Rejsy-Baleary-Przewodnik-Żeglarstwo-Warunki wietrzne-Żeglowanie
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  22-10-2020
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2020 - PAŹDZIERNIK nr 4
 • KITE wyjazdy Egipt

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Kite wyjazdy Egipt – Polska Szkoła Kitesurfingu - PAŹDZIERNIK 2020 nr 1
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
Powrót

Przewodniki

BALEARY - REJS - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - BALEARY

Baleary to archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Mają status autonomii od roku 1983. Ich historia jest bardzo bogata. Były kolonizowane najpierw przez Fenicjan, później Kartagińczyków, Rzymian, Arabów, Turków, Wandalów, Biznacjum, Wizygotów. Następnie dostały się pod koronę aragońską, która zapewniała im duża swobodę. Jednak później wyspy znowu przechodziło z rąk do rak, co dziś widać dość wyraźnie w kulturze a przede wszystkim w architekturze. Dziś jest to region świata głównie nastawiony na turystykę. My poznawanie wysp postanowiliśmy zacząć od Palmy.

 

Palma de Mallorca

Trafiamy do stolicy Balearów i samej wyspy Majorka. Zanim udamy się do portu by zaokrętować się na wyczarterowanym jachcie, zwiedzamy miasto. Staramy się w tym wszystkim nie zapomnieć, bo to zabytkowe miasto potrafi zawrócić w głowie. Ogromne wrażenie robi już sama katedra La Seu. Nie mniejsze wrażenie robią pozostałe budowle, które noszą ślady różnych stylów. Ostatecznie postanawiamy zwiedzić miasto dłużej i dokładniej, ale dopiero wtedy, gdy będziemy już wracać do domu. Kierujemy się w stronę portu, zajmujemy jacht i rankiem wychodzimy w morze.

 

Puerto Petro, Puerto Rajtada

Wolno żeglując, noce spędzamy na kotwicy najpierw przy brzegach Puerto Petro a następnie Puerto Rajtada. Za dnia oddając się temu, po co tu przyjechaliśmy, czyli żeglowaniu. Wieczory spędzamy w przybrzeżnych knajpkach. Zawsze można kogoś ciekawego poznać. Na dłuższy postój wybieramy Ciutadelle.

 

Ciutadella de Menorca

Do portu wpływamy wieczorem, więc najpierw kosztujemy życia portowego. W knajpce spotykamy przesympatycznych ludzi, bawimy się do późna. Rankie rozpoczynamy zwiedzanie miasta. Aż do 1722 roku Ciutadella była stolicą wyspy, jednak później przeniesiono stolicę do Mao. Dziś to po prostu piękne, zabytkowe miasto portowe, w którym po prostu trzeba zatrzymać się na dłużej.  Z ciekawszych budowli warto zobaczyć pałac Torresaura, pałac Car Saura, gotycką katedrę z XIII wieku, którą wybudowana w miejscu meczetu. Ogromne wrażenie robi kościół del Roser, z fasadą z XVI wieku. Warto udać się również do muzeum Diocesa de Menorca czy też do muzeum Miejskiego. Wieczorem wracamy do knajpki, ale tym razem wcześniej wychodzimy, rankiem planujemy bowiem wyjść w morze.

 

Pollensa

Rankiem bierzemy kurs na jedną z najbardziej urokliwych zatok Majorki, Puerto Pollensa. Wejście do mariny jest płytkie, więc trzeba uważać, w samej marinie trochę tłoczno, ale dajemy radę. W miejscowym supermarkecie uzupełniamy zapasy a wieczorem w portowej knajpce poznajemy miejscowe smaki i gościnność. Rankiem bez pośpiechu obieramy kurs na Puerto Soller.

 

Puerto Sollero

W drodze do Puerto Sollero płyniemy wodami zatoki Formentor, wzdłuż wysokich, skalnych brzegów. Z czasem, zza skalnych brzegów, zaczynają wyglądać masywy górskie, mamy więc na co popatrzeć. Wieczorem dopływamy do mariny w Sollero. Na kolacje standardowo wybieramy się do miejscowej knajpki i znowu naprawdę mile spędzamy czas, przy dobrym jedzeniu i miłym towarzystwie.

 

Puerto de Andraitx

Rankiem obieramy kurs na Puerto de Andraitx. Żegluje się przyjemnie, pogoda jest piękna a wiatr sprzyjający. Docieramy do pięknej zatoki, a w niej bardzo urokliwej mariny. Chyba jedynie połączeniem szczęścia i cudu udaje się nam znaleźć wolne miejsce do zacumowania. Do wieczora jeszcze trochę czasu, wybieramy się więc na spacer. W oddali piękne widoki na góry, za to już przy wejściu do zatoki w oczy rzuciło nam się, że domy, jakby chciały wyjść nam naprzeciw. Ruszamy więc wąskimi uliczkami w głąb miasteczka. Wieczorem za to mile spędzamy czas w miejscowym barze.

 

Palma

Rankiem obieramy kurs na Palmę. Trochę żal nam schodzić z jachtu. Opaleni, szczęśliwi, chcielibyśmy zostać tu na dłużej. Zdajemy jacht, z łezka w oku schodząc z pokładu. Na otarcie łez jednak fundujemy sobie zwiedzanie miasta. Oglądamy wszystko to, co wcześniej oglądaliśmy jedynie pobieżnie. Miasto jest na tyle piękne, że naprawdę warto tu jeszcze wrócić.

 

HOTELE BALEARY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  • Pianka ION Strike Core Shorty LS 2/2 DL Backzip Black/Navy Blue 2018

   Pianka ION Strike Core Shorty LS 2/2 DL Backzip Black/Navy Blue 2018

   789
   Szczegóły Kupuję

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie