Wyjazdy-GUAJIRU-Przewodnik-wakacje w Brazylii,nauka kitesurfingu,kite
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • SOMA BAY Egipt 2024

  Zapytaj o ofertę
  21-03-2024
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Marzec 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
 • Soma Bay MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-03-2024
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2024
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • WIELKANOC 2024 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  28-03-2024
  Soma Bay WIELKANOC 2024 wyjazd z polskim instruktorem
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2024
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - WRZESIEŃ 2024 NR 2
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR.2
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • Vassiliki Sierpień 2024

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2024
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2024
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • MAURITIUS

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • SOMA BAY 2024

  Zapytaj o ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Windsurfing LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-11-2024
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2024 nr.2
 • Grupowy wyjazd WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-06-2024
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2024 nr 1
 • Soma Bay - GRUDZIEŃ 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024 NR 1​ - HOTELE
Powrót

Przewodniki

GUAJIRU

PRZEWODNIK KIESYRFING / WINDSURFING - GUAJIRU - BRAZYLIA

Guajiru to niewielka wioska rybacka, około 145 km na północ od stolicy stanu, Fortaleza, stolicy regionu Ceará.

Guajiru ostatnimi czasy stała się popularnym spotem kitesurfingowym i windsurfingowym. Znajdziemy tam wszystko, czego szukamy jadąc do Brazylii – płaską wodę w lagunach lub fale, palmy, ciepłą wodę i doskonałą pogodę, biały piasek, świetną kuchnię, przyjaznych i gościnnych lokalesów oraz – last but not least – wiatr.

W miejscowości Guajiru początkujący najlepsze miejsce do nauki znajdą w Donkey Kite Lagoon (inaczej Lagoa de Jegi), gdzie idealne warunki bezpieczeństwa zapewni super płaska i płytka woda.

Inne miejsca to Flexeiras, główny spot Guajiru oraz Trairi – miejsce, gdzie do oceanu wpada rzeka Trairi.

Kierunek wiatru side shore lub side on shore. Podczas przypływu tworzą się fale lub chop, zwłaszcza w pobliżu pasa rafy koralowej. Przy odpływie wspaniale płaska woda.

Wiatr w sezonie (który trwa tu od lipca do stycznia) osiąga co najmniej 20, a nawet 30 knts.

Jak we wszystkich brazylijskich spotach kite, poruszanie się pomiędzy nimi ułatwiają wszędobylskie autka buggy, którymi można dotrzeć w każde pożądane miejsce. Samochody tego typu praktycznie powstały po to, by ułatwić szybkie i komfortowe poruszanie się po plażach, pustyniach czy innych bezdrożach. Duże koła, odkryte nadwozie i niewielka masa to optymalny zestaw, dzięki czemu wyprawa buggy stanowi niemałą atrakcję.

Uwaga – nie należy mylić wioski Guajiru Kite Beach z Ilha do Guajiru Kite Beach, które położone jest ponad sto kilometrów dalej wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. 

OFERTY NASZYCH WYJAZDÓW I SZKOLEŃ WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYCH

Wyjazdy windsurfingowe 

Wyjazdy kitesurfingowe 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - GUAJIRU - BRAZYLIA

Jak dotrzeć? Samolotem do miasta Fortaleza, stamtąd autobusem lub wynajętym samochodem.

Obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy. Jeśli wynajmujemy samochód, koniecznie kupmy pełne ubezpieczenie.

Po Brazylii można także poruszać się autobusami – dostępnych jest wiele połączeń, w niezbyt wysokich cenach. W mniejszych miasteczkach, niezbyt popularnych wśród turystów, występuje natomiast spory problem z komunikacją – dobrze jest zatem przygotować się przed wyjazdem, z podstawowych portugalskich zwrotów, dotyczących podróżowania i nazw miejsc, które chcemy odwiedzić. Jeśli jedziemy z biurem podróży do znanego kurortu, wystarczy znajomość angielskiego. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - GUAJIRU - BRAZYLIA

Fortaleza (stolica stanu Ceará /wym.: Sia:ra/): w czasie wypoczynku w surfingowych kurortach warto zrobić sobie jedno – czy nawet kilkudniową przerwę na zwiedzenie stolicy regionu, czyli miasta Fortaleza. Jego nazwa, jak nietrudno się domyślić, pochodzi od fortecy postawionej tutaj przez Holendrów w 1649 roku w celu zapewnienia ochrony przed miejscową ludnością indiańską. Fort ochronił wprawdzie Holendrów przed Indianami, nie spełnił jednak swojej funkcji w obliczu najazdu innych Europejczyków – w 1654 roku zdobili go Portugalczycy, nadając mu nazwę Fortaleza de Nossa Senhora da Assunçao. Stolicą regionu Ceará stała się Fortaleza już w 1799 roku, jednak pełny rozwój miasta przypadł na II połowę XX wieku. Jest to jedno z największych i najciekawszych miast Brazylii, łączących – jak właściwie wszystkie wielkie ośrodki municypalne tego kraju – wiekową tradycję z nowoczesnością. Amatorzy – a zwłaszcza amatorki – zakupów odzieżowych obowiązkowo muszą wybrać się na tzw. Feira Noturna. Jest to odbywający się każdego dnia przy ulicy Avenida Beira Mar nocny targ, gdzie można kupić niemal wszystko – począwszy od produktów spożywczych (popularnością cieszą się np. pyszne egzotyczne orzechy) po przepiękne wyroby ręcznie robione na szydełku, takie jak bluzki, chusty obrusy czy nawet hamaki. Melomani mogą się tu zaopatrzyć w oryginalne instrumenty muzyczne używane przez południowoamerykańskich Indian, a następnie udać się do jednego z licznych miejscowych lokali, aby odtańczyć tam regionalny „taniec kokosowy” (dança do coco). Tańczy się go w kręgu i dostarcza on wiele radości zarówno tubylcom, jak i turystom. Okoliczności jego powstania nie były jednak wesołe – narodził się on bowiem wśród afrykańskich niewolników rozłupujących kamieniami kokosy w tamtejszych młynach cukrowych. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozrywek także znajdą w Fortalezie coś dla siebie. Historię miasta można poznać w Museu de Fortaleza, skąd warto udać się także do staromiejskiej katedry (mogącej pomieścić nawet 5 tys. wiernych) oraz rzecz jasna do słynnej Fortecy. Miłośników sztuki współczesnej ucieszy z kolei wizyta w centrum kultury i sztuki „Centro Drago do Mar”, gdzie organizowane są rozmaite wystawy prezentujące dzieła artystów z regionu Ceará. Na terenie Centrum znajdują się także restauracje, kina oraz planetarium.

HISTORYCZNE STATYSTYKI WIATROWE - GUAJIRU - BRAZYLIA

HOTELE W GUAJIRU W BRAZYLII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - GUAJIRU - BRAZYLIA

Czas: Dla miasta Fortaleza, stolicy regionu Ceará: przesuwamy zegarki o 4 godziny wstecz.

Waluta: Real brazylijski (BRL) 1 EUR = ok. 3,2 BRL

Kuchnia: Oryginalna kombinacja zwyczajów kulinarnych zaczerpniętych jeszcze od Indian oraz wpływów kuchni europejskiej. Brazylijczycy spożywają głównie dania oparte na fasoli i ryżu, nie brakuje tutaj jednak także typowych dla Europy produktów takich jak swojska kiełbasa czy piwo. W nadatlantyckich kurortach królują rzecz jasna ryby oraz wszelkie owoce egzotyczne – ananasy, papaje czy marakuje oraz… pieczone kraby.

Wizy i bezpieczeństwo: Polacy odwiedzający Brazylię w celach turystycznych mogą przebywać na terenie kraju bez wizy przez 90 dni w okresie półrocznym. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, potrzebna nam będzie wiza. Nasz paszport musi być ważny minimum 180 dni od daty przekroczenia granicy. Wjeżdżając do kraju otrzymamy specjalną kartę wjazdu, którą należy przechować w bezpiecznym miejscu i okazać przy wyjeździe. Wjeżdżając do Brazylii możemy być również poproszeni o okazanie biletu powrotnego oraz odpowiedniej kwoty pieniędzy zapewniającym nam utrzymanie w czasie pobytu. UWAGA: Należy dobrze pilnować swojego bagażu, zdarzają się bowiem przypadki podrzucania turystom niechcianego „bagażu” przez przemytników narkotyków. W żadnym wypadku nie należy godzić się na przewiezienie czyjegokolwiek bagażu bądź jakichkolwiek paczek. Kary za posiadanie bądź przewożenie narkotyków bądź za udzielenie przemytnikom pomocy przestępczej mogą wynosić nawet do 25 lat więzienia.

Brazylia nie jest krajem szczególnie bezpiecznym, jednak rzadko zdarzają się przypadki całkowicie "nieuzasadnionej" przemocy wobec turystów. Zdecydowana większość napaści na obcokrajowców ma charakter rabunkowy, dobrze jest zatem ubezpieczyć bagaż i wszelki kosztowny sprzęt. W przypadku napadu, nie należy absolutnie podejmować prób obrony mienia. W Brazylii dostęp do broni palnej jest nadal dość powszechny, więc należy pamiętać, iż wszelka próba polemiki z przestępcami może zakończyć się tragicznie. Najlepiej zachować spokój, pamiętać o należnym nam odszkodowaniu od ubezpieczyciela i cieszyć się pogodą. Przezorny turysta powinien też raczej trzymać się popularnych miejscowości wypoczynkowych, zamiast włóczyć się po kraju, zwłaszcza po zmroku czy autostopem. Zachowanie zdrowego rozsądku to w tym kraju niemal gwarancja bezpiecznych i udanych wakacji.

Zdrowie

Przy wyjeździe w okolice Fortalezy, do miejscowości położonych nad morzem nie są wymagane szczepienia. Jeśli planujemy podróże wgłąb kraju, zwłaszcza strefy tropikalne (lista stanów dostępna np. tutaj http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/brazylia/191), należy sprawdzić, czy nie obowiązują nas szczepienia przeciwko żółtej febrze.

Obowiązuje zwyczajowa ostrożność w spożywaniu surowych owoców i warzyw.

Koniecznie należy przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Ambasada

Ambasada Polska w Brazylii w Brasilii

SES - Avenida das Naçoes, Qd. 809 Lote 33
70.423-900 Brasilia-D.F. Caixa Postal 07/0263
tel. (0-055 61) 32128000
fax. 3242-85-43

Prąd

W regionie Fortalezy można używać polskich płaskich wtyczek, napięcie 220 V. Jednak w Brazylii, w zależności od regionu, obowiązują różne typy wtyczek i różne może być też napięcie, dlatego jeśli chcemy podróżować po kraju, musimy sprawdzić, jai typ wtyczek obowiązuje w danym stanie. 

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by