Wyjazdy-Algarve-Portugalia-Przewodnik-Surfing-Fale, warunki wietrzne
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
Powrót

Przewodniki

ALGARVE - PRZEWODNIK SURFINGOWY

PRZEWODNIK SURFINGOWY - ALGARVE - PORTUGALIA

Prowincja Algarve znajdująca się w południowej części Portugalii obejmuje całe południowe wybrzeże od Przylądka Świętego Wincentego na zachodzie do granicy z Hiszpanią. Stolicą regionu oraz największym miastem jest Faro. W okresie urlopowym liczba mieszkańców regionu zwiększa się nawet trzykrotnie.


Długość linii brzegowej Algarve to 207 km, z czego większa część obejmuje południowe wybrzeże, zaś 50 km to wybrzeże zachodnie. W południowej części znajduje się ok. 100 plaż przerywanych skałami i grotami. Szczególnie popularnymi destynacjami są: Albufeira, Vilamoura i Alvor, zaś za najpiękniejszą część wybrzeża uchodzi Ponta da Piedade w Lagos.

Surfing

Surferzy, którzy szukają cichego i spokojnego miejsca do wodnych rekreacji, chętnie udają się w kierunku południowo-zachodnim, gdzie wybrzeże jest ciche i praktycznie bezludne. Istotną zaletą lokacji jest bliskość sławnych resortów – Lagos i Sagres, w których tętni nocne życie.


Zachodnie wybrzeże cieszy się dużym zainteresowaniem wśród surferów z całego świata zważywszy na długie atlantyckie fale rozbijające się o plaże oferujące idealne warunki do surfowania, oraz przecudnej urody strome czerwone klify.  Co więcej Algarve jest również najcieplejszym miejscem w całej Portugalii. Cały teren znajduje się pod ochroną i jest częścią parku Costa Vicentina. Do plaży dostaniemy się przez wąskie zakurzone ścieżki.


Do południowego wybrzeża docierają fale z południa, a wielkie – z zachodu. Region jest znany ze względu na ciągłość fal w okresach jesienno-zimowych. Od maja do października fale są mniejsze – idealne dla początkujących surferów, którzy mogą próbować swoich sił w zasadzie na wszystkich plażach na zachodnim wybrzeżu.  Większe fale pojawiają się od października do maja; w tym czasie zachodnie wybrzeże może osiągnąć maksimum, zaś na południowym brzegu plaże wciąż są piękne i uderzają o nie idealnie szkliste, czołowe fale. Aby znaleźć je wszystkie, warto skorzystać z pomocy przewodnika surfowania.

Spoty

Praia do Zavial to fantastyczna plaża z falami prawymi, która sprawdza się w zimie, a niekiedy latem. Kiedy fale są małe, może być doskonałym miejscem ćwiczeniowym dla dzieci i początkujących surferów.

Praia da Ingrina jest spokojną małą plażą z niewielką zatoką. Fale lewe; puchną w okresie zimowym.

Praia Burgau – wielkie fale w środku, a także w kierunku klifu w zachodniej stronie. Pęcznieją w okresie zimowych, a niekiedy także latem. Idealne miejsce dla początkujących. Fale prawe.

Praia da Luz – bardzo spokojne nadmorskie miasto, popularne latem i dość spokojne w okresie zimowym. Piękna długa plaża z rafami na obu końcach i małymi falami w środku.

Praia do Cordoama – najpopularniejsze miejsce do surfowania w regionie Algarve. Otwarta plaża z pięknymi klifami. Fale mogą być wyjątkowo dobre; często zdarzają się imponujące szczyty.

Praia do Castelejo – fale rozkładają się na lewo od plaży, regularne. Plaża oferuje trochę schronienia od północnego wiatru.

Praia do Amado – otwarta plaża bardzo popularna w okresie letnim. Oferuje prawe i lewe fale.

 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

 

PRZELOTY I POBYT - ALGARVE - PORTUGALIA

Przelot

W Faro znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Turyści z Polski mogą skorzystać z tanich linii lotniczych z wariantem przesiadkowym w Wielkiej Brytanii (Londyn, Liverpool lub Manchester). Dolecieć można także z Madrytu lub Paryża. Lotnisko Faro położone jest ok. 5 km na zachód od centrum Faro. Z lotniska do centrum miasta kursują autobusy firmy EVA Nr 14 i 16.

Noclegi

W regionie znajduje się wiele hoteli. Turyści mogą wynajmować również tanie kwatery – od 30 euro za nocleg w pokoju dwuosobowym.

Transport na miejscu

Region znajduje się ok. 300 km od Lizbony. Infrastruktura drogowa jest dobrze rozwinięta – ze stolicy na południe prowadzi płatna autostrada A2. Na miejsce można dotrzeć także koleją – ze stacji Oriente do Faro odjeżdża szybki pociąg Alfa Pendular.

 ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ALGARVE - PORTUGALIA

Co zwiedzić?

Faro. Główną arterią miasta jest Rua de Santo Antonio, która biegnie przez centrum dzielnicy mauretańskiej położonej między starówką a XIX-wiecznym nabrzeżem Bairro Ribeirinho. Stare Miasto posiada charakterystyczną białą zabudowę z owalem brukowanych ulic. Charakterystyczne dla budynków są fasady wyłożone kafelkami. Do starej części miasta dostaniemy się przez XVIII-wieczną bramę Arco da Vila i trakt spacerowy Rua do Municipio prowadzący do renesansowej katedry.
Turyści będący w Faro muszą zwiedzić barokową świątynię Igreja do Carmo z Kaplicą Kości wyłożoną autentycznymi kośćmi wydobytymi z pobliskiego cmentarza. Równie ciekawymi zabytkami są: Convento Nossa Senhora da Assuncao, czyli klasztor klarysek, kościół św. Franciszka z drewnianymi figurami świętych oraz centrum nauki.

Olhao. W mieście znajdują się: lokalny targ, nadbrzeżne ogrody oraz stare miasto wyróżniające się dobrze zachowanymi kafelkowanymi budynkami. Z miasta kursują promy na wysepki Armona i Culatra.

Monte Gordo. Kurort położony nieopodal granicy hiszpańskiej słynący z szerokich złocistych plaż.

Tavira. Miasto położone po dwóch stronach rzeki Gilao; niegdyś ważny port handlowy. Wszystkie plaże doskonale nadają się do uprawiania sportów wodnych.

Lagos. Kurort oferuje turystom dobrze zagospodarowane, ciągnące się kilometrami plaże, które sąsiadują z siecią zatok, grot, tuneli oraz formacji skalnych. Turyści zainteresowani historią miasta powinni wybrać się na dawny targ niewolników zajmujący plac Praca da Republica, oraz do miejskiego muzeum prezentującego zbiory rzemiosła i ciekawe formy stworzone przez naturę.

Sarges – kurort położony w zachodnim krańcu Algarve. Obowiązkowymi punktami każdej wycieczki są Fortaleza Henryka Żeglarza oraz Rosa dos Ventos – wielki kompas zwany „różą wiatrów” skonstruowany na dachu twierdzy.

BAZY / CENNIK - ALGARVE - PORTUGALIA

Bazy

Algarvewatersport (http://algarvewatersport.com/surflesson)

Surfalgarve (http://www.surfalgarve.com)

Extremealgarve (http://www.extremealgarve.com)

Algarvesurfholidays (http://www.algarvesurfholidays.com)

Algarvesurfschool (http://www.algarvesurfschool.com)

HOTELE W ALGARVE W PORTUGALII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE- ALGARVE - PORTUGALIA

Klimat

Portugalia leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego oceanicznego. Lato trwa od czerwca do września. Temperatury w lipcu i sierpniu kształtują się w granicach 28 stopni Celsjusza, we wrześniu spadają o 2 stopnie Celsjusza.  Średnia temperatury wody w oceanie wynosi 21 stopni Celsjusza.


Jesień. Średnie temperatury w październiku oscylują w granicach 22 stopni Celsjusza, w listopadzie – 19. 22ºC w październiku i 19ºC w listopadzie. Zdarzają się opady, ale ich poziom nie przekracza 50mm. W okresie zimowym temperatura wynosi odpowiednio 16 stopni w grudniu i lutym, oraz 15 stopni w styczniu. 

Wiosna.  W marcu – 18 stopni, w kwietniu – 20, w maju – 22.

 

Ludność

Region Algavre zamieszkuje ok. 410 000 stałych mieszkańców; liczba wzrasta okresowo do nawet miliona wskutek napływu turystów w szczycie sezonu letniego. Część mieszkańców zajmuje się świadczeniem usług turystycznych.

 

Wiza

Obywatele polscy nie potrzebują wiz ani paszportu.

 

Ceny

pousada (rodzaj pensjonatu) ceny noclegów zaczynają się już od 30 euro za noc. Pełny posiłek w snack-barze to koszt rzędu 7-11 euro za osobę, w restauracjach zapłacimy od 13 do 50 euro za posiłek, w skład którego wchodzą przystawki, zupa, drugie danie oraz napój. Uwielbiane przez Portugalczyków espresso kosztuje zaledwie 0,50-0,60 euro, kawa z mlekiem (galão) 0,70-1,20 euro, herbata 1-1,50 euro, sok ze świeżych pomarańczy – 2,50 euro, a piwo lub cola od 1 do 1,50 euro. Za przejazd pociągiem z Lizbony do Fato (300 km) zapłacimy mniej niż 20 euro; przejazd autokarem jest niewiele tańszy.

 

Kuchnia

Portugalskie śniadania to typowo śródziemnomorskie, lekkie posiłki, na które składają się głównie rogale oraz ciasteczka popijane mocną, esencjonalną kawą. Główne danie dnia składa się z przystawki (pieczywo w towarzystwie oliwek), dania mięsnego (głównie polędwiczki, kurczaki i steki) lub rybnego (głównie złotego leszcza oraz morskiego bassa) i owoców morza (kalmarów, krewetek, ośmiorniczek). Dania są zazwyczaj przystrojone liśćmi sałaty, marchewką, pomidorami lub cebulą. Zwieńczeniem posiłku jest lampka dobrego wina. Na północy produkuje się Porto – najpopularniejsze wino krajowe (dość mocne). Jeżeli chodzi o piwo, prym wiodą Super Bock oraz Sagres.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by