Wyjazdy-Korfu Grecja-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Szkolenia
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zobacz ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zobacz ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zobacz ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Grupowy wyjazd WIND 2024

  Zobacz ofertę
  14-06-2024
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2024 nr 1
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zobacz ofertę
  23-05-2024
  Soma Bay MAJ 2024 -wyjazd windsurfing
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zobacz ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
Powrót

Przewodniki

KORFU

 • KORFU
 • KORFU

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - WYSPY JOŃSKIE - KORFU - GRECJA

Korfu to najbardziej wysunięta na północ i druga, co do wielkości wyspa grupy wysp Jońskich (Morze Jońskie). Jest ona jedną z najgęściej zaludnionych wysp na Morzu Śródziemnym (ponad 190 mieszkańców/km2). Korfu, a inaczej Kerkyra, to gęsto porośnięta bujną roślinnością wyspa, która jest doskonale znana wśród wczasowiczów zarówno greckich, jak i z całej Europy. Nie bez powodu.

Wyspa, na której według mitologii Odyseusz zatrzymał się przed powrotem na Itakę i tam poznał księżniczkę Nauzikę ( w „Odysei” Homera królewna Nausikaa pomaga wyrzuconemu na brzeg Odyseuszowi) to miejsce magiczne, odwiedzane przez licznych turystów przez cały rok.  Organizowane tu różnego rodzaju święta i festyny cieszą się sporą odwiedzalnością wśród miłośników greckiej kultury, sztuki oraz tradycji.  

Pięknie zachowane Stare Miasto w Kerkyra zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO z uwagi na tutejsze liczne renesansowe, barokowe i klasyczne budowle. Pałace, twierdze, budynki użyteczności publicznej porozrzucane są pośród wąskich, krętych uliczek. Przechadzki wąziutkimi, brukowanymi zaułkami pełnymi kamiennych schodów oraz wśród sklepionych przejść (tzw., „kantounia"), należą do niezwykle przyjemnych i pouczających. Historia tego miejsca daje się poczuć na każdym kroku zapraszając do dalszego zwiedzania.

Wyspa Korfu ma wiele plaż nadających się zarówno do całodziennego wylegiwania się w promieniach słonecznych, jak o do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Nie bez powodu kitesurferzy tłumnie każdego roku zjeżdżają tłumnie właśnie na Korfu, gdyż może ona poszczycić się lepszymi warunkami do uprawiania kitesurfingu być może bardziej, niż jakakolwiek inna wyspa. Na wschodnim wybrzeżu występują dość silne wiatry i możemy wybierać pomiędzy dwoma spotami kitesurfingowymi: Plażą Dafnila w Zatoce Dassia oraz laguną Lefkimmi. Dafnila Beach porośnięta znajduje się na terenie gęsto porośniętym  palmami i drzewami oliwnymi, natomiast laguna Lefkimmi znajduje się na szlaku migracyjnym flamingów, skąd też można je obserwować.  Na zachodnim wybrzeżu wyspy najbardziej popularnymi spotami kitesurfingowym są plaże Halikounas oraz Issos, natomiast w północnej części Korfu jest to plaża Acharavi.  Centrum kitesurfingu znajduje się w południowo-zachodniej części Korfu, w okolicy zwanej Chalikounas. Kilkukilometrowa plaża ma do zaoferowania doskonałe warunki kitesurfingowe, to tu również znajduje się szkółka kitesurfingowa i wypożyczalnia sprzętu. Warunki są tu odpowiednie zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących, którzy w płytkiej przy brzegu wodzie mogą w sposób bezpieczny spróbować swoich sił w tym sporcie.

Miejsca idealnie nadające się do uprawiania windsurfingu na Korfu to plaże Glyfada, Roda, Sidari, a Paleokastritsa. Glyfada Beach położona jest na zachodnim wybrzeżu wyspy, a strome zejście do plaży oferuje piękne widoki na praktycznie całą zatokę.  Ogromna, piaszczysta plaża ma do zaoferowania wiele zarówno „zwykłym wczasowiczom”, jak i miłośnikom sportów wodnych, w tym oczywiście windsurferom. Roda Beach leży na północnym wybrzeżu wyspy, dokładnie na drugim końcu zatoki, w odległości 3km. od miasta Acharavi. Zbity piasek i drobne kamienie nie wydają się przeszkadzać fanom szaleństw wodnych, którzy mają tu szerokie pole do popisów i zaprezentowania swoich windsurfingowych możliwości. Na zachodnim końcu długiego północnego wybrzeża znajduje się plaża Sidari.  Leży ona nad zatoką noszącą tą samą nazwę i jest ona nadzwyczaj urokliwym miejscem. Zielone wzgórza, niesamowite piaskowcowe klify, liczne zatoczki i bujna roślinność dodają temu miejscu i tak posiadanego już uroku.  Ostatnim miejscem nadającym się windsurfingowych szaleństw tutaj jest plaża Paleokastritsa Beach, znajdująca się na północno-zachodnim wyspy. Położona na pagórkowatym terenie wśród gajów oliwnych i sadów cytrusowych ma do zaoferowania doskonałe warunki windsurfingowe oraz spektakularne widoki. W tutejszym porcie można zobaczyć luksusowe jachty, natomiast na w północnej części obszaru znajduje się XII wieczny klasztor. Krystalicznie czysta, niebiesko-zielona woda jest zwykle lodowato zimna i jest dość głęboka nawet przy brzegu, dlatego nie jest to miejsce polecane osobom początkującym.  

 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

 

Gdzie na windsurfing za granicą ebook     Omówienie błędów początkujących i zaawansowanych windsurferów 

Kliknij w wybrany baner, aby pobrać e-book

PRZELOTY I POBYT - WYSPY JOŃSKIE - KORFU - GRECJA

Z powodu dużej liczby studentów, jacy tu przebywają samo miasto Kerkyra, jak i okoliczne miasteczka wydają się nie spać przez okrągły rok. Liczne restauracje i tawerny serwują regionalne specjały przyrządzane z lokalnych składników i produktów. Po sytym posiłku z łatwością można znaleźć bar, ouzeri czy klub, gdzie zawsze jest gwarno i pełno. Podczas pobytu tutaj nie sposób się nudzić i każdy znajdzie lokal najlepiej odpowiadający jego osobistym preferencjom.

Na wyspie można liczyć na najlepsze warunki zakwaterowania. Liczne hotele, kwatery prywatne, domki letniskowe, kempingi, apartamenty, itp. Są w stanie zagwarantować nocleg bardzo licznej grupie gości. Ceny noclegów są tu dość przystępne, dlatego też bez względu na zasobność naszego portfela z pewnością znajdziemy tu coś odpowiedniego dla siebie.  

Jak się tu dostać

Po przybyciu do Aten lub Salonik na Korfu dostaniesz się najłatwiej i najszybciej drogą powietrzną, greckimi liniami lotniczymi (Olympic Air lub Aegean). Loty na Korfu odbywają się kilka razy dziennie, dzięki czemu w niespełna godzinę dotrzemy do celu. Dodatkowo każdego dnia z Salonik oraz Aten odjeżdża kilka kursów autobusowych w kierunku Igoumenitsy, z której promem przeprawimy się na Kerkyrę. Osoby podróżujące własnym samochodem mogą przepłynąć promem z włoskich portów Brindisi, Bari, Ancona oraz z Wenecji. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - WYSPY JOŃSKIE - KORFU - GRECJA

Atrakcje:

• Spianada to największy plac na Bałkanach. Znajdujący się w centrum miasta jest bogato ozdobiony przez XIX wieczne dzieła architektury francuskiej. Można tu obejrzeć mecze krykieta lub wziąć udział w koncertach muzycznych organizowanych przez cały rok.

• Liston to znak rozpoznawczy miasta. „Liston” to weneckie słowo używane do wskazania części miasta, zwykle miejsca o kwadratowym kształcie i odnosi się ono do długich marmurowych płyt stosowanych do budowy nawierzchni ulic. Liston w Korfu to promenada z arkadowymi tarasami i modnymi kawiarniami. Została zbudowana przez francuskiego cesarskiego komisarza i jest doskonałym przykładem architektury z okresu napoleońskiego, kiedy Korfu była częścią pierwszego Cesarstwa Francuskiego.

• Imponująca XV wieczna stara twierdza, jak również nowa twierdza.

• Pałac w północnej części Spianada, zbudowany w czasie okupacji brytyjskiej.

• Spora liczba kościołów. Najbardziej imponująca jest katedra, Św. Spyridona, (patrona wyspy) ze swoją bardzo wysoką dzwonnicą.  

• Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Jako jedyne w swoim rodzaju, zostało założono w 1927 roku i aż do 1974 roku był to Muzeum sztuki chińskiej i japońskiej, lecz później zbiory zostały poszerzone o liczne przedmioty pochodzące z prywatnych kolekcji.  

• Muzeum Archeologiczne, w którym można zobaczyć ważne znaleziska pochodzące ze świątyni Artemidy i oraz ze starożytnego miasta Korfu.

• Muzeum Bizantyjskie mieszczące się w Kościele Najświętszej Marii Panny Antivouniotissy jest domem ciekawej kolekcji ikon i przedmiotów kościelnych, których powstanie datuje się na okres od XV do XIX w.

• Muzeum Numizmatyczne Banku Jońskiego prezentuje kolekcję greckich monet od roku 1822 do dnia dzisiejszego.

• Pałac Mon Repos został zbudowany przez brytyjskiego komisarza, jako prezent dla jego żony. Jest to mały, ale piękny pałac z elementami kolonialnymi, który dziś funkcjonuje jako muzeum. W tym luksusowym „mieszkaniu”, w roku 1921, urodził się książę Filip (Elżbiety II, królowej Anglii). Park znajdujący się dookoła pałacu jest idealnym miejscem na długie, romantyczne spacery.

• Kanoni to nazwa plaży, oraz jednocześnie półwyspu i ma do zaoferowania  wspaniały widok na wyspę Pontikonissi („Wyspę Myszy”) - jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Korfu. Według legendy ta skalista wysepka powstała na skutek czarów, które przemiły przepływający tędy statek w kamień. Na pobliskiej wyspie (Vlacherna) znajduje się słynny kościół Panagias Vlachernon.

• Achilleion to pałac zbudowany przez austriacką cesarzową Elżbietę, która według legendy chciała uciec przed sądem austriackim.

· Muzeum Archeologiczne

HOTELE NA KORFU

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by