Przewodnik-Zell Am See Austria-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • DAHAB PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2022
  DAHAB WRZESIEŃ 2022 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Dahab LISTOPAD 2022

  Zapytaj o ofertę
  12-11-2022
  DAHAB LISTOPAD 2022 NR 2 - WYJAZD SZKOLENIOWY WINDSURFING
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • DAHAB Listopad 2022

  Zapytaj o ofertę
  05-11-2022
  WINDSURFING DAHAB LISTOPAD 2022
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
Powrót

Przewodniki

ZELL AM SEE

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - ZELL AM SEE - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Zell am See jest atrakcyjnym ośrodek sportów zimowych, który znajduje się nad brzegiem jeziora Zeller See w Austrii. Ma on do zaoferowania całkiem sporo początkującym narciarzom, natomiast zaawansowane osoby docenią w szczególności obszary położone na lodowcu  Kitzsteinhorn położonym powyżej miejscowości Kaprun. Ośrodek Zell am See jest częścią Zillertal Arena ( linkujemy do Zillertal Arena), a obszary należące do Kaprun możliwe są do eksploatowania w ramach jednego skipassu.

Ośrodek umiejscowiony jest w niezwykle malowniczy sposób w szerokiej dolinie, której zbocza prowadzą w kierunku tafli jeziora. Zell am See jest ważną miejscowością Ziemi Salzburskiej, a datę jej powstania  szacuje się na okres średniowiecza, dzięki czemu region ten jest niezwykle atrakcyjny turystycznie ze względu na bogate dziedzictwo historyczne i mnogość zabytków z tego okresu.

Bezpośrednio nad miasteczkiem góruje szczyt  Schmittenhöhe (2 000m n.p.m.), na którym znajduje się wręcz idealna mieszanka łatwych i średnio trudnych tras. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Zell am See znajduje się główny obszar narciarski, czyli lodowiec  Kitzsteinhorn, gdzie wysokości, na jakich znajdują się trasy narciarskie osiągają nawet 3 030m, a co za tym idzie są one znacznie bardziej wymagające pod względem technicznym.  Doskonałe warunki narciarskie panują tu przez znaczną część roku, bo aż przez 10 miesięcy. Z czystym sumieniem można nazwać go jednym z najlepszych terenów narciarskich w Europie.

Zell am See i Kaprun są dwoma głównymi miejscowościami narciarskimi w regionie, natomiast Zell am See uważany jest za atrakcyjniejszy dzięki  jego najbliższej okolicy. Połączenie jeziora i średniowiecznej architektury jest jedyne w swoim rodzaju. Oprócz tego aż roi się tu od luksusowych hoteli, butików i willi należących do zamożnych mieszkańców Salzburga. To tu znajduje się również Mountain Lake Resort prowadzony przez znanego brytyjskiego touroperatora Warner, dzięki czemu znajduje się tu wiele  anglojęzycznych żłobków i klubów dziecięcych.

Mniej kosmopolitycznym ośrodkiem narciarskim jest Kaprun oddalony od Zell am See o około 8km. Jest to tradycyjna wioska narciarska posiadająca własny niewielki obszar narciarski odpowiedni dla osób początkujących, natomiast podobnie jak w Zell główną atrakcją jest właśnie lodowiec Kitzsteinhorn, na który dostać można się zarówno kolejką linową, której stacja znajduje się poza centrum wioski lub darmowym skibusem, który regularnie odbywa regularne kursy na lodowiec.  Więcej o centrum sportów zimowych w Kaprun przeczytać możemy tutaj 

Można tu wyodrębnić trzy główne obszary narciarskie. Pierwszy to Schmitten znajdujący się tuż nad miejscowością, drugi to Kitzsteinhorn, który znajduje się na południe od Kaprun oraz trzeci, najmniejszy z nich Maiskogel leżący na skraju miejscowości Kaprun. Kitzsteinhorn jest bezsprzecznie najlepszym obszarem w całej okolicy, a wysokości, na jakich znajdują się trasy narciarskie wahają się w przedziale od 1 978m do 3 030m n.p.m. Z uwagi na bardzo długi sezon narciarski trwający aż 10 miesięcy jest to prawdziwy skarb dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Jazda na lodowcu to dla nich prawdziwa gratka.  Na Kitzsteinhorn stosunkowo niedawno otwarta została nowa czarna trasa Black Mamba o sporym kącie nachylenia wymaga od śmiałków chcących się z nią zmierzyć sporej wiedzy technicznej. Oprócz tego na lodowcu znajdziemy szeroki wybór tras średnio trudnych oraz kilka naprawdę świetnych tras czarnych, więc żaden z narciarzy nie może narzekać na brak urozmaicenia. Z powodu ukształtowania terenu i wysokości, na jakich znajdują się nartostrady niejednokrotnie zdarza się, zwłaszcza w okresie najobfitszych opadów śniegu, że na trasach zalega mgła i widoczność spada praktycznie do zera. Wtedy najlepiej wybrać się do niżej położonych obszarów narciarskich (Maiskogel lub Schmittenhöhe), aby w pełni móc skorzystać z uroku bezpiecznej jazdy na nartach czy snowboardzie. Ze względu na ogromną popularność tego kurortu często zdarza się również, że stoki są przeludnione. Ma to miejsce zwłaszcza w szczytowych tygodniach pełni sezonu. Narciarze z przeróżnych zakątków Europy zjeżdżają masowo do Zell am See, a w weekendy przybywa ich jeszcze więcej z pobliskiego Salzburga. Pomimo to jednak lodowiec Kitzsteinhorn to i tak jedno z najlepszych miejsc do jazdy w Europie.

Obszar Schmittenhohe (2 000m) znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Zell ma trasy rozlokowane niemalże w każdym kierunku świata. Obszar ten ma sporo do zaoferowania narciarzom o umiarkowanych i średnich umiejętnościach, choć podczas wspomnianych „okresów nalotu na lodowiec” również zaawansowane osoby znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie. Brak tłumów na stokach, doskonale utrzymane nartostrady i urozmaicone trasy sprawiają, że jazda tutaj to czysta przyjemność. 85% tutejszych tras może zostać sztucznie naśnieżonych dzięki licznym armatkom śnieżnym, dodatkowo znajdziemy tu świetną szkołę narciarską i odpowiednie do nauki stoki.

Maiskogel to trzeci z sektorów narciarskich w okolicy, do którego dostęp otrzymujemy dzięki skipassowi na Kaprun. Tak naprawdę obszar ten jest atrakcyjny głównie dla gości Kaprun ze względu na niewielką odległość od miejscowości, i podobnie jak w przypadku Zell jest on dość często wybierany, gdy widoczność na lodowcu jest słaba, a warunki pogodowe niesprzyjające. Obszar ma do zaoferowania sporo łatwych tras  idealnych dla osób początkujących.   

W ośrodkach Kaprun i Zell am See istnieje łącznie osiem szkółek narciarskich Istnieje osiem szkół, w tym wręcz słynna już szkoła Sport-Alpin, ciesząca się nienaganną opinią. Popularną na Kitzsteinhorn jest szkoła Hartweg Ski Mit Uns prowadząca zajęcia dla freestylerów, freeriderów i narciarzy biegowych.  Równie wysoko ceniona jest szkoła narciarska Wernera. Pewne jest, że bez względu na to do której szkoły zdecydujemy się zapisać, możemy mieć pewność, że zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dołożą wszelkich starań podczas nauczania podstaw sztuki narciarskiej dla możliwie najlepszego efektu.

W okolicy ośrodka istnieje kilkanaście wybornych tras odpowiednich do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy prowadzą w niesamowicie atrakcyjny wizualnie sposób, więc podczas jazdy można cieszyć oko nieskalanym górskim krajobrazem.

Miłośnicy jednej deski również nie odczują niedosytu, gdyż oprócz doskonałych stoków, na których można poszaleć na snowboardzie znajdą tu świetnie wyposażony snowpark, w którym freestylerzy z całej Europy doskonalą swoje wyszukane triki. Ci, którzy nigdy nie mają dość mogą z powodzeniem pojeździć również poza trasami, a każdy zapalony narciarz, czy snowboardzista doskonale wie z jak duża przyjemnością wiąże się jazda w nieubitym śnieżnym puchu.

Zell am See w pigułce:

 • Popularny ośrodek narciarski zlokalizowany nad brzegiem jeziora
 • Urozmaicone pod względem trudności trasy narciarskie odpowiednie dla każdego stopnia opanowania umiejętności
 • Trasy biegowe prowadzące w nadzwyczaj malowniczy sposób
 • Snowparki i wiele atrakcji dla snowboardzistów
 • Rodzinny kurort narciarski z wieloma udogodnieniami dla rodzin z małymi dziecmi
 • Bogaty pakiet atrakcyjnych zajęć również poza stokami
 • Świetnie zorganizowane zaplecze gastronomiczne z restauracjami górskimi na stokach
 • Rozbudowana baza noclegowa z każdym typem zakwaterowania do wyboru
 • Częste transfery autobusem i pociągiem do Salzburga

PRZELOTY I POBYT - ZELL AM SEE - AUSTRIA

Niesłychanie rozbudowana baza noclegowa jest w stanie zaspokoić potrzeby i wymagania nawet najbardziej wymagających gości ośrodka. Wybierać możemy pomiędzy hotelami 5- i 4- gwiazdkowymi, podczas pobytu w których możemy pławić się w luksusie. Dodatkowo hotele te dość często dysponują własnymi SPA i basenami hotelowymi. Istnieją również tańsze opcje zakwaterowania, np. w hotelach z mniejsza ilością gwiazdek, pensjonatach, apartamentach czy gospodarstwach agroturystycznych, więc zarówno goście z zasobnymi portfelami, jaki i ci o mniejszym budżecie bez problemu znajdą miejsce na nocleg odpowiednie dla siebie. Jednym słowem idealne warunki na wyjazdy snowboardowe oraz narciarskie.

Zell am See jest niezwykle łatwo dostępne zważywszy na fakt iż jest to górski ośrodek. Znajduje się on bowiem  zaledwie 60 minut jazdy od lotniska w Salzburgu, skąd regularnie kursują autobusy jadące bezpośrednio do Zell. Z Salzburga dojechać tu można również pociągiem w około 90 minut. Częste połączenia i niezbyt długi czas transferu sprawiają, że przemieszczanie się pomiędzy kurortem, a Salzburgiem nie stanowi najmniejszego problemu i goście podróżujący do Zell am See dość często decydują się na podróż właśnie drogą powietrzną. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd własnym samochodem bez problemu pokonamy atrakcyjną wizualnie trasę. Po wjechaniu na teren Czech kierujemy się na Ostrawę. Kontynuujemy wzdłuż autostrady D1 i drogi E442/E462/R35. Wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Dalej jedziemy trasą 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov. Wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52 i kontynuujemy wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Wjeżdżamy na S5, A1/E60 i jedziemy w kierunku B1. Wybieramy zjazd 297-Wals i kontynuujemy drogą A5/E461 jadąc w kierunku  S1 w kierunku A22/Deutschland/Tschechien/St.Pölten. Zjeżdżamy w A22  i jedziemy zgodnie ze znakami na S5 w kierunku Krems/St.Pölten/Tulln. Kontynuujemy drogami S5 i S33 podążając za drogowskazami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Wybieramy zjazd 297-Wals w B1 w kierunku A1/A10/Lofer. Dalej drogami B21, St2101, B21, B178 i B311 dojedziemy do celu. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - ZELL AM SEE - AUSTRIA

Zell am See jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi dlatego zadbano tu o szereg atrakcji i udogodnień dla tej specyficznej grupy gości. Szkoły i przedszkola narciarskie są w stanie zapewnić doskonałą opiekę nad maluchami, również tymi nie biorącymi udziału w zajęciach narciarskich. Bogata oferta atrakcji również poza stokami sprawia, ze jest to miejsce, w którym nuda nam nie grozi. Wyprawy na rakietach śnieżnych, psie zaprzęgi, lodowisko, tory saneczkowe, piesze wędrówki i wiele innych atrakcyjnych zajęć sportowo rekreacyjnych jest w stanie zapewnić odpowiednią dawkę rozrywki.

Na stokach Zell am See z łatwością znajdziemy górskie restauracje serwujące doskonałe jedzenie w przystępnych cenach. Jest to niezwykle cenna sprawa zwłaszcza w przypadku osób spędzających swój urlop w towarzystwie dzieci, które zawsze są głodne i najczęściej w najmniej odpowiednich momentach. Dorośli również chętnie coś przekąszą podczas przerwy w zjazdach, gdyż  powszechnie wiadomo jak wpływa wzmożony wysiłek fizyczny świeże powietrze na nasz apetyt. Wybierać można z kilku sztandarowych pozycji lokalnej kuchni i szybkich przekąsek oraz szerokiej gamy gorących napoi.  Wiele z chat górskich dysponuje dodatkowo tarasami słonecznymi, na których posiłek smakuje jeszcze lepiej. Ponadto, jak łatwo się domyślić Zell jako miejscowość turystyczna zlokalizowana nad jeziorem tętni życiem również w okresie letnim, dlatego zaplecze gastronomiczne jest tu doskonale zorganizowane i znajdziemy tu wiele rozmaitych restauracji w centrum miasteczka.

W godzinach wieczornych urlopowicze najchętniej spędzają czas w „Schnaps-Hans Alm-Bar” uważanym za największy bar apres ski w Alpach. Jest to dwukondygnacyjny lokal znajdujący się na zboczach Schmitten. Grane są w nim wszystkie style muzyczne, więc zarówno miłośnicy rocka czy bluesa, soulu i  muzyki elektro  odnajdą się tu bez problemu. Kolejnymi często wybieranymi na wieczorny relaks lokalami są "Pinzgauer Diele” i „Villa Crazy Daisy”, w których imprezy taneczno - muzyczne organizowane są praktycznie co noc, dodatkowo niejednokrotnie grana jest w nich muzyka na żywo. Oprócz wyżej wymienionych znaleźć tu można naprawdę sporo przeróżnych barów i pubów, gdzie międzynarodowi goście Zell am See świętują swój pobyt w jednym z najlepszych europejskich kurortów narciarskich. 

HOTELE W ZELL AM SEE

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by