REJSY-HOLANDIA-PRZEWODNIK-BARKĄ I ROWERAMI NA WIATRAKI-ŻEGLARSTWO-WIAT
 • KURS KITE Lo Stagnone MAJ

  Zapytaj o ofertę
  15-05-2019
  NAUKA KITESURFINGU NA SYCYLII W LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA MAJ 2019
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2019
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2019
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2019 nr 3
 • Wyjazd szkoleniowy Kreta

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2019
  Windsurfing KRETA - PALEKASTRO Lipiec 2019 nr 1 - wyjazd szkoleniowy
 • Kreta wyjazd WIND

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 3
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2019
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2019
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2019
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 2
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  03-07-2019
  Kitesurfing kurs za granicą SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2019
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Wyjazd kite Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  10-04-2019
  KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII WYJAZD SZKOLENIOWY KWIECIEŃ 2019
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2019
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2019 nr 1
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2019
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • Kurs WIND w Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2019
 • Szkolenie KITE 2019

  Zapytaj o ofertę
  17-07-2019
  Nauka kitesurfingu za granicą SYCYLIA Lo Stagnone LIPIEC 2019
 • Kurs WIND Lefkada 2019

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2019
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2019 nr 1
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2019
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2019
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2019
 • Windsurfing Vassiliki2019

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2019
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 1
 • Październik2019 kurs KITE

  Zapytaj o ofertę
  23-10-2019
  Nauka pływania na kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Październik
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2019
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2019
 • Wyjazd WIND Kreta 2019

  Zapytaj o ofertę
  07-07-2019
  Szkoła windsurfingu PALEKASTRO KRETA Lipiec 2019 nr 2
Powrót

Przewodniki

HOLANDIA - REJS BARKĄ I ROWERAMI NA WIATRAKI - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - HOLANDIA

Holandia – Barką i rowerami na Wiatraki

Zastanawiacie się nad tym, jak ciekawie spędzić długi weekend? Moja propozycja może was zaskoczyć. Czy wiecie, że Holandię można zwiedzić pływając barką? Duża ilość kanałów i rzek sprawia, że można ją opłynąć wokoło. Idealnie na taką wyprawę nadaje się druga połowa maja, gdy sławne, Holenderskie tulipany są w pełnym rozkwicie. Zwiedzanie kraju tulipanów czyli Holandii może być super pomysłem na krótki wypad ze znajomymi. Barkę można wynająć w Loosdrecht. Miejscowość ta, to królestwo pięknych jezior a także przystani i wypożyczalni wszelkich jednostek pływających.

 

Startujemy – Loosdrecht

Miejscowość Loosdrecht składa się z dwóch mniejszych – Nowego i Starego Loostdrecht. Pierwsza wioska to ta część bardziej nowoczesna, rozbudowana, druga to miejscowość typowo willowa. Loosdrecht co roku odwiedzają tłumy turystów, miłośników żeglugi.  Jest tu wiele przystani, a przede wszystkim firm, które wynajmują jachty i barki. Bez problemu znajdziemy odpowiednią jednostkę pływającą.

 

Utrechtu

Wypływając z Loosdrecht warto obrać kurs na Utrechtu. Jest tu sporo zabytkowych, romańskich i gotyckich kościołów a najważniejszym zabytkiem jest XIII wieczna katedra. Dziś katedra utraciła wiele ze swej świetności, częściowo zburzona, wielokrotnie splądrowana. Na uwagę zasługuje 112m wieża, dziś odłączona od katedry, dawniej jej integralna część. Jest to najwyższa dzwonnica w Holandii.

W Ultrecht znajduje się tu również polski cmentarz wojenny.

 

Stolica sera – Gouda

Będąc w Holandii, nie wolno ominąć miasta Gouda. Tak, to stąd pochodzi ser, którym wszyscy się zachwycają. W każdy czwartek odbywa się w mieście targ, na którym do dziś można kupić ten pyszny ser bezpośrednio od producentów. Blisko rynku znajduje się również niewielkie Muzeum Sera. Miasteczko jest poza tym bardzo urokliwe. Bardzo przyjemnie się po nim spaceruje w słoneczne popołudnie.

 

Oudewater

Oudewater to raj dla miłośników opowieści o czarownicach. Jest tu Heksen Waag czyli Waga Czarownic, budynek, w którym oskarżone o czary kobiety ( mężczyźni również) miały możliwość udowodnienia swojej niewinności. Potwierdzenie odbywało się przez zważenie. Opierało się to na przekonaniu, że czarownice nie mają duszy, przez to są lżejsze niż zwykli ludzie. Do dziś można uzyskać tu certyfikat, który potwierdza, że nie jest się czarownicą/ czarownikiem. Tą przygodę po prostu trzeba przeżyć.

 

Leiden(Lejda)

Płynąc dalej, warto zahaczyć o Uniwersyteckie Miasto – Leiden. Miasto słynie jednak nie tylko z najstarszego uniwersytetu (1575). Słynie głównie z tego, że to w nim urodził się Rembrandt. Jest to miasteczko niderlandzkie. Znajduje się tu założona w 1575 roku Biblioteka, obserwatorium, a na miejscowym uniwersytecie wynaleziono kondensator – tzw. butelkę lejdejską.

 

Lisse i Keukenhof – bajkowy ogród

Kolejnym punktem podróży powinno być miasto Lisse, którego historia sięga co najmniej 1198 roku. Z tego okresu bowiem pochodzą pierwsze wzmianki o miejscowości. Znajduje się tu największy ogród kwiatowy na świecie – Keukenhof. Został założony w 1949  roku i zajmuje obecnie około 28 h. Rok rocznie sadzone jest tu blisko 7 mln cebulek kwiatowych. W Lisse znajduje się również Muzeum Zagłębia Cebulek Kwiatowych.

 

Haarlem

Historia Haarlem, kolejnego miasta na planie podróży, sięga 750 roku.  Jest to miasto efektownych zabytków i licznych muzeów. Jest tu min. najstarsze muzeum Holandii – Teylers Museum. Poza tym jest również siedziba Noordhollands Philharmonisch Orkest. Czas spędzony na zwiedzanie miasta, z pewnością zaliczymy do miłych chwil. To bardzo urokliwe miasto, do którego chętnie się wraca.

 

Woerden i Bodegraven

Woerden to romańskie miasto. Jest tu wybudowany w 1410 zamek i ratusz z 1510.  Bodegraven powstało w czasach Cesarstwa Rzymskiego przez Rzymian. Miasto miało strzec północnych granic cesarstwa. Zbudowano wtedy również dwa kasztele, które miały służyć za forty graniczne. Były to, wspomniane już Woerden oraz Zwammerdam. W Bodegraven jest wiele terenów rekreacyjnych, gdzie można uprawiać wiele sportów, są również trasy do spacerów oraz, co ważniejsze, wycieczek rowerowych.

 

Amsterdam

I tak oto trafiamy do stolicy Holandii, Amsterdamu. Jest to miasto, które często nazywane jest Wenecją Północy. Wiąże się to z faktem, że leży ono nad rzeką Amstel, dodatkowo jest poprzecinane licznymi kanałami (160) z czego  3 największe, mające kształt półksiężyców, są równoległe do siebie. Jest to miasto przemysłowe, z drugim co do wielkości portem handlowym. Miasto słynie z licznych zabytków ale głównie z liberalnego podejścia do narkotyków miękkich. Uznawane jest więc za jedną ze stolic wolności. Dlatego, szczególnie wieczorami jest tu tłoczno i głośno. By nacieszyć się niezwykłą atmosferą miasta, warto zarezerwować sobie czas na dłuższy pobyt.

 

 

Powrót do Loosdrecht

Z Amsterdamu można już płynąć bezpośrednio do Loosdrecht. Opłynięcie Holandii wzdłuż powyższej trasy zajmuje około 5 – 6 dni, jest to więc idealny wybór na długi weekend, który dla wielu osób trwa nawet i 7-8 dni. Krótki rejs sprawi, że z całą pewnością, będziemy chwieli tu wrócić.

 

Dlaczego Holandia

Pływanie po wąskich kanałach żeglugowych to niezwykłe przeżycie. W większości miejsc można zacumować bezpłatnie, gdzieniegdzie za niewielką opłatą kilku lub kilkunastu euro. W poszczególnych miastach możemy schodzić na ląd, przesiadając się na rowery, możemy również zwiedzać je z perspektywy wody. Emocjonujące, szczególnie na początku, jest pokonywanie kolejnych śluz na kanałach. W wielu przystaniach, trzeba wykazać się kunsztem manewrowym. Na wodzie jest bowiem tłoczno, prawie jak na polskich ulicach. Wejścia do śluz i przejścia pod mostami sygnalizowane są światłami. Na wodzie, trzymamy się prawej strony. To również przypomina ruch uliczny, przy czym, pozostawia zupełnie inne wrażenia. Szczególnie, gdy mijamy się z inną barką w wąskich przesmykach. Bez trudu moglibyśmy przeskoczyć z jednej barki, na drugą.

 

Urok Barki

Żeglowanie barką różni się od sterowania łódką czy jachtem. Dostarcza również zupełnie innych wrażeń. Jeśli zaś chodzi o sam pomysł zwiedzania z perspektywy barki, gwarantuje nam to obniżenie kosztów wycieczki, rozwiązanie również kwestii logistycznych, ni trzeba min. rezerwować hoteli.

 

HOTELE W HOLANDII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie