Przewodnik-Puy Saint Vincent Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  18-04-2024
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - KWIECIEŃ 2024
 • Soma Bay - LISTOPAD 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-11-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024 NR 3​ - HOTELE
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • Soma Bay MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-03-2024
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2024
 • Grupowy wyjazd WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  14-06-2024
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2024 nr 1
 • Power Jibe Week '24

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Soma Bay - MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-03-2024
  NAUKA WINDSURFINGU EGIPT SOMA BAY - MARZEC 2024 nr 2
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • BONAIRE (KARAIBY) - egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-04-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy kwiecień 2024
 • WIND w Soma Bay 2024

  Zapytaj o ofertę
  31-10-2024
  WINDSURFING W EGIPT SOMA BAY - LISTOPAD 2024
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • MAJÓWKA w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  25-04-2024
  POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT MAJÓWKA 2024 nr 1
 • GRUDZIEŃ 2024 w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  05-12-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - GRUDZIEŃ 2024
 • Lefkada WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2024
  LEFKADA windsurfing w Vassiliki Sierpień / Wrzesień 2024
 • MAURITIUS

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  MAURITIUS - LE MORNE - WYJAZD Z OKAZJI 10 LECIA SURFSKI - WRZESIEŃ 2024
 • SOMA BAY Egipt 2024

  Zapytaj o ofertę
  21-03-2024
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Marzec 2024
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2024
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2024 nr 2
 • Wind w Soma Bay'24

  Zapytaj o ofertę
  24-10-2024
  SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 4 - WYJAZD WINDSURFING
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2024
  All together on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2024 Sierpień nr 4
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  02-05-2024
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2024 - MAJÓWKA NR 3
Powrót

Przewodniki

PUY SAINT VINCENT

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - POY SAINT VINCENT - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Ośrodek narciarski Puy Saint Vincent słynie z doskonałej lokalizacji i znajduje się w samym  sercu Alp tuż przy wejściu do Parku Narodowego Ecrins. Ośrodek narciarski Puy Saint Vincent, nazywany jest również „osłoniętym od wiatrów”, a to za sprawą wysokich szczytów górskich, które znajdują się w bezpośredniej okolicy ośrodka. Stoki w ośrodku umiejscowione są w taki sposób, że pozostają doskonale nasłonecznione, natomiast dogodna lokalizacja ośrodka w pobliżu lodowca w paśmie górskim Ecrins sprawia, że panują tu doskonałe warunki narciarskie od grudnia do końca kwietnia.  Bogactwo historyczne oraz mnogość zabytków architektonicznych znajdujących się w regionie dodatkowo wpływają na atrakcyjność ośrodka. Ponadto specyficzny mikroklimat i mnogość tras odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania czyni z Poy Saint Vincent ośrodek, który jest chętnie wybierany na rodzinne wyjazdy na narty.

Ośrodek dysponuje 75 km doskonale utrzymanych nartostrad, które obsługiwane są przez 12 wyciągów narciarskich. Na terenie kurortu znajdziemy wydzielone obszary dedykowane różnym działaniom, takie jak obszary szkółkarskie, rekreacyjne, itp. Trasy narciarskie znajdują się na wysokościach przekraczających 1.350m n.p.m., co czyni z ośrodka miejsce idealne do uprawiania każdego ze sportów zimowych. 

Dla miłośników jednej deski został przygotowany snowpark, w którym znajdą oni obszar boardercross oraz wiele modułów typowych dla snowparków. Wyskocznie, poręcze, boxy, itp. czekają na wszystkich freestylerów aby zapewnić im odpowiednią ilość dobrej zabawy.

Obszar Nordic Ski obejmuje 4 km świetnie przygotowanych tras z wydzielonymi i oznaczonymi trasami z podziałem na poziom zaawansowania narciarzy, Oprócz tego narciarze biegowi znajdą w Poy Saint Vincent łącznie 28km tras biegowych. Zarówno trasy Nordic, jak i biegowe przebiegają pośród panoramicznych krajobrazów. Zróżnicowany stopień trudności tych szlaków gwarantuje spore dawki emocji wszystkim miłośnikom tych dyscyplin.

W ośrodku istnieje możliwość wykupienia różnego rodzaju skipassów, z których każdy obejmuje zróżnicowany pakiet atrakcji. Każdy może znaleźć karnet odpowiadający jego potrzebom, można liczyć również na atrakcyjne zniżki w przypadku osób przybywających do ośrodka w większej grupie, lub rodzin z dziećmi. Można wybierać spośród 25 różnych pakietów, więc z pewnością znajdzie się tu coś odpowiedniego dla każdego  i na każdą kieszeń. Oprócz tego, ze w ośrodku ceny są bardzo przystępne, można skorzystać ze strefy darmowego dostępu oferującej   dostęp do wybranych wyciągów narciarskich oraz tras.

Ośrodek nosi miano rodzinnego kurortu narciarskiego i dlatego rodziny przybywające tu z małymi dziećmi mogą liczyć na szereg udogodnień im dedykowanych. Specjalne strefy dla dzieci, kluby, przedszkola i szkoły narciarskie są gotowe na przyjęcie naszych pociech i zapewnienie im wielu atrakcji sportowych i rekreacyjnych. 

Nauka jazdy na nartach Puy Saint Vincent jest możliwa dla każdego, niezależnie od jego wieku. Kursanci dzieleni na grupy wiekowe uczą się tajników narciarstwa od świetnych instruktorów na wydzielonych obszarach szkółkarskich. Nauka przebiega w sposób bezstresowy i jest dopasowana do możliwości danej grupy wiekowej oraz do czynionych postępów. Oprócz tego istnieje tu wiele zielonych tras, gdzie również samodzielna nauka jest możliwa. Trasy dla początkujących są szerokie i pozostają doskonałym stanie dla zapewnienia maksymalnie możliwie bezpiecznych warunków do nauki.

Na stokach funkcjonują restauracje górskie, które oprócz świetnych posiłków serwują niezapomniane widoki możliwe do podziwiania z tarasów słonecznych. Posiłek jedzony na zewnątrz z pewnością smakuje o niebo lepiej aniżeli wewnątrz, aczkolwiek jeśli pogoda nie dopisuje z powodzeniem można usiąść w środku.

Poy Saint Vincent w pigułce:

 • Cichy i spokojny ośrodek narciarski nadający się idealnie na rodzinne wyjazdy narciarskie
 • Bogaty wybór tras odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania
 • Szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Apres-ski obejmujące kilkanaście restauracji, barów i jedną dyskotekę
 • Bogactwo kulturalne i historyczne, wiele ciekawych obiektów do zobaczenia
 • Gwarantowane doskonałe warunki narciarskie
 • Świetnie utrzymane nartostrady
 • Brak tłumów na stokach

PRZELOTY I POBYT - POY SAINT VINCENT - FRANCJA

Zakwaterowanie w ośrodku Puy Saint Vincent możliwe jest głównie w rezydencjach turystycznych wynajmujących apartamenty oraz w luksusowych chaletach. Baza noclegowa dzięki swojej korzystnej lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich sprawia, że jazda na nartach w tym ośrodku to czysta przyjemność i jest ona możliwa tuż po wyjściu za drzwi naszego miejsca zakwaterowania. Jakość świadczonych tu usług pozostaje na najwyższym poziomie, a obsługa dołoży wszelkich starań aby nasz pobyt pozostawił w naszych myślach jedynie dobre wspomnienia.

Do Puy Saint Vincent najprościej dostać się samolotem ( lot do Lyon, następnie transfer z lotniska do dowolnie wybranego ośrodka). Jeśli natomiast zdecydujemy się na podróż samochodem powinniśmy kierować się krajową A1 w stronę przejścia granicznego z naszymi południowymi sąsiadami. Po wjechaniu na terytorium Czech nasza podróż kontynuujemy autostradą D1 oraz drogami E442/E462/R35. Wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno i kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462. Wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov i wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52. Kontynuujemy wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo) i wjeżdżamy na E461/S1. Dalej trasami S2, A23, A2 i A4 kierujemy się na Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64 i jedziemy aż do zjazdu w kierunku Bardonecchia/Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto. Wjeżdżamy na A55 i kierujemy się na  E70/A32 w kierunku Bardonecchia/Frejus/Del Moncenisio. Wybieramy zjazd 9-Oulx Circ.ne w kierunku Sauze d'Oulx/Cesana/Claviere/SS24/Sestriere/SS23/GAP-Monginevro/Oulx Circ.ne. Następnie należy wjechać na SS24 i N94 do D4 w Puy-Saint-Vincent.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - POY SAINT VINCENT - FRANCJA

Oprócz szaleństw na stokach w ośrodku możliwe jest również aktywne spędzenie czasu na wiele różnych sposobów. Ogromną popularnością cieszą się psie zaprzęgi oraz wyprawy na rakietach śnieżnych. Podziwianie przepięknych krajobrazów z dala od zgiełku panującego w ośrodku działa jak balsam na skołatane nerwy. Kolejna popularną wśród młodszych gości rozrywką jest Snake Gliss, czyli grupowe zjazdy na ślizgaczach połączonych między sobą w długiego węża oraz Kid’s Zone znajdujące się na wysokości 1.400m i będące niczym innym, jak ogromnym placem zabaw na śniegu. Oprócz tego możliwe jest pojeżdżenie na skuterach śnieżnych, na łyżwach, paralotniarstwo, zjazdy na sankach po doskonale utrzymanych torach saneczkowych, piesze wyprawy górskie z przewodnikiem lub bez, wspinaczka lodowa i wiele innych. Ponadto region słynie z bogactwa historycznych budowli ( mowa tu o budynkach sakralnych i kościołach, których powstanie datuje się na XII – XVIIw), które warto odwiedzić oraz wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w Parku Przyrody, takich jak na przykład wodospady, a przy odrobinie szczęścia spotkamy chronione okazy flory i fauny.

Osoby chcące zadbać o dobry stan swojej duszy ciała powinny koniecznie skorzystac z możliwości oferowanej przez Hotel Aigliere  znajdujący się na wysokości 1.400m. Hotel dysponuje centrum odnowy biologicznej, w którym znajdziemy saunę, łaźnię parową, jacuzzi i wiele innych. Kolejna atrakcją jest odkryty basen ( 1.600m n.p.m.) z podgrzewaną do 30 stopni wodą. Kąpiel w basenie z widokiem na ośnieżone szczyty górskie jest przeżyciem nie do zapomnienia. 

W Puy Saint Vincent zabawa trwa nieprzerywanie nawet po zajściu ze stoków.  Częścią uroku narciarskiego urlopu tutaj jest fakt, że ośrodek należy do cichych i spokojnych. Jest to miejsce sprzyjające odpoczynkowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Malowniczo położona francuska wioska oferuje przepyszne posiłki możliwe do zjedzenia w jednej z kilku tutejszych restauracji. Serwują one lokale specjały z górskiej kuchni, ale nie tylko. Znajdą się tu również miejsca, w których zjemy pizze i tym podobne sprawy. Życie nocne nie jest tu zbyt ożywione, aczkolwiek znajdziemy tu kilka uroczych barów oraz dyskotekę. Jednym słowem oferta apres-ski  w Poy Saint Vincent jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego z gości, a tym, którzy poszukują hałaśliwych miejscowości z ożywionym życiem nocnym polecamy wybranie się do jednego z sąsiednich ośrodków na całonocne szaleństwa.

HOTELE  W PUY-SAINT-VINCENT WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD PUY SAINT VINCENT

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by