Wyjazdy-Adelboden Szwajcaria-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śniego
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  09-05-2024
  Soma Bay MAJ 2024 -wyjazd windsurfing
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • MAJÓWKA w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  25-04-2024
  POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT MAJÓWKA 2024 nr 1
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Soma Bay-LUTY/MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  29-02-2024
  SOMA BAY - LUTY/MARZEC 2024 - NAUKA WINDSURFINGU
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Soma Bay - MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-03-2024
  NAUKA WINDSURFINGU EGIPT SOMA BAY - MARZEC 2024 nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • SOMA BAY 2024

  Zapytaj o ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Wind w Soma Bay'24

  Zapytaj o ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Lefkada WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
Powrót

Przewodniki

ADELBODEN

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY ADELBODEN - SZWAJCARIA 

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

 

Adelboden jest uroczym ośrodkiem narciarskim znajdującym się w regionie Oberland Berneński (Szwajcaria). Wioska charakteryzuje się tradycyjną szwajcarską architekturą, której dominującymi elementami są klimatyczne chatki górskie z kolorowymi okiennicami. Umiejscowiona na samym końcu Doliny Englstligen malownicza wioska zamieszkiwana jest na stałe przez 3.600 mieszkańców i to właśnie oni dbają o przyjeżdżających tu gości, oddając do ich dyspozycji aż 1.800 miejsc noclegowych.

Adelboden jest czwartym najczęściej odwiedzanym kurortem w Szwajcarii, a jego głównym obszarem narciarskim jest Sillerenbuhl – Hahnenmoos - Metsch, oferujący szeroką gamę stoków idealnych dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Elementem wyróżniającym ten obszar od pozostałych jest fakt, że na jego stokach znajduje się ogromna ilość restauracji górskich, w których krótka przerwa na kubek gorącego napoju lub treściwą przekąskę to czysta przyjemność. Cztery mniejsze obszary narciarskie znajdujące się w pobliżu możliwe są do użytkowania w ramach jednego skipassu, aczkolwiek nie mają one bezpośredniego połączenia z głównym ski area Adelboden. Stoki w tym ośrodku narciarskim nie należą do zbyt stromych, jednak znajdą się tu bardziej wymagające trasy dla zaawansowanych narciarzy, a na północnych i południowych zboczach znajdziemy wiele obszarów idealnie nadających się do jazdy poza trasami.

Adelboden to w sumie 210km doskonale utrzymanych tras narciarskim odpowiednich dla każdego stopnia opanowanych umiejętności narciarskich, a tutejsze wyciągi są w stanie zapewnić płynność we wjazdach i zjazdach bez konieczności oczekiwania w niekończących się kolejkach. Z racji znaczącej przewagi tras niebieskich, jakie się tu znajdują, Adelboden jest miejscem idealnym na rodzinny wyjazd na narty, zwłaszcza, jeśli mamy małe dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją narciarska przygodę.

Teren narciarski Sillerenbuhl-Hahnenmoos-Metsch, jak już wyżej wspomniano jest największym obszarem w regionie. Charakteryzuje go szeroki wybór tras niebieskich i czerwonych, a większość z nich znajduje się na wysokościach od 1500m do 2200m n.p.m. Szerokie trasy zjazdowe o łagodnym kącie nachylenia są wręcz idealne dla dzieci oraz osób początkujących. Dzięki wydzielonym strefom każdy miłośników białego szaleństwa może beztrosko napawać się możliwością zjazdów bez obaw, że dojdzie do zderzenia z kimś mniej doświadczonym. Najmniej do zaoferowania ma natomiast osobom zaawansowanym, aczkolwiek znajdzie się tu coś również dla nich. Wyciągi narciarskie znajdujące się tutaj być może nie należą do najnowocześniejszych, ale w są w zupełności wystarczające i znakomicie zaspokajają potrzeby tutejszego obszaru narciarskiego.

Do obszaru Tschentenalp łatwo dostaniemy się kolejką gondolową mającą swoją stację początkową w wiosce. Znajdziemy tu kilkanaście tras łatwych i średnio trudnych oraz dwie nartostrady oznaczone kolorem czarnym. Dodatkowo to właśnie tu na wysokości 1950m znajduje się osławiona restauracja górska „TschentenAlp” dysponująca tarasem słonecznym i posiadająca w swojej karcie menu iście królewskie przysmaki. Oprócz tego znajdziemy tu tor saneczkowy oraz wypożyczalnie sprzętu tuż obok stacji kolejki.

Engstligenalp jest obszarem narciarskim znajdującym się na wysokości 2000m, umiejscowionym na słonecznym płaskowyżu i charakteryzującym się ciszą i spokojem, jaki tu panują. Oddalony zaledwie 5km od Adelboden oferuje sporo terenów odpowiednich dla narciarstwa biegowego. Teren ten idealnie nadaje się na przejażdżki psimi zaprzęgami oraz do pieszych wędrówek wzdłuż wyznaczonych do tego celu ścieżek spacerowych. W tutejszym „Ice Bar Igloo” wykonanym w całości z lodu można zjeść niesamowite fondue przygotowywane z lokalnych serów. Posiłek w takim miejscu należy do niezapomnianych.

Elsigenalp jest dość często nazywany Elsigen-Metsch i jest najbardziej przyjaznym obszarem narciarskim w okolicy jeśli chodzi o rodziny z dziećmi. 16 tras narciarskich obsługiwanych przez 8 orczyków daje niesamowite możliwości dzieciakom i osobom zupełnie „zielony” w temacie narciarstwa.

Znajdujące się w dolinie Simmental miasteczko Lenk posiada swój własny obszar narciarski, niestety dotarcie do niego z Adelboden może być nie lada wyzwaniem, choć nie jest niemożliwe. Znajduje się tu kilka naprawdę świetnych tras niebieskich i czerwonych oraz jeden krótki czarny zjazd. Podróży powrotnej do Adelboden nie należy odkładać na zbyt późno jeśli mamy zamiar wrócić tam na nartach, w przeciwnym razie będziemy zmuszeni odbyć niekrótka podróż kombinacją autobusu i taksówki.

Adelboden dysponuje dwiema szkołami narciarskimi, w których jedna z nich oferuje zajęcia zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów, druga zaś specjalizuje się w kształceniu wyłącznie przyszłych miłośników jazdy na jednej desce. Istnieje również możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych przewodników górskich w zakresie skialpinistyki.

Snowboardzistów i wszystkich pasjonatów Freestyle powinien ucieszyć fakt, że znajduje się tu imponujących rozmiarów Gran Masta Park. Ten snowpark dysponuje własnym wyciągiem oraz barem. Gran Masta Park jest popularnym miejscem, w którym niejednokrotnie organizowane były imprezy freestylowe, również międzynarodowe. Obszar parku podzielony został na strefy, w których znajdują się moduły odpowiednie dla konkretnego stopnia zaawansowania. Znajdziemy tu między innymi różnych rozmiarów skocznie, skrzynie, kink – boxy, c-boxy, rury, poręcze oraz wiele innych ciekawych instancji, na którym możliwe jest wykonanie nawet najbardziej wyszukanych i wymagających sztuczek.

Kurort narciarski Adelboden dysponuje łącznie 21km świetnie przygotowanych tras biegowych, z czego aż 11km jest oświetlonych w godzinach wieczornych. Pomiędzy poszczególnymi obszarami narciarskimi Adelboden kursują darmowe skibusy.

Trasa Pucharu Świata w Chuenisbargli oprócz doskonałej zabawy w dzień, oferuje możliwość skorzystania z niej również w piątkowe wieczory, kiedy to pozostaje oświetlona do późnych godzin wieczornych. Pojeździć tu mogą posiadacze skipassów obejmujących cały obszar narciarski, w przeciwnym wypadku należy wykupić jednorazowy karnet narciarski na dany wieczór.

Adelboden w pigułce:

 • Szwajcarski ośrodek narciarski z ogromnym wyborem tras odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania
 • Doskonałe tereny szkółkarskie oraz kilka szkółek narciarskich
 • Wiele obszarów odpowiednich do jazdy poza trasami
 • Liczne trasy do narciarstwa biegowego
 • Bogata oferta atrakcyjnych zajęć sportowo rekreacyjnych również poza stokiem
 • Bardzo liczne restauracje górskie na stokach
 • Świetnie zorganizowana baza gastronomiczna
 • Kilka pubów i barów z jedyną w swoim rodzaju atmosferą apres-ski
 • Centra wellness
 • Doskonałe warunki zakwaterowania
 • Uczciwe i przystępne ceny

PRZELOTY I POBYT - ADELBODEN - SZWAJCARIA

Adelboden oferuje ogromne możliwości w kwestii zakwaterowania, które możliwe jest w hotelach 4- i mniej- gwiazdkowych. Jeśli chodzi o te 4-gwiazdkowe, to są to luksusowe, wielokrotnie nagradzane i oferujące usługi na najwyższym poziomie hotele, niejednokrotnie posiadające centra odnowy biologicznej oraz oferujące dodatkowe pakiety usług. Jeśli zasobność naszego portfela nie pozwala nam na ekstrawagancję, wtedy najlepiej wybrać któryś z 3- gwiazdkowych obiektów, w których za uczciwą cenę spędzimy nasz urlop w świetnych warunkach noclegowych. Oprócz tego istnieją tu chaty i chalety górskie, różnego rodzaju schroniska, pokoje gościnne oraz gospodarstwa agroturystyczne, z których każdy ma swój niepowtarzalny urok i klimat.

Dojazd do Adelboden nie powinien sprawić nikomu problemów, a sama trasa przebiega przez wiele krajów dając możliwość zobaczenia każdego z nich. Krajową autostradą A4 jedziemy zgodnie ze znakami na „A1/Rybnik/E75” i wjeżdżamy na A1, którą dostaniemy się terytorium Czech. Stamtąd kontynuujemy drogą D1 i E442/E462/R35 aż do zjazdu 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy drogą Trasa 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov. Wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52, następnie Trasa 53 w kierunku Znojmo. Dalej nasza podróż przebiegać będzie drogami Trasa 38/E59, L27, L2165, L2166 oraz L27. Zjeżdżamy na S5 w kierunku na Krems. Kontynuujemy drogą S33 i jedziemy zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Następnie jechać będziemy autostradą A8 pilnując się znaków na „Nürnberg/Stuttgart/Messe/München Flughafen/A99”. Wjeżdzamy na drogę A995, nastęnie A96 i A14. Wybieramy zjazd 18-Dornbirn-Süd w Lustenauer Str./B204 kierując się w stronę A13. Dalej drogą A1 jedziemy zgodnie ze znakami naE60/A1/A3 w kierunku Bern/Basel/Dietikon. Wjeżdżamy na A1H i podążamy za znakami „Bern/Aarau/Mägenwil”, następnie kontynuujemy wzdłuż A6 i A8. Zjeżdżamy w kierunku Kandersteg/Frutigen/Adelboden i kontynuujemy Trasą 223, którą w niespełna 30 minut dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ADELBODEN - SZWAJCARIA

Kurort narciarski Adelboden oprócz doskonałych warunków narciarskich ma do zaoferowania bogaty pakiet atrakcyjnych zajęć również poza stokiem. Należą do nich m.in. łyżwiarstwo i curling. W nowym obiekcie rekreacyjno - sportowym przygotowane zostało lodowisko, na którym możliwe jest uprawianie zarówno klasycznego łyżwiarstwa, jak i gra w hokeja na lodzie. Dodatkowo w hali sportowej znajdziemy odpowiednio przystosowane do tego celu cztery sale do curlingu. Aby nikomu się nie nudziło istnieje możliwość pogrania w kręgle w jednej z sześciu kręgielni oraz wspinaczka na 13-metrowej ściance, a to wszystko dostępne jest pod jednym dachem. Na terenie obiektu znajduje się również bar, w którym można spędzić miłe popołudnie oraz wieczór. W obszarze narciarskim Adelboden – Lenk znajdziemy około 24 km przygotowanych torów saneczkowych, na których zarówno zjazdy na sankach, jak i snowtubing dostarczają wiele radości i doskonałej zabawy. Kolejną propozycją są przejażdżki psimi zaprzęgami oraz wyprawy na rakietach śnieżnych. Organizowane wędrówki z przewodnikiem pozwalają na odkrycie niedostępnych dla zwykłego turysty terenów. Dodatkowo oprócz klasycznych eskapad w dzień można wybrać się na ekscytującą wyprawę pod rozgwieżdżonym niebem. Silne emocje są gwarantowane. Ogromną popularnością w ośrodku Adelboden cieszy się wspinaczka lodowa, odbywająca się na zamarzniętych wodospadach na klifach w Engstligenalp. Zarówno zaawansowane, jak i początkujące osoby z powodzeniem mogą sprawdzić się na urozmaiconych trasach. W Adelboden znajdują się również dwie szkoły paralotniarstwa, gdzie podczas lotów tandemowych wraz z instruktorem mamy okazję do podziwiania majestatycznych alpejskich szczytów oraz przejmująco pięknych krajobrazów z lotu ptaka. Doświadczenie to jest bezcenne. Kuligi śnieżne ciągnięte przez konie dają możliwość zwiedzenia okolicy w „tradycyjnym” stylu, a podczas pieszych wędrówek po ponad 112 km odpowiednio przygotowanych szlaków spacerowych można zapomnieć o troskach życia codziennego. Wiele z hoteli znajdujących się w Adelboden dysponuje własnymi centrami odnowy biologicznej, aczkolwiek istnieje możliwość skorzystania z nich również przez osoby niebędące gośćmi danego hotelu po wykupieniu odpowiednich usług. The Cambrian Hotel nie bez powodu został ogłoszony „Jednym z najlepszych szwajcarskich Hoteli Wellness”, natomiast hotelowe SPA dysponuje aż 10 odkrytymi basenami z podgrzewaną wodą, a widoki, jakie się z nich rozpościerają są jedyne w swoim rodzaju.

Z miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w Adelboden jest m.in. Muzeum Ludowe Adelboden, które jest celem wielu wycieczkach grupowych, ale i indywidualnych. Muzeum mieści się w Kościele na obrzeżach Adelboden i znajdują się w nim między innymi wystawa eksponatów lokalnego rzemiosła, imponujących rozmiarów kolekcja dzwonków dla krów, atrybuty historyczne, dzięki którym możemy wyobrazić sobie jak wyglądało tutejsze wiejskie życie w latach, kiedy Adelboden nie było jeszcze znanym kurortem narciarskich, lecz spokojną, alpejską wioską. Kolejnym miejscem, które grzechem byłoby przegapić jest Tropical Centrum w Frutigen. Oddalone o około 30 minut jazdy od Adelboden nie jest niczym innym, jak kompleksem szklarniowym, w którym rosną egzotyczne rośliny tropikalne. Atrakcyjności temu miejscu dodają pływające w sztucznych jeziorkach jesiotry, a już zupełnym „bajerem” jest możliwość zjedzenia posiłku w tutejszej restauracji, w której dania przygotowywane są wyłącznie ze składników, które czerpane są właśnie z Tropical Center (egzotyczne owoce, warzywa oraz kawior).

Miejscowość Adelboden może pochwalić się imponujących rozmiarów zapleczem gastronomicznym. Znajduje się tu naprawdę imponująca ilość przeróżnych restauracji, a jeśli chodzi o liczbę restauracji górskich znajdujących się na stokach jest prawdziwym rekordzistą. Zjeść tu możemy dosłownie wszystko to, na co nam w danym momencie przyjdzie ochota, nie brakuje też lokali serwujących autentyczną kuchnię szwajcarską. Dania przyrządzone z lokalnych produktów smakują nieziemsko, a jeśli można najeść się do syta za uczciwe pieniądze, to czego można chcieć więcej? Na szczególną uwagę zasługują tutejsze wina, a najlepszym deserem jak się okazuje jest szwajcarska czekolada i lokalne słodycze.

Nie brakuje tu również miejsc, w których można spędzić udany wieczór. Kilkanaście barów i pubów, w których panuje niesamowita atmosfera przyciąga każdego wieczoru tłumy narciarzy po długim dniu spędzonym na stoku. Są to miejsca, w których można usiąść i wraz z przyjaciółmi czy rodziną cieszyć się beztroskim czasem spędzanym w Adelboden. Chociaż miasto należy raczej do miejscowości spokojnych, to zdarzają się sytuacje, że znalezienie miejsca siedzącego w pubie graniczy z cudem. Niektóre z lokali organizują regularne imprezy, na których DJ-e Graja muzykę z pierwszych miejsc światowych list przebojów, więc i potańczyć też tu można. Świetną sprawą jest tu fakt, że zaostrzone przepisy antynikotynowe wymusiły na właścicielach lokali wydzielenie stref dla palaczy, dzięki czemu osoby niepalące nie są skazane na siedzenie w chmurach dymu nikotynowego.

HOTELE ADELBODEN

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD ADELBODEN

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by