Przewodnik-Vialattea Włochy-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Dahab LISTOPAD 2022

  Zapytaj o ofertę
  12-11-2022
  DAHAB LISTOPAD 2022 NR 2 - WYJAZD SZKOLENIOWY WINDSURFING
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • DAHAB Listopad 2022

  Zapytaj o ofertę
  05-11-2022
  WINDSURFING DAHAB LISTOPAD 2022
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • DAHAB PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2022
  DAHAB WRZESIEŃ 2022 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
Powrót

Przewodniki

VIALATTEA

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - VIALATTEA - WŁOCHY

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Ośrodek narciarski Vialattea (Droga Mleczne) położony we włoskich i francuskich Alpach, to imponujących rozmiarów kompleks, który przyciąga, co roku tysiące turystów szukających doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. Z uwagi na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie, które miały miejsce w 2006 roku, kurort został znacznie rozbudowany. Niewątpliwie ta prestiżowa, oglądana przez cały świat impreza ujawniła drzemiący potencjał w tym trzecim co do wielkości ośrodku narciarskim we Włoszech. Znajdujący się około 70 kilometrów od Turynu ogromny teren połączony trasami i wyciągami obejmuje kilka obszarów narciarskich. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa, co roku zostaje doskonale przygotowanych 400 kilometrów tras zjazdowych, dostarczających niezapomnianych emocji zarówno początkującym jak i wytrawnym narciarzom. Zapierające dech w piersiach widoki, imponująco rozwinięta infrastruktura regionu oraz mające wiele do zaproponowania zaplecze hotelowe, gastronomiczne jak i rozrywkowe sprawiają, że Droga Mleczna to idealne miejsce na wypad dla całej rodziny. Sezon zimowy rozpoczyna się tutaj  w połowie listopada, a kończy dopiero w początkiem maja.

Sestriere, to bardzo popularny ośrodek narciarski, który znajduje się na liście najnowocześniejszych oraz najlepiej wyposażonych tego typu miejsc we Włoskich Alpach.  W czasie Igrzysk Olimpijskich w Turynie kurort ten stał się miejscem zmagań najbardziej utalentowanych alpejczyków świata. Odwiedzającym ma do zaoferowania między innymi 120 sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych w tym stoki, z których można korzystać również nocą. Jedną z nich jest „Super Slalom”, udostępniany po zmroku niemającym nigdy dość miłośnikom białego szaleństwa. Narciarze będący gośćmi Sestriere niewątpliwie docenią tutejsze cudownie nasłonecznione stoki oraz brak męczącego tłumu na nich.

Ta alpejska wioska jest doskonałym miejscem nie tylko do uprawiania sportów zimowych, ale również całonocnego biesiadowania.

Sauze d’Oulx to jeden w większych i bardziej znanych ośrodków w Vialattea, łączący w sobie piękno natury oraz urok przeszłości, co czyni z tego miejsca prawdziwy raj. Ośrodek ten posiada ponad 100 kilometrów tras, o których jakość dbają armatki śnieżne. Trasy te są zróżnicowane w zależności od stopnia trudności, dzięki czemu wybór jest niezwykle szeroki. Narciarze mogą delektować się długimi, łatwymi ścieżkami, które wiodą wśród bajkowych lasów iglastych jak i niezwykle stromymi, przyprawiającymi o zawrót głowy stokami łączącymi Sises z Alpettą. Nartostrady wraz z nietuzinkową scenerią krajobrazu oraz atmosferą panującą w tym małym miasteczku zapewniają doskonałe miejsce do wypoczynku. O Sauze d’Oulx można było usłyszeć w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie - na jej terenie zostały rozegrane zawody w stylu wolnym Freestyle.

Cesana jest ośrodkiem położonym na wysokości 1354 m n.p.m. w centrum Drogi Mlecznej i jest bardzo dobrze podłączona do pozostałych ośrodków narciarskich. Wybierając drogę w kierunku Gór Księżycowych można przedostać się do Claviere, a następnie do Montgenevre. Wybierając podróż gondolą w przeciwnym kierunku przywitać można Sansicario, a stąd już bardzo blisko do kolejnych ośrodków - Sauze d’Oulx oraz Sestriere.

Teren Montiluna oraz osada San Sicario ofiaruje turystom długie kilometry szlaków spacerowych, na których można podziwiać wspaniałe lasy modrzewiowe i jodłowe.

Największa atrakcją tego kurortu jest zbudowane na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie Centrum Olimpijskie, mieszczące się pomiędzy Sansicario a Cesaną. Nie lada gratką dla odwiedzających jest możliwość zobaczenia stadionu biatlonowego oraz jednego z najtrudniejszych torów bobslejowych w Casana Pariol.

Claviere jest to małe miasteczko położone na granicy Włoch i Francji na wysokości 1760 m. n.p.m. To idealne miejsce dla osób kochających przyrodę, piękne widoki, zaczarowane lasy, ciszę i spokój. W kurorcie tym nie sposób nie doświadczyć przyjemności, jaka płynie z uprawiania sportu wśród ośnieżonych górskich szczytów. Miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na stoki o wszystkich stopniach trudności oraz nowoczesne wyciągi łączące 300 kilometrów tras. Na szukających dobrej kuchni czekają liczne bary, kawiarnie oraz restauracje.

Pragelato to nieduża, zachwycająca zaśnieżonym krajobrazem miejscowość położona na wysokości 1524 m n.p.m. w dolinie Sestriere, która posiada zaledwie 400 mieszkańców. Oddalona jest o 85 kilometrów na zachód od Turynu. Niewątpliwie wizytówką i dumą tego niewielkiego terenu jest kompleks skoczni narciarskich, które wybudowane zostały na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie. Dla najmłodszych zawodników z Piemontu powstały dodatkowo trzy mniejsze skocznie.

Montgenevre to miejscowość, położona we Francji, która każdego roku jest odwiedzana przez tysiące turystów. Ze względu na doskonałe warunki narciarskie zapewniające przednią zabawę na stokach, umiarkowane ceny oraz atmosferę niewielkiej alpejskiej wioski cieszy się ona ogromną popularnością. Ośrodek ten jest również doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi, które odnajdą tu spokój, miłą atmosferę oraz idealnie dostosowaną do potrzeb najmłodszych miłośników sportów zimowych infrastrukturę.

Montgenevre posiada 65 kilometrów tras zjazdowych w tym 25 kilometrów do narciarstwa biegowego. W sezonie zimowym rusza 35 wyciągów: 2 gondole, 12 wyciągów krzesełkowych, 23 wyciągi orczykowe. Trasy są tu dość zróżnicowane, dzięki czemu swój apetyt na śnieżne szaleństwo zaspokoją zarówno początkujący jak i wytrawni sportowcy.

Vialattea może nieco onieśmielić początkujących narciarzy, lecz nie ma ku temu żadnych powodów. Z całą pewnością nawet laicy znajdą tu miejsca dające możliwość szlifowania posiadanych już umiejętności. Największa ilość nadających się do tego stoków znajduje się w Montgenevre oraz w Claviere.

Najliczniejsze są tu jednak trasy czerwone dla narciarzy średniozaawansowanych, które stanowią aż 56% wszystkich torów zjazdowych. Dużą zaletą jest możliwość przemieszczania się bez konieczności odpinania nart pomiędzy obszarami 6 ośrodków.

W rejonie obejmującym Sestriere na szczycie góry Sises (2658 m n.p.m.) umiejscowione są trudne nartostrady idealne dla zaawansowanych narciarzy. Ponadto doświadczeni sportowcy mają możliwość korzystania z byłych oryginalnych olimpijskich torów w Sauze d’Oulx oraz Sestriere.

W całym regionie Vialatte można znaleźć miejsca do jazdy poza trasami. Jedynym wyjątkiem ze względu na swoje położenie jest Casana.

Snowparki znajdują się w prawie każdym ośrodku Vialettea. Jedynie gdzie można zauważyć ich brak to Casana, nie stanowi to jednak większego problemu, gdyż ośrodek ten jest oddalony o kilka minut jazdy pociągiem od Sestriere, gdzie znajduje się najpopularniejszy snowpark w tym ośrodku narciarskim. Sestriere Snowpark to obszar rozciągający się na długości 300 metrów, który charakteryzują trzy tory struktur pogrupowane według stopnia trudności, dzięki czemu, każdy znajdzie tu wywołującą niezliczoną ilość emocji zabawę, a poziom adrenaliny sięgnie zenitu. Park posiada między innymi takie moduły jak: kink-box, box tęcza, c-box, dwa pola zmienne od 3 m każdy. W sezonie konfiguracje struktur ulegają ciągłym zmianom, co sprawia, że zwyczajnie nie da się tu nudzić.

Ośrodek dysponuje również kilkoma doskonałymi szkołami narciarskimi, między innymi EFS, która jako lider w swojej dziedzinie stawia przede wszystkim na profesjonalizm. Ponadto rodzice mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonego personelu w licznych przedszkolach narciarskich. W Vialattea nie brakuje również zimowych parków zabaw oraz mini klubów, w których najmłodsi mają zapewnione ciekawe, ale przede wszystkim bezpieczne atrakcje.

 

Vialattea w pigułce:

 • Rozległy, mający bardzo wiele do zaproponowania teren
 • Możliwość przemieszczania się pomiędzy ośrodkami bez odpinania nart
 • Położenie ośrodka gwarantuje od grudnia do marca doskonałe warunki śniegowe
 • Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura
 • Liczne szkoły narciarskie
 • Snowparki
 • Wiele różnorodnych atrakcji dodatkowych
 • Zachęcająca oferta zakwaterowania, dostosowana do potrzeb i każdego budżetu

PRZELOTY I POBYT - VIALATTEA - WŁOCHY

Baza noclegowa w ośrodku Vialattea jest doskonale zorganizowana. Goście szukający noclegu mogą skorzystać z ofert hoteli, pensjonatów B&B, gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych, willi, pensjonatów, hosteli, czy domków alpejskich. Praktycznie wszystkie te miejsca posiadają w swojej ofercie całe mnóstwo udogodnień, tak, aby zaspokoić potrzeby zamieszkujących u nich gości.

Do wyboru są pokoje rodzinne, pokoje dla osób niepalących czy osób niepełnosprawnych. Jeżeli ktoś posiada pupila, z którym nie chce się rozstawać na czas ferii, również nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem zakwaterowania, w którym i ten członek rodziny zostanie przyjęty z otwartymi ramionami.

Część hoteli proponuje coś zarówno dla zmysłów jak i dla ciała kusząc hotelowymi SPA, centrami odnowy biologicznej, krytymi basenami oraz salami fitness.

 

Dojazd do Vialattea nie powinien sprawić nikomu problemów, a sama trasa prowadzi przez niezwykle atrakcyjne wizualnie obszary. Już sama możliwość odbycia podróży, w której mamy okazję zobaczenia kilku państw europejskich dodaje smaku całej wyprawie. Jadąc autostradą A4 kierujemy się w stronę krajowej A1 podążając za znakami „A1/Rybnik/E75” i wjeżdżamy na A1. Kontynuujemy drogą D1 oraz E442/E462/R35 i wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż Trasa 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov, po czym wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52 i kontynuujemy wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Wjeżdżamy na A5/E461, następnie jedziemy E461/S1. Dalej nasza podróż przebiegać będzie drogami S2, A23, A2. Powinniśmy się kierować w stronę A4, na którą wjeżdżamy i jedziemy aż do zjazdu w kierunku  Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64, po czym zjeżdżamy w kierunku Bardonecchia/Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto. Następnie drogami A55, E70/A32 oraz A32/E70 aż do zjazdu 9-Oulx Circ.ne w kierunku Sauze d'Oulx/Cesana/Claviere/SS24/Sestriere/SS23/GAP-Monginevro/Oulx Circ.ne. Wjeżdżamy na SS24 i Strada Statale 23 del Colle di Sestrieredo/SS23: Piazza Agnelli w Colle Sestriere, którą to drogą dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - VIALATTEA - WŁOCHY

W ośrodku narciarskim istnieje niezliczona ilość rzeczy, które można robić poza stokami. Niektóre z nich to: narciarstwo alpejskie, biegowe, heli-narciarstwo, telemark-narciarstwo, wędrówkę na rakietach śnieżnych, skalpinizm. Oprócz tego nadmiar energii można wyładować jeżdżąc na skuterach śnieżnych, biorąc udział w przejażdżkach psimi zaprzęgami, w których główną rolę odgrywają psy rasy Syberian Husky. W tak dużym kurorcie nie mogło zabraknąć również lodowisk, basenu miejskiego, Pałacu Sportu (w Sestriere), Pałacu Kultury - Casa Olimpia Sestriere. Innymi dostępnymi formami spędzania wolnego czasu są piesze wycieczki wraz z górskimi przewodnikami, nocne wyprawy ratrakiem, czy loty widokowe.

Któż po całodziennych zmaganiach na stoku, nie marzy o tym, aby usiąść w ciepłym, przytulnym miejscu, w którym serwowana jest dobra kuchnia? W Vialattea na wygłodniałych gości czekają liczne bary, kawiarnie oraz restauracje serwujące pizze, mięso, ryby, dania sezonowe. Można tu spotkać również dania z kuchni międzynarodowej. Najbogatszą ofertę gastronomiczną posiadają Sauze d’Oulx i Sestriere, pozostałe ośrodki to nieco spokojniejsze miejsca.

HOTELE VIALATTEA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD VIALATTEA

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by