• Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.01-09.02.2019

  od 4608.00zł
  26-01-2019
  Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.01-09.02.2019
 • TURCJA - WROTA ORIENTU - REJS #23 w terminie 27.10-03.11.2018

  od 1390.00zł
  27-10-2018
  TURCJA - WROTA ORIENTU - REJS #23 w terminie 27.10-03.11.2018
 • TAJLANDIA - THAI ASIA EXPEDITION - TRIP #24 - rejs żeglarski w terminie 10.11-24.11.2018

  od 3890.00zł
  10-11-2018
  TAJLANDIA - THAI ASIA EXPEDITION - TRIP #24 - rejs żeglarski w terminie 10.11-24.11.2018
 • Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 24.11-08.12.2018

  od 4190.00zł
  24-11-2018
  Rejs Karaiby - rajskie wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 24.11-08.12.2018
 • KARAIBY - THE RUM ROUTE - REJS #25 - rejs żeglarski po Karaibach w terminie 01-15.12.2018

  od 3990.00zł
  01-12-2018
  KARAIBY - THE RUM ROUTE - REJS #25 - rejs żeglarski po Karaibach w terminie 01-15.12.2018
 • Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019

  od 4818.00zł
  26-02-2019
  Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 26.02-09.03.2019
 • Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 16.02-26.02.2019

  od 4818.00zł
  16-02-2019
  Rejs Kuba - egzotyczne wakacje na katamaranie - rejs żeglarski w terminie 16.02-26.02.2019
 • CHORWACJA - THE BIG TRIP- EXPEDITION #3 - Rejs u wybrzeży Włoch i Chorwacji w terminie 27.10-03.11.2018

  od 3000.00zł
  27-10-2018
  CHORWACJA - THE BIG TRIP- EXPEDITION #3 - Rejs u wybrzeży Włoch i Chorwacji w terminie 27.10-03.11.2018
Powrót

Przewodniki

KARAIBY - MAŁE ANTYLE - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - MAŁE ANTYLE - KARAIBY

Małe Antyle, nazywane także Wschodnimi Karaibami, to ok. 400 kilometrowy ciąg niedużych powierzchniowo wysp, które ze wschodniej strony oddzielają Morze Karaibskiej od Oceanu Atlantyckiego. Z żeglarskiego punktu widzenia obszar ten jest naprawdę warty uwagi ze względu na swą różnorodność oraz piękne krajobrazy, czystą wodę i w wielu miejscami niezmąconą przez ingerencję człowieka przyrodę.

Rozsądnie podróż po tym rejonie świata podzielić na kilka rejsów, ponieważ po drodze spotka nas tyle niesamowitych przeżyć i atrakcji, że gdybyśmy chcieli zaliczyć je wszystkie za jednym razem, moglibyśmy w pośpiechu wiele stracić.

Główne rejony to:

1. Wyspy Dziewicze

2. Wyspy Zawietrzne

3. Wyspy Nawietrzne

Jak widać Małe Antyle dostarczą nam podczas rejsu różnorodnych wrażeń. Miłośnicy takich aktywności jak kosztowanie regionalnej kuchni,  podziwianie dzikiej przyrody, szaleństwa podczas nocnych imprez czy też leniwe plażowanie, nie będą zawiedzeni. Warto pamiętać o tym, że okres od kwietnia do maja to czas już po sezonie turystycznym, a  jeszcze przed rozpoczęciem pory deszczowej, zaś miesiące od czerwca do września to okres pory deszczowej. Te informacje są istotne z punktu widzenia osób planujących rejs właśnie w te okolice.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - MAŁE ANTYLE - KARAIBY

Wyspy dziewicze

Amerykańskie i brytyjskie wyspy dziewicze mogą być początkiem naszej podróży, ponieważ są położone na początku ciągu Małych Antyli. Ta część Karaibów to wiele mniejszych i większych wysp, a większa część z nich nie jest zamieszkiwana przez ludzi. Do tych większych możemy zaliczyć wyspy takie jak St. Thomas, St. John, Torola, Jost van Dyke, czy Virgin Gorda.

 • Tortola

Jest stolicą brytyjskich brytyjskich Wysp Dziewiczych. Tutaj znajdziemy atrakcje turystyczne typowe dla większych miast, wiec jeżeli lubujemy się w tego rodzaju miejskim wypoczynku, na pewno Tortola przypadnie nam do gustu. Niedaleko leży natomiast wyspa Jost Van Dyke, która oczaruje zaś miłośników natury, lubiących relaksować się na pięknych plażach. Znajdujące się na wyspie kotwicowiska pozwalają na swobodne zacumowanie, aby przez jakiś czas cieszyć się jej niesamowitym klimatem.

 • Peter Island

To wyspa otwarta na turystów, oferująca im liczne formy wygodnego spędzania czasu  w luksusowym kurorcie.

 • Virgin Gorda

Wyspa zaprasza niezwykłą, bajkową zatoczką otoczoną dużymi głazami. Niesamowitym przeżyciem jest też podziwianie Błękitnej Laguny w North Sound.

 • St. John

Miejsce jest w większości parkiem narodowym. Zwykle podróżuje się po powierzchni wyspy autobusem, a  takie wycieczki pozwalają zbliżyć się do lokalnego folkloru. Warto także zatrzymać się nad przepięknymi turkusowymi wodami Coral Bay i Hurrican Hole.

 • St. Thomas

To miejsce dość popularne wśród miłośników rejsów. Stolica wyspy  Charlotte Amalie kusi życie nocnym i muzyką reggae, która pozwala się naprawdę odprężyć. Dla amatorów historii można zaproponować również zwiedzanie licznych muzeów.

 

  Wyspy Zawietrzne

Płynąć dalej na wschód trafimy ma grupę wysp, z której jedną jest St. Martin. To początek obszaru zajmowanego przez Wyspy Zawietrzne.

 • St. Martin

Jest wyspą, na której na pewno warto odwiedzić Marigot. Osoby lubiące nocną aktywność zapraszane są do Philpsburg, gdzie na turystów czekają kasyna i tym podobne przybytki.

 • Angulia

Leży zaledwie 15 mil od poprzedniej wyspy. Tu czas spędza się na zachwycających plażach, ale atrakcje czekają na przybyłych także pod wodą. Nurkując można podziwiać niesamowitą rafę koralową wraz z jej florą i fauną.

 • St. Barts,  St. Kitts i Nevis

To miejsca typowego wypoczynku i plażowania, pośród bogactwa przyrody. Na tej pierwszej z wymienionych wysp można nawet spotkać ludzi ze świata kina, którzy od dziesiątek lat upodobali sobie ten rajski zakątek jako idealny na odcięcie się od codziennych obowiązków i uciążliwej popularności.

 • St. Eustatius

Dopływając do tej wyspy na pewno warto odwiedzić las tropikalny, w którym znajduje się mierzący ok. 2000 stóp wysokości wulkan. Obiekt ten naprawdę robi wrażenie. Miejsce to jest także przygotowane z myślą o potrzebach turystów, bowiem u podnóża wulkanu ulokowano restauracje z dużym wyborem lokalnych dań.

 • Antigua

Leży w środku Wysp Zawietrznych i jest niezwykle popularna wśród żeglarzy. Właściwie można powiedzieć, że dopływając tu, mamy plażę z wyspą położoną w jej środku. Z pewnością warte odwiedzenia są Falmouth Harbour i English Harbour, będące niegdyś miejscami schronienia, a dziś zapraszające pubami, restauracji i tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy.  Z kolei zatoka Nonsuch Bay, pełna miejsc do zacumowania, to miejsce, w którym odnajdą się osoby szukające spokoju i wyciszenia na pięknych, czystych plażach z krystalicznie czystą wodą.

 • Gwadelupa

To jedna z bardziej znanych grup wysp rejonie Małych Antyli. Tu wyraźnie się czuje klimat Francji, bowiem jest to jej terytorium zamorskie. Na każdym kroku spotyka się kawiarnie, restauracje czy sklepy ze świeżym, pachnącym pieczywem. Na jej południowym wybrzeżu lub w analogicznym miejscu pobliskiej Marie Galante znajdziemy nieco spokoju i zaciszniejszy kotwicowisk. Najciekawsze atrakcje to między innymi, znajdujący się na Basse- Terre wulkan La Soufrière, mający 1467 m. n.p.m. Obiekt jest cały czas aktywny. Miasto Sainte Anne może zaś dostarczyć nam rozrywek nieco innego typu. Tu można wziąć udział w szalonej imprezie lub odpocząć obserwując błękitną lagunę. Natomiast dzięki Parkowi Narodowemu Gwadelupy można poznać całą mnogość i bogactwo tamtejszej przyrody.

 • Dominika

Wyspa zachwyci przede wszystkim miłośników  dzikiej przyrody, gór i lasów deszczowych. Tu warto zatrzymać się na dłużej, by mieć wystarczająco dużo czasu na podziwianie multikolorowych kwiatów, rajskich ptaków oraz motyli. Zacumować można na Portsmouth Harbour, na północy. Całe szczęście wyspa nie jest jeszcze zbyt popularna wśród turystów i dlatego zachowała swój naturalizm. Przestrzeń jest duża, a zachwyceni będą nią przede wszystkim Ci, którzy szukają spokoju i odprężenia, a znajdują to w naturze. Do takich relaksujących zajęć można zaliczyć wycieczkę łodzią po Indian River, porośniętej roślinami tropikalnymi.

 • Iles des Santes

W tym miejscu można bliżej poznać życie tutejszych mieszkańców, spacerując po portach rybackich i targowiskach, przy okazji nabywając wspaniałe dary natury w postaci kwiatów i egzotycznych owoców.

 • Pigeon Island

Tej wyspy nie można pominąć, jeżeli mamy ochotę na nurkowanie. Wspaniale spędzić czas można tu w podwodnym parku Cousteau Underwater i zbliżyć się tam nie tylko do roślin tworzących rafę koralową, ale do mnóstwa egzotycznych ryb, a nawet ośmiornic.

 

    Wyspy Nawietrzne

 • Martynika

Jest chyba najbardziej popularną spośród Wysp Nawietrznych. Charakteryzuje się górzystym krajobrazem i zachwyca plażami.  Jej mieszkańcy słyną z ogromnej gościnności i chętnie raczą turystów regionalnym jedzeniem. Z tego względu, że Martynika jest obszarem zamorskim Francji, niech nie zdziwi nas fakt, że w sklepach znajdziemy typowe francuskie pieczywo, a panie mogą sobie na pamiątkę nabyć ekskluzywną francuską bieliznę. W Anse Turin możemy nawet zwiedzić muzeum francuskiej sławy malarza Paul'a Gauguin'a. Dzięki pobytowi w tym miejscu,  naprawdę możemy zbliżyć się do kultury tego regionu. Nie zapomnijmy także o Fort France czyli mieście będącym głównym ośrodkiem handlu w okolicy. To prawdziwa aglomeracja z siecią dobrych dróg i zakładów przemysłowych.

 • Le Marin

Zasługuje na uwagę między innymi pod względem żeglarskim, dlatego, że na tej wyspie urzędują firmy czarterowe.

 • Gernadyny

To obszar najbardziej wysunięty na południe. Zapewnia przyjemność żeglowania w postaci zapierających dech w piersiach krajobrazów. Można tu także nurkować. Stolicą wyspy jest St. Vincent, miejscowość wyróżniająca się dżunglą, w którą warto się zapuścić.

 • Mustique

Nie można w czasie rejsu ominąć tej wyspy będącej azylem dla gwiazd rocka. Zachwycają tutaj piaszczyste plaże i krystaliczna woda, a to gwarantuje efektywny wypoczynek.

 • Tobago Cays

Wyspa zaprasza miedzy innymi Narodowym Parkiem Morskim. To miejsce idealne do nurkowania w Horshoe Reef.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Centrum rezerwacji

  • 509 103 273
   (opłata wg stawki operatora)

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2018

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie