GDZIE NA WINDSURFING W POLSCE - najlepsze miejsca do uprawiania windsurfingu w kraju
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Vasiliki 2024 FAMILY CAMP

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  VASILIKI 2024 - FAMILY CAMP
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zobacz ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
Powrót

Newsy

GDZIE NA WINDSURFING W POLSCE - najlepsze miejsca do uprawiania windsurfingu w kraju

15-05-2024
GDZIE NA WINDSURFING W POLSCE - najlepsze miejsca do uprawiania windsurfingu w kraju

Gdzie na windsurfing w Polsce

Najlepsze spoty i szkoły windsurfingu w kraju

W Polsce znajduje się wiele popularnych miejsc do uprawiania windsurfingu, z uwagi na różnorodność jezior i akwenów morskich. Oto nasza lista spotów windsurfingowych w Polsce, wraz z powodami, dla których warto tam pojechać, oraz lista szkół windsurfingowych dla każdej lokalizacji, które są warte odwiedzenia. Poniższa treść została stworzona na podstawie opinii użytkowników internetu. Ze względu na obszerność materiałów, część drugą artykułu znajdziecie pod linkiem: https://www.surfski.pl/news/408-gdzie-na-windsurfing-w-polsce-cz2--najlepsze-miejsca-do-uprawiania-windsurfingu-w-kraju.html

Kolejność wymienionych spotów jest przypadkowa.

        Gdzie na windsurfing w Polsce

 

Jastarnia

Jastarnia - Gdzie na windsurfing w Polsce

Położona na Półwyspie Helskim, Jastarnia oferuje doskonałe warunki do windsurfingu przez większość roku. Znajdziecie tam rozległą płyciznę. Warunki do uprawiania tego sportu są w tym miejscu naprawdę sprzyjające.

Pierwszym aspektem są płytkie wody, które czynią Jastarnię idealnym miejscem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów. Płycizny umożliwiają bezpieczne ćwiczenie manewrów i doskonalenie techniki.

Kolejnym atutem są w miarę stabilne wiatry wiejące z Bałtyku. Zarówno letnie wiatry zachodnie, jak i zimowe wiatry oferują różnorodność i wyzwania dla praktykujących.

Ogromnym plusem jest także infrastruktura turystyczna i sportowa Jastarni. Liczne szkoły windsurfingowe, wypożyczalnie sprzętu oraz sklepy specjalizujące się w sprzęcie do windsurfingu zapewniają profesjonalną obsługę i dostęp do niezbędnych udogodnień.

W rezultacie Jastarnia przyciąga zarówno lokalnych pasjonatów windsurfingu, jak i turystów z całej Polski oraz zagranicy, którzy chcą doświadczyć wyjątkowych warunków do uprawiania tego ekscytującego sportu.

Jastarnia - Gdzie na windsurfing w Polsce Jastarnia - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Surf Szkoła przy molo w Jastarni

Surf Szkoła przy molo w Jastarni to nie tylko szkoła, ale także społeczność pasjonatów tego sportu, którzy nie tylko uczą, ale przede wszystkim dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Akademia Windsurfingu Pana Nikodema

Akademia Windsurfingu Pana Nikodema w Jastarni cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników sieci. Uczestnicy chwalą profesjonalizm i zaangażowanie instruktorów, którzy są doskonale przygotowani do nauczania windsurfingu na różnych poziomach zaawansowania. Atmosfera w szkole jest przyjazna i sprzyja nauce, a instruktorzy potrafią stworzyć komfortowe warunki dla wszystkich uczestników.

Szkoła oferuje sprzęt, który jest regularnie serwisowany i utrzymywany w dobrym stanie. Dzięki temu uczniowie mogą skupić się na nauce i doskonaleniu swoich umiejętności bez obaw o jakość wyposażenia.

Dodatkowo, lokalizacja szkoły w Jastarni jest bardzo dogodna, dając uczestnikom dostęp do pięknych plaż Bałtyku oraz innych atrakcji turystycznych w okolicy. To sprawia, że nauka w Akademii Windsurfingu Pana Nikodema staje się nie tylko szansą na doskonalenie umiejętności, ale również na wspaniałą przygodę nad morzem.

Boards.pl

Na podstawie opinii użytkowników, Boards.pl w Jastarni wydaje się być dobrym miejscem do nauki windsurfingu oraz wypożyczenia sprzętu. Obsługa, dobrej jakości sprzęt oraz dogodna lokalizacja sprawiają, że jest to godne polecenia miejsce dla wszystkich miłośników tego sportu.

Surfstrefa

Uczestnicy chwalą się doskonałymi doświadczeniami, podkreślając przyjazną i przyjacielską atmosferę, jaka panuje na terenie szkoły.

Surfstrefa oferuje bogaty wybór kursów dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

 

Hel

Hel Gdzie na windsurfing w Polsce

Hel, ze względu na swoje położenie na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, cieszy się dobrymi wiatrami i przepięknymi plażami, co czyni go idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu.

Hel słynie ze stabilnych i silnych wiatrów wiejących z różnych kierunków. Najlepsze warunki do nauki windsurfingu panują zazwyczaj w okresie letnim.

Bałtyk przy Helu charakteryzuje się zmiennymi warunkami wodnymi, od spokojnych po lekko falowane lub nawet falujące. Dla windsurferów oznacza to możliwość dostosowania się do różnych warunków i rozwijania swoich umiejętności.

Hel posiada szerokie i piaszczyste plaże, które zapewniają odpowiednią przestrzeń do rozłożenia sprzętu, nauki oraz bezpiecznego pływania.

Klimat Helu charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami latem, co sprzyja komfortowemu pływaniu w wodzie oraz spędzaniu czasu na plaży.

Hel Gdzie na windsurfing w Polsce Hel Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

WaterGate

Cieszy się uznaniem za swoją elastyczną ofertę kursów, która obejmuje zarówno zajęcia dla początkujących, jak i zaawansowanych surferów. To sprawia, że każdy może znaleźć kurs dostosowany do swoich potrzeb i umiejętności. Lokalizacja szkoły również zyskuje pozytywne opinie.

 

Chałupy

Chałupy - Gdzie na windsurfing w Polsce

Chałupy to jeden z najpopularniejszych spotów windsurfingowych w Polsce. Znane są ze swoich płytkich wód i stałych wiatrów, co sprawia, że jest to raj dla początkujących i zaawansowanych surferów. Chałupy, położone na Półwyspie Helskim nad Zatoką Pucką, są jednym z najbardziej renomowanych miejsc do uprawiania windsurfingu w Polsce. 

Zatoka Pucka charakteryzuje się płycizną blisko brzegu, co sprawia, że wody są przyjazne dla windsurferów. Płytkość umożliwia łatwe wchodzenie do wody oraz sprzyja bezpiecznym treningom, zwłaszcza dla początkujących, którzy mogą swobodnie doskonalić swoje umiejętności.

Wiatry w okolicach Chałup są dość regularne i stabilne, co jest kluczowe dla miłośników windsurfingu. Głównie wieją wiatry zachodnie i północno-zachodnie, często przynosząc idealne warunki do żeglowania na desce. 

Dzięki łagodnym wiatrom i płyciznom, Chałupy są doskonałym miejscem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z windsurfingiem. Początkujący mogą bez obaw uczyć się balansu na desce oraz manewrów bez ryzyka głębokich wód czy gwałtownych wiatrów.

Pomimo sprzyjających warunków dla początkujących, Chałupy oferują także wyzwania dla bardziej doświadczonych surferów w trakcie wietrznych dni. 

W okolicach Chałup znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura wspierająca windsurfing, w tym wypożyczalnie sprzętu, szkółki windsurfingu oraz miejsca noclegowe dostosowane do potrzeb surferów. Dodatkowo, istnieje silna społeczność windsurferów, co tworzy przyjazną atmosferę i umożliwia wymianę doświadczeń oraz wskazówek.

Chałupy - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Easy Surf

Szkoła windsurfingu EASY SURF w Chałupach cieszy się uznaniem wśród użytkowników sieci. Wielu z nich podkreśla profesjonalizm instruktorów oraz przyjazną atmosferę panującą na miejscu. 

Wielu użytkowników wyraża także zadowolenie z różnorodności oferowanych kursów, dostosowanych zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych adeptów windsurfingu. 

Opinie użytkowników wskazują na EASY SURF jako godną polecenia szkołę windsurfingu w Chałupach.

Kite Story

Szkoła oferuje pakiety szkoleniowe dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Po zakończeniu kursu uczestnicy czują się pewniej na wodzie i zmotywowani do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Mega Surf

Komentarze na temat Mega Surf Szkoła Windsurfingu Chałupy zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z oferty, podkreślając pozytywne doświadczenia i satysfakcję z uczestnictwa w kursach.

Surfbrother

Lokalizacja szkoły oraz infrastruktura, cieszą się uznaniem użytkowników. Położenie w Chałupach, nad brzegiem Bałtyku, zapewnia doskonałe warunki do nauki windsurfingu. 

Fun Surf

Szkoła windsurfingu Fun Surf w Chałupach jest chwalona przez użytkowników sieci za jej profesjonalizm i przyjazną atmosferę. Szkoła oferuje różnorodne kursy dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów sportu. Użytkownicy wyrażają także zachwyt nad jakością sprzętu, co znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo nauki.

Dogodna lokalizacja nad Bałtykiem oraz profesjonalna obsługa są wymieniane jako dodatkowe atuty szkoły, które zachęcają do powrotu oraz polecenia jej innym. 

 

Sopot

Sopot - Gdzie na windsurfing w Polsce

Sopot to popularny kurort nad Morzem Bałtyckim, który oferuje dogodne warunki do uprawiania windsurfingu. 

Sopot oferuje różnorodność miejsc do pływania na windsurfingu, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Zarówno płaskie, spokojne wody, jak i fale na otwartym morzu, pozwalają surferom rozwijać swoje umiejętności w różnych warunkach.

Sopot, jako popularny kurort windsurfingowy, oferuje dobrą infrastrukturę wspierającą praktykę tego sportu. Wypożyczalnie sprzętu, szkoły windsurfingu oraz miejsca do przechowywania i przygotowania sprzętu są łatwo dostępne na terenie kurortu.

Sopot - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Waterway Windsurfing

Szkoła windsurfingu Waterway Windsurfing w Sopocie cieszy się uznaniem wśród użytkowników sieci. Przede wszystkim wyróżniana jest atmosfera panująca na zajęciach, która sprzyja efektywnej nauce oraz pozytywnemu doświadczeniu uczestników. Użytkownicy chwalą różnorodność oferowanych kursów, dostosowanych zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych adeptów windsurfingu. 

Sopot Surf

Sopot Surf to szkoła windsurfingu w urokliwym nadmorskim kurorcie Sopot.

Zajęcia odbywają się zarówno indywidualnie, jak i w grupach, co pozwala dopasować intensywność nauki do potrzeb i umiejętności uczestników.

Użytkownicy podkreślają także dogodne położenie szkoły, bliskość morza oraz atrakcyjne ceny oferowanych kursów. 

Orka Surf

Orka Surf to atrakcyjny wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości usług w przystępnej cenie.

 

Rewa

Rewa - Gdzie na windsurfing w Polsce

Rewa to mała wioska położona na Wybrzeżu Trójmiasta, znana z doskonałych warunków do windsurfingu. Przyciąga zarówno początkujących, jak i zaawansowanych surferów dzięki swoim płyciznom i stałym wiatrom. 

Pomimo że Rewa znana jest z płycizn i płaskiej jak stół wody, w okolicy można również znaleźć obszary z większymi falami, co przyciąga bardziej zaawansowanych surferów poszukujących wyzwań.

W okolicy Rewy istnieje dobrze rozwinięta infrastruktura windsurferfingowa, włączając w to wypożyczalnie sprzętu, szkoły windsurfingu oraz miejsca do przechowywania i serwisowania sprzętu.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że Rewa jest popularnym miejscem nie tylko dla lokalnych mieszkańców, ale również dla turystów poszukujących doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu.

Rewa - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Rewa Surf Centrum

Opinie wskazują, że szkoła oferuje różnorodne programy szkoleniowe, dostosowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów. 

Dodatkowo, Rewa Surf Centrum cieszy się uznaniem za swoje dogodne położenie oraz infrastrukturę. Użytkownicy podkreślają łatwy dostęp do plaży oraz wygodne warunki do przechowywania i serwisowania sprzętu.

Wspomnienia uczestników zazwyczaj podkreślają nie tylko jakość szkolenia, ale także przyjemne doświadczenie spędzania czasu w centrum. Wiele osób wyraża chęć powrotu do Rewa Surf Centrum oraz poleca je innym entuzjastom windsurfingu jako dobre miejsce do nauki i doskonalenia umiejętności na wodzie.

Szkoła Na Cyplu

Infrastruktura szkoły zyskuje pozytywne recenzje. Użytkownicy podkreślają, że baza jest dobrze wyposażona w sprzęt oraz oferuje odpowiednie warunki do nauki i praktyki. 

 

Puck

Puck - Gdzie na windsurfing w Polsce

Wiatry wiejące nad Zatoką Pucką są zazwyczaj dość regularne i umiarkowane, co pozwala na komfortowe i bezpieczne pływanie. 

Dodatkowo, Puck oferuje dobrą infrastrukturę dla windsurferów. Istnieją szkoły i wypożyczalnie, gdzie można wynająć niezbędny sprzęt lub skorzystać z lekcji nauki windsurfingu prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. 

Wreszcie, atmosfera w Pucku jest niezwykle przyjazna dla windsurferów. Społeczność surferów jest tu bardzo aktywna i otwarta, co sprawia, że zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści, czują się mile widziani.

Puck - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

AG Bay Surf

Opinie użytkowników potwierdzają, że szkoła windsurfingu AG Bay Surf w Pucku to miejsce, gdzie można nie tylko skutecznie nauczyć się tego sportu, ale także miło spędzić czas w przyjaznej atmosferze i w pięknej okolicy.

 

Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie Żarnowiec - Gdzie na windsurfing w Polsce

Jezioro Żarnowieckie to dobre miejsce do nauki oraz doskonalenia umiejętności pływania na windsurfingu. Położone w województwie pomorskim, jezioro jest zbiornikiem rynnowym otoczonym malowniczymi wzgórzami morenowymi. Jest to imponujący akwen wodny o powierzchni prawie 1500 hektarów i długości wynoszącej 7,5 kilometra. Na brzegu jeziora znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa, która czasami powoduje zmiany poziomu wody. W związku z tym, głębokość Jeziora Żarnowieckiego może się różnić w zależności od dnia, co wymaga ostrożności podczas kąpieli.

Atutami tego miejsca są czysta, słodka woda, umiarkowany ruch windsurfingowy, co zapewnia komfort na wodzie, oraz bezpieczeństwo dzięki płyciznom, optymalnym warunkom wiatrowym i asekuracji motorówki. Woda w jeziorze jest ciepła, co dodatkowo zachęca do wypoczynku i aktywności sportowych. Spokój i cisza panujące nad jeziorem sprawiają, że jest to idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Walory krajobrazowe Jeziora Żarnowieckiego oraz jego okolice zaskoczą niejednego turystę, a zwłaszcza miłośników wędkarstwa i przyrody.

Jezioro Żarnowieckie Żarnowiec - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu MorSKI

Szkoła windsurfingu nad Jeziorem Żarnowieckim oferuje kompleksową obsługę i bogaty wybór usług. Szkoła dysponuje sprzętem windsurfingowym, dostępnym do wypożyczenia dla kursantów.

W ofercie szkoły znajdują się lekcje dla dzieci i dorosłych, kursy windsurfingu dla osób na każdym poziomie zaawansowania. MorSKI zajmuje się także organizacją półkolonii, kolonii oraz obozów windsurfingowych.

 

Zalew Mietkowski/Mietków

Zalew Mietkowski Mietków - Gdzie na windsurfing w Polsce

Zalew Mietkowski to największy zbiornik wodny na Dolnym Śląsku, znajdujący się zaledwie 30 minut od granic Wrocławia. Jest to miejsce idealne dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas nad wodą. Zarówno amatorzy sportów wodnych, jak i osoby preferujące relaks i wylegiwanie się na plaży, znajdą tu coś dla siebie.

Zalew Mietkowski oferuje doskonałe warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo czy kajakarstwo. Rozległe, czyste wody zbiornika oraz korzystne wiatry sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Plaże Zalewu Mietkowskiego są idealne dla tych, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć. Szerokie, piaszczyste brzegi zapraszają do opalania, a liczne miejsca do grillowania i piknikowania umożliwiają spędzenie miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Czysta woda i dobrze utrzymane kąpieliska zapewniają bezpieczne i przyjemne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zalew otaczają malownicze tereny, które zachęcają do spacerów i wycieczek rowerowych. Liczne ścieżki prowadzą przez urokliwe zakątki przyrody, pozwalając cieszyć się pięknem krajobrazu i spokojem. To wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody, którzy pragną odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w ciszy i spokoju.

Zalew Mietkowski jest doskonałym miejscem na rodzinne wyjazdy, weekendowe wypady z przyjaciółmi czy indywidualny wypoczynek. 

Zalew Mietkowski Mietków - Gdzie na windsurfing w Polsce Zalew Mietkowski Mietków - Gdzie na windsurfing w Polsce

 

Szkoły windsurfingu

Szkoła windsurfingu Miko – Sport

Szkoła windsurfingu Miko-Sport, działająca przy Zalewie Mietkowskim to miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Dzięki profesjonalnym instruktorom, każdy ma szansę poznać podstawy windsurfingu, a osoby już doświadczone mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Szkolenia są przeznaczone dla dorosłych w każdym wieku oraz dla dzieci od 4 lat.

Kursy windsurfingowe są dostępne na wszystkich poziomach zaawansowania, a szkolenia odbywają się indywidualnie lub w grupach.

Wypożyczalnia sprzętu windsurfingowego oraz SUP w Miko-Sport jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt renomowanych firm takich jak North Sails, Gaastra, Ezzy, Starboard, Fanatic oraz ION. To gwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas uprawiania sportów wodnych.

Zlokalizowana w Borzygniewie szkoła windsurfingu jest miejscem dobrze znanym lokalnym żeglarzom, windsurferom i kitesurferom. Położenie infrastruktury zapewnia doskonałe warunki do startu i powrotu z akwenu wodnego, co dodatkowo ułatwia naukę i korzystanie z oferowanych usług.

 

Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski - Gdzie na windsurfing w Polsce

Zalew Sulejowski, położony 100 km od Warszawy, 150 km od Katowic i niecałe 50 km od Łodzi, to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Ten niemal 20-kilometrowy zbiornik wodny oferuje doskonałe warunki do żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu, czyniąc go jednym z nielicznych miejsc w centrum Polski, które zapewnia tak szerokie możliwości rekreacyjne na wodzie.

Zalew Sulejowski, który pierwotnie powstał w celu zaopatrywania aglomeracji łódzkiej w wodę, ma 18 km długości i około 2 km szerokości. Jego przestronny akwen i stabilne warunki wiatrowe sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla windsurfingu i innych sportów wodnych. Idealne dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z windsurfingiem, jak i dla bardziej doświadczonych windsurferów, poszukujących nowych wyzwań.

Łagodne, piaszczyste zejście do wody oraz płaska tafla wody wynikająca z przeważających zachodnich kierunków wiatru, czynią ten zbiornik wodny idealnym miejscem do nauki windsurfingu. Dodatkowym atutem Zalewu Sulejowskiego jest obecność jednostki WOPR, która posiada trzy motorówki gotowe do asekuracji. To zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne dla osób uczących się i uprawiających sporty wodne.

Zalew Sulejowski - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Szkoła windsurfingu N1Surf

Szkoła windsurfingu N1Surf, zlokalizowana nad tym akwenem, oferuje profesjonalne kursy, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy zapewniają indywidualne podejście do każdego kursanta.

Szkoła N1Surf oferuje również atrakcyjne zajęcia dodatkowe i imprezy po lekcjach, co tworzy przyjazną atmosferę i sprzyja integracji uczestników. Duża plaża zapewnia komfort i przestrzeń, nawet podczas weekendów, kiedy nad zalewem pojawia się więcej ludzi. Cena za kursy jest przystępna, co również przyciąga wielu zainteresowanych. Dojazd do szkoły jest prosty, a na miejscu dostępny jest parking, co dodatkowo ułatwia organizację wyjazdów.

 

Jezioro Jeziorak

Jezioro Jeziorak - Gdzie na windsurfing w Polsce

Jezioro Jeziorak to jeden z największych i najpiękniejszych zbiorników wodnych w Polsce, który zapewnia dobre warunki do windsurfingu.

Pierwszym atutem Jeziora Jeziorak, który przyciąga windsurferów, są jego duże i otwarte powierzchnie wody. Jezioro jest rozległe i oferuje mnóstwo miejsca do pływania, co pozwala surferom na swobodne eksplorowanie jego zakamarków i cieszenie się nieograniczonymi możliwościami manewrowania na desce.

Kolejnym istotnym elementem są warunki wiatrowe. Jezioro Jeziorak jest znane z regularnych wiatrów, które wieją z różnych kierunków. Te zmienne wiatry stanowią wyzwanie nawet dla doświadczonych windsurferów, ale także dostarczają niezliczonej ilości możliwości do doskonalenia umiejętności. Ponadto, dzięki dużej powierzchni jeziora, można znaleźć miejsca o różnej intensywności wiatru, co pozwala dostosować pływanie do własnych umiejętności i preferencji.

Infrastruktura na brzegu Jeziora Jeziorak również sprzyja uprawianiu windsurfingu. Istnieją wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły nauki windsurfingu, gdzie można wynająć odpowiedni sprzęt lub skorzystać z lekcji prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Dodatkowo, liczne plaże i miejsca do cumowania ułatwiają dostęp do wody i zapewniają komfortowy odpoczynek po intensywnym pływaniu.

Nie można też zapomnieć o malowniczym otoczeniu Jeziora Jeziorak. Okolica ta jest niezwykle urokliwa, zielona i pełna przyrody, co dodaje dodatkowego uroku każdej sesji windsurfingowej. Świeże powietrze, piękne widoki i spokojna atmosfera sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi po intensywnym dniu na wodzie.

Jezioro Jeziorak - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Fun Adventure - Szkoła Windsurfingu

Szkoła windsurfingu Fun Adventure nad Jeziorem Jeziorak w Iławie to dobre miejsce dla miłośników wodnych przygód i entuzjastów ekscytujących sportów wodnych. Jest to miejsce, które przyciąga zarówno początkujących, jak i doświadczonych surferów.

Szkoła windsurfingu nie tylko oferuje profesjonalne instruktaże, ale także zapewnia szeroki wybór sprzętu wodnego do wypożyczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, który dopiero zaczyna swoją przygodę z windsurfingiem, czy doświadczonym windsurferem, który chce wypróbować nowy sprzęt, znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz. Ponadto, istnieje możliwość przechowania własnego sprzętu, co sprawia, że szkoła windsurfingu staje się odpowiednim miejscem dla tych, którzy chcą regularnie trenować i rozwijać swoje umiejętności.

Poza główną atrakcją, jaką jest nauka windsurfingu, na terenie szkoły czekają dodatkowe atrakcje, które umilą pobyt i zapewnią niezapomniane przeżycia. „Skimboard”, megasup, sup - to tylko niektóre z opcji, które można wypróbować, aby jeszcze bardziej wzbogacić swoje doświadczenie na wodzie. Niezależnie od tego, czy wolisz wyzwania na desce windsurfingowej czy relaksujący rejs na supie, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Dodatkowo, szkoła windsurfingu oferuje również usługi naprawcze dla żagli oraz desek, co pozwala utrzymać swój sprzęt w doskonałym stanie i cieszyć się bezpiecznymi i komfortowymi warunkami podczas każdej sesji na wodzie.

Wszystkie te zalety sprawiają, że szkoła windsurfingu Fun Adventure nad Jeziorem Jeziorak w Iławie to nie tylko miejsce nauki i treningu, ale także oaza przygody, rozrywki i relaksu. 

 

Jezioro Śniardwy/Nowe Guty

Jezioro Śniardwy Nowe Guty - Gdzie na windsurfing w Polsce

 

Jezioro Śniardwy, będące największym jeziorem w Polsce, stanowi doskonałe miejsce do uprawiania windsurfingu z uwagi na różnorodność warunków, jakie oferuje.

Pierwszym atutem jeziora Śniardwy jest jego rozległa powierzchnia, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla windsurferów, nawet w czasie dużego ruchu. Przestrzeń ta pozwala na swobodne eksplorowanie jeziora i odkrywanie nowych miejsc do pływania.

Jednak to, co czyni Śniardwy wyjątkowym dla windsurfingu, to zróżnicowane warunki wietrzne i wodne. Obszary zmiennych wiatrów stwarzają wyjątkowe wyzwania dla doświadczonych surferów, którzy cenią sobie możliwość dostosowywania swojej techniki do różnych warunków.

Kiedy wiatry są łagodne, jezioro Śniardwy staje się doskonałym miejscem dla początkujących windsurferów. Bezpieczne i spokojne wody pozwalają na komfortowe doskonalenie umiejętności i budowanie pewności siebie na desce.

Dodatkowym atutem jeziora jest jego malownicze otoczenie. Okolica jeziora Śniardwy jest piękna i pełna przyrody, co dodaje dodatkowego uroku podczas pływania. Czysta woda i otaczające lasy sprawiają, że czas spędzony na jeziorze to prawdziwy relaks dla ciała i umysłu.

Jezioro Śniardwy Nowe Guty - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Szkoła windsurfingu Nowe Guty

W urokliwej zatoczce na Śniardwach w Nowych Gutach znajduje się wyjątkowe miejsce do nauki windsurfingu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Rodzinna firma, która zarządza szkołą, stawia na przyjazną atmosferę i sprawdzone metody skutecznej nauki, co przyciąga zarówno początkujących, jak i doświadczonych surferów.

Jednym z głównych atutów szkoły windsurfingu w Nowych Gutach jest możliwość samodzielnego wypożyczenia sprzętu po ukończeniu kursu. Dzięki temu uczestnicy mogą kontynuować swoją przygodę z windsurfingiem na własną rękę, korzystając z pełnej swobody i elastyczności.

Szkoła windsurfingu w Nowych Gutach wyróżnia się również doskonałą lokalizacją. Znajduje się ona w malowniczym otoczeniu jeziora Śniardwy, które swoim urozmaiconym terenem i stabilnymi wiatrami stwarza doskonałe warunki do nauki i uprawiania windsurfingu.

 

Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński Zegrze - Gdzie na windsurfing w Polsce

Zalew Zegrzyński jest jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania windsurfingu w okolicach Warszawy, przyciągając zarówno początkujących, jak i doświadczonych surferów. Oferuje on dobre warunki do pływania.

Jednym z kluczowych atutów Zalewu Zegrzyńskiego jest jego dostępność. Znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Warszawy, co sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców stolicy oraz osób z okolicznych miejscowości. Dzięki temu można szybko i wygodnie dotrzeć na miejsce, nawet na krótką sesję windsurfingu.

Warunki wodne na Zalewie Zegrzyńskim są również korzystne dla windsurferów. Zbiornik ten jest dość duży i oferuje wystarczającą przestrzeń do swobodnego pływania. W zależności od warunków pogodowych, wiatr może być zmienny, co daje surferom możliwość doświadczania różnych typów żeglugi, od spokojnej jazdy po ekscytujące wypady na większy chop.

Ponadto, infrastruktura na Zalewie Zegrzyńskim jest dobrze rozwinięta. Istnieją szkoły windsurfingu oraz wypożyczalnie sprzętu, gdzie można wynająć niezbędny ekwipunek lub skorzystać z lekcji prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Dla początkujących jest to szczególnie korzystne, ponieważ mogą szybko nauczyć się podstawowych technik pod okiem profesjonalistów.

Różnorodność aktywności dostępnych na Zalewie Zegrzyńskim sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tradycyjnego windsurfingu, można również uprawiać kitesurfing, paddleboarding czy żeglowanie na jachtach. To miejsce przyciąga więc nie tylko miłośników windsurfingu, ale także osoby zainteresowane innymi sportami wodnymi.

Wreszcie, atmosfera na Zalewie Zegrzyńskim jest bardzo przyjazna i otwarta. Społeczność windsurferów jest tu aktywna, a ludzie chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś przyjeżdża samotnie, szybko znajduje partnerów do pływania lub może po prostu cieszyć się dobrą atmosferą na brzegu z innymi entuzjastami sportów wodnych.

Zalew Zegrzyński Zegrze - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

Ventus windsurfing school

Ventus to renomowana szkoła windsurfingu położona w malowniczej miejscowości Białobrzegi.

Szkoła Ventus oferuje szeroki wybór kursów windsurfingowych, dopasowanych do różnych poziomów zaawansowania i potrzeb uczestników. Od podstawowych kursów dla początkujących, po zaawansowane techniki dla doświadczonych surferów, każdy znajdzie tutaj odpowiedni program, który pozwoli mu osiągnąć swoje cele.

Dodatkowym atutem szkoły Ventus jest lokalizacja nad brzegiem jeziora, co zapewnia uczestnikom doskonałe warunki do nauki i praktyki windsurfingu. Stabilne wiatry i spokojne wody jeziora sprzyjają rozwojowi umiejętności oraz zapewniają niezapomniane doświadczenia na wodzie.

Lsurf

Szkoła windsurfingu Lsurf w Nieporęcie to doskonałe miejsce dla osób w każdym wieku, które pragną nauczyć się windsurfingu, ciesząc się jednocześnie bliskością stolicy, zaledwie 30 minut jazdy samochodem od Warszawy. Ta lokalizacja sprawia, że szkoła jest wyjątkowo dostępna dla mieszkańców miasta oraz dla turystów poszukujących aktywności na świeżym powietrzu.

Jednym z głównych atutów Lsurf jest możliwość wynajmu różnego rodzaju sprzętu wodnego, takiego jak kajaki, rowery wodne, SUP czy windsurfing. Jednakże, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań związanych z dostępnością sprzętu na miejscu, zaleca się wcześniejszą rezerwację telefoniczną.

Obsługa w szkole Lsurf jest znana z uśmiechu i przyjaznego podejścia do klientów. Klienci chwalą obsługę za profesjonalizm oraz pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Dodatkowo, szkoła organizuje także półkolonie windsurfingowe dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Program półkolonii jest starannie dostosowany do możliwości uczestników, a zapewnione smaczne i obfite wyżywienie stanowi dodatkowy atut tego przedsięwzięcia.

Klub windsurfingowy Lsurf w Nieporęcie cieszy się również uznaniem za swoje położenie w porcie, otoczone zielenią i przestrzenią, co tworzy kameralną atmosferę i sprzyja relaksowi po intensywnych zajęciach na wodzie.

Podsumowując, szkoła windsurfingu Lsurf w Nieporęcie to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się tego ekscytującego sportu, ciesząc się jednocześnie bliskością natury oraz komfortem i profesjonalizmem obsługi.

 

Zalew Koronowski

Zalew Koronowski - Gdzie na windsurfing w Polsce

Na Zalewie Koronowskim, położonym na Kujawach, warunki do uprawiania windsurfingu są niezwykle zróżnicowane i sprzyjają zarówno początkującym, jak i zaawansowanym entuzjastom tego sportu. Poniżej opisano typowe warunki, z jakimi można się tam spotkać.

Wiatr jest głównym czynnikiem decydującym o możliwościach uprawiania windsurfingu na Zalewie Koronowskim. Na Koronowskim, wiatr może być zmienny, zależnie od pory roku i dnia. W lecie często wieje delikatny wiatr wiejący z kierunku zachodniego lub północno-zachodniego, co stwarza idealne warunki dla początkujących windsurferów. Z kolei wiosną i jesienią wiatr może być bardziej zmienny, wymagając większego doświadczenia i umiejętności od tych, którzy chcą pływać w tych warunkach.

Woda na Zalewie Koronowskim jest stosunkowo płytka, co jest korzystne dla osób uczących się windsurfingu, ponieważ umożliwia łatwiejsze wstawanie na deskę. Jednakże, istnieją również obszary głębsze, które mogą zaspokoić potrzeby bardziej zaawansowanych windsurferów, chcących wykonywać skomplikowane triki lub ścigać się z innymi.

Temperatura wody na Koronowskim zmienia się w zależności od pory roku. W lecie może być stosunkowo ciepła, co sprawia, że ​​pływanie jest przyjemne nawet bez specjalnego stroju ochronnego. Jednakże, wiosną i jesienią, gdy temperatura wody spada, zaleca się noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak pianka neoprenowa, aby zapobiec hipotermii.

Pogoda na Zalewie Koronowskim może być nieprzewidywalna, zwłaszcza podczas zmiany pory roku. Deszcz i burze mogą pojawić się nagle, co może stanowić zagrożenie dla windsurferów. Dlatego też zaleca się monitorowanie prognozy pogody i unikanie pływania w warunkach ekstremalnych.

Infrastruktura na Zalewie Koronowskim obejmuje szkoły windsurfingu, wypożyczalnie sprzętu oraz miejsca do przechowywania i naprawy sprzętu. To sprawia, że ​​jest to odpowiednie miejsce zarówno dla początkujących, którzy chcą się nauczyć windsurfingu, jak i dla doświadczonych windsurferów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Zalew Koronowski - Gdzie na windsurfing w Polsce

Szkoły windsurfingu

FreeSurf

Szkółka windsurfingowa FreeSurf, zlokalizowana nad Jeziorem Koronowskim, stanowi dobre miejsce dla wszystkich miłośników tego sportu, niezależnie od ich wieku czy poziomu zaawansowania. Zalew Koronowski, o imponującej powierzchni 1600 ha i długości 36 km, oferuje odpowiednie warunki do nauki i doskonalenia umiejętności windsurfingowych.

Położenie Zalewu Koronowskiego w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego dodaje mu dodatkowego uroku, tworząc malownicze otoczenie sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Szkółka FreeSurf oferuje kompleksowe szkolenie windsurfingowe na różnych poziomach zaawansowania, obejmujące początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych adeptów. 

Gdzie na Windsurfing zimą, latem - inne spoty

Pobierz bezpłatnego E-BOOKa, z którego dowiesz się, dokąd warto wybrać się na windsurfing. Zestawiliśmy ponad 40 popularnych spotów windsurfingowych wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Większość destynacji udało nam się odwiedzić i przetestować.
Link do pobrania E-booka:
Przy każdym z wymienionych spotów podpowiadamy m.in.: dla kogo dany spot będzie odpowiedni w zależności od poziomu zaawansowania. Wskazujemy gdzie znajdują się bazy, jak wyglądają statystyki wiatrowe, jakie są warunki na wodzie, jakie jest dno... Informujemy także czy miejsce jest odpowiednie dla rodzin z dziećmi, czy znajdują się atrakcje dla osób towarzyszących windsurferom.. itp...

Gdzie na windsurfing za granicą ebook

Kliknij w wybrany baner, aby pobrać e-book

O tytuł najlepszego spotu windsurfingowego może walczyć wiele miejsc z zestawienia. Koniecznie przetestuj nasz TOP10. :) Możliwości podróży jest tak dużo, że chyba największym ograniczeniem może okazać się zbyt mała liczba dni urlopowych.

Mamy szczerą nadzieję, że lektura naszego mini-przewodnika i zawarte w nim krótkie analizy warunków na spotach, ośmielą Cię do odwiedzenia nowych destynacji, a dodatkowo pomogą Ci w wyborze idealnej wakacyjnej miejscówki dla Ciebie i Twoich bliskich.

Jeśli masz chęć podzielić się opinią o rankingu, napisz do nas. Co sądzisz o naszym TOP10?

CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ JAK WYGLĄ

Polecamy

Centrum rezerwacji

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

i weź udział w niepowtarzalnej podróży
po świecie windsurfingu!
Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

Trwa zapis na newsletter


Copyright 2014 - 2024

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by