Wyjazdy-Evasion Mont Blanc Francja-Przewodnik-Narty-Snowboard
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zobacz ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Power Jibe Week '24

  Zobacz ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zobacz ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Ladies on WS Board

  Zobacz ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • LEFKADA Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  02-08-2024
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 1
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zobacz ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Wind w Soma Bay'24

  Zobacz ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zobacz ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zobacz ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • SOMA BAY 2024

  Zobacz ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Lefkada WIND 2024

  Zobacz ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • MAURITIUS

  Zobacz ofertę
  07-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • Windsurfing w Egipcie

  Zobacz ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zobacz ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zobacz ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zobacz ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zobacz ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zobacz ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
Powrót

Przewodniki

EVASION MONT BLANC

 • Evasion Mont Blanc
 • Evasion Mont Blanc

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - EVASION MONT BLANC - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Obszar narciarski Evasion Mont-Blanc oferuje dostęp do nie mniej nie więcej jak ponad 450 km zachwycających stoków narciarskich. Znajdujący się w Alpach francuskich Evasion Mont Blanc to istna mekka dla miłośników sportów zimowych oferująca możliwość spędzenia niezapomnianych chwil podczas naszego pobytu tutaj.

Evasion Mont Blanc w rzeczywistości składa się z trzech różnych obszarów. Pierwszym z nich jest ten wokół Mont d'Arbois, drugim Massif du Rochebrune, a trzecim Massif du Jaillet. Wszystkie z trzech „części składowych” Evasion Mont Blanc posiadają szczyty znajdujące się na wysokościach od 2.000m n.p.m. wzwyż, więc jak łatwo wywnioskować niemalże zawsze panują tu idealne wręcz warunki śniegowe. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego specyficzny mikroklimat, dzięki czemu pomimo sporych wysokości, temperatury jakie tu panują nawet w okresie zimowym pozwalają na wielogodzinne przebywanie na zewnątrz, a sezon narciarski trwa tu zwykle do końca kwietnia. Dodatkowo spora liczba armatek śnieżnych jest w stanie skutecznie dopomóc Matkę Naturę, i jeśli tylko zajdzie taka potrzeba i pokryć sztucznym śniegiem znaczną część obszarów narciarskich Evasion Mont Blanc.   

Evasion Mont Blanc ski area tworzą obszary sześciu ośrodków narciarskich – Saint Gervais, Saint Nicolas, Combloux, Megeve, La Giettaz oraz Les Contamines. Praktycznie wszystkie ośrodki są połączone między sobą systemem wyciągów o ogromnej przepustowości 45.000 osób / godzinę, co daje ogromne możliwości fanom białego szaleństwa zarówno w wyborze stoków odpowiednich dla siebie, lecz również podczas poszukiwania miejsc noclegowych oraz na wieczorną rozrywkę. Przyjrzyjmy się zatem każdemu z ośrodków z osobna. Poniżej znajdziemy opisy dotyczące każdego z nich, z których pokrótce dowiemy się najważniejszych informacji na ich temat.

 • Saint Gervais jest miejscowością uzdrowiskową, a konkretnie jedną z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w całej Europie. Panujące tu cisza i spokój mogą wręcz doskwierać osobom, którym nie brakuje temperamentu, natomiast goście poszukujący możliwości wewnętrznego wyciszenia się z pewnością usatysfakcjonuje. Ta leżąca u podnóża Mont Blanc miejscowość zachwyca otaczającą ją nieskalaną przyrodą, a głównymi atrakcjami poza stokiem są tu niewielkie, przytulne kawiarnie. Zdecydowanie nie jest to miejsce odpowiednie dla miłośników całonocnych eskapad.  Tutejsze stoki nadają się idealnie do nauki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie.

 

 • Kurort narciarski Megeve to nie tylko miejsce idealne do uprawiania sportów zimowych, lecz również ucieleśnienie luksusu i elitaryzmu. To wyjątkowe miejsce znajduje się w samy centrum obszaru narciarskiego Evasion Mont Blanc i oprócz idealnych warunków narciarskich jest w stanie zaoferować nam liczne atrakcje również poza strokiem. Słynie z ożywionego życia nocnego toczącego się w eleganckich lokalach oraz wyśmienitego jedzenia serwowanego przez tutejsze restauracje. Miejscowość ma swoich zwolenników zarówno wśród miłośników dobrej zabawy, jak i tych, którzy przybywają do Megeve w towarzystwie dzieci, z uwagi na fakt, iż jest dość często wybieranym na rodzinne wyjazdy.

 

 • Zaledwie kilka kilometrów od Megeve znajduje się Combloux – ośrodek z wieloletnią narciarską tradycją. Stali bywalcy ośrodka utrzymują, że to właśnie stąd rozpościera się najlepszy widok na Mont Blanc.  Miłośnicy tradycji, starych klimatycznych zabudowań i spokojnego, wręcz leniwego trybu życia odnajdą się tu bezproblemowo. Miejsce dość często wybierane jako cel urlopów narciarskich spędzanych w towarzystwie małych dzieci z uwagi na niezbyt ożywione życie nocne, liczne stoki nadające się do nauki narciarstwa oraz szeroką ofertę atrakcyjnych zajęć poza stokiem. 

 

 • Ośrodek narciarski Les Contamines oferuje doskonałe stoki nadające się równie dobrze do jazdy na nartach, jak i na snowboardzie. Jego obszar narciarski połączony jest z obszarem sąsiedniego Hauteluce, dzięki czemu uzyskujemy możliwość wyboru pomiędzy trasami oferowanymi przez oba ośrodki. Pomiędzy ośrodkami kursuje bezpłatny Skubis. W les Contamines możemy liczyć na znalezienie profesjonalnej opieki dla naszych pociech. Miejscowość ta może poszczycić się możliwością praktycznie 100% gwarancji śniegu. Życie nocne tutaj ogranicza się do lokalnych restauracji, choć miewa to swoje plusy.

 

 • La Giettaz jest ośrodkiem przynależącym do aż dwóch obszarów narciarskich. Wraz z kurortami Combloux, Le Jaillet / Megeve i Cordon tworzą obszar Portes du Mont-Blanc oferujący dostęp do 100 km doskonale utrzymanych tras narciarskich. Dodatkowo ta niewielkich rozmiarów wioska tworzy wraz z sąsiednimi właśnie Evasion Mont Blanc ski area. Znajdująca się na skraju regionu Górnej Sabaudii ta tradycyjna alpejska osada zapewni nam niezapomniane chwile, jeśli tylko zdecydujemy się na pobyt tutaj. Oprócz doskonałych warunków narciarskich możemy liczyć tu na przyjazne traktowanie przez mieszkańców La Giettaz, którzy z największą przyjemnością opowiedzą nam o historii tego miejsca. Nietknięta ludzką ręką przyroda potrafi niejednokrotnie zaskoczyć gości ośrodka „niezapowiedzianą” wizytą dzikich zwierząt, takich jak kozica czy koziorożec. Miejsce wręcz wymarzone na spokojny urlop narciarski z dala od zgiełku i pospiechu życia codziennego. Poza stokiem główną atrakcją ośrodka są niezliczone szlaki turystyczne idealnie nadające się na piesze wędrówki.

 

 • W samym sercu doliny Val d'Arly, dokładnie pomiędzy dostojnym Mont Blanc, a masywem górskim Aravis, znajduje się tradycyjna górska osada Saint Nicolas La Chapelle. Miejscowość ta znana jest między innymi ze swojej wieloletniej tradycji narciarskiej, lecz również dzięki temu, że udało jej się zachować niepowtarzalny urok alpejskiej wsi. Rozległy panoramiczny krajobraz górski jest tłem dla tutejszych licznych gospodarstw oraz historycznych aż stu wiekowych chaletów górskich.  Nad wsią góruje wieża kościelna, a dookoła napotkać można ruiny zamku obronnego. Bezsprzecznie jazda na nartach na terenach przesiąkniętych historią należy do przeżyć jedynych w swoim rodzaju. Warto dodać, że oprócz przynależności Saint Nicolas do Evasion Mont Blanc jest on ściśle powiązany również z obszarem narciarskim Espace Diamant.

Jak łatwo wywnioskować podczas planowania naszej narciarskiej eskapady do Evasion Mont Blanc z łatwością znajdziemy miejsce odpowiednie dla nas. Każda z miejscowości ma swoje wady i zalety, lecz to, co dla jednych jest mankamentem dla innych może okazać się atutem.

Nartostrady na terenie całego obszaru narciarskiego są bardzo zróżnicowane i dlatego niezależnie od tego, czy jeździmy na nartach od lat, czy dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki na śniegu, możemy być pewni, że znajdziemy tu trasy odpowiednie dla naszych umiejętności i stopnia wtajemniczenia. Duże, amfiteatralne otwarte przestrzenie, trasy przebiegające zarówno przez łąki i pastwiska, lecz również poprzez zalesione tereny tworzą scenerię wręcz wymarzoną do uprawiania sportów zimowych, gwarantując ogrom niesamowitych doznań wizualnych podczas każdego zjazdu. Panoramiczne widoki z monumentalnym szczytem Mont Blanc towarzyszą nam niemal nieprzerywanie. Bezpośrednio przy trasach znajdują się liczne restauracje górskie, w których zjeść można ciepły i pożywny posiłek, lub usiąść na tarasie skąpanym w słońcu z kubkiem ciepłego napoju i napawać się pięknem okolicy, w jakiej się znajdujemy.

Narciarze biegowi znajdą tu wiele kilometrów świetnie przygotowanych i utrzymanych tras dedykowanych tej dziedzinie sportowej. Zróżnicowane pod względem trudności trasy przebiegają w sposób niezwykle malowniczy, pozwalając gościom Evasion Mont Blanc na odkrycie niesamowitych zakątków oraz na wielogodzinne obcowanie z nietkniętą ludzką ręką naturą. Dodatkowo dość często organizowane są tu wycieczki narciarskie prowadzone przez przewodnika, podczas których mamy okazję zobaczenia miejsc niedostępnych podczas samotnej jazdy.

Snowboardziści znajdą tu niesamowite snowparki, w których możliwe jest wykonywanie nawet najbardziej wyszukanych akrobacji. Wszystkie ośrodki dysponują terenami odpowiednimi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników jazdy na jednej desce. Dodatkowo w każdym z ośrodków znajdziemy renomowane szkółki narciarskie oferujące możliwość wzięcia udziału w zajęciach nauki jazdy zarówno na nartach, jak i na snowboardzie.

Oprócz wytyczonych tras narciarskich można poszaleć również na niesamowitych terenach do jazdy poza trasami. Dodatkowo większość z ośrodków oferuje możliwość skorzystania z oświetlonych stoków – oferta niezwykle atrakcyjna dla osób o niekończących się pokładach energii.  Dla zwolenników Nordic Ski przygotowanych zostało tu około 75 km tras. Freestylerów z pewnością ucieszy fakt, że znajdą tu oni liczne parki terenowe umożliwiające im realizowanie swojej pasji.

Większość z ośrodków tworzących Evasion Mont Blanc posiada oznaczenie „Famille Plus”, co oznacza, że goście przebywający tu wraz ze swoimi dziećmi mogą liczyć na szereg udogodnień im dedykowanych, w tym również hotele rodzinne czy profesjonalną obsługę nad ich pociechami. Młodsze dzieci z powodzeniem można zapisać do przedszkola narciarskiego, gdzie spędzą fantastyczne i niezapomniane chwile, podczas gdy my możemy cieszyć się naszym urlopem narciarskim, dla najmłodszych maluchów z łatwością zorganizujemy profesjonalną opiekę.  

Również poza stokiem na gości Evasion Mont Blanc czeka sporo interesujących zajęć. Bogata oferta atrakcji obejmuje m.in. tory saneczkowe, lodowiska, wędrówki piesze i na rakietach śnieżnych, jazda psimi zaprzęgami i w kuligach śnieżnych, paralotniarstwo, a także kryte baseny, korty tenisowe czy salki do squasha. Jeśli natomiast sportowych wrażeń mamy już dość z powodzeniem możemy wybrać do jednego z tutejszych SPA.

Wzmożony głód da o sobie znać prędzej czy później po całym dniu spędzonym aktywnie na świeżym powietrzu. Na szczęście nie brakuje tu doskonałych restauracji serwujących dania mogące sprostać oczekiwaniom nawet największych smakoszy. Różnorodne karty menu oferują sycące potrawy na każdą kieszeń. Dodatkowo ośrodki znane ze specjalnego podejścia do rodzin spędzających tu swój urlop w towarzystwie małych dzieci posiadają w swojej ofercie dania lubiane przez każdego malucha.  

 

Evasion Mont Blanc w pigułce:

 • Ogromnych rozmiarów obszar narciarski zrzeszający aż sześć oddzielnych kurortów
 • 445 km tras narciarskich odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania
 • Nowoczesne wyciągi narciarski o sporej przepustowości, dodatkowo darmowy Skubis ułatwiający przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi obszarami narciarskimi
 • Dwa snowarki
 • Liczne trasy biegowe
 • Renomowane szkółki narciarskie
 • Możliwość pozostawienia młodszych dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu
 • Doskonale rozbudowane zaplecze gastronomiczne, restauracje górskie znajdujące się bezpośrednio na stokach
 • Kilka miejscowości górskich, z których każda ma do zaoferowania odrębny pakiet atrakcyjnych zajęć na i poza stokami
 • Oferta apres ski oferująca sposób wypoczynku na każdy gust i kieszeń

PRZELOTY I POBYT - EVASION MONT BLANC - FRANCJA

Dojazd do obszaru Evasion Mont Blanc nie jest specjalnie skomplikowany, możliwy jest również dostęp drogą powietrzną ( lotnisko w znajdujące się Genewie oddalone jest o niecałe 1, 5 godziny drogi). Jeśli zdecydujemy się na podróż własnym samochodem będziemy mieć okazję do pokonania niezwykle atrakcyjnej wizualnie trasy prowadzącej przez kilka krajów. Drogą S8 kierujemy się w stronę A4/E40/DK5 w kierunku Jędrzychowice/ Lubawka i kontynuujemy naszą podróż trasą A4/E50. Dalej podążamy za drogowskazami na A72 w kierunkuHof/Zwickau/Chemnitz-Süd, następnie na München/Nürnberg/Bayreuth/Flughafen Hof. Kontynuując drogą A9 podążamy w kierunku na A6 w kierunku Heilbronn/ N.-Fähre. Następnie należy jechać w kierunku na  A5 ( znaki na Basel /Karlsruhe). Dalej drogą A2 podążamy za drogowskazami „Gotthard/ Luzern/ Bern/ Arisdorf”. Po wjechaniu na autostradą A1 pilnujemy się znaków „Genève /Lausanne/ Fribourg/ Neuchâtel/ Bern-Neufeld”, następnie na Lausanne /Yverdon/ Neuchâtel/ Bern-Bethlehem. Dalej jedziemy drogą A41 i podążamy za zankami wskazującymi kierunek jazdy na A40/ E25/ Turin/ Chamonix-Mont Blanc/ Annemasse/ Milan i wjeżdżamy na A40/E25, po czym wybieramy zjazd 21 w kierunku Saint-Gervais-les-Bains/ Passy. Następnie drogą D339 dotrzemy do celu.

HOTELE  W EVASION MONT BLANC WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

INNE INFORMACJE - EVASION MONT BLANC - FRANCJA

Wieczory spędzić tu można albo w zaciszu własnego pokoju, gdzie z kieliszkiem lokalnego wina w ręku i przy blasku kominka zrelaksujemy się po dniu pełnym niesamowitych wrażeń lub w jednym z licznych pubów i lokali, gdzie czy to w bardziej kameralnej atmosferze czy w jednym z ruchliwych i hałaśliwych klubów będziemy mieć okazję dania upustu resztkom drzemiącej w nas energii.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to znajdziemy tu coś na każdy gust i kieszeń. Znajdują się tu zarówno hoteliki oferujące najwyższy poziom usług za stosunkowo niewielką cenę, luksusowe hotele z możliwością wykupienia opcji all inclusive, apartamenty, chalety i schroniska górskie, jak i pokoje w rezydencjach turystycznych czy gospodarstwach agroturystycznych. 

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD EVASION MONT BLANC

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

  i weź udział w niepowtarzalnej podróży
  po świecie windsurfingu!
  Dostaniesz nie tylko ekskluzywną wiedzę i inspirujące filmy,
  ale także dostęp do wyjątkowych ofert i wyjazdów szkoleniowych.
  Nie zwlekaj - kliknij i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!

  Trwa zapis na newsletter


  Copyright 2014 - 2024

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by