Szrenica-Przewodnik narciarsko-snowboardowy,narty, snowboard,wyjazd
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2020
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2020
 • Grecja KITE 2020 Kos

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Grecja Wyjazd Kitesurfing Psalidi Kos - Wrzesień 2020 Nr.1
 • PAŹDZIERNIK w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Kitesurfing wyjazdy szkoleniowe Soma Bay – PAŹDZIERNIK 2020
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Sierpień 2020 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na Kos – Psalidi Sierpień 2020 nr 2
 • KITE za Granicą 2020

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2020
  Kitesurfing za granicą - Kos - Psalidi - Czerwiec nr.4
 • Wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2020
  Kurs windsurfingu KRETA PALEKASTRO Lipiec 2020 nr 4
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 1
 • Czerwiec 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2020
  Kitesurfing za granicą SYC=YLIA LO STAGNONE Czerwiec 2020
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 3
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2020 Wrzesień nr 1
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 3
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2020
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Grecja KITE na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi - Wyspa Kos - Sierpień 2020 nr.2
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  03-07-2020
  Kitesurfing kurs za granicą SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • KOS kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi wyspa Kos - Wrzesień 2020 Nr. 5
 • Szkoła WIND Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2020
  Szkoła Windsurfingu Psalidi Kos Czerwiec 2020 Nr 4
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2020
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 3
 • KOS - kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  KOS KITESURFING - PSALIDI - LIPIEC 2020 NR.2
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
Powrót

Przewodniki

SZRENICA - PRZEWODNIK NARCIARSKO-SNOWBOARDOWY

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - SZRENICA - KARKONOSZE - POLSKA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

 

Zjazd ze Szrenicy na nartach Marzec 2015-Skiing on Szrenica Poland

        

Szrenica jest szczytem górskim o wysokości 1362m n.p.m. i znajduje się w Sudetach w pobliżu miejscowości Szklarska Poręba ( woj. Dolnośląskie). Znany i ceniony kurort narciarski znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie naszych południowych sąsiadów, natomiast najbliższe przejście graniczne z Czechami znajduje się w najwyżej położonej dzielnicy Szklarskiej Poręby – Jakuszycach ( Jakuszyce – Harrachov). Region ten słynie z jednych z najlepszych w Polsce miejsc idealnych do uprawiania sportów zimowych ( Szrenica oraz Jakuszyce), i choć nie należy do największych centrów narciarskich w kraju ( pod względem rozmiaru Szrenica zajmuje siódme miejsce), to ma sporo do zaoferowania zarówno użytkownikom dwóch desek, jak i snowboardzistom.

Miejscowość Szklarska Poręba otoczona jest praktycznie ze wszystkich stron szczytami górskimi, a najważniejsze z nich to Wysoki Kamień (1 058m), Łabski Szczyt (1 471m) oraz Szrenica. To właśnie na ich zboczach znajduje się zdecydowana większość tras narciarskich centrum narciarskiego Szrenica. Oprócz kurortów narciarskich Szklarska Poręba znana jest z licznych miejscowości uzdrowiskowych, jakie znajdują się w jej bezpośredniej okolicy np.  Świerardów Zdrój, Jelenia Góra, Cieplice Zdrój. Dodatkowo w Szklarskiej Porębie zlokalizowane są kopalnie kamieni półszlachetnych, których wystawy są udostępnione dla gości regionu podobnie jak muzeum minerałów. Kamieniami wydobywanymi tutaj są m.in.  ametysty, szmaragdy, rubiny, kwarc i wiele innych.

         

Szklarska Poręba dysponuje trzema głównymi sektorami narciarskim i są nimi Szrenica Ski area, Ski area miasto oraz Centrum Narciarstwa biegowego w Jakuszycach.

Szrenica wraz z jej stokami narciarskimi są szczególnie atrakcyjne dla pasjonatów białego szaleństwa. Obszar ten obejmuje 13km przygotowanych i utrzymanych w doskonałym stanie tras narciarskim o urozmaiconym stopniu trudności, dlatego też zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane znajdą tu coś odpowiedniego dla swoich umiejętności i możliwości. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją narciarską przygodę powinni swoje kroki skierować w stronę szlaków Puchatek ( niebieska, długość 1 470m) i Hala Szrenicka ( niebieska, długość 650) Osoby zaawansowane z pewnością nie pogardzą możliwością jazdy na trasie posiadającej homologację FIS i oznaczonej kolorem czarnym – FIS Ski Arena Szrenica, o długości 2km i przebiegająca przez zalesioną dolinę. Osoby o średniozaawansowanych umiejętnościach pojeździć mogą na dwóch czerwonych trasach -  Śnieżynka ( o długości 2 080m) i Lolobrygida (długość tej trasy wynosi 4,5km, co czyni z niej najdłuższą trasę narciarską w Karkonoszach). Większość z tras znajdujących się na zboczach masywu Szrenica wyposażona jest w armatki śnieżne, co oznacza, że mogą zostać one sztucznie dośnieżone jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Dzięki temu sezon narciarski trwa tu zwykle od późnej jesieni aż do końca maja.

Obszar narciarski Szklarska Poręba Miasto ma do zaoferowania 3km tras, przy czym w większości  są to nartostrady oznaczone kolorem niebieskim. Obszar Jakuszyce za to ma sporo do zaoferowania narciarzom biegowym. Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce należy do najlepszych w całej Europie, a ponad 100km utrzymanych na najwyższych poziomie tras znajduje się na terytorium dwóch państw jednocześnie ( Polski i Czech). Dzięki temu narciarze biegowi w ramach jednego tylko skipassu mogą korzystać z tras obu resortów mając do swojej dyspozycji wiele różnych kombinacji tras biegowych.

         

Co prawda w Szklarskiej Porębie nie ma snowparku, lecz każdy miłośnik jazdy na jednej desce znajdzie tu miejsca, na których da upust rozpierającej go energii. Na Szrenicy nie brakuje miejscówek do wyśmienitej jazdy na snowboardzie.

Rzeczą wręcz oczywistą jest, że Ski Arena Szrenica dysponuje zarówno wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, jak i szkołą narciarską oferującą szkolenia w zakresie jazdy na nartach oraz snowboardzie.

Szklarska Poręba jest miejscowością wypoczynkową tętniącą życiem praktycznie w każdej porze roku z uwagi na liczne szlaki turystyczne i krajobrazowe jakie się tu znajdują. Karkonoski Park Krajobrazowy obfituje w takie atrakcje jak niesamowite wodospady ( wodospad Szklarki oraz Kamieńczyka), szlaki prowadzące bezpośrednio do malowniczo położonych schronisk górskich oraz ścieżka edukacyjna wzdłuż której rozstawione zostały realistyczne figury dinozaurów – opcja szczególnie atrakcyjna dla najmłodszych gości regionu, którzy swoją drogą z pewnością nie pogardzą możliwością wizyty w kinie 5D.  Dodatkowo jeśli dysponujemy nadmiarem wolnego czasu warto wybrać się na oddaloną o ok. 17km Śnieżkę, której szczyt znajdujący się na wysokości 1 602m n.p.m. jest najwyższym szczytem zarówno Karkonoszy, jak i całych Sudetów. Ponadto po „zdobyciu szczytu” naszym oczom ukazują się obiekty budowlane, m.in. Wysokogórskie obserwatorium Meteorologiczne z 1974 roku o futurystycznym kształcie ( charakterystyczne dyski). Oprócz tego poza stokiem można pojeździć na sankach, wybrać się na lodowisko lub wędrówki na rakietach śnieżnych, popływać na krytym basenie lub oddać się pełnemu relaksowi w jednym z tutejszych salonów SPA.

         

Liczne imprezy sportowe oraz rekreacyjne dodatkowo uatrakcyjniają pobyt tutaj. Warto wspomnieć, że Szklarska Poręba wielokrotnie była i pozostaje gospodarzem takich wydarzeń jak Zawody Pucharu Polski, Zawody Pucharu Karkonoszy mających zasięg ogólnopolski, natomiast z konkursów międzynarodowych każdego roku odbywa się tu „Bieg Piastów”, oraz europejskie zawody psich zaprzęgów, organizowane tu były również Zawody Pucharu Świata.

Szklarska Poręba wraz z jej kurortami narciarskimi są wręcz miejscem magicznym. Krążą o niej liczne legendy, a jedną z najbardziej znanych jest ta o Duchu Gór Rübezahlu. Mówi się, że po dzień dzisiejszy zamieszkuje on tajemnicze jary i wąwozy Karkonoszy.

         

W godzinach wieczornych niezbyt wiele dzieje się w okolicach stoków Szrenicy, natomiast dość bogatą ofertę apres-ski znajdziemy w centrum Szklarskiej Poręby. Bez żadnego trudu znajdziemy tu świetne restauracje serwujące dania będące w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych podniebień, natomiast w lokalnych barach i kawiarniach w miły i przyjemny sposób można spędzić udany wieczór po całym dniu spędzonym na stoku.

Baza noclegowa obejmuje schroniska górskie i gościńce, natomiast w centrum Szklarskiej Poręby znajdziemy szeroki wybór hoteli, pensjonatów oraz apartamentów mogących spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, a wszystko to w rozsądnych cenach.

Dojazd do kurortu narciarskiego Szrenica nie jest specjalnie skomplikowany i każdy bez najmniejszego problemu powinien tu trafić. Dostać się tu można oczywiście za pośrednictwem przewoźników kolejowych, lecz należy liczyć się z tym, że taka podróż zajmuje sporo czasu. Najprościej i najszybciej zatem jest dostać się tu własnym samochodem. W zależności od punktu początkowego naszej podróży musimy kierować się na południowo – zachodni kraniec Polski najlepiej w okolice Wrocławia. Następnie drogą DK98 kierujemy się w stronę drogi DK5. Wjeżdżamy na trasę A4/DK5/E40 i jedziemy w kierunku Jędrzychowice/ Lubawka/ Jelenia Góra. Dalej drogą DK3 dojedziemy do Szklarskiej Poręby i praktycznie jesteśmy u celu naszej podróży.

 

Szklarska Poręba Przejcie Granią Szrenica Śnieżne Kotły

HOTELE NA HALI SZRENICKIEJ

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie