Wyjazdy-Karaiby-Przewodnik-Windsurfing Kitesurfing-Szkolenia
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2022
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2022 NR 4
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Lefkada WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2022
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Sierpień 2022 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2022
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na KOS PSALIDI Sierpień 2022 nr 2
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Wrzesień 2022 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2022 nr 1
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2022
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2022 nr 2
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
Powrót

Przewodniki

KARAIBY

 • KARAIBY
 • KARAIBY

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - KARAIBY

Karaiby leżą pomiędzy kontynentami dwóch Ameryk i są one kolonią wysp znajdujących się na Morzu Karaibskim. Statystycznie mówi się o 25 krajach wyspiarskich przynależących do Karaibów, lecz w rzeczywistości wysp, jakie do nich przynależą jest około 5000. Karaiby rok rocznie kuszą swoją egzotyką wielu miłośników ciepłego klimatu i pięknych widoków.

Oprócz dobrze znanych w ruchu turystycznym wysp istnieje tu kilkaset mniejszych, bardziej odosobnionych dziewiczych wysepek, które powoli przekształca się w największe i najbardziej ekskluzywne kurorty wypoczynkowe na świecie. I nic w tym dziwnego, gdyż piaszczyste plaże, turkusowe morze, rafy i ławice piaskowe komponują się w rajski krajobraz, a wysokie temperatury, liczne atrakcje i gościnność tubylców sprzyjają wypoczynkowi.

Istnieje błędne przekonanie, że wakacje na wyspach karaibskich są bardzo drogie i ktoś, z ograniczonym budżetem nie może sobie na taki luksus pozwolić. W zależności od wyspy, jaką sobie upatrzymy, jako cel naszej podróży, ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego też nie ulega wątpliwości, że i dla osób dysponujących „chudszym” portfelem znajdzie się coś odpowiedniego. Mając do wyboru tak wiele miejsc, jest praktycznie niemożliwym, aby żadne z nich nie mieściło się w Twoim budżecie.

Wyjazd na kite, windsurfing czy surfing na Karaiby jest możliwy praktycznie przez cały rok, choć najlepsze warunki wiatrowe panują tu od połowy grudni do końca czerwca. Spoty windsurfingowe, surfingowe i kitesurfingowe są tu naprawdę liczne, a docelowy kierunek naszej podróży uzależniony jest tak naprawdę od terminu, w jakim się tam wybieramy i od osobistych preferencji i stylu, jaki reprezentujemy ( pływanie na falach, freeride, itp.). Na początku sezonu ( listopad – styczeń) najlepiej wybrać się na Karaiby Północe, natomiast im bliżej lata, tym silniejsze wiatry napotkamy w południowej części obszaru ( luty – lipiec). Oczywiście daremnie szukać tu jakiejkolwiek zasady, aczkolwiek warunki wietrzne są tu zazwyczaj stałe i przewidywalne, dlatego też większość organizatorów wyjazdów surfingowych/kitesurfingowych skupia się głównie na wyspach znajdujących się w północnej części Karaibów na początku sezonu, a na obszarach znajdujących się bardziej na południe w pozostałych miesiącach roku.

Oprócz tego, że na Karaibach można bez końca wylegiwać się na cieplutkim pisku i pluskać w cieplutkich wodach Morza Karaibskiego, to miejsce to jest idealne, jeśli chodzi o sporty wodne, a zwłaszcza windsurfing, surfing i kitesurfing. Liczne spoty oblegane są przez pasjonatów tych sportów, a warunki do ich uprawiania są tu wręcz wymarzone. Każda z Wysp Karaibskich jest inna i ma do zaoferowania odrębny pakiet atrakcji dla osób je odwiedzających. My wybraliśmy 5 najlepszych kierunków, w których windsurfing, surfing i kitesurfing to jedyna w swoim rodzaju przygoda, a pieniądze wydane na wyjazd tam na 100% będą świetną inwestycją.

 

 • Barbados

Barbados jest jedną z najbardziej „lubianych” przez wiatr karaibską wyspą. Miejsce idealne dla kitesurferów lubujących się w pływaniu po falach, oraz oczywiście zwolenników deski surfingowej, czy windsurfingu. Prawdopodobieństwo idealnych warunków wiatrowych jest tu spore niemal przez cały rok, aczkolwiek osoby lubiące wiedzieć, na czym stoją powinny zaplanować swój pobyt tutaj pomiędzy grudniem, a końcem czerwca.  Miejscówki „zarezerwowane” prze kitesurferów to spoty Silver Rocks i Long Beach charakteryzujące się małymi falami przy brzegu oraz większymi przy rafach. Miłośnicy pływania on wave powinni swoje kroki skierować w kierunku Freights-Bay oraz Bathsheba Beach – są to miejsca, w których prądy bywają bardzo silne, dlatego też należy zachować należytą ostrożność.

Surfing możliwy jest w bardzo wielu miejscach. Na południowym wybrzeżu są to spoty takie jak South Point, Brandon’s, Surf Barbados Freights Bay Guest House. Wschodnie wybrzeże ze spotem Soup Bowl ( światowej sławy spot, w którym fale uważane są za odpowiednie jedynie dla „ostrych” zawodników). Na zachodnim wybrzeżu natomiast panują idealne warunki do pływania na surfingu, aczkolwiek tutejsze fale uważane są za bardzo niespójne.

Najlepszy czas, aby popływać na windsurfingu na Barbados przypada na okres miedzy połową listopada, a końcem czerwca, lecz nie oznacza to wcale, że w innych miesiącach jest to nie możliwe.  Fale na Barbados nie są tak duże i mocne, jak choćby na Hawajach, lecz mimo to doskonale nadają się do uprawiania tej dziedziny sportu.  Spot windsurfingowy na Barbados to obszar Silver Sands, gdzie warunki są do pływania można opisać jednym zdaniem: jest to wspaniałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów.

Na Barbados z pewnością nie będziesz się nudzić.  Mimo że jest to dość mała wyspa, będziesz mile zaskoczony ilością wspaniałych zabytków i innych ciekawych miejsc, które czekają, abyś je odkrył podczas Twojego pobytu na wyspie.

 • Zobacz garncarzy przy pracy w Earthworks Pottery, którzy wyrabiają w pełni funkcjonalne zestawy obiadowe w ponad 35 wzorach i 150 kształtach.
 • Na Mount Gay Visitors Centre, przyjaźni przewodnicy zabiorą cię na fascynującą podróż po historii i sposobie destylacji Rumu Mount Gay.
 • Na wysokości blisko 230 m n.p.m. znajduje się ogród botaniczny „The Flower Forest” zajmujący powierzchnię ponad 50 akrów.
 • Wycieczki krajoznawcze po wyspie cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza te, podczas których zobaczymy najciekawsze i najbardziej ekscytujące miejsca, jak miasto Bathsheba, intrygujące jaskinie wapienne oraz „ukryte skarby” wyspy podczas Island Safari. 

Gdy słońce zachodzi w Barbados, zabawa trwa nieprzerywanie. Życie nocne na wyspie jest bardzo bogate i zróżnicowane i może z łatwością zapewnić rozrywkę nawet najbardziej wymagającym gościom. Począwszy od pokazów historycznych, wykwintnych kolacji we wspaniałych lokalach, poprzez romantyczne rejsy, aż po szaleństwa na parkiecie do białego rana.  Kluby nocne na Barbados zlokalizowane są głównie przy St. Lawrence Gap i wzdłuż Bay Street i oferują rozrywkę na żywo przez większość nocy w tygodniu. Zespoły grające muzykę lokalną - calypso i reggae potrafią doskonale rozruszać towarzystwo, ale istnieje tu też kilka miejsc, w których pobawimy się przy rytmach R&B, oraz hitach znanych na całym świecie.

 

 • Martynika

Martynika to kolejne miejsce szczególnie lubiane przez pasjonatów sportów wodnych.  Wyspa ta jest częścią Antyli Francuskich i znajduje się ona w samym centrum archipelagu Wysp Karaibskich. Podczas pobytu na przynależącej do Francji wyspie suma summarum znajdujemy się na terytorium Unii Europejskiej, a waluta, w jakiej płacimy to Euro. Na każdym kroku można spotkać tablice informujące o tym, że „Dany obiekt został wybudowany/odnowiony z patronatem Unii Europejskiej” – wtedy można zacząć wątpić, co do miejsca, w jakim faktycznie się znajdujemy, lecz spokojnie- to na 100% są Karaiby! Językiem urzędowym jest francuski, a z uwagi na fakt, iż niewielki odsetek tubylców mówi po angielsku, warto zaopatrzyć się w słowniczek podstawowych zwrotów francuskich. W innym wypadku komunikacja w chociażby supermarkecie czy restauracji może okazać się wręcz niemożliwa. Sama wyspa jest przepiękna, gęsto porośnięta roślinnością. Tutejsze piaszczyste plaże i cieplutka woda sprzyjają wodnym szaleństwom. Według statystyk najlepsze warunki wiatrowe panują tu od stycznia do maja, czyli podczas karaibskiej „zimy”. Wśród kitesurferów krążą plotki o możliwości jazdy wave tu na Martynice, aczkolwiek nie jest to raczej najlepsze miejsce do tej odmiany kitesurfingu. Surferzy i kitesurferzy nie bez powodu upatrzyli sobie takie spoty jak: Le Lorrain, La Trinite, czyłwysep Caravelle. Praktycznie zawsze wieje tu wiatr, przy którym uprawianie kite/surfingu jest fantastyczną zabawą.

FBC Martynika (Windsurfingowy Klub Martynika) znajduje się na wietrznej części tej pięknej wyspy, na Pointe du Bout (na krańcu półwyspu). Mieści się on w imponującym ogrodzie palmowym w pobliżu Carayou Hotel & Spa. Ośrodek jest ten jest bardzo przestronny i wyposażony jest on we wszystkie udogodnienia leżące w zasięgu ręki, tuż przy brzegu morza. Przez cały rok woda jest tu ciepła, a warunki wiatrowe doskonałe - czy można prosić o wiele więcej?

Martynika ma do zaoferowania nie tylko doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest tu również wiele ciekawych miejsc i obiektów do obejrzenia. DO najciekawszych naszym zdaniem miejsc tutaj należą:

 • Rezerwat przyrody La Caravelle to niesamowite miejsce, w którym możemy obserwować rozmaite stworzenia morskie, jak i lądowe. Podążając ścieżką docieramy do ruin zamku Chateau Dubuc. Jedna z tras zaprowadzi nas do latarni morskiej, z której rozpościera się niesamowity widok.
 • Ogród botaniczny Balata stworzony został przez Jean-Philippe Thoze, który zebrał tu bardziej i mniej rzadko spotykane rośliny. Spacer pośród 200 gatunków  roślin tropikalnych to niesamowite przeżycie, a smaczku całemu przedsięwzięciu dodają latające dookoła kolibry.
 • Kręta trasa Route de la Trace prowadząca z Fort-de-France do uroczej miejscowości Ajoupa-Bouillon, ma zaszczyt przebiegać przez niektóre z najbardziej spektakularnych panoram Martyniki.
 • Pitons (szczyty) du Carbet,  których jest aż 6 zawdzięczają swój niesamowity kształt ich wulkanicznemu pochodzeniu. Tworzą one jedyne w swoim rodzaju tło dla Route de la Trace. Piton Lacroix, który osiąga wysokość 1 196m, robi naprawdę ogromne wrażenie. Miłośnicy przyrody będą oczarowani wyjątkową różnorodności tutejszej bujnej roślinności: epifitów, orchidei, begonii, magnolii, itp.
 • Szlak Jezuitów to przepiękna trasa spacerowa dla zapalonych piechurów. „Szlak jezuitów" zawdzięcza swoją nazwę bractwu religijnemu i została ona otwarta w XVIIw. Przecina ona lasy tropikalne, zapewniając możliwość obserwowania bujnej roślinności, a w połowie długości szlaku można skorzystać z chłodzącej kąpieli w rzece Lorrain.

Koncepcja życia nocnego na Martynice przewiduje rozrywkę dla gości w każdym wieku i na każdy gust. Liczne restauracje, bary i kluby pozostają otwarte do późnych godzin nocnych.

 

 • Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze składają się z czterech głównych wysp oraz z ponad 60 mini- wysepek, które razem wzięte tworzą jedno z najbardziej znanych miejsc na Karaibach. Doskonałe warunki wiatrowe gromadzą tu żaglowe jachty oraz miłośników sportów wodnych z całego świata, w tym również kitesurferów i surferów. Głównym miejscem zlotów kiterów są wyludniona Anegada i ogromna rafa znajdująca się na północy laguny Virgin Gorda. Inne miejsca, które doskonale nadaja się do pływania na kajtach to stolica wysp – Tortola, oraz znajdująca się na zachód od niej wyspa Jost Van Dyke.

Dla surferów znajdzie się tu coś zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. W Anegada warunki są odpowiednie raczej dla osób bardziej doświadczonych. Spot Cane Garden Bay (Tortola) jest jednym z bardziej ruchliwych miejsc do surfowania na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a oprócz doskonałych warunków do surfingu ma do zaoferowania również ożywione życie nocne. Nie bez powodu nazywany jest on mekką zaawansowanych surferów. W Josiah’s Bay (Tortola) prawdopodobnie ma do zaoferowania najwięcej osobom początkującym i średnio zaawansowanym oraz idealne warunki do pływania na longboardach.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze oferują doskonałe warunki dla windsurferów. Ciągłe wiatry, piękne słońce i turkusowe wody przyciągają tu ludzi z całego świata. Istnieje tu wiele wypożyczalni sprzętu windsurfingowego, dlatego też nie ma potrzeby taszczenia całego swojego ekwipunku ze sobą.  Jeśli jesteś zapalonym windsurferem, koniecznie spróbuj swoich sił w corocznym (organizowanym w lipcu) Highland Spring HiHo Windsurfing and Sailing Adventure i uwolnij ducha rywalizacji, jaki w Tobie drzemie.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze obfitują w atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć podczas pobytu tutaj. Należą do nich m.in.:

 • Park Krajobrazowy The Baths National Park znajdujący się w Virgin Gorda potrafi zaskoczyć swoimi nietypowym pięknem. Jest to miejsce, w którym swoje kotwice zarzuca najwięcej jachtów i jeden z najbardziej znanych zabytków na Wyspach Dziewiczych. Charakterystyczna zatoka otoczona jest olbrzymimi granitowymi głazami, które tworzą baseny morskie oraz obfitują w rozmaite groty szczególnie lubiane przez nurków. Nie trudno domyślić się zatem, że miejsce to jest jednym z najczęściej fotografowanych na całych Wyspach Dziewiczych.
 • North Sound w Virgin Gorda jest mekką sportów wodnych. W okolicy znajduje się wiele spotów, w których możliwa jest wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna związana z wodą - nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing, parasailing, jazda na nartach wodnych, kitesurfing, surfing, itp.
 • White Bay jest najbardziej popularną plażą na wyspie Jost Van Dyke i jedną z najpiękniejszych ze wszystkich plaż na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Strome wzgórza zanurzają się w oślepiająco białym piasku przepięknie kontrastującym z turkusowymi wodami otaczającymi wyspę.
 • Stolica Brytyjskich Wysp Dziewiczych Road Town swoją nazwę zawdzięcza portowi w Tortola, Road Bay. Większość sklepów i restauracji w Road Town znajduje się na Waterfront Drive i Main Street, a wszędzie dookoła mamy okazję do podziwiania brytyjskiej architektury kolonialnej.
 • Rhone Morski Park Narodowy jest prawdopodobnie jedynym parkiem narodowym na świecie, którego główną atrakcją jest zatopiony wrak. Rhone rozbił się o skały na zachód od Salt Island w 1867 roku. Dziś wrak jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na Karaibach. Morski Parku obejmuje również dwie jaskinie znajdujące się 26 metrów pod powierzchnią morza, a także Blonde Rock, inne wspaniałe miejsce do nurkowania z nawisami, tunelami, jaskiniami i bogatą morską fauną.

Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych życie trwa 24 h/ dobę, 7 dni w tygodni, przez 365 dni w roku. Wieczorami tutejsze lokale wypełniają się po brzegi osobami lubiącymi dobrą zabawę.

 

 • Saint Martin - Anguilla

Saint Martin jest doskonałym miejscem do imprezowania oraz do pływania na kitesurfingu.  Najbardziej znane spoty kitesurfingowe to Orient Bay, Galeon i Tintamarre. Nie bez powodu miejsce to jest uznawane za jedno z najlepszych do uprawiania tego właśnie sportu. Również surferzy znajdą tu idealne warunki do uprawiania preferowanego przez nich sportu.  Statystyki wiatrowe są tu naprawdę imponujące, dlatego też praktycznie na 100% załapiesz się tu na pogodę sprzyjającą wodnym szaleństwom.

Miejsca spotkań surferów to m.in. Savannah Bay, Meads Bay, Storm Swell oraz Secret Spot. Oczywiście spotów surfingowych jest tu o wiele więcej, my natomiast wymieniliśmy te, które warte są poświęcenia im uwagi.

Spot Orient Bay można z czystym sumieniem nazwać rajem windsurfingowym. Jest to światowej klasy miejsce idealnie nadające się do pływania w różnych stylach, zwłaszcza freeride czy slalom. Moc, z jaką wieje wiatr w St. Martin to średnio 13 - 15 węzłów. Najlepsze warunki są w godzinach porannych pomiędzy 9, a 11. Do godzin popołudniowych traci on na mocy około 2-3 węzły, więc pływanie nadal jest możliwe. 

St. Martin nazywana jest również „wyspą malowniczych wiosek”. Najlepszym sposobem, aby odkryć sposób życia i zwyczaje jest spacer po okolicy.

 • Marigot to kosmopolityczna stolica znajdująca się po francuskiej stronie Saint Martin i jest ona domem dla wszystkich lokalnych instytucji rządowych. Znajdziesz tu wiele butików i modnych restauracji. Tuż obok nich znajduje się lokalny targ, na którym kolory, zapachy i gwar mogą przysporzyć o zawroty głowy.
 • Dawna wioska rybacka, Grand-Case posiada unikalny kreolski urok. Tuż przy malowniczej zatoce znajdziesz wiele restauracji tradycyjnych chat i domów, których styl architektoniczny fascynuje
 • Odległa wioska Colombier jest otoczona przez naturę ze wszystkich stron. Jej autentyczność chwyta za serce gości i pozwala na poczucie iście karaibskiego klimatu

Życie nocne w Saint Martin – Anguilla jest typowe dla nadmorskich kurortów wypoczynkowych. Po zejściu z plaży kolacja w jednej z tutejszych restauracji, a następnie tour po barach i dyskotekach, w których lokalne piwa i rum leją się strumieniami. Jeśli dołożyć do tego gorące rytmy reggae,  to mamy doskonały przepis na udany wieczór na Karaibach.

 

 • Antigua – Barbuda

Antigua jest jednym z najbardziej urokliwych wysp na Karaibach i oferuje wspaniałe możliwości turystyczne, jak również niektóre czołowe miejsca do kitesurfingu.  Barbuda znajdująca się około 4 godziny żeglugi od Antigua to opuszczony raj. Na wyspie tej znajduje się tylko jedno małe miasteczko, a cała jej pozostała powierzchnia jest gęsto porośnięta palmami. Przez chwilę można się tu poczuć jak rozbitek na bezludnej wyspie.  Antigua ma wielką lagunę dla kitesurfingu w Green Island. Miejsce to łączy płaską wodę przy brzegach z fantastycznymi falami na rafie. Inne popularne wśród kitesurferów miejsca to North Sound, Spanish Point oraz Palmetto.

Surferów powinno zainteresować kilka raf znajdujących się na północnym i południowym wybrzeżu oraz wschodnia cześć wyspy, gdzie złapać można naprawdę świetne fale zwłaszcza w trakcie sezonu huraganowego.  Barbuda od północnej swojej strony ma o wiele bardziej atrakcyjne warunki dla surferów ze wspaniałymi rafami koralowymi oferującymi możliwość doskonałej zabawy, zwłaszcza od północnej jej strony, gdzie znajduje się interesująca mieszanka raf i plaż.

Windsurfing na Antigua = dwie lokalizacje = Dickenson Bay i Plaża Jabberwock- obie znajdujące się na północnym wybrzeżu wyspy. Windsurfing jest tu możliwy dla wszystkich- dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych windsurferów.

Podczas pobytu warto poświęcić choć chwilę na zobaczenie niektórych z interesujących miejsc znajdujących się w okolicy Antigua.

 • Betty’s Hope to plantacja trzciny cukrowej w Antigua. Wizyta tam może okazać się niezwykle pouczająca
 • Carpenters Rock Trail to piękny szlak turystyczny, który prowadzi z Freemans Bay w English Harbour do Shirley Heights
 • Devil’s Bridge w Antigua to najprościej rzecz ujmując cud natury. „Most” został naturalnie ukształtowany przez fale morskie uderzające w wapienne wybrzeże Antigua
 • Dockyard Museum to muzeum znajdujące się w historycznej stoczni Nelsona
 • Muzeum Antigua i Barbuda
 • Rendezvous Bay Trail to przepiękna trasa turystyczna, podczas której wyruszymy z Falmouth, przejdziemy przez Turtle Bay, Rendezvous Bay, po czym wrócimy do punktu wyjścia w Falmouth
 • Sir Viv Richards Cricket Ground to stadion do gry w krykieta, który został wybudowany przy okazji Mistrzostw Świata w krykieta w 2007 roku

Nawet po zmroku w Antigua nie sposób się nudzić. Życie nocne można tu nazwać nader ożywionym i masz tu do wyboru niemal nieograniczenie wiele klubów i dyskotek, w których grana jest najlepsza muzyka lokalna i międzynarodowa. Tak samo dobrze zabawisz się przy rytmach soca, reggae, dancehall, czy calypso, jak i przy najlepszych przebojach znanych na całym świecie. Osoby z żyłką hazardzisty mogą spróbować szczęścia w kasynach Antigua.

 

 • Wyspy Grenadyny

Grenadyny to miejsce, które każdy szanujący się kitesurfer powinien odwiedzić, choć raz w życiu. Jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu na świecie. Spoty kitesurfingowe zlokalizowane są w niewielkiej odległości jeden od drugiego, dlatego też można przemieszczać się pomiędzy nimi bez najmniejszego problemu. Grenadyny są najbardziej wysuniętymi na południe wyspami na Karaibach i otoczone są one przez rafy, krystalicznie czyste wody i piaszczyste plaże. Tutejsze krajobrazy są niesamowite, a mieszkańcy z łatwością zarażają swoją życzliwością, dzięki swojemu niefrasobliwemu sposobowi bycia.

Wybór spotów kitesurfingowych jest tu nadzwyczaj pokaźny, począwszy od super płaskich lagun przybrzeżnych po znajdujące się głębiej rafy. Za najlepszą miejscówkę uważa się jednak spot Clifton. Jest to laguna w zadziwiających kolorach z płaską wodą, chroniona przez rafy, gdzie doskonałe wręcz tworzą warunki idealne do pływania, zwłaszcza dla doświadczonych zawodników. Aby móc bezpiecznie pływać w tym miejscu trzeba być pewnym siebie kajterem, z jako takim pojęciem o tym, co się robi. Nie jest dobre miejsce dla początkujących, zwłaszcza pływających na własną rękę ( bez wsparcia i opieki łodzi ratowniczych oraz służb medycznych).

Istnieje wiele miejsc do uprawiania windsurfingu wokół wysp St. Vincent i Grenadyny, takich jak Canouan, Mayreau, Tobago czy Union Island. Big Sand Hotel na Union Island oferuje lekcje windsurfingu i dysponuje wypożyczalnią sprzętu windsurfingowego i kitesurfingowego. Pływanie tutaj wiąże się z możliwością obserwacji wielorybów, gdyż w regionie tym znajduje się ich szlak migracyjny. 

Jak łatwo się domyślić, Karaiby to nie tylko szaleństwa w wodzie do utraty tchu. Jest tu również wiele atrakcyjnych miejsc wartych zobaczenia.

 • Bequia jest popularnym miejscem jachtingowym o bogatej historii połowu wielorybów. Port Elizabeth głównym ośrodkiem handlowym na Bequia, a wiodący stąd szkal turystyczny prowadzi wprost na Princess Margaret Beach.
 • Tobago Cays Marine Park znajduje się w południowej części Grenadyn i obejmuje pięć małych, niezamieszkanych wysp. Chronione przez rafy koralowe plaże oferują spokój, krystalicznie czyste wody do pływania i nurkowania, a tutejsze ogrody koralowe obfitują w liczne żyjątka morskie.
 • Petit St. Vincent to wyspa, na której mogą spełnić się wszelkie fantazje związane z tropikami. Znana również jako PSV, ta prywatna wyspa jest domem Petit St. Vincent Resort, gdzie goście relaksują się  widokiem na ocean, rozsypane dookoła wzgórza i zatoczki. Aby nic nie mogło zakłócić tej sielanki, nie znajdziesz tu ani telefonów lub telewizorów.
 • Kingstown jest stolicą i głównym centrum handlowym Saint Vincent i Grenadyn. Miasto słynie z kościołów - Anglikańskiej katedry Św. Jerzego z 1820  roku oraz Katedry Katolickiej z 1823 roku.
 • Ogrody botaniczne St. Vincent zostały założone w 1765 roku i tym samym są one najstarszymi ogrodami tego typu w całych Indiach Zachodnich. Zajmują one powierzchnię 20 akrów i są domem licznych tropikalnych roślin i ptaków (hodowla papug).
 • Exclusive Mustique jest prywatną wyspą i miejscem spotkań celebrytów. Wyspa ta dysponuje własnym lotniskiem a tutejsze hotele (Cotton House Hotel oraz Firefly Hotel) należą do superluksusowych. 
 • Otoczona przez dramatyczne szczyty wulkaniczne Union Island znajduje się na południe od portu St Vincent i stanowi ona swego rodzaju bramę wycieczkową na pobliskie wyspy. Dwie najlepsze plaże wyspy leżą na północnym wybrzeżu w Richmond Bay i Belmont Bay.
 • Sea Breeze Nature Tours oferuje możliwość wybrania się na morską wyprawę, podczas której można zobaczyć delfiny, żółwie morskie i latające ryby.

Saint Vincent i Grenadyny to nie tylko opalanie i sporty wodne, ale także miejsce, w którym można się świetnie zabawić. Jest tu wiele modnych miejsc, w których tłumnie gromadzą się turyści rządni nocnych szaleństw.  Tutejsze życie nocne to mieszanka nowego ze starym, muzyki z tańcem oraz wyśmienitego jedzenia z chłodnymi napojami.  

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - KARAIBY

Wakacje na Karaibach – kiedy jechać?

Podczas podejmowania decyzji odnośnie naszego wyjazdu na Karaiby, które należy wziąć pod uwagę trzy czynniki mogące mieć kluczowy wpływ na to, jak udany będzie nasz urlop. Mowa tu o pogodzie, kosztach i tłumach turystów, jakie tam znajdziemy.

Pogoda na Karaibach jest generalnie dobra w każdym okresie, aczkolwiek najbardziej sprzyjające warunki dla turystów z Europy panują tu od grudnia do kwietnia. Dlaczego? Dlatego, że powietrze jest tu wtedy najbardziej suche i wolne od wilgoci, a noce przyjemnie chłodne. Latem i jesienią temperatura wzrastają tu do trudnych do wytrzymania poziomów, a sile, krótkotrwałe ulewy występują tu na porządku dziennym. Sprzyja to dużej wilgotności powietrza, co w połączeniu z gorącem daje wrażenie duchoty.

Jeśli chodzi o koszty pobytu na karaibskich wyspach, to za szczyt sezonu uważa się tutaj okres od połowy grudnia do połowy kwietnia. Wtedy też wynajem miejsc noclegowych jest mało opłacalny, gdyż ceny hoteli i pokoi w kwaterach prywatnych są o 20-50% wyższe, aniżeli w innych miesiącach. 

Analizując ruch turystyczny na wyspach oraz tłumy ludzi oblegających hotele, plaże i wszystko to, czym możesz być zainteresowany podczas swojego urlopu, to musisz wiedzieć, że największy tłok panuje tu w okresie zimowym, oraz przy okazji Bożego Narodzenia/Nowego Roku, przez cały luty oraz na Wielkanoc. Miesiącami, kiedy jest tu o wiele spokojniej są wrzesień oraz październik. Wtedy też możemy liczyć na to, że znajdziemy nocleg w atrakcyjnej cenie, na plaży oprócz ręczników innych plażowiczów znajdziemy również piasek, a w restauracjach i w barchanie będziemy zmuszeni do wielogodzinnego oczekiwania na realizację naszego zamówienia.

Biorąc pod uwagę powyższą analizę tłumów, cen oraz warunków pogodowych nasuwa się wniosek, że maj jest miesiącem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu na Karaiby. Pogoda jest wtedy praktycznie tak samo dobra, jak w miesiącach uznawanych za szczyt sezonu, za to koszty zakwaterowania są o niebo niższe. Z podobnych powodów również początek grudnia to kolejny termin, jaki powinien Cię zainteresować, jeśli chcesz móc w pełni skorzystać z atrakcji oferowanych przez ten region, nie płacąc przy tym kroci. Jeżeli Twój wyjazd uzależniony jest od przerw w zajęciach szkolnych ( podróżujesz z dziećmi lub sam się uczysz), to warto wiedzieć, że ceny hoteli mają tendencję spadkową pod koniec sierpnia.

Możliwości zakwaterowania na Karaibach jest praktycznie nieskończenie wiele. Hotele z każdą ilością gwiazdek oferujące możliwość pobytu w luksusowych apartamentach i w opcji All-inclusive, oraz alternatywne, tańsze opcje noclegu. Najprościej zdać się na usługi touroperatora, który pomoże w znalezieniu najlepszej opcji cena - jakość usługi, aczkolwiek wiele na wielu wyspach znajduje się również wiele małych, niedrogich hoteli i pensjonatów, które nie zostały zawarte w ofertach większości organizatorów wyjazdów. Jeżeli podróżujesz na własną rękę, to z łatwością znajdziesz takie miejsca noclegowe na stronach internetowych. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - KARAIBY

Karaiby – co jeszcze warto zobaczyć

Antigua 365 – tak aż 365 plaż w rozmaitych z piaskiem w rozmaitych kolorach (białe i różowe).Jedna plaża na każdy dzień w roku!

Dunn River Falls (Jamajka) - najpopularniejsza atrakcja turystyczna na Jamajce. To kompleks wodospadów spływających ze „skalnych schodów” i wpływających do naturalnych basenów, z wodą spływającą bezpośrednio do oceanu.

Hawana, Kuba - Hawana jest największym miastem w regionie Karaibów. Jej burzliwa historia i rewolucyjni bohaterowie są znani w każdym zakątku świata. W ostatnich latach, miasto stało się hotspotem turystycznym, o bogatej historii, architekturze i kulturze.

Trunk Bay, Saint John – uznawana za jedną z najlepszych plaż na świecie Trunk Bay, jest wręcz doskonała. Wyobraź sobie krystalicznie czystą wodę oraz plażę z białym, drobnym piaskiem.  Organizowane są tu sesje nurkowe, podczas których podziwiać można przepiękne rafy oraz stworzenia morskie.

Mount Gay Rum Destylarnia (Barbados) - jak wiadomo, Barbados słynie z rumu, a Mount Gay jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych na świecie destylarni. Za kwotę zaledwie 10 USD można wziąć udział w wycieczce, podczas której zobaczymy cały proces destylacji oraz dowiemy się wielu faktów dotyczących historii pędzenia rumu.  Warto się na nią wybrać chociażby tylko dla kuponów rabatowych na zakup rumu Mount Gay, które każdy uczestnik wycieczki otrzyma na jej końcu. 

Cayman Turtle Farm (Kajmany) - Turtle Farm jest najpopularniejszą atrakcją na Kajmanach i jest jedyną w swoim rodzaju farmą na świecie, ponieważ specjalizuje się w kontrolowanej hodowli żółwi.

Podczas pobytu na Karaibach miłośnicy muzyki reggae powinni odwiedzić Jamajkę, będącą jej domem. Dziedzictwo Boba Marleya widać gołym okiem na całej wyspie, a Muzeum Boba Marleya w jego rodzinnym mieście Kingston to apogeum szczęścia dla jego sympatyków.

Port Royal (Jamajka) – to nieistniejące już miasto, które zostało zatopione w wyniku ogromnego trzęsienia ziemi. W XVII wieku był to raj dla korsarzy i składał się głównie z barów i domów publicznych. Od kilkunastu lat trwają tu podwodne wykopaliska archeologiczne, aczkolwiek można zobaczyć tu niektóre z ruin i zwiedzić niewielkie centrum informacyjne.

Gros Piton (Saint Lucia) - bliźniacze szczyty wulkaniczne, wznoszące się z wody to widok, który z łatwością zapamiętasz do końca życia, a co dopiero doświadczenie wspinaczki na nie? Wspinaczka na Gros Piton jest możliwa jedynie dla doświadczonych alpinistów. 

HOTELE NA KARAIBACH

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - KARAIBY

Karaiby - przepis na udany (tańszy) pobyt

Podróż poza sezonem -można zaoszczędzić od 30% wzwyż, jeśli swój pobyt tutaj zaplanujesz na okres kwiecień - grudzień 

Lokalny alkohol - Rum oraz lokalne piwa są znacznie tańsze niż inne, znane w Europie alkohole

Transport – szukaj w Internecie lokalnych ofert dotyczących przewozu turystów z wyspy na wyspę, w przeciwnym wypadku być może będziesz zmuszony do zapłacenia astronomicznych kwot za coś, co możesz mieć za bezcen

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by