Wyjazdy-Francja-Przewodnik-Surfing-Fale, warunki wietrzne, pływanie
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
Powrót

Przewodniki

FRANCJA - PRZEWODNIK SURFINGOWY

PRZEWODNIK SURFINGOWY - FRANCJA

Francja rozciąga się od Morze śródziemnego, po Morze Północne i Kanał La Manche. Poza terenem w obrębie Europy, do Francji należą również terytoria zamorskie, na innych kontynentach.

Surfing

Linia brzegowa Francji wynosi aż 4 427 km. Najlepsze warunki do surfowania są we wrześniu. Francuskie plaże, zdaniem wielu surferów, są najciekawsze na całym świecie. Cieszą pięknym piaskiem, by za chwile zmieniły się w kamienie i rafy. Warunki wiatrowe na północy są trochę inne niż na południu ale wszędzie można liczyć na naprawdę dobre fale.

Spoty

Normandia – 51miejsc – najwyże oceniane spoty – Dunkierka, Etretat, Fort de Saint Germain des Vaux, Jx, Le Grande Large, Le Rozel, Nez Bayard, Siouville, Yport. Przy czym spoty takie jak Dunkierka, Fort de Saint Germain des Vaux, Jx, Nez Bayard przeznaczone są dla osób bardziej zaawansowanych. Warunki wymagają tam sporego doświadczenia.

Brytania Północna – 51 miejsc- najwyżej oceniane – Anael, Beg Leguer, Butlins, Cap de la Chevre, Dalbos, Dame jouanne, Deolen, Fremur, Kerloc'h, La Chapelle, La Palue, Mauvaise Greve, Pointe de Dinan, Porsmilin, Porz Naye. Większość miejsc jednak ma ekstremalny poziom trudności. Kilka jest dla bardziej doświadczonych a jedynie kilka miejsc odpowiednich jest dla wszystkich.

Brytania Południowa – 47 miejsc- najlepiej oceniane – Audierne, Baie des Trepasses, Belle lle en Mer, Bonne – source, Gwendrez, La Torche, Le guet, Penhors Reef, Pors Carn, Saint Pierre Quiberon, Tronoen. Tu również większość miejsc ma ekstremalny stopień trudności.

Vendee – 23 miejsca- najwyżej oceniane – Bud Bud, La Govelle, La Grange, La Terriere. Większość miejsc ma idealna warunki do surfowania, a stopień trudności jest odpowiedni również dla mniej doświadczonych osób. Dogodny dojazd, bliska lokalizacja poszczególnych miejsc to dodatkowe atuty.

Charente – Maritime- 24 miejsca- najwyżej oceniane – Cote sauvage le 27, 43,46, Ile de Re, Oleron. Stopień trudności jest odpowiedni nawet dla mniej doświadczonych. Poszczególne miejsca są blisko siebie, można bez problemu się między nimi przemieszczać.

Gironde- 33 miejsca- Poszczególne miejsca są bardzo blisko siebie. Można dogodnie między nimi się przemieszczać, do wszystkich jest idealny dojazd, wszystkie mają podobne warunki wiatrowe. Plaże są piaszczyste, płaskie. Lokacje są więc idealne dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Najpopularniejsze to La Salie, Lacanau, Le Gurp, Le Pin Sec, Mascaret St Pardon.

Landes -27 miejsc- Poszczególne miejsca znajdują się blisko siebie, mają podobne warunki wiatrowe i brzegu. Jest tylko kilka miejsc przeznaczonych jedynie dla osób, które lubią surfować w ekstremalnych warunkach, są to La Graviere, La Nord, La Piste, Le Santocha, Les Estagnots, Onderes.

Kraj Basków – 32 miejsca- Wszystkie lokacje mają porównywalne warunki. Podzielić je można na dwie grupy, dla osób, które lubią ekstremalny surf, i dla wszystkich pozostałych. Dla fanów mocnych wrażeń są miejsca takie jak Anglet, Belharra, Bidartll, Erretas, Lafitenia, Le Port, Les Alcyons Avalanche.

Morze śródziemne -64 miejsca- Lokacje mają zróżnicowane warunki od łatwych po ekstremalne. Najwyżej oceniane miejsca to – Almanarre, Cannes, Cap Saint Louis, Ciotel, Embiez, Kamikaze, L'Arene, L'Olivette, La Paillotte, Les bonnettes, Lescuale's. Mejean, Nice, Portissol, Villefranche sur mer.

Korsyka -22 miejsca- Miejsc odpowiednich dla surferów o różnym stopniu zaawansowania jest tylko kilka np. Arone, Algajola, Pinarellu, Sainte – Restitude, Vardiolla. Pozostałe miejsca mają z reguły warunki odpowiednie jedynie dla osób doświadczonych, które lubią ekstremalne przeżycia.

PRZELOTY I POBYT - FRANCJA

Przelot

Połączenia lotnicze bezpośrednie ze wszystkich większych lotnisk w Polsce.

Noclegi

W zależności od regionu. Na wybrzeżu można znaleźć nocleg już za 22 zł, ale wtedy nie spodziewajmy się królewskich warunków. Ogólnie jedynie w sezonie należy rezerwować

Transport

Drogowy, kolejowy. Rozpowszechniony jest transport podmiejski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - FRANCJA

Co warto zwiedzić

Francja ma bogatą historię, dzięki temu praktycznie w każdym mieście jest cała masa zabytków, które warto zobaczyć. By zobaczyć wszystko, co warto, trzeba by poświęcić na zwiedzanie Francji co najmniej dwa miesiące. Skupmy się więc na cudach Francji zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża. Siłą rzeczy więc trzeba zobaczyć Riwierę na Lazurowym Wybrzeżu, które rozciąga się od Marsylii po Monako. Nie warto jednak próbować zobaczyć wszystkiego, ponieważ czasu braknie. Wybieramy więc wspomnianą Riwierę, zahaczając o Prowansję. Warto odwiedzić miasto leżące przy Atlantyku, Poitiers w którym jest najpiękniejszy port Francji. W Krainie Loary na uwagę zasługują takie miasta jak Saumur czy Anger i Nantes. W dolinie Loary możemy również podziwiać jeden z najpiękniejszych zamków, Chambord. Miłośnicy opowieści o Królu Arturze powinni zawędrować do Bretanii. Amatorzy pięknych plaż powinni zawitać w Akwitanii.

HOTELE WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - FRANCJA

Klimat

Północna część Francji pozostaje pod wpływem klimatu umiarkowanego z chłodnym latem, stosunkowo ciepłą zimą. Południowa część kraju lato jest suche i upalne, a temperatura rzadko spada poniżej 30 stopni. Zimy są łagodne, deszczowe. Niektóre części Francji mają odrębny mikroklimat.

Na Wybrzeżu Francji temperatura zimą rzadko spada poniżej 10 stopni na plusie.

Ludność

Gęstość zaludnienia to ok 103 osoby na km2.

Jest to kraj wielowyznaniowy, niejednolity narodowościowo i kulturowo. Decyduje o tym głównie duża ilość terytoriów zależnych, które rozproszone są po całym świecie.

Wiza

Dla mieszkańców Unii Europejskiej nie jest konieczna.

Ceny

Walutą Francji jest Euro.

Chleb – 1,05 E czyli 4,25 zł

Jaja 10 szt. - 1,45 E czyli 5,87 zł

Szynka 1kg – 12 E czyli 48,56 zł

Woda mineralna 1,5 l – 0,60 E czyli 2, 43 zł

Cola 2 l – 1,50 E czyli 6,07 zł

Piwo 0,5 l – 0.95 E czyli 3,84 zł

Kuchnia

Kuchnia francuska kojarzy się głównie z żabimi udkami, ślimakami, serami, winem i bagietkami. Jest jednak bardziej zróżnicowana. Podstawową kwestią jest to, że Francuzi się delektują jedzeniem. Oni się nie objadają, jedzą tyle, ile im potrzeba, bardziej zwracając uwagę na wygląd i smak dania, niż na jego objętość. Dlatego, we Francji problem otyłości nie jest jeszcze tak wielki, jak w innych europejskich krajach. Danie w kuchni francuskiej są lekkie, smaczne i zdrowe. Najczęściej są to również potrawy, które bardzo krótko się przygotowuje. 

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by