Wyjazdy-Dolina Zillertal Austria-Przewodnik-Narty Snowboard-Warunki śn
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Vasiliki 2024 FAMILY CAMP

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  VASILIKI 2024 - FAMILY CAMP
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zobacz ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
Powrót

Przewodniki

DOLINA ZILLERTAL

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - DOLINA ZILLERTAL - ALPY - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Zillertal jest doliną rzeki Ziller. Położona jest w samym sercu Tyrolu, w niewielkiej odległości wschód od Innsbrucka i w pobliżu granicy z Włochami. Jej rozpiętość to  kilkadziesiąt kilometrów. Leży pomiędzy miejscowościami Strass i Mayrhofen, gdzie rozdziela się na kilka mniejszych dolin, m.in. Tuxertal. W dolinie znajduje się kilka ośrodków sportów zimowych, a najbardziej znanym jest Zillertal Arena. Oferuje ona jedne z najlepszych kurortów narciarskich i snowboardowych w Alpach. Obszar jest nadzwyczaj atrakcyjny, duży wybór ośrodków i odpowiednie wysokości zapewniają wymarzone warunki narciarskie.

Ośrodki wchodzące w skład Zillertal Arena to  Zell am Ziller w zachodniej części regionu, Hochkrimml we wschodniej. Kolejnym imponującym ośrodkiem jest Gerlos posiadający doskonałą ofertę apres-ski oraz Konigsleiten. Hochkrimml jest idealny dla początkujących narciarzy, podczas gdy Zell am Ziller jest autentyczne funkcjonującym miasteczkiem w Dolinie Zillertal.

 

Zell am Ziller

Zell am Ziller jest najbardziej popularnym i obleganym kurortem narciarskim w Zillertal Arena, a także największym i najbardziej atrakcyjnym miasteczkiem alpejskim. Z racji swoich rozmiarów znacznie różni się od innych regionalnych ośrodków narciarskich. Posiada transfer na lotnisko i oferuje odwiedzającym możliwość zwiedzenia przepięknej doliny Zillertal oraz odwiedzenia ośrodków Mayrhofen oraz lodowca Hintertux. Dla tych, którzy chcą dynamicznego pobytu z dostępem do fantastycznej ofert apres-ski Zell am Ziller jest doskonałym rozwiązaniem. Zell am Ziller może śmiało rywalizować z pozostałymi ośrodkami pod względem atrakcyjności okolicy, w której się znajduje. Jezioro Zeller po jednej stronie, teren narciarski nad nim i widok w kierunku najwyższego szczytu w Austrii po drugiej. Jest atrakcyjnym resortem praktycznie przez cały rok, ale to właśnie zimą robi największe wrażenie. Miejscowość ma całkiem niezłą infrastrukturę narciarską, oferuje wspólny karnet dla sąsiedniego ośrodka narciarskiego w Kaprun, a także lodowca powyżej Kaprun. Odpowiednia wysokość to gwarancja  śniegu, niezależnie od warunków panujących w niższych partiach doliny. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu jeziora możliwe są tu również inne atrakcje takie jak spacery czy przejażdżki po zamarzniętej tafli wody. Stoki są tu odpowiednie dla narciarzy o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Osoby średniozaawansowane pojeżdżą zarówno w Zell am Ziller, podobnie jak i na pobliskich terenach narciarskich powyżej Kaprun. Lodowiec Kitzsteinhorn oferuje trudniejsze trasy. Do wszystkich otrzymujemy dostęp po zakupieniu jednego skipassu. Pomiędzy tymi trzema obszarami narciarskimi kursują skibusy. Ośrodek Zell am Ziller posiada kilka głównych zalet – wspaniałą lokalizację tuż przy brzegu jeziora Zeller, niesamowite widoki na pobliskie lodowce, a w centrum miasta panuje wspaniała atmosfera. Ten atrakcyjny ośrodek turystyczny posiada zaplecze adekwatne do swoich rozmiarów.  Nie jest wymarzonym miejscem na wyjazdy rodzinne z powodu dość trudnych tras na zboczach Zell am See. Trasy nie należą do najtrudniejszych w regionie, ale mogą być wyzwaniem dla mniej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. W razie napotkania trudności istnieje jednak możliwość zjechania kolejką linową z powrotem do ośrodka Zell am See i uniknięcie tych partii, które mogą sprawiać trudności.

Zell am Ziller dzięki wielonarodowości odwiedzających zapewnią wspaniałą atmosferę i bogatą ofertę apres-ski. W wyższych partiach znajduje się szereg popularnych schronisk górskich, w których grana jest muzyka na żywo. Z pewnością odpoczynek na tarasie i wygrzewanie się w promieniach popołudniowego słońca przy akompaniamencie dobrej muzyki pozwoli na szybką regenerację sił. Ponadto w Zell am Ziller na deptaku w centrum miasta znajdują się liczne bary i restauracje czynne do późnych godzin nocnych. Mieszanka narodowościowa gości Zell am See dodaje smaczku atrakcjom apres-ski i sprawia, że oprócz odpoczynku i doskonałej zabawy możemy poznać ciekawych ludzi z całej Europy. 

 

Gerlos

Gerlos jest największym z kurortów narciarskich, tworzących Zillertal Arena (dyskontuje Zell am Ziller będące miastem). Znajduje się on w samym sercu ośrodka narciarskiego Zillertal Arena i ma łatwy dostęp do zarówno do Zell am Ziller, terenów narciarskich Konigsleiten oraz własnego ośrodka narciarskiego. Gerlos to odpowiedniej wielkości ośrodek posiadający imponujące udogodnienia i lokalizację.  Tereny narciarskie dla średniozaawansowanych stanowią zdecydowaną większość na jego terenie, podczas gdy obszar dla początkujących znajduje się na obrzeżach miejscowości, przy głównym wyciągu narciarskim. Ośrodek Gerlos rozciąga się wzdłuż głównej drogi i oferuje spektakularne widoki po każdej stronie doliny. Położony w centralnej części Zillertal Arena, Gerlos oferuje miłośnikom narciarstwa i snowboardu możliwość jazdy na nartach pod Konigsleiten lub w kierunku Zell am Ziller. Gerlos jest kurortem narciarskim z doskonałą infrastrukturą, szerokimi możliwościami zakwaterowania oraz miejscami, gdzie dzieci mogą nauczyć się jazdy n nartach (zaadaptowane do tego celu tereny na obrzeżach Gerlos). Kolejny obszar do nauki znajduje w wyższych partiach przy kolejce gondolowej to właśnie tam znajduje się wiele terenów idealnych dla średniozaawansowanych. Baza noclegowa w Gerlos nastawiona jest na wczasowiczów i oferuje urlopowiczom wiele atrakcji. Lokalizacja głównej gondoli ośrodka, która znajduje się blisko, ale jednak trochę zbyt daleko od centrum kurortu nie czyni z Gerlos odpowiedniego miejsca na wyjazdy rodzinne. Ponadto znane jest z ożywionego życia nocnego i sporej ilości hałasu i z tego powodu może być kłopotliwe dla rodzin z małymi dziećmi.  Region ma dobre wyniki w opadach śniegu dzięki sporej wysokości 1300m. Najbardziej przypadnie do gustu osobom o średnich umiejętnościach narciarskich. Dodatkową atrakcją Gerlos jest snowpark. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, a zabawa trwa tu cieprzerywalnie.  Park położony jest na doskonale nasłonecznionym stoku od strony południowej i wzdłuż wyciągu Vorkogel. Jego całkowita powierzchnia to bagatela 30.000 m2. Pierwsze przeszkody znajdują się tuż przy wejściu do snowparku. Jest on podzielony na trzy strefy: część dla początkujących, średnio zaawansowanych i dla profesjonalistów. Ponadto znajduje się tu chill-area z muzyką. Codzienne prace konserwacyjne i pielęgnacyjne sprawiają, że cała powierzchnia parku zachwyca swoim nienagannym wyglądem.

Jako zalety tego ośrodka należy wymienić przestronność, atrakcyjność, świetną lokalizację w dolinie oraz doskonałą ofertę apres-ski. Jest bardzo popularny zwłaszcza wśród turystów z Holandii i Niemiec. Apres-ski w Gerlos jest imponujące, prawdopodobnie najlepsze w regionie narciarskim Zillertal Arena, w Autrii, kraju, który szczyci się najlepszą ofertą „po nartach” w swoim oraz na świecie. Jest tu wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia. Gerlos jest popularny wśród Holendrów i Niemców, podczas gdy Austriacy nie pogardzą okazją do świętowania tutaj. Mieszanka kulturowa odwiedzających sprawia, że lokale poddały się ich wpływowi i serwują potrawy i trunki z całej Europy, natomiast nie wyklucza to możliwości spróbowania lokalnych specjałów.

 

Hochkrimml 

Hochkrimml znajduje się na przeciwległym krańcu regionu narciarskiego Zillertal Arena aniżeli Zell am Ziller i oferuje najlepsze trasy dla początkujących narciarzy w regionie dzięki szerokimi i łagodnymi stokom, lecz jako całość daje ogromne możliwości wszystkim narciarzom i snowboardzistom bez względu na ich stopień zaawansowania. Hochkrimml ski area łączy się bezpośrednio z regionem Konigsleiten Zillertal Arena i oferuje wszelkie atrakcje typowe dla ośrodków narciarskich oraz  sporo miejsc do jazdy poza trasami zarówno dla narciarzy, jaki i snowboardzistów. Dostęp na nartach do Hochkrimml można uzyskać z Konigsleiten lub z jednego z bloków.  Osoby przebywające w Hochkrimml mają nadzwyczaj prosty dostępu do świetnych tras zjazdowych oraz do jazdy poza trasami powyżej Konigsleiten, podczas gdy safari narciarskie z Zell am Ziller są naprawdę spektakularne i warto się na takie wybrać. Hochkrimml jest odpowiednim miejscem dla rodzin z dziećmi. W Hochkrimml obszary narciarskie są  znacznie spokojniejsze w porównaniu z Gerlos czy Konigsleiten, a udogodnień dla niedoświadczonych narciarzy jest znacznie więcej niż chociażby w Zell am Ziller. Apres-ski tutaj jest chyba najmniej ożywione ze wszystkich ośrodków Zillertal Arena. Hochkrimml jest najbardziej imponującym obszarem narciarskim i snowboardowym w okolicy i wraz z Zell am Ziller stanowi granicę regionu narciarskiego.

Istnieje wiele schronisk na stokach Hochkriml, które promują ofertę apres-ski w i wokół miejscowości. W licznych barach, restauracjach i dyskotekach znajdziemy dokładnie ten tym rozrywki, którego szukamy. Doskonałe jedzenie, miła atmosfera i uczucie kameralności sprawiają, że Hochkrimml to prawdopodobnie najcichszy i najmilszy zakątek w Zillertal Arena.

 

Konigsleiten

Najwyżej położonym ośrodkiem jest Konigsleiten. Posiada on jedne z najlepszych terenów narciarskich w Austrii i jest jednym z niewielu ski-out wypoczynkowych ośrodków narciarskich. Kurort Konigsleiten położony jest w centrum regionu narciarskiego Zillertal Arena. Znajduje się po stronie Salzburga przy granicy z Tyrolem. Połączenie Konigsleiten bezpośrednio z Hochkrimml, jak również wspaniałymi terenami narciarskimi w Gerlos oraz Zell am Ziller daje niesamowite możliwości zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom. Teren narciarski Konigsleiten znajduje dokładnie po drugiej stronie doliny niż Hochkrimml i jest to znakomite miejsce dla początkujących narciarzy, snowboardzistów i rodzin z dziećmi. Oferuje szeroki wybór noclegów w schroniskach. Zapewnia jedne z najbardziej zróżnicowanych terenów w Zillertal Arena. Na 1600m oraz z doskonałymi wynikami opadów śniegu (można nazwać je rekordowymi) sprawia, że jako jeden z niewielu może nam zagwarantować, że będzie tam śnieg. Fakt, iż Konigsleiten jest ośrodkiem ski-in/ ski-out daje mu niezmierną przewagę nad pozostałymi ośrodkami w okolicy i czyni z niego miejsce odpowiednie na rodzinne wyjazdy narciarskie. Centrum Konigsleiten ma obszary do nauki dla dzieci ze specjalnymi wyciągami dla najmłodszych, podczas gdy na zachód od centrum miejscowości znajduje się obszar do nauki większych dzieci. 

 

Zillertal Arena w pigułce

 • Zillertal Arena to kompleksowe połączenie ośrodków narciarskich oferujących masę atrakcji dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, niezależnie od stopnia ich zaawansowania
 • Niektóre miejscowości posiadają tereny dedykowane dzieciom
 • Bogata oferta apres-ski mogąca zaspokoić nawet najbardziej wymagających
 • Gwarancja śniegu i niesamowitych widoków
 • Dostęp do zadbanych i świetnie utrzymanych stoków we wszystkich ośrodkach

PRZELOTY I POBYT - DOLINA ZILLERTAL - ALPY - AUSTRIA

W każdej z miejscowości znajdziemy hotele i kwatery odpowiednie dla naszych potrzeb i budżetu. Od luksusowych apartamentów i pokoi w 3-4 gwiazdkowych hotelach, poprzez pokoje gościnne i prywatne kwatery, po świetnie prosperujące schroniska narciarskie przy stokach i poza nimi. W większości miejsc oferujących noclegi możemy liczyć na darmowy dostęp do Internetu, a we wszystkich na świetną obsługę i wspaniałe warunki zakwaterowania.

Najprostszy sposób, aby dostać się do Zillertal Arena to lot do Innsbrucku. Jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem powinniśmy dojechać tam bez większych problemów. Po wjechaniu na teren Czech kierujemy się na Ostrawę. Kontynuujemy wzdłuż autostrady D1 i drogi E442/E462/R35. Wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Dalej trasą 50/D1/E462. Zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov. Wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52 i kontynuujemy wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Wjeżdżamy na S5, A1/E60, A8 i A12 jedziemy do Achensee Str./B181 w Tyrolu. Wybieramy zjazd 39-Wiesing z drogi A12. Jedziemy drogą B169 do Rohr. W niecałe 20 minut od Rohr znajdziemy się na miejscu. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - DOLINA ZILLERTAL - ALPY - AUSTRIA

Oferta apres-ski jest bogata, a dedykowane obszary do nauki  w centrum narciarskim czynią z niego bardzo atrakcyjny kurort narciarski. Konigsleiten jest bardzo popularny wśród gości zza granicy, a możliwości na spędzenie czasu po dniu w górach jest naprawdę sporo. W miejscowości znajdziemy wiele barów, barów parasolowych dla narciarzy, restauracji i schronisk, w których można zregenerować siły przed kolejnym dniem na stoku. Choć oferta apres-ski tutaj nie jest tak bardzo rozbudowana jak  Gerlos, Konigsleiten jako miejscowość jest imponująca sama w sobie.

Wakacje w Zillertal Arena z pewnością należeć będą do niezapomnianych. Doskonałe warunki narciarskie, świetnie rozwinięta infrastruktura oraz bogate zaplecze apres-ski z Gerlos i Konigsleiten będących liderami w tej dziedzinie, to warunki konieczne do zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. 

HOTELE  W DOLINIE ZILLERTAL W AUSTRII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD DOLINA ZILLERTAL

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by