Przewodnik-Chamonix Mont Blanc Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegow
 • MAJÓWKA w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  25-04-2024
  POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT MAJÓWKA 2024 nr 1
 • Wind w Soma Bay'24

  Zapytaj o ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Soma Bay-LUTY/MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  29-02-2024
  SOMA BAY - LUTY/MARZEC 2024 - NAUKA WINDSURFINGU
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • Soma Bay - LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024 NR 3​ - HOTELE
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  09-05-2024
  Soma Bay MAJ 2024 -wyjazd windsurfing
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • Power Jibe Week '24

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
Powrót

Przewodniki

CHAMONIX - MONT BLANC

 • CHAMONIX - MONT BLANC
 • CHAMONIX - MONT BLANC

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - CHAMONIX - MONT BLANC - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Dolina Chamonix uważana jest przez wielu za najlepszy ośrodek narciarski na świecie. Dzięki pięciu ośrodkom narciarskich (Grands Montets, Les Houches, Le Tour / Balme, La Flegere i Le Brevent) Chamonix Mont-Blanc oferuje warunki umożliwiające spędzenie idealnego urlopu narciarskiego. Nie ma chyba takiej rzeczy, którą moglibyśmy przywieść na myśl (zawsze, jeśli chodzi o sporty zimowe oczywiście)i której nie można było by tu zrobić, czy też znaleźć.

Tutejsze ośrodki narciarskie mają wiele do zaoferowania wszystkim narciarzom i snowboardzistom, bez względu na stopień opanowanych umiejętności. 175 km tras oraz niezliczenie wiele terenów do jazdy poza nimi daje praktycznie nieograniczone możliwości fanom białego szaleństwa. System wyciągów działa tu nieprzerywanie przez cały rok, dlatego też region ten jest chętnie odwiedzany zarówno zimą, jak i w miesiącach letnich.

Niezależnie od tego czy spędzamy tu urlop narciarski z paczką przyjaciół, samotnie, czy tez z całą rodziną, możemy mieć pewność, że będzie to niezapomniany czas, a każdy, bez względu na wiek znajdzie tu całe mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia. Tutejsze stoki idealnie nadają się dla osób początkujących, w tym również dzieci. Na rozległym terenie szkółkarskim można w sposób bezpieczny postawić swoje pierwsze kroki na śniegu. Liczne stoki oznaczone kolorem niebieskim pozwalają na szybkie postępy w nauce snowboardu oraz jazdy na nartach, dlatego każdego dnia coraz więcej bywalców obszarów szkółkarskich przechodzi na trasy trudniejsze i doskonale sobie na nich radzi. Każdy z tutejszych ośrodków dysponuje takimi obszarami, w każdym znajdziemy również szkółki narciarskie, w których prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

W zależności od poziomu zaawansowania, należy rozważyć opcję wynajęcia przewodnika, w towarzystwie którego będziemy mieć szansę na odkrycie oszałamiająco pięknych zakątków Vallee Blanche. Dobrze znana „starym wyjadaczom” trasa narciarska Chamonix to szlak o łącznej długości 20km, wiodąca przez lodowiec, przechodząca wokół i nad szczelinami i jaskiniami i ze wszystkich stron otoczona przez najbardziej inspirujące krajobrazy.  Warto choć raz zobaczyć to na własne oczy.

Istniej kilka odrębnych ośrodków narciarskich na terenie Doliny Chamonix. Każdy z nich ma do zaoferowania wiele, a połączenie potencjału drzemiącego w nich wszystkich razem wziętych sprawia, że mamy do czynienia z istnym rajem narciarsko – snowboardowym.

Les Grands Montets

Grands Montets to największa i najbardziej popularna stacja narciarska w dolinie Chamonix. Znajduje się ona na wysokości 3300m n.p.m., dzięki czemu doskonałe warunki narciarskie są tu gwarantowane nawet wtedy, gdy gdzie indziej jeździć się już nie da. Niejednokrotnie można zobaczyć tu szusujących narciarzy i snowboardzistów nawet w maju. Znajdziemy tu dwa wyciągi narciarskie o dużej przepustowości, które doskonale radzą sobie z obsługą licznych gości, dlatego też nawet w okresach największego oblężenia, szanse na to, że spędzimy pół dnia w kolejce w oczekiwaniu na kolejny wjazd są praktycznie zerowe. Obszar obsługiwany przez te dwa – supernowoczesne wyciągi ma do zaoferowania kilka fantastycznych tras, choć górne sektory znajdują się głównie na lodowcu i są zarezerwowane raczej dla bardziej zaawansowanych zawodników. Jazda na nartach ze szczytu Grands Montets (3300m) potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń, a dwie czarne trasy (Les Pylones i Point de Vue) zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających gości ośrodka. Dodatkowo istnieje tu możliwość jazdy poza wyznaczonymi trasami, a po krótkiej wspinaczce po metalowych schodach docieramy do platformy widokowej, z której rozpościera się ponadprzeciętny, panoramiczny widok na najbliższą okolicę

Les Houches

Les Houches jest to kolejny ośrodek narciarski znajdujący się w dolinie. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że nie ma on sobie równych. Z praktycznie każdego miejsca tutaj podziwiać tu można niesamowite widoki obejmujące Mont Blanc. Znajdziemy tu dobre restauracje, znakomite tereny do jazdy poza trasami i nieskończenie wiele miejsca dla wszystkich miłośników sportów w zimowych, takich jak narciarzy, snowboardzistów, narciarzy biegowych, saneczkarzy, itp.

Tutejsze nartostrady rozciągają się pomiędzy wysokościami od 950m do 1900m,a wiele z nich przebiega wzdłuż linii drzew. Wielki obszar dla początkujących i średniozaawansowanych jest bezsprzecznie kolejnym atutem tego ośrodka.  Jest to bezapelacyjnie doskonałe miejsce do jazdy dla tej konkretnej grupy narciarzy i snowboardzistów. 

Obszar narciarski Les Houches obsługiwany jest przez dwie główne kolejki linowych: trasa pierwszej wiedzie z centrum miasta, pnąc się do Bellevue, drugi  zaś prowadzi z Les Chavants do Le Prarion. Prawie co roku Les Houches jest gospodarzem jednej z imprez  narciarskich  (Alpine Ski World Cup, Kandahar). Każdy szanujący się narciarz był tu, choć raz, chociaż z pewnością na razie się nie skończyło.  Na stoku Tourchet w każdy czwartek można za darmo pojeździć na oświetlonym stoku ( jazda nocna).

Le Tour / Vallorcine / Balme

Obszar Balme to prawdopodobnie najlepszy teren narciarski w dolinie dla osób początkujących i średniozaawansowanych. W dolnych jego partiach znajdują się trzy wyciągi orczykowe tworzące obszar Vormaine, idealny zwłaszcza dla dzieci.

Le Tour dysponuje całym mnóstwem tras rajdowych i jest on prawdopodobnie „chodliwy” obszar gości Doliny Chamonix. Główny obszar narciarski składa się z 19 tras obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi. Oprócz tego znajduje się tu nieskończenie wiele miejsc do jazdy poza trasami.

Vallorcine to idylliczne miejsce do jazdy off piste. Po szaleństwach na stoku można napić się czegoś w znajdującym się tu barze. Na drogę powrotną sugeruje się wycieczkę pociągiem do Doliny Chamonix, która może okazać się doskonałym zwieńczeniem udanego dnia.

La Flegere

W 1997 roku Brevent i tereny narciarskie Flegere zostały połączone za pomocą kolejki linowej. Od 2000 roku ośrodki również formalnie stanowią całość, oferując tym samym doskonałe warunki narciarskie na niemal niekończących się terenach.

La Flegere zaspokaja niemalże wszystkie potrzeby narciarzy i snowboardzistów, bez względu na posiadane przez nich umiejętności. Można skorzystać tu z licznych tras, a także przetestować swoje umiejętności na obszarach do jazdy off piste.  Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów Flegere jest jego położenie od południowej strony. Całe zbocze góry skąpane jest w promieniach słonecznych od samego rana, aż do wieczora. Z uwagi na niewielkich rozmiarów parking, jakim dysponuje ten obszar warto rozważyć możliwość dojechania tutaj bezpłatnym skibusem, którego trasa wiedzie w kierunku Grands Montets, Argentiere i Le Tour, docierając do Les Praz La Flegere. 3 czarne trasy, 7 tras czerwonych, 2 niebieskie i 2 zielone zaspokajają potrzeby wszystkich gości ośrodka.

Le Brevent

Stacja narciarska Brevent znajduje się najbliżej centrum Chamonix. Panują tu dość ograniczone warunki dla osób początkujących, za to średniozaawansowani i zaawansowani narciarze wyszaleją się do upadłego. Jest to z pewnością doskonałe miejsce dla wszystkich osób spragnionych słońca. Pod koniec lutego organizowane są tu zawody Red Bull w narciarstwie ekstremalnym. Możliwość skoków z wysokich przepaści, jazda po dziewiczych terenach oraz doskonałe warunki śniegowe sprawiają, że Brevent rok rocznie przyciąga niektórych z najlepszych „ekstremalnych” narciarzy z całego świata.

Jazda na snowboardzie jest możliwa praktycznie w każdym z wyżej opisanych ośrodków, aczkolwiek największą popularnością zdają się cieszyć tereny w Le Brevent i La Flegere, gdzie znajdziemy naturalne skocznie.  W Aiguille du Midi oraz w Grands Montets praktycznie zawsze panują doskonałe warunki śniegowe. Dodatkowo w Grands Montets znajdziemy halfpipe i świetne tereny do jazdy off piste. Istnieje tu kilka naprawdę dobrych snowpraków, jak na przykład ten w Grands Montets, dysponujący trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania oraz licznymi sprzętami typowymi dla tego typu miejsc. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Brevent-Flegere Snowpark, w którym oprócz poręczy, skrzyń, itp. Rzeczy znajduje się również wyskocznia z poduszką powietrzną. Snowpark w Le Tour – Balme jest jednym z największych snowparków w Europie. Panują tu świetne warunki śniegowe, a trasy rozlokowane są tu pomiędzy 1900m, a 2100m. Tutejsze trasy niejednokrotnie gościły zawody FIS freestyle, dlatego z pewnością spełniają wszelkie standardy. Bellevue Snowpark  w Les Houches to ogromnych rozmiarów snowpark podzielony na strefy dla początkujących oraz zaawansowanych. Zabawa tu nie ma końca, dlatego każdego dnia spotkać tu można zwolenników freestyle’u popisujących się swoimi umiejętnościami.

 

PRZELOTY I POBYT - CHAMONIX - MONT BLANC - FRANCJA

Baza noclegowa obejmuje opcje na każdy gust i na każdą kieszeń. Hotele, apartamenty, chalety, chaty górskie oraz pokoje gościnne mogą zaspokoić potrzeby i wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Wystarczy wybrać interesujący nas wariant, by później móc cieszyć się niezapomnianymi chwilami spędzonymi w Dolinie Chamonix.

Dojazd tu jest dziecinnie prosty, a cale przedsięwzięcie ułatwia znajdujące oddalone o godzinę drogi lotnisko w Genewie. Każdego dnia istnieje kilka połączeń autobusowych na linii lotnisko - Chamonix. Alternatywną opcją jest port lotniczy w Lyon, oddalony od Chamonix o 220km, aczkolwiek kursujący szybki pociąg TGV znacznie skraca czas transferu do ośrodka.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - CHAMONIX - MONT BLANC - FRANCJA

Podczas pobytu w Dolinie Chamonix nie musimy ograniczać się jedynie do klasycznego narciarstwa, czy jazdy na snowboardzie. Lista atrakcji jest tu naprawdę długa i obejmuje takie działania jak np.: narciarstwo przełajowe, narciarstwo biegowe, paralotniarstwo, wspinaczkę, psie zaprzęgi, heliskiing, wyprawy na rakietach śnieżnych, jazdę na łyżwach, saneczkarstwo i wiele innych.

Jeśli spędzamy urlop w Chamonix w towarzystwie dzieci, to one również nie będą mieć szans na nudę. Lista atrakcji i działań dla tej grupy gości zdaje się nie mieć końca, dlatego rzadko słyszy się tu marudzenie maluchów.  Sporą popularnością cieszy się tutejszy rezerwat przyrody oraz zoologiczny. Można wybrać się na wycieczkę do Sallanches i odwiedzić Górskie Centrum Przyrody. Jeśli natomiast rodzice potrzebują chwili wytchnienia, lub chcą zwyczajnie oddać się przyjemności jazdy na nartach, to z powodzeniem mogą skorzystać z jednego z wielu przedszkoli i żłobków narciarskich, gdzie maluchami zajmie się wykwalifikowany personel.

Po długim i męczącym dniu spędzonym na stoku warto uzupełnić pokłady utraconych kalorii. Na szczęście dobrych restauracji tu nie brakuje, a zjeść można tu dosłownie wszystko. Od lokalnych przysmaków, poprzez dania z kuchni międzynarodowej, potrawy z kuchni włoskiej, po bary tapas i Fast foody.

Po sycącym posiłku warto wybrać się do któregoś z tutejszych barów, mini browarów, czy klubów nocnych, a osoby poszukujące spokojniejszych miejsc powinny odwiedzić raczej kawiarnię, herbaciarnię, czy też winiarnię.

Generalnie Dolina Chamonix może poszczycić się bardzo bogata ofertą apres-ski, dlatego też każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo mnogość różnego rodzaju festiwali, pokazów i imprez kulturalnych sprawia, że na nudę nie sposób tu narzekać.

HOTELE  W CHAMONIX WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD CHAMONIX

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by