SURFSKI Windsurfing - wyjazdy windsurfingowe, szkolenia, nauka, kursy
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-10-2023
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2023 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  02-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2023

  Zapytaj o ofertę
  28-09-2023
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2023 NR 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2023

  Zapytaj o ofertę
  19-10-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2023 NR 3
 • GRUDZIEŃ w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-11-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Grudzien 2023
Powrót

Video

PIERWSZE STARTY NA DESCE nauka kitesurfingu szkolenia kursy wyjazdy

Opis filmu 17-01-2021

PIERWSZE STARTY NA DESCE

nauka kitesurfingu szkolenia kursy wyjazdy - water starting lessons courses travel

 

Trzymamy latawiec w zenicie na godzinie 12:00 jedną ręką. W drugiej trzymamy deskę. Siadamy na wodzie. Nogi wyciągamy przed siebie. Drugą ręką kładziemy deskę przed sobą i wkładamy nogi do strapów. Chwytamy bar drugą ręką.

 

Jeżeli wieje słaby wiatr, to postępujemy następująco:

- prostujemy nogę, która będzie wyznaczać nam kierunek płynięcia. Tylna noga ugięta. Latawiec kierujemy na chwilę na drugi hals (przeciwny hals) na przykład - jeżeli chcemy płynąć w prawo, to najpierw kierujemy latawiec w lewą stronę na godzinę 10:00 lub 11:00 i potem zaciągając bar, kierujemy latawiec na odpowiedni hals (prawy) na godzinę 1:30 lub 2:00 i dajemy się latawcowi pociągnąć. Próbujemy się podnieść i stanąć na deskę. Należy uważać, by nie polecieć do przodu na twarz, dlatego szybko odpuszczamy bar i możemy się lekko odchylić do tyłu. Latawiec musimy skontrować, a więc kierujemy go w stronę zenitu, jednocześnie odpuszczając bar. Jeżeli uda się ustać na desce to ponawiamy proces z latawcem. Zaciągamy bar i kierujemy latawiec w odpowiednią stronę. Próbujemy ustabilizować pozycję latawca na jednej godzinie (możliwe, gdy dość dobrze wieje).

 

Co w sytuacji gdy wieje za mocno? Startujemy podobnie, z tym że latawiec z zenitu kierujemy na odpowiednią stronę (startując w prawo na 1:00 lub 1:30, startując w lewo na godzinę 11:00 lub 10:30). Jeżeli pokierujemy latawiec za bardzo w dół, to wygeneruje za dużo mocy i prawdopodobnie polecimy na twarz.

 

Latawiec można ustabilizować na danej godzinie i delektować się pierwszymi przepłyniętymi metrami. Jeżeli potrzebujecie więcej mocy, możecie zacząć wachlować latawcem. Do zenitu i w dół, do zenitu i znowu w dół. Możecie to nawet robić na odpuszczonym barze, jeżeli wieje odpowiednio mocno. Ale z reguły, jeżeli latawiec kierujemy w dół, to na zaciągniętym barze, jak do góry do zenitu, to na odpuszczonym.

 

Co zrobić, by zahamować? Latawiec na odpuszczonym barze, kierujemy do zenitu. To powoduje, iż ciąg latawca kieruję się do góry, więc wyhamowujemy. Jednocześnie uginamy przednią nogę, a tylną troszkę prostujemy. W momencie, gdy przestajemy płynąć, kładziemy się plecami na wodę, nogi lekko ugięte, deska pod tyłek. Pozycja na halsie - biodra do przodu, plecy do tyłu. Staramy się zrównoważyć ciąg generowany przez latawiec, a więc sylwetka odchylona do tyłu. Ciężar przeniesiony na pięty - staramy się docisnąć nawietrzną burtę do wody.

 

Jest masa błędów, które kursanci popełniają podczas nauki kitesurfingu. Aby je wyeliminować i zrobić szybkie postępy, dobrze jest ćwiczyć pod okiem profesjonalnego instruktora. Zapraszamy na nasze wyjazdy, gdzie nauczymy Was sprawidłowo pływać na desce z latawcem. Żadna teoria czy film, nie zastąpią Ci prawdziwego szkolenia. W naszych filmach pokazujemy jak coś zrobić prawidłowo. Ale na kursie szybko wykryjemy błędy i je wyeliminujemy. Chcesz nauczyć się pływać - zapraszamy na wyjazd z nami:)

 

 

 

 

Weź udział w naszych szkoleniach kitesurfingowych:

Polska Szkoła Kitesurfingu w Lo Stagnone (Sycylia-Włochy)

 

 

Nauka kitesurfingu - Kurs kitesurfingu

Szkolenia kitesurfingowe - Szkoła kitesurfingu

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by