Wyjazdy-Wyspa Coche Wenezuela-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
Powrót

Przewodniki

COCHE

 • COCHE
 • COCHE

PRZEWODNIK KITESURFING / WINDSURFING - COCHE - WENEZUELA

Coche to wysepka u wybrzeży Wenezueli (do której przynależy), na Morzu Karaibskim. Jeśli zamkniesz oczy i wyobrazisz sobie raj, a potem polecisz na Coche, zobaczysz, że rzeczywistość i wyobrażenie prawie się nie różnią.

Idealne miejsce dla kitesurferów, windsurferów oraz plażowiczów, kochających biały piasek, słońce i palmy. Oraz oczywiście wesołe imprezowanie w międzynarodowym towarzystwie. Jedyny minus to odległość od Polski.

Jeśli poszukujemy innych atrakcji, ciekawych miejsc do zobaczenia, można szukać ich na sąsiedniej wyspie Margarita, znaczniej większej od małej Coche. Na miejscu można korzystać z oferty hoteli – jacuzzi, bar, aerobik (również wodny), sporty wodne i masaże.

Na Coche można liczyć na dobre statystyki wiatrowe (szczególnie wtedy gdy u nas jest zima i wiosna czyli między końcem listopada a początkiem maja) i płaską wodę, idealną do pływania z latawcem. Wieje centralnie od lądu, wiatr na głównym spocie jest zazwyczaj równy (brak jakichkolwiek wyższych budynków czy pagórków), osiągający średnią prędkość około 25 węzłów. Gdy wypłynie się za cypel – wiatr bardziej szkwalisty, woda choppy.

Dobre miejsce do nauki kitesurfingu, freeride'u i speeda. Niezłe warunki dla początkujących (można liczyć na pomoc rescue men) i doskonałe do szlifowania umiejętności na wszystkich poziomach. Jedyne „zagrożenia” to ostre muszle i jeżowce. Jeśli znudzi nam się płaska woda, można udać się też na Margaritę.

Trzeba uważać również na słońce – biały piasek wzmacnia jego mordercze działanie, obowiązkowy jest krem-bloker i długi rękaw. Problemem może być również dieta – w pierwszych dniach lepiej nie przesadzać z nowościami w menu, owocami i drinkami. Typowym zjawiskiem u świeżo przybyłych bywają biegunki.

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - COCHE - WENEZUELA

Jak dotrzeć?

W ofercie biur podróży można znaleźć bezpośredni lot (Dreamlinerem) na wyspę Margarita, stamtąd promem z przystani w El Yaque (inny znany spot w tej okolicy) płynie się około dwudziestu minut.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - COCHE - WENEZUELA

Margarita to prawdziwa Perła Karaibów. Piękne, białe plaże ciągną się kilometrami, umożliwiając uprawianie wielu sportów wodnych czy nawet pływanie z delfinami. Margarita oferuje bogatą ofertę hotelową oraz wycieczkową. Aby zwiedzać wyspę, można wybrać się w rejs łodzią, który umożliwia obejrzenie wybrzeży oraz bogactwa fauny i flory. Jak przystało na Karaiby, możemy zobaczyć m.in. kolorowe papugi i tukany w ich naturalnym środowisku. Jeśli kochamy dziką przyrodę, powinniśmy udać się na wycieczkę do parku narodowego Laguna de la Restinga, królestwo tysięcy ptaków i ryb – doskonałym pomysłem będzie podziwianie ich z kajaka, ale można wybrać się tam również jeepem. Wspaniałą przygodą jest także wyprawa na półwysep Macanao (połączony z resztą wyspy bardzo wąskim paskiem lądu; kiedyś półwysep był odrębną wyspą) i wędrówka po tutejszych górach La Sierra, z których najwyższa ma 745 metrów. W "głównej" części wyspy również są góry i szlaki turystyczne, w tym rowerowy.

Stolicą wyspy jest La Asuncion, gdzie można podziwiać miejscową architekturę i zabytki takie jak Zamek Santa Rosa, muzeum Nueva Cadiz oraz katerda Nuestra Senora de La Asuncion – najstarszy kościół w Wenezueli. Gdy pojedziemy ze stolicy drogą w stronę miejscowości Los Robles, w pobliżu restauracji La Conga, znajdziemy Tropikalny Labirynt, wspaniały ogród z mnóstwem dzikich zwierząt, również tych wyrwanych z rąk nielegalnych handlarzy zwierzętami tropikalnymi.

Wyspa słynie również z połowów pereł, które można kupić. Zresztą, w ogóle warto tu robić również inne zakupy, ponieważ Margarita leży w strefie wolnocłowej. Największą ilość sklepów i centrów handlowych znajdziemy w Porlamar, zwłaszcza wzdłuż Zatoki Pampatar.

Warta zobaczenia jest również forteca z czasów kolonialnych – Castillo San Carlos de Borromeo, również znajdującą się w tej części miasta.

Najsłynniejszą z plaż jest Playa El Aqua, lecz jest tu ich mnóstwo, bez trudu znajdziemy drobniutki, biały piasek i czystą turkusową wodę. Inne znane plaże to Punta Arena – najbardziej wysunięta na zachód plaża na półwyspie Macanao, Playa El Saco i Playa El Restingo – położone tuż przy parku La Restinga, Playa Paraiso, Playa El Yaque czy Playa La Isleta.

Na wyspie trzeba uważać na cenne przedmioty, po zmroku bywa niebezpiecznie, dlatego warto stosować się do zaleceń obsługi hotelu, znających miejscowe zagrożenia związane z lokalną przestępczością. Ceny w Wenezueli nie są wysokie dla osób przybywających tu z dolarami, jednak miejscowi to często ludzie ubodzy, i jak to zwykle bywa w takich miejscach, próbujący powiększyć swój stan posiadania w niezbyt przyjazny turystom sposób.

 

Jeśli mamy więcej czasu i nie przyjechaliśmy tylko surfować, warto jest wybrać się również na niewielką wyspę Cubagua – około 40 minut łodzią na południe od Margarity. Ciekawostką historyczną jest fakt, że pierwsi osadnicy z Europy osiedlili się tu najwcześniej w całej Ameryce Południowej – założona została osada poławiaczy pereł. Do dziś mieszkańcy wyspy trudnią się tym zajęciem. Zazwyczaj w ofercie wycieczek dostępne jest nurkowanie w pobliżu tutejszej rafy oraz kąpiel błotna.

Jeśli chcemy zobaczyć więcej niż tylko wybrzeże, wybierzmy się na "mainland" czyli do kontynentalnej Wenezueli i zobaczyć niesamowitą przyrodę delty Orinoko, wraz z jej dziewiczymi lasami i gęstą siecią odnóg rzeki. Koniecznie trzeba też zobaczyć Park Narodowy Canaima (z najwyższym wodospadem świata – Salto Angel, mającym niecały kilometr wysokości!). Popularnym celem jest także Los Roques – park narodowy na archipelagu o tej samej nazwie. Znajduje się na północny-zachód od Margarity i najlepiej jest dostać się tam samolotem. Wycieczka  trwa zazwyczaj dwa dni i pozostawia niezapomniane wspomnienia. Archipelag tworzy ponad pięćdziesiąt wysp, z których tylko jedna jest zamieszkana (El Gran Roque). Absolutny raj. Świetne miejsce do nurkowania. Są tam również dobre miejsca do wind- i kitesurfingu – jedynie Gran Roque jest zabroniona dla kajciarzy, ze względu na lądujące samoloty. Nie wieje tam szczególnie mocno, ale średnio ok. 18 węzłów, a obecność wielu małych wysepek powoduje różnorodność warunków – od północnej strony atolu oceaniczny swell, południowo-wschodnie plaże – płaska woda.

Wenezuela słynie również z wysokich gór. Najwyższy szczyt, położony w Andach Północnych (w paśmie Cordiliera de Merida) – Bolivar - ma 5002 m n.p.m. Można nań wjechać kolejką linową – niebywała okazja by znaleźć się na dużej wysokości w tak krótkim czasie. Na terytorium Wenezueli znajduje się również Wyżyna Gujańska z malowniczymi górami "stołowymi" (najwyższa z nich to Roraima). To niezwykłe zróżnicowanie terenu sprawia, że Wenezuela jest krajem, w którym nikt nie będzie się nudził – od rasowego bywalca kurortów pod palmami po obieżyświata z plecakiem, szukającego górskich odludzi i cudów przyrody.

Turyści chętnie odwiedzają też rejon jeziora Maracaibo – największego jeziora Wenezueli. W jego zachodniej części znajduje się laguna Sinamaica.  Można tu zobaczyć wioski indiańskie (El Barro, Boca del Cano), których mieszkańcy żyją w domkach umieszczonych na palach w wodach laguny.

Poszukiwacze interesujących miejsc powinni wybrać się do Santa Dua de Córo – miasta, które było pierwszą stolicą Wenezueli  - by podziwiać wspaniałą kolonialną architekturę oraz wydmy. Ich szeroki pas tworzy prawdziwą pustynię. Ciekawostką jest fakt, że żyją tam wielbłądy, przywiezione z Afryki.

Jakkolwiek stolica państwa, Caracas, również oferfuje miejsca warte odwiedzenia, najlepiej w Wenezueli kierować się w rejony parków narodowych czy małych osad, gdzie ludzie są przyjaźni, a przestępczość znikoma. Większe ośrodki miejskie nie należą w tym kraju do bezpiecznych.

 

Ceny na Coche są bardzo niskie (niższe niż w Polsce), jeśli wymienimy dolary na miejscową walutę – boliwary - w odpowiednim miejscu, a sporo wyższe, jeśli zrobimy to w banku. Trzeba podpytać na miejscu, gdzie dokonać korzystnej wymiany.

 

Ciekawostką jest fakt, że to na Coche toczyła się akcja powieści Arkadego Fiedlera „Wyspa Robinsona”.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - COCHE - WENEZUELA

HOTELE NA WYSPIE COCHE W WENEZUELI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - COCHE - WENEZUELA

Język

Znajomość języka angielskiego u obsługi nie jest niestety sprawą oczywistą, największą łatwość porozumiewania się mają ci turyści, którzy posługują się językiem hiszpańskim. Jednak zazwyczaj udaje się znaleźć kogoś, kto pomoże w tłumaczeniu.

Wizy

Nie jest potrzeba wiza, paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy.

Prąd

Wtyczki i napięcie (110 V) –  takie jak w US, (tak zwany typ A) trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki. 

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by