GDZIE NA WINDSURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO UPRAWIANIA WINDSURFINGU
 • Marzec 2023 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  02-03-2023
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Marzec 2023
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • Egipt JESIEŃ 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-11-2023
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2023 nr.2
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  12-10-2023
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2023 NR 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2023
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  25-03-2023
  DAHAB SURFSKI INSTRUCTOR TEAM FREESTYLE CAMP 2 - 2023
 • Lefkada WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2023
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2023
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Windsurfing Vassiliki '23

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2023
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2023
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  14-09-2023
  Obozy windsurfingowe 2023 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 3
 • LEFKADA Czerwiec 2023

  Zapytaj o ofertę
  23-06-2023
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2023 nr 4
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2023
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2023
 • Soma Bay jesień 2023

  Zapytaj o ofertę
  26-10-2023
  Soma Bay - jesień 2023 - windsurfing
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2023
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2023 Wrzesień nr 2
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  14-07-2023
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2023 nr 2
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  20-04-2023
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2023
 • LEFKADA Sierpień 2023

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2023
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2023
 • LEFKADA BOŻE CIAŁO '23

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WYJAZDY WINDSURFING VASSILIKI GRECJA - POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU - BOŻE CIAŁO 2023
 • Grupowy wyjazd WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  01-06-2023
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2023
Powrót

Newsy

GDZIE NA WINDSURFING - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO UPRAWIANIA WINDSURFINGU

28-11-2018
GDZIE NA WINDSURFING Zimą, Latem? - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO UPRAWIANIA WINDSURFINGU

GDZIE NA WINDSURFING? - 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO UPRAWIANIA WINDSURFINGU

Zima się kończy i powoli w naszych głowach zaczyna kiełkować pytanie – gdzie na wakacje? Czas oczekiwania na urlop spędzamy na planowaniu, czynności niemal równie przyjemnej, co samo podróżowanie. Zaczynamy więc z zapałem przeglądać oferty biur turystycznych. Wszędzie kuszą nas palmy, błękitne baseny, złote plaże i aquaparki. Właśnie tego przecież szukamy, po wielu miesiącach zimy. Ale czy na pewno chcemy spędzić kolejny urlop leżąc na plaży i nudząc się jak mopsy? A może by tak spróbować czegoś nowego?

Jeśli nie wyobrażamy sobie lata bez ciepła i morskich fal, postawmy na znane i lubiane miejsca z folderów, lecz zafundujmy sobie dodatkowe atrakcje. Czyli – wybierzmy wakacje dla aktywnych.

Nadmorskie kurorty oferują mnóstwo sposobów aktywnego spędzania czasu. Jednym z najatrakcyjniejszych, idealnym dla wielbicieli morza, słońca i fal, jest windsurfing. I, wbrew pozorom, wyjazdy windsurfingowe, nie są pomysłem tylko dla tych, którzy już kiedyś próbowali pływać na desce z żaglem. Wybierz się na profesjonalny kurs szkoleniowy i dowiedz się, co znaczy hals, wiatr offshore, freeride czy freestyle. Jadąc w miejsce, gdzie znajdziesz liczne atrakcje turystyczne, możesz zabrać całą rodzinę – i wszyscy będą zadowoleni.

No dobrze, jesteś już pewien, że nauka windsurfingu to pomysł dla Ciebie. Pozostaje jeszcze wybrać miejsce, zanim zapiszesz się na profesjonale szkolenie. Zatem gdzie na windsurfing zimą? latem? Poniżej przedstawiamy dziesięć najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych kierunków, w których przez cały sezon odbywają się kursy windsurfingu, a do których z przyjemnością zabierze Cię nasze biuro podróży.

 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Gdzie na windsurfing za granicą ebook     Omówienie błędów początkujących i zaawansowanych windsurferów 

Kliknij w wybrany baner, aby pobrać e-book

 

Gdzie  na windsurfing zimą? latem? - nasze propozycje

Spot uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Rozległa płycizna, a przed południem, zanim zacznie mocno wiać - płaska woda i wiatr onshore - stwarzają idealne warunki do nauki – od poziomu początkującego. Po południu bardzo szybko wzmaga się wiatr termiczny i zmienia się jego kierunek na side shore.

Nie można uznać Lefkady za popularny cel wczasowiczów, jednak ze względu na jej niesamowite piękno, coraz częściej odkrywają ją turyści, poszukujący nowych, atrakcyjnych miejsc w Grecji. 

Lefkada to także doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Prócz nurkowania, plażowania i sportów wodnych, można uprawiac paralotniarstwo. Startowiska znajdziemy w zachodniej części wyspy.

Polska szkoła windsurfingu Vassiliki Lefkada Grecja:

http://www.surfski.pl/przewodnik/339-polska-szkola-windsurfingu-vassiliki-lefkada.html

GDZIE NA WINDSURFING ZIMĄ

GDZIE NA WINDSURFING ZIMĄ

Soma Bay to luksusowy kurort między Safagą a Makadi Bay. Doskonałe warunki, w których nauka windsurfingu będzie przyjemnością. Mnóstwo przestrzeni, liczne płycizny, płaska woda, nieco dalej od brzegu niewielkie fale, umożliwiające naukę skoków.  Ulubionym miejscem windsurferów jest wyspa Tobia, do której można dopłynąć na desce.

O atrakcyjności miejsca decyduje też dostęp do najbardziej interesujących miejsc w Egipcie. Należą do nich Luxor, słynna Dolina Królów, Wielka Tama Asuańska, starożytne kamieniołomy Mons Claudianus czy dolina Wadi Hammamat, której ściany pokryte są hieroglifami z czasów faraonów. Wizytówką Soma Bay jest też niezwykle piękna rafa koralowa (Ras Abu Soma) oraz... luksusowe pola golfowe.

Polska szkoła windsurfingu Soma Bay Egipt:

https://www.surfski.pl/przewodnik/37-polska-szkola-windsurfingu-i-kitesurfingu-soma-bay-egipt.html

wyjazdy windsurfingowe soma bay egipt

Miasto na półwyspie Synaj. Idealne miejsce, by zacząć naukę windsurfingu, ale też by doskonalić umiejętności. Wspaniała, gwarantowana pogoda i ciepła woda, Bez trudu znajdziesz tu także liczne szkółki windsurfingowe oraz sklepy i wypożyczalnie sprzętu. Pływanie dla poczatkujących odbywa się w akwenie z płaską i płytką wodą, dzięki czemu każdy ma szansę opanować podstawy windsurfinguSzkółki windsurfingowe i kitesurfingowe zapewniają asekurację motorówek, dzięki której możemy czuć się całkowicie bezpieczni. Dla bardziej zaawansowanych –  wave i freestyle na otwartym morzu. Właśnie ze względu na to, iż Dahab jest spotem niesamowicie uniwersalnym, umieszczamy go na szczycie naszej listy. Zwłaszcza, że warunki wietrzne są w Dahabie fantastyczne – statystyki wiatrowe mówią nawet o trzystu wietrznych dniach w roku. Najlepsze statystki spotkamy w Dahabie latem – nawet do 7 stopni w skali Beauforta.

Dahab oferuje także piękny, górzysty krajobraz, doskonałą arabską kuchnię i liczne atrakcje turystyczne półwyspu Synaj. Należą do nich Góra Mojżesza (bardziej znana jako Góra Synaj), Klasztor Św. Katarzyny, Petra, Blue Hole, Kolorowy Kanion, Biały Kanion czy Ras Mohamed. Warto zobaczyć również takie atrakcje jak oaza beduińska czy wydmy piaskowe oraz – obowiązkowo – aquapark w  Aquapark w Sharm El Sheikh. Dahab to też temperatury nieco niższe niż w innych regionach Egiptu, dzięki czemu upały są tu nieco mniej dokuczliwe.

Jeśli wybierzemy Dahab jako miejsce do nauki windsurfingu, będziemy mieli także możliwość uprawiania wielu innych sportów wodnych, takich jak nurkowanie, wakeboard, SUP czy snorkelling. Profesjonalne szkolenia windsurfingowe oferuje na miejscu kilka dobrych szkółek, takich jak Harry NasFive Square (czyli tak zwane Kwadraty) oraz Club Mistral.

GDZIE NA WINDSURFING ZIMĄ

GDZIE NA WINDSURFING ZIMĄ - wyjazdy windsurfingowe dahab egipt

Psalidi na Kos oferuje znakomite warunki nie tylko dla zaawansowanych miłośników sportów wodnych, lecz również dla zupełnie początkujących, w tym także dzieci. Spot windsurfingowy znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Kos. Obszar ten jest dobrze znany wśród pasjonatów pływania na desce z żaglem głównie z powodu Meltemi – silnego, północno-zachodniego wiatru będącego tu obecnym praktycznie codziennie w ciągu lata. 

Spot Psalidi jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym osoby o tak zróżnicowanych poziomach zaawansowania mogą szlifować swoje umiejętności w tym samym czasie.

Polska szkoła windsurfingu Psalidi Kos Grecja:

https://www.surfski.pl/przewodnik/364-polska-szkola-windsurfingu-kos-psalidi.html

Kosmopolityczna grecka wyspa położona w sercu Cyklad oferuje wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu. Plaża Kalafatis, która jest jedną z najbardziej znanych wśród pasjonatów pływania na desce z żaglem z pewnością Cię nie zawiedzie.

Dobrze wyposażona baza windsurfingowa oraz niezawodne warunki wiatrowe to właściwie wszystko, czego potrzebujesz, aby móc spędzić udany urlop. Po zejściu z wody możesz liczyć na atrakcje pozasportowe, o ile starczy Ci sił.

Plaża Kouremenos w Palekastro stała się w ostatnich latach mekką miłośników pływania na desce z żaglem. I trudno się temu dziwić, gdyż wiejący tu wiatr o nazwie Meltemi oraz otwarte, pozbawione przeszkód i niebezpiecznych miejsc morze zdecydowanie sprzyjają wodnym szaleństwom. Przy brzegu woda najczęściej jest spokojna, co pozwala mniej doświadczonym lub początkującym windsurferom zaznajomić się z podstawami tego sportu, natomiast w głębszych partiach tworzy się niewielki chop, ku uciesze zwolenników freestyle.

Sezon trwa tu od maja do października, natomiast najsilniejsze wiatry wieją tu zwłaszcza w lipcu, sierpniu i wrześniu. Palekastro jest tak naprawdę jednym z niewielu miejsc w Grecji, w którym panują tak dobre warunki do uprawiania windsurfingu. Miejsce to nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, aczkolwiek tylko obeznani z tym sportem windsurferzy skorzystają z pobytu tutaj najbardziej. 

Jedna z najpopularniejszych wysp greckich, wymarzone warunki do wind- i kitesurfingu. Tu również wieje śródziemnomorski wiatr Meltemi, który zapewnia doskonałe statystyki wiatrowe. Najpopularniejszy spot windsurfingowy na Rodos to Prasonisi, słynący ze wspaniałych fal, wymarzone miejsce dla zaawansowanych windsurferów, chcących doskonalić swoje umiejętności. Jest to zatem dobry cel na wyjazd szkoleniowy dla bardziej doświadczonych. Początkujący również mogą tu przebierać w ofercie licznych szkółek wind kitesurfingowych.

Rodos to jedna z kolebek antycznej cywilizacji greckiej, dlatego warto nieco pozwiedzać. Znajdziemy tu liczne starożytne ruiny, takie jak Akropol w Rodos, stadion, Dolina Motyli, wioska Asklipio z tradycyjną grecką architekturą, ruiny miasta Kamiros oraz Zamek Kritinia. Prócz stolicy, Rodos, mamy do wyboru inne malownicze nadmorskie miejscowości - Faliraki, Gennadi czy Kallithea. Koniecznie trzeba też odwiedzić atrakcyjny park wodny w Faliraki.

Rodos, jak większość wysp w Grecji, jest też doskonałym miejscem do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak kitesurfing (główny spot kite to Theologos), żeglarstwo, nurkowanie czy snorkelling.

wyjazdy windsurfingowe rodos prasonissi grecja

Druga co do wielkości z Wysp Kanaryjskich. Obowiązkowe miejsce dla każdego szanującego się windsurfera, prawdziwa mekka windsurfingu. Doskonałe statystyki wiatrowe oraz mnóstwo spotów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie – wysokie fale, wiatr offshore i możliwość uprawiania wszystkich stylów windsurfingowych. Latem wiatr osiąga nawet 60 węzłów. Idealnym miejscem do nauki windsurfingu dla początkujących jest laguna na spocie Sotavento, tworząca się na rozległej plaży w niektóre dni (w zależności od pływów). GDZIE NA WINDSURFING ZIMĄ, Latem?

Gdzie na Windsurfing zimą, latem ?

Miejsce wyjątkowe również ze względu na klimat – spotkamy tu przede wszystkim krajobrazy pustynne (na których rosną nawet kaktusy), góry, wąwozy i wydmy, których piasek naniesiony został przez wiatr wprost z Sahary. Jedynie w miasteczkach zobaczyć możemy więcej zieleni. Wszędzie można spotkac wiatraki, które spełniają dwie funkcje – wytwarzają energię elektryczną oraz pompują wodę spod ziemi. Bliskość afrykańskiej pustyni odczuwalna jest w statystykach opadów, które na Fuerteventurze są dość rzadkie.

Fuerteventura obfituje w liczne atrakcje turystyczne – urokliwe miasteczka z ich kolonialną architekturą, niezwykle piękne góry, formacje skalne i wąwozy.

Licznie rozsiane spoty i szkółki windsurfingowe oferują profesjonalne kursy windsurfingu na wszystkich poziomach zaawansowania, lecz Fuerteventura to przede wszystkim doskonałe miejsce dla zaawansowanych windsurferów, którzy w pełni docenią wspaniałe warunki wiatrowe tego miejsca.

wyjazdy windsurfingowe fuerteventura sotavento wyspy kanaryjskie hiszpania

Fantastyczna miejscówka na szkolenie windsurfingowe, położona na Riwierze Tureckiej, w pobliżu kurortu Cesme. Statystyki wietrzne są tu tak dobre ze względu na lokalny wiatr Meltemi oraz efekt dyszy (venturi effect), uzyskiwany dzięki górskiemu otoczeniu spotu. W godzinach przedpołudniowych pojawia się jeszcze porywisty wiatr zwany Gerence.

Alacati jest doskonałym miejscem zarówno na windsurfingowy wyjazd szkoleniowy dla początkujących jak i kurs windsurfingowy dla zaawansowanych – znajdziesz tu zarówno rozległą płyciznę jak i przyzwoite fale do treningu skoków. Dostępne są również windsurfingowe obozy szkoleniowe dla dzieci i młodzieży, zatem Alacati to dobry pomysł na kurs windsurfingu dla naszej pociechy.

W Alacati czeka na nas także mnóstwo atrakcji turystycznych. Turcja obfituje w starożytne zabytki. Poza samym Alacati i Cesme, koniecznie trzeba zobaczyć Efez, Izmir, Ilicę, Marmaris, Pamukkale czy wyspę Chios. W okolicy Alacati i Cesme spotkamy też malownicze wiatraki.

Alacati to nie tylko raj dla windsurferów, lecz również doskonała okazja, by spróbować innych sportów, takich jak kitesurfing, żeglarstwo czy nurkowanie. 

wyjazdy windsurfingowe alacati turcja

Lanzarote jest znacznie mniej oblężona niż inne wyspy archipelagu, mimo że jej krajobrazy są niezrównane. Punkt widokowy Mirador del Rio oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na świecie.

Najpopularniejsze kurorty wyspy to Costa Teguise, Playa Blanca oraz Puerto del Carmen. Wyspy Kanaryjskie to światowy poziom, jeśli chodzi o wyjazdy windsurfingowe. Lanzarote jest prawdziwym rajem dla wielbicieli sportów wodnych. Statystyki wiatrowe są tu bardzo dobre dzięki stale wiejącym tu passatom. Warto więc wybrać Lanzarote jako miejsce na kurs windsurfingowy, gdyż w sezonie każdego dnia będzie okazja do nauki pływania na desce z żaglem (średnia roczna to 80 % wietrznych dni). Najbardziej znany spot to Las Cucharas. Miejsce uniwersalne – wewnątrz zatoki idealne dla początkujących, poza zatoką wspaniałe fale dla bardziej zaawansowanych. Inny spot wave to Jameos del Aqua.

Można tu również uprawiać coraz bardziej popularny SUP, surfing oraz wiele innych sportów wodnych.

Lanzarote to również interesujące atrakcje turystyczne, takie jak Casa Museo del Campesino (Dom Muzeum Chłopa), Park Narodowy Timanfaya, Zielone Jezioro (Charco Verde), niezwykle urokliwa miejscowość Haria, Ogród Kaktusów (Jardin de Cactus) czy Taro de Tahiche.

wyjazdy windsurfingowe lanzarote las cucharas wyspy kanaryjskie hiszpania

 

Doskonałe połączenie – wakacje we Włoszech oraz kurs windsurfingowy. Sardynia to nieziemsko piękne widoki, wspaniała kultura, wyśmienita kuchnia i bliskość najatrakcyjniejszych zabytków południa Europy. Zwana Wyspą Skarbów, ze względu na przepiękną kolorową florę i faunę, również podmorską – dzięki czemu Sardynia jest rajem dla nurków i fanów snorkellingu.

Dlaczego Sardynia jest popularnym celem windsurferów? Przede wszystkim – niezłe statystyki wiatrowe, dzięki występowaniu termicznych wiatrów (wieje tu Mistral, Levante, Sirocco i Ponente), trzysta słonecznych dni w roku, ciepła wody oraz różnorodne wybrzeże, zapewniającego całe spektrum warunków – od płaskiej wody przez chop aż po doskonałe fale.

Najpopularniejsze spoty to Porto Botte, Punta Trettu, Porto Pino, Punta Saliga, Chia,

Funtanamare, Petroil Beach czy Cagliari oraz wiele innych.

Sardynia to również dobry cel dla fanów zwiedzania pięknych miejsc. Najbardziej znane atrakcje turystyczne w Cagliari to katedra św. Marii, stare miasto, cytadela św. Remiego, Muzeum Archeologiczne czy latarnia morska. W La Maddalena znajdziemy grób Galibardiego. Koniecznie trzeba zobaczyć miasto Alghero, ruiny fortecy Su Naraxi w Barumini oraz ślady bardzo starej cywilizacji Nuragi. Jedną z najciekawszych budowli na Sardynii jest też kościół Trinita di Saccargia.

Sardynia to zatem nie tylko kurs windsurfingu, lecz również wspaniała lekcja historii Europy!

wyjazdy windsurfingowe sardynia porto botte

Mniej znana niż Rodos czy Kreta, lecz równie atrakcyjna grecka wyspa. Jeśli szukasz miejsca bez tłumów turystów i chcesz nauczyć się pływać na desce, a jednocześnie kochasz greckie klimaty – wybierz Karpathos. Doskonała destynacja na wypad windsurfingowy.

Jak na wielu innych wyspach Morza Śródziemnego, wieje tu wiatr Meltemi, na Karpathos wzmocniony dzięki korzystnemu ukształtowaniu wybrzeża. Statystyki wiatrowe mówią nawet o 40 węzłach w sezonie letnim.

Najbardziej znanym spotem windsurfingowym Karpathos jest Zatoka Afiartis, podzielona na trzy mniejsze spoty (Devil's Bay, Chicken Bay, Gun Bay), oferujące zróżnicowane warunki dla każdego – od początkujących, chcących opanować podstawy windsurfingu po zaawansowanych zawodników, pragnących trenować skoki czy jazdę na fali. Na spocie zapewniona jest opieka ratowników na pontonach oraz boje. Działa tu Club Mistral.

Karpathos jest także niezwykle atrakcyjna turystycznie. Urokliwe miasto Pigadia oferuje bogatą bazę hotelową i sporo nocnych rozrywek. Warto odwiedzić też stary port Pigadii, pobliską osadę Diafani, wioskę Menetes, pozostałości bazyliki Agia Fotini oraz ruiny starożytnego miasta Vrikou. Koniecznie trzeba zobaczyć też wioskę Olimpos, ciekawą dzięki pięknej, tradycyjnej architekturze.

Najsłynniejsze plaże Karpathos to Apella, Kyra Panagia, Kato Lakos czy Agios Yiannis.

wyjazd windsurfingowy karpathos grecja

Jeśli szukasz egoztyki i ucieczki od zgiełku europejskich kurortów, wybierz Cabo Verde. Najbardziej znane z wysp archipelagu Cabo Verde Sal, Boa Vista i Santiago. Odmienna kultura, powiew Afryki, fantastyczne krajobrazy i gwarantowana pogoda.  I oczywiście windsurfing oraz kitesurfing. Cabo Verde to pewny wiatr i wspaniała pogoda, a zatem warunki do windsurfingu należą tu do najlepszych na świecie. Czy można wymarzyć sobie lepsze miejsce na obóz windsurfingowy i naukę windsurfingu? Na Sal i Boa Vista znajdują się najpopularniejsze spoty wind i kite. Najlepszy do nauki windsurfingu i kitesurfingu jest spot Santa Maria i Ponta Antonia na wyspie Sal – wiatr jest tu równy, nie ma też przyboju – jednej z największych trudności początkujących windsurferów. Ponta Sino i Ponta Preta to zaś spoty dla bardziej zaawansowanych windsurferów, doskonalić można tu skoki i  trenować freestyle. Na wyspie Boa Vista najpopularniejsze spoty windsurfingowe to Bahia z najlepszymi statystykami wiatrowymi oraz All Saints – uniwersalny spot, odpowiedni również do nauki windsurfingu.

Na aktywne wakacje na Cabo Verde możesz zabrać całą rodzinę. Nawet jeśli pozostali jej członkowie nie są zainteresowani sportami wodnymi, nie będą się nudzić, gdyż Cabo Verde to niezwykle interesujący cel dla każdego turysty. Zobaczysz tu piękne, piaszczyste i kamieniste plaże, słone jeziora – tak zwane saliny, wulkaniczne, księżycowe krajobrazy, wioskę w kraterze wulkanu - Cha de Caldeiras, oraz kolorowe miasteczka, w których króluje kolonialna architektura.

wyjazd windsurfingowy cabo verde sal wyspy zielonego przylądka

Poza wymienionymi miejscami niezwykle atrakcyjne są również takie spoty windsurfingowe jak hiszpańska Tarifa; Egipt – Safaga, Hurghada, Ras Sudr, Marsa El Alam, Hamata, El Gouna, El Tur; Maroko – Essaouira; Sahara Zachodnia – Dakhla; Grecja – Samos, Naxos, Paros, Kos, Kreta; Wenezuela - El Yaque, Coche, Bonaire; Zanzibar; Brazylia - Paracuru, Jericoacoara, Icaraizinho; Kenia - Diani Beach; Turcja – Bodrum; Tajlandia - Hua Hin; Wietnam – Mui Ne.

POLSKA

Najlepsza krajowa miejscówka na profesjonalny kurs czy wyjazd windsurfingowy lub kitesurfingowy. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zbyt wielkiego budżetu wyjazdowego lub po prostu kochają polskie morze. Dobre statystyki wiatrowe  uczyniły Półwysep Helski polską stolicą wind i kite.

Hel słynie ze świetnych warunków (oczywiście jak na polskie warunki) do nauki windsurfingu i kitesurfingu od podstaw oraz jako dobre miejsce na szkolenie umiejętności. Wspaniała baza noclegowa na wszystkich poziomach – od hoteli po campingi oraz liczne szkółki windsurfingowe i kitesurfingowe – wszystko to sprawia, że Hel jest spotem dla każdego. Ofertę uzupelniają sklepy ze sprzętem dla windsuferów i kitesurferów.

Dlaczego właśnie na Helu możliwe są kursy windsurfingu i kitesurfingu? Wszystko to z powodu specyficznego ukształtowania wybrzeża, które zapewniają dobre warunki wiatrowe oraz dostęp do dwóch akwenów – Zatoki Puckiej oraz otwartego morza.

Gdy pogoda nie sprzyja, można zobaczyć okoliczne atrakcje, których na Helu i w jego pobliżu nie brakuje. Są to między innymi – fortyfikacje i działo „Schleswig Holstein” z czasów II Wojny Światowej - w Helu, we Władysławowie – wieża widokowa oraz Aleja Gwiazd Sportu, Latarnia Morska na Przylądku Rozewie, Gwiazda Północy, Park Krajobrazowy i Wąwóz „Lisi Jar” w Jastrzębiej Górze, Port rybacki w Kuźnicy i Jastarni, bunkry, latarnię, molo w Jastarni i Juracie.

Możemy również pojeździć rowerem na szlaku rowerowym między Władysławowem a Helem.

wyjazdy windsurfingowe hel półwysep helski polska

Polecamy

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Copyright 2014 - 2022

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Powered by