Wyjazdy-Alpe d'huez-Francja-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śniegow
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • DAHAB Maj 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-04-2024
  DAHAB Majówka nr 2 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Grupowy wyjazd WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-06-2024
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2024 nr 1
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • SOMA BAY Egipt 2024

  Zapytaj o ofertę
  21-03-2024
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Marzec 2024
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • Power Jibe Week '24

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • Soma Bay - MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-03-2024
  NAUKA WINDSURFINGU EGIPT SOMA BAY - MARZEC 2024 nr 2
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Soma Bay MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-03-2024
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2024
 • Soma Bay-LUTY/MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  29-02-2024
  SOMA BAY - LUTY/MARZEC 2024 - NAUKA WINDSURFINGU
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • WIELKANOC 2024 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  28-03-2024
  Soma Bay WIELKANOC 2024 wyjazd z polskim instruktorem
Powrót

Przewodniki

ALPE D'HUEZ

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - ALPE D'HUEZ - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

 

Ośrodek Alpe d'Huez położony jest na płaskowyżu na wysokości 1.860m. n.p.m., a jego południowa pozycja, którą zajmuje sprawia, że obszar narciarski jest doskonale nasłoneczniony.  Nazywany jest „ Wyspą słońca” ponieważ z obserwacji wynika, że słońce świeci tu przez około 300 dni w roku. Doskonałe warunki narciarskie pozwalają ośrodkowi na pozostawanie otwartym od listopada do końca kwietnia. Alpe d’Huez należy do najbardziej renomowanych kurortów narciarskich i został wielokrotnie wyróżniony w wielu rankingach. Na prestiżowość ośrodka mają wpływ takie czynniki jak doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska, świetnie zorganizowana baza noclegowa, wysoki poziom oferowanych usług i bogate zaplecze gastronomiczne. Kurort jest jednym z kilku ośrodków narciarskich tworzących Alpe d'Huez Grand Domaine Ski Area, łączącej takie kurorty jak Alpe d'Huez, Auris en Oisans, Huez en Oisans, Oz  en  Oisans, Vaujany i Villard Reculas w jeden ogromnych rozmiarów obszar narciarski, zajmujący łącznie powierzchnię 10.000 hektarów z blisko 250km. doskonale utrzymanych tras narciarskich.

W Alpe d'Huez wszyscy narciarze ( bez względu na ich stopień zaawansowania) znajdą odpowiednie dla siebie stoki.  Centralna część ośrodka jest w zasadzie zupełnie płaska i wraz ze wzrostem wysokości zwiększa się również stromość stoków. Wyciąg Signal Poma na wschodniej stronie ośrodka daje nam dostęp do tras o umiarkowanych tras (oznaczonych kolorem niebieskim i  czerwonym). Dodatkowo znajduje się tu wiele obszarów odpowiednich do jazdy poza trasami. W Alpe d’Huez znajduje również stok La Sarenne , będący najdłuższym w Europie - jego długość to aż 16km, oraz osławiony „ Tunnel” zarezerwowany dla umiejętności na poziomie eksperta. Trudniejsze trasy ( wyżej położone obszary) dostępne są za pośrednictwem wyciągu DMC, który wwozi narciarzy na wysokość 2.700 m. Stamtąd istnieją dwa szlaki wiodące w dół. Pierwsza trasa to Couloir ( niebieska) i dalej Chamois
( czerwona), którymi dostaniemy się do ośrodka, druga natomiast jest nieco trudniejsza (Les Rousses oznaczona na czerwono). Łagodne ukształtowanie terenu i rekreacyjny charakter większości charakter tras sprawiają, że Alpe d’ Huez jest dość często wybieranym kierunkiem na wyjazdy rodzinne, choć nie brakuje tu również tras odpowiednich dla bardziej zaawansowanych narciarzy. 

Każda z miejscowości położonych w obszarze Alpe d’ Huez w bardzo prosty sposób łączy się z głównym obszarem narciarskim dzięki doskonale rozwiniętemu systemowi wyciągów uważanemu za jeden z najlepszych w całych Alpach.  Dzięki temu dostęp do pięciu największych obszarów narciarskich we Francji staje się możliwy, jak za dotknięciem magicznej różdżki.  84 wyciągi o dużej przepustowości pozwalają na dotarcie do wszystkich części ośrodka, dając możliwość na eksploatowanie stoków do utraty tchu. Wyciągi pozostają czynne również latem, dzięki czemu możliwości na spędzenie czasu również w okresie letnim nie pozostają ograniczone.

W Alpe d'Huez miłośnicy mocnych wrażeń znajdą sporo obszarów nadających się do jazdy poza trasami. Jedną z atrakcyjniejszych takich tras jest aleja La Grave, gdzie oprócz szusowania w białym, nieubitym puchu można nacieszyć oczy niesamowitymi widokami.  Kolejnym takim obszarem godnym polecenia jest zjazd z Pic Blanc, choć w tym przypadku zdecydowanie nie zaleca się samotnych wypraw w tą okolicę, gdyż nieoczekiwanie może okazać się, że trasa kończy się w miejscu, z którego nie wydostaniemy się na nartach
( organizowane są zjazdy z Pic Blanc z przewodnikiem).

Narciarze biegowi mają do swojej dyspozycji 50 km doskonale utrzymanych tras. W pętli Brandes, w okolicach Altiport znajduje się teren oznaczony na niebiesko ( w sumie 10km ), średniozaawansowani w temacie biegówek pojeżdżą w okolicach Poutran, a w pętli w okolicy jezior znajduje się najtrudniejszy obszar obejmujący 20km czarnych tras biegowych. Dostęp do tych obszarów możliwy jest przy pomocy wyciągów z Oz i Vaujany.

Snowboarderzy i narciarze freestylowi z pewnością nie pogardzą możliwością skorzystania z instalacji w snowparkach w Alpe d’ Huez. Z Myśla o tej grupie pasjonatów białego szaleństwa zostały stworzone dwa snowparki . Zarówno park w Montfrais, jak i ten przy wyciągu DMC są doskonale wyposażone i dają szansę do doskonałej zabawy zarówno doświadczonym, jak i mniej doświadczonym fanom jednej deski.

Park przy wyciągu  podzielone są na strefy ( pod względem zaawansowania użytkowników), a w każdej strefie znajdują się skrzynki, boxy i skocznie adekwatne do koloru obszaru
( niebieski, zielony, czerwony i czarny).Najprostszym sposobem na dotarcie do snowparku jest wjazd wyciągiem DMC ( dość często jednak tworzą się kolejki do tej kolejki gondolowej), alternatywnie wjazd orczykiem Juex, który choć jest znacznie wolniejszy od DMC, jest również mniej oblegany, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu i negatywnych emocji podczas oczekiwania na wjazd.

Snowpark w Montfrais pomimo, że jest znacznie mniejszy, ma dużo więcej do zaoferowania doświadczonym freestylerom. Trudniejszy pakiet przeszkód z pewnością dostarczy sporej dawki emocji jego użytkownikom. Najprościej dostać się tu z niebieskiego stoku Myrtilles.

Ciekawostką, która z pewnością zainteresuje użytkowników snowparków jest automatyczny system filmowania, który pozwala zarówno narciarzom, jak i snowboardzistom na obejrzenie na dużym ekranie nagrania ich szaleństw w snowparku. Ponadto po podaniu numeru telefonu otrzymują link, dzięki któremu dane nagranie będzie dostępne do obejrzenia na ekranie smartphona dając tym samym możliwość do pokazania znajomym swoich poczynań.

Na terenie kurortu Alpe d’ Huez istnieje możliwość zakupienia różnorakich skipassów. Warto zainteresować się na jakie zniżki możemy się „załapać”, gdyż możliwości jest naprawdę sporo. Niektóre karnety dają dostęp również do innych obiektów ( poza stokiem), takich jak na przykład kryty basen, lodowisko, tor saneczkowy, jazda nocna, wspinaczka, boisko do minigolfa, itp. Wystarczy zebrać niezbędne informacje i wybrać karnet odpowiedni dla naszych potrzeb. 

Alpe d’Huez w pigułce:

 • Ośrodek sportowy słynący z łagodnego klimatu
 • Ośrodek idealny na wakacje rodzinne
 • Wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi
 • Stoki i wyciągi dla dzieci, szkoły  i przedszkola narciarskie
 • Doskonale utrzymane trasy odpowiednie dla każdego stopnia zaawansowania
 • Obszar obejmujący 7 ośrodków dających w sumie dostęp do ponad 250 km nartostrad
 • Wiele doskonale działających wyciągów narciarskich
 • Snowparki
 • Wiele tras biegowych oraz odpowiednich do freeridu i poza trasami
 • Wiele możliwości na aktywne spędzenie czasu również poza stokiem
 • Najdłuższa trasa narciarska w Europie (La Sarenne, 16km długości)

PRZELOTY I POBYT - ALPE D'HUEZ - FRANCJA

W kwestii zakwaterowania również nie pozostajemy bez wyboru. W Alpe d’ Huez znajdziemy hotele każdej kategorii ( również 4- i 5- gwiazdkowe), schroniska górskie, domki i chalety, apartamenty, górskie chaty i kempingi. Wybierając się na urlop z całą rodziną warto rozważyć wybór zakwaterowania w jednym z wielu miejsc, które są ewidentnie nastawione na przyjmowanie tej grupy gości. Niektóre z nich ulokowane są bezpośrednio przy stokach w swojej ofercie mają dania na specjalne życzenie, na terenie, których znajdują się pokoje zabaw i sale kinowe, oraz gdzie można za dodatkową opłatą wynająć opiekunkę do dziecka. 

Dojazd do Alpe d’ Huez możliwy jest drogą powietrzną ( samolot do Lyon) lub własnym samochodem. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, bez względu od miejsca, z którego wyjeżdżamy należy kierować się do przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach lub Zgorzelcu. Następnie drogą E40 kierujemy się na Drezno i kontynuując E40 ( autostrada A4) jedziemy w kierunku drogi E441. Kontynuujemy naszą podróż jadąc zgodnie ze znakami na A72 w kierunku Hof/Zwickau/Chemnitz-Süd. Dalej jedziemy zgodnie ze znakami na A9 w kierunku München/Nürnberg/Bayreuth/Flughafen Hof. Kontynuujemy wzdłuż A9 podążając za drogowskazami na A6 w kierunku Heilbronn/N.-Fähre. Następnie drogami A81 w kierunku München/Singen/Stuttgart/Leonberg-Ost/Flughafen Messe aż do momentu, gdy wjedziemy na A8. Zjeżdżamy w B34/E41/E54 i kontynuujemy E41/E54 oraz A4/E41. Zjeżdżamy w A1/A4/E41/E60 w kierunku Zürich/Wülflingen, następnie jedziemy zgodnie ze znakami na E60/A1/A3 w kierunku Bern/Basel/Dietikon. Kontynuujemy podróż zmierzając do drogi E712 do Avenue Jean Jaurès/D5 w Eybens, France. Wybieramy zjazd 5 zE712/N87. Następnie jedziemy D5, D1091 i D211 do Place Joseph Paganon w Huez.

 ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ALPE D'HUEZ - FRANCJA

Alpe d'Huez jest wymarzonym miejscem do uprawiania wszelkich dyscyplin sportu, nie tylko tych zimowych i jest równie atrakcyjnym kierunkiem zimą, jak i latem. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu w zależności od pory roku, w jakiej zdecydują się na wyjazd do Alpe d’ Huez mają do wyboru wiele atrakcyjnych zajęć, takich jak piesza turystyka, jazda konna, jazda na rowerze, rakiety śnieżne, paralotniarstwo i wiele innych. Oprócz tego dość często organizowane są tu przeróżne imprezy dodatkowo uatrakcyjniające pobyt gościom ośrodka.

Ci, których do Alpe d’ Huez przyciągnęła chęć poznania jego niezwykłych zakątków
( niekoniecznie na nartach czy snowboardzie) z pewnością zainteresuje możliwość wędrowania po przepięknych trasach spacerowych, które nadają się również idealnie na wyprawy na rakietach śnieżnych. Ponad 35 km oznakowanych i świetnie utrzymanych tras spacerowych, z których rozlega się panoramiczny widok na ośnieżone alpejskie szczyty. Wiele miejsc, w których można zatrzymać się na krótki odpoczynek oraz schroniska i chaty górskie na stokach oferujące ciepłe napoje i potrawy to tylko kilka z powodów, dla których warto wybrać się na taka wyprawę.  Kolejki linowe znacznie ułatwiają zdobywanie szczytów, a we wspomnianych restauracjach górskich znajdziemy tarasy słoneczne, na których z kubkiem gorącej czekolady w dłoni będziemy cieszyć się słońcem i urlopem.

Nie bez powodu ośrodek przyciąga masowo rodziny z dziećmi. Łagodny górski klimat, przepiękne widoki, spokojne lasy i szereg udogodnień dedykowanych tej grupie gości sprawia, że Aple d’Huez wydaje się być miejscem idealnym na rodzinny wyjazd na narty. Place zabaw, stoki i wyciągi dla dzieci ( również dywanowe ), szkoły narciarskie, punkty noclegowe odpowiednie dla rodzin. Ponadto istnieją tu przedszkola narciarskie, w których można zostawić najmłodsze pociechy pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Szkoły narciarskie oprócz pomocy przy postawieniu pierwszych kroków na śniegu zapewniają niejednokrotnie opiekę nad pociechami nawet na cały dzień. Niektóre szkoły oferują programem również ciepły posiłek w ciągu dnia ( usługa odpłatna ekstra).

Alpe d'Huez słynie ze swojej bogatej oferty apres-ski. Niezależnie, czy po dniu spędzonym na stoku szukamy spokojnej knajpki, w której po smacznym posiłku napijemy się wybornego wina, czy mamy ochotę poszaleć w dyskotece lub przy granej na żywo muzyce, tu znajdziemy z pewnością coś odpowiedniego dla siebie. Lokalami godnymi polecenia są Underground, Folie Douce i O'Sharkeys. W każdym z wymienionych lokali regularnie organizowane są przeróżne imprezy- wystarczy sprawdzić tuż po przyjeździe do Alpe d’ Huez ich program, aby nie przegapić okazji do doskonałej zabawy. Oprócz restauracji górskich na stokach serwujących zarówno szybkie dania na wynos, ale i pełnowartościowe, ciepłe posiłki, w regionie znajdziemy wiele restauracji mających w swoim menu tradycyjną kuchnię francuską oraz lokalne przysmaki. 

HOTELE W ALPE D'HUEZ

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD ALPE D'HUEZ

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by