dla paralotniarzy, ze względu na wysokie góry i świetną termikę. Na tych, którzy nie mają doświadczenia, szkoły latania czekają z ofertą lotów tandemowych, z instruktorem. Najpopularniejsze startowisko znajduje się na południowym zachodzie i nazywa się Taucho. 


Na wyspie można również wspinać się i uprawiać trekking na dość licznych szlakach. Warto zobaczyć wulkaniczne góry Teneryfy, zastygłe języki lawy i pustkowia, tworzące księżycowy krajobraz w wyższych partiach oraz poznać bujną roślinność niższych pięter. Występują tu wszystkie strefy klimatyczne;  świat roślin zmienia się wraz z wysokością. 


Dla tych, którzy mają mniej czasu, biura podróży i hotele oferują możliwość wzięcia udziału w wyprawie jeepem, co pozwala na zobaczenie głównych atrakcji wyspy i zaznania uroku tutejszych bezdroży. 


Siam Park to park wodny w pobliżu miejscowości Los Cristianos, jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Prócz rozmaitych zjeżdżalni, basenów, wodnych torów pontonowych oraz oczywiście restauracji i sklepów, oferuje sztuczną plażę i możliwość nauki surfingu. 
Na Teneryfie oczywiście można również nurkować i uprawiać wiele innych sportów wodnych.

Parki przyrodnicze i ciekawostki
Na Teneryfie (w Santa Cruz de Tenerife) znajduje się jeden z największych i najciekawszych ogrodów zoologicznych na świecie – Loro Parque . To jednocześnie ogród botaniczny. Cieszy się on ogromną popularnością, ze względu na niesamowitą ilość gatunków roślin i zwierząt (morskich i lądowych a także ptaków), które możemy tu podziwiać  – papugi, pingwiny, orki, delfiny, małpy, dzikie koty, gady itd.. Wszystko urządzone jest z ogromnym rozmachem, akwarium można oglądać przechodząc szklanym tunelem, dzięki czemu woda i bogactwo jej świata otacza nas ze wszystkich stron. Na uwagę zasługuje fakt, że w parku tym znajdują się gatunki zagrożone wyginięciem. 


Drugim tego typu obiektem na wyspie jest Jungle Park, miniaturowy las tropikalny, w którym możemy podziwiać żywe zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jest położony w pobliżu kurortów Los Cristianos i Costa Adeje. 


Warto zobaczyć imponujące ośmiusetmetrowe klify Los Gigantes. Można podziwiać je z perspektywy górskiej drogi nazywanej Masca (od nazwy wioski położonej poniżej, złożonej z kamiennych domów, idealnie komponujących się z górskim krajobrazem). Szlak sam w sobie jest godny uwagi, gdyż widoki są niezapomniane. 

Jedną z bardziej frapujących atrakcji wyspy są piramidy w miejscowości Guimar (w parku etnograficznym), których pochodzenie nie jest wyjaśnione.

ICOD DE LOS VINOS

To tutaj znajduje się najstarsza na Teneryfie dracena (smocze drzewo), które w 1917 roku zostało ogłoszone Pomnikiem Narodowym i które ma ponad 800 lat. Innymi miejscami godnymi zobaczenia są plaża Playa de San Marcos, punkt widokowy Icod de los Vinos, z którego rozpościera się widok na najwyższy w Hiszpanii szczyt ( Teide) oraz jaskinia lawowa w Cueva del Viento.

 

MASCA

Położona wysoko w górach wioska Masca jest punktem, w którym rozpoczyna się wąwóz o tej samej nazwie. Miejsce szczególnie lubiane przez miłośników turystyki pieszej i eskapad trekkingowych, podczas których godzinami można podziwiać okazy tutejszej flory i fauny.

 

PUERTO DE LA CRUZ

Jeden z ładniejszych kurortów wypoczynkowych na Teneryfie oferuje możliwość spędzenia urlopu w dokładnie taki sposób, jaki najbardziej lubimy. W historycznym centrum miejscowości znajdziemy liczne sklepy oferujący bogaty wybór wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

 

LORO PARK

Ten park tematyczny został okrzyknięty najlepszym zoo w Europie. Jego największymi atrakcjami są morskie zwierzęta, takie jak delfiny, orki oraz lwy morskie, jak również największy na świecie zbiór papug żyjących pod opieką człowieka.

 

LA OROTAVA

Położona w bujnie porośniętej dolinie o tej La Orotava znajduje się miejscowość o tej samej nazwie. W dawnych czasach mieszkało tu wiele bogatych i pochodzących z rodów szlacheckich rodzin. Dziś jest nadal zamieszkiwana przez arystokratycznych potomków perłą Teneryfy i jej najpiękniejszym miastem.

 

SANTA CRUZ

Ruchliwe miasto konkurujące z Las Palmas o miano stolicy Wysp Kanaryjskich. Uroku mu nie brakuje. Główną atrakcją miast jest przepiękne audytorium położone na zachód od tutejszego portu. Tuż obok znajduje się park wodny Cesar Manrique, którego baseny wypełnione są morską wodą.

 

PLAYA DE LAS TERESITAS

Długa, szeroka i porośnięta palmami piaszczysta plaża przywodzi na myśl Karaiby. Jedna z najpopularniejszych plaż na Teneryfie oferuje doskonałe warunki do wielogodzinnych zabaw w wodzie, opalania się, spacerów brzegiem morza i bujania w chmurach.

 

GÓRY ANAGA

Zaledwie kilka minut drogi autem od Santa Cruz de Tenerife znajduje się Narodowy Park Anaga. Łacuch gór Anaga zachwyca i fascynuje, a wędrowanie tam umożliwia podziwianie takich formacji geologicznych, jak kratery wulkaniczne, groble wypełnione zastygniętą magmą, skalne ściany oraz głębokie wąwozy. Niezapomniane wrażenia masz tu gwarantowane.

 

SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA

Dawna stolica Teneryfy i jedno z dwóch miejsc na wyspie, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to najstarsze miasto na wyspie, a w  jego centrum znajdują się zachowane w doskonałym stanie zabytkowe budynki.

 

EL MEDANO

To bardzo spokojna miejscowość wypoczynkowa, w której znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż połuniowej Teneryfy. Miejsce szczególnie lubiane wśród miłośników sportów wodnych z uwagi na panujące tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

 

PIRAMIDY W GUIMAR

Aż sześć do złudzenia przypominających azteckie świątynie kamiennych piramid od lat budzi wiele kontrowersji wśród turystów, archeologów i historyków.

 

PARK NARODOWY TEIDE

Dom najwyższego hiszpańskiego szczytu (3718 m n.p.m) będącego obiektem badań nad procesami geologicznymi będącymi podstawą do powstania i ewolucji wysp wulkanicznych. Wulkaniczny krajobraz na tle „morza chmur” wywołanego stale zmieniających się warunków atmosferycznych robi naprawdę duże wrażenie.

 

GARACHICO

Dawniej niewielka wioska rybacka, dziś znana miejscowość wypoczynkowa. Przesiąknięte historią i przepełnione kanaryjską tradycją miasto otoczone jest dziewiczym krajobrazem. Pomimo rozwoju przemysłu turystycznego Garachico zachowało swój rustykalny charakter. Zabytkowe budynki, klasztory i wąskie, kręte uliczki znajdują się wśród wyrastających to tu, to tam skał wulkanicznych i naturalnych basenów morskich.

 

LOS GIGANTES

Nadmorska miejscowość turystyczna, której nazwa pochodzi od gigantycznych klifów, które nad nią górują. Charakterystyczne dla tego miejsca są czarne plaże, które swój kolor zawdzięczają tefrze pochodzącej z wulkany Teide.

 

PLAYA DE LAS AMERICAS

Niemający sobie równych nadmorski kurort słynący z ożywionego życia nocnego. To tętniące życiem miejsce oferuje wszelkie komforty, których poszukiwać możemy  na swoich wakacjach i daje niepowtarzalną możliwość do wyszalenia się aż po blady świt.

 

PLAYA DE LAS VISTAS

Leżąca na granicy kurortów Playa de Las Americas i Los Cristianos, wyścielona złotym piaskiem plaża została  nagrodzona europejską niebieską flagą za jej jakość. Jest to jedna z najlepszych i najładniejszych plaż Teneryfy południowej.

 

PLAYA FANABE

Miejsce idealne dal rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy lubią długie, piaszczyste plaże z kompleksem usług gastronomicznych oraz rekreacyjno – sportowych w przystępnych cenach.

 

COSTA ADEJE

Ekskluzywny kurort idealny dla wymagających gości. Długie i szerokie piaszczyste plaże, rozrywki na wysokim poziomie, super luksusowe hotele i przepyszne jedzenie w pierwszorzędnych restauracjach.  

 

PLAYA DE LAS TEJITA

Spokojna plaża idealna dla niespokojnych dusz, które szukają ukojenia podczas uprawiania sportów wodnych. Krajobraz roztaczający się wszędzie dookoła dosłownie zapiera dech w piersiach, szczególnie widok na Montana Roja.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - TENERYFA - HISZPANIA

HOTELE TENERYFA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

SPRAWDŹ DOSTĘPNE OPCJE ZAKWATEROWANIA

INNE INFORMACJE - TENERYFA - HISZPANIA

Waluta
Na Teneryfie, jak w całej Hiszpanii, walutą jest euro. Nie musimy obawiać się wysokich cen, ponieważ turystyka jest tu bardzo rozwinięta, zatem większość osób chcących wypoczywać na Teneryfie znajdzie zakwaterowanie i wyżywienie na swoją kieszeń. Kupując wycieczkę czy rezerwując noclegi, dobrze jest  jednak zapoznać się z opiniami dotyczącymi danego hotelu. Ponieważ turystyka na Teneryfie kwitnie już od co najmniej pół wieku, tańsze oferty mogą uwzględniać noclegi w niezbyt atrakcyjnych budynkach starego typu.


Czas
Cofamy zegarki o godzinę. 

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by