Wyjazdy-Cortina d'Ampezzo Włochy-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śn
 • Wrzesień 2020 KOS Kite

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Kitesurfing 2020 - Kos Psalidi - Wrzesień Nr. 3
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2020
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Psalidi KITE Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Psalidi na Kos - Kitesurfing - Lipiec 2020 nr. 4
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  06-08-2020
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2020 nr 2
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  10-09-2020
  Obozy windsurfingowe 2020 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2020
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 3
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  16-07-2020
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 3
 • MAJÓWKA 2020 na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  26-04-2020
  Wyjazd szkoleniowy kitesurfing do LO STAGNONE na SYCYLII MAJÓWKA 2020
 • Windsurfing Vassiliki2020

  Zapytaj o ofertę
  25-06-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec 2020 nr 5
 • Sycylia szkolenie kite

  Zapytaj o ofertę
  03-04-2020
  Szkoła kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Kwiecień 2020
 • Sierpień 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2020
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • WIELKANOC 2020 na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  10-04-2020
  POLSKA SZKOŁA KITESURFINGU WIELKANOC 2020 WYJAZD SZKOLENIOWY SYCYLIA
 • Wind Majówka 2020 Kreta

  Zapytaj o ofertę
  26-04-2020
  WINDSURFING MAJÓWKA 2020 - WYJAZD SZKOLENIOWY - PALEKASTRO KRETA
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  18-09-2020
  Szkolenia kitesurfingowe POLSKA SZKOŁA NA SYCYLII w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2020
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2020 nr 3
 • MAJÓWKA 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  26-04-2020
  Soma Bay - MAJÓWKA 2020 - wyjazd z polskim instruktorem
 • Sierpień 2020 KITE na Kos

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Kitesurfing wyjazd w Sierpniu 2020 Kos Psalidi Nr.4
 • Psali Kos WYJAZD wind

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2020
  Kos Psalidi wyjazd windsurfingowy Sierpień 2020 nr 1
Powrót

Przewodniki

CORTINA D'AMPEZZO

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - CORTINA D'AMPEZZO - WŁOCHY

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Nazywana „ Królową Dolomitów” lub „Królową Śniegu”  Cortina d’Ampezzo to mekka sportów zimowych znajdująca się w Alpach Włoskich. Otoczona ze wszystkich stron przez hieratyczne szczyty Dolomitów przyciąga swoim pięknem, renomą i szerokim wachlarzem atrakcyjnych zajęć zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych.

Doskonałe wyniki w opadach śniegu mogą zapewnić, że idealne warunki narciarskie panują tu najczęściej od grudnia do kwietnia. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, ze stoki są świetnie nasłonecznione, a słońce świeci tu przez większą ilość dni w miesiącu. Dodatkowo kurort dysponuje systemem sztucznego naśnieżania, który w razie potrzeby może pokryć 90% tras narciarskich ośrodka.

Wszyscy pasjonaci białego szaleństwa znajdą tu 140km utrzymanych w idealnym stanie nartostrad obsługiwanych przez ponad 30 wyciągów. Warto dodać, że Cortina d’Ampezzo należy do gigantycznych rozmiarów Dolomiti Superski, co oznacza, że po zakupieniu odpowiedniego skipassu otrzymujemy dostęp do pozostałych kurortów wchodzących w skład tego ogromnych rozmiarów ski area. Pomiędzy ośrodkami kursuje darmowy skibus, co w znacznym stopniu ułatwia eksploatowanie całego obszaru narciarskiego. Ośrodkami tworzącymi Dolomiti Superski są: Alpe di Siusi-Seiser Alm, Bruneck-Kronplatz, Alta Pusteria, Arabba, Civetta, Alta Badia, Corvara, Marmolada, Obereggen, Predazzo, San Martino di Castrozza, San Vito di Cadore, Val Gardena, Val di Fassa, Val di Fiemme, Valle Isarco oraz oczywiście Cortina d`Ampezzo 

Stoki w Cortina nadają się zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją narciarska przygodę, jak i dla tych, którzy na stokach spędzili już wiele godzin. Trasy dla osób zaawansowanych nie pozostawią u nich uczucia niedosytu, ponieważ należą do bardzo wymagających i należy wykazać się odpowiednią ilością wiedzy w temacie, by móc im podołać.

Jak można się domyślić w kurorcie Cortina znajdziemy gro usług dla narciarzy, którymi są m.in. wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły narciarskie, w których z pomocą wykwalifikowanych instruktorów praktycznie każdy może nauczyć się podstaw narciarstwa.

Oprócz klasycznego narciarstwa zjazdowego uprawiać tu można każdy rodzaj narciarstwa. Ogromną popularnością cieszy się tutaj Nordic skiing, skialpinizm, narciarstwo biegowe, jazda off piste, Freestyle, snowkiting i wiele innych.

Kolejnym popularnym zajęciem w Cortina jest ski touring, czyli tzw. wycieczki narciarskie. W okolicach kurortu przebiegają najbardziej spektakularne trasy w całych Alpach. Jedną z takich tras jest Super 8 Ski Tour będąca czymś, czego zwyczajnie nie można nie spróbować. Pokonując trasę mamy okazję do podziwiania bajkowego wręcz widoku, a świadomość tego, że otacza nas 8 najsłynniejszych szczytów Dolomitów ( mowa tu o Tofana, Pelmo, Civetta, Marmolada, Fanes, Averau, 5 Torri, i Conturines) jest jedyne w swoim rodzaju. Kolejną osławioną trasą jest ta, prowadząca dookoła masywu Sella. Podążając szlakiem Sella Ronda mamy okazję przejść przez obszary kilku sąsiednich kurortów. Cała trasa liczy sobie 40km, jest możliwa do pokonania w jeden dzień i spokojnie poradzą sobie na niej nawet średniozaawansowane osoby. 

Sporą popularnością cieszy się tu również Telemark, będący stylem jazdy na nartach pochodzącym z Norwegii. W Cortina istnieje nawet szkoła narciarska, w której wszyscy zainteresowani mogą spróbować swoich sił w tej starożytnej technice narciarskiej.

W Cortina znajduje się wiele obszarów odpowiednich do jazdy poza trasami. Wszyscy narciarze i snowboardziści lubiący mierzyć się z wyzwaniami i nie wyobrażający sobie życia bez jazdy w nieubitym śnieżnym puchu nie rozczarują się. Zbocza Cortina pełne są zapierających dech w piersiach zjazdów, a wszystko to w otoczeniu nietkniętej ludzka ręką przyrody. Strome ośnieżone skarpy ( Creste Bianche, Bus di Tofana, Canalino del Prete i 18 Ski ) tworzą wymarzone wręcz warunki do jazdy off- piste.

Kurort naciarski Cortina dysponuje ośrodkiem narciarstwa biegowego (Fiames Sport Nordic Centrum). Znajdują się tu trasy biegowe odpowiednie dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania- zarówno obszary szkółkarskie prowadzące np. wzdłuż dawnej linii kolejowej Dolomitów, oraz trasy bardziej wymagające, jak choćby ta w Passo Tre Croci, mająca 10 km długości. Poza tymi wyżej wymienionymi szlakami biegowymi znajduje się tu wiele innych atrakcyjnych tras odpowiednich do uprawiania tej dziedziny sportowej. Jako ciekawostkę warto dodać, ze to właśnie w Cortina ćwiczyło wielu mistrzów olimpijskich, np. Maurilio De Zolt, Silvio Fauner, Pietro Piller Cottrer oraz mistrz świata w biathlonie Ole Bjorndhalen.

Wszyscy miłośnicy jednej deski z pewnością nie pogardzą możliwością skorzystania z ogromu atrakcji, jakie znajdują się w Snowparku Cortina. Jest to miejsce przygotowane przede wszystkim z myślą o snowboardzistach ( choć i narciarscy freestylerzy też znajdą tu coś dla siebie). Znajduje się tu wiele modułów umożliwiające wykonywanie nawet najwymyślniejszych tricków, a sam snowpark podzielony został na strefy dla początkujących i zaawansowanych po to, by każda z tych grup mogła w pełni i bez ograniczeń korzystać z parku śnieżnego. Dodatkowo stosunkowo niedawno swoją działalność rozpoczął tu zupełnie nowy snowpark, który zlokalizowany jest na zabytkowej skarpie San Zan w obszarze Tofane. W tym snowparku znajduje się strefa Easy Line przeznaczona dla dzieci i osób początkujących i wyposażona została ona w cztery kicker, boxy i poręcze. Med Line to z kolei obszar odpowiedni dla bardziej zaawansowanych osób, a atrakcjami na nimi czekającymi są Super Box Kink, T-Box, różnego rodzaju poręcze, wyskocznie oraz kicker fun. Ponadto dzięki bezpośredniemu połączeniu ośrodka Cortina z Dolomiti Superski można wybierać pomiędzy 24 snowparkami znajdującymi się w obszarze zajmowanym przez ten gigantycznych rozmiarów ski area. Wszyscy freestylerzy powinni być zachwyceni tym faktem.

 

Cortina d’Ampezzo w pigułce:

 • Jeden z kurortów narciarskich tworzących Dolomiti Superski
 • Doskonale przygotowane trasy odpowiednie dla każdego stopnia zaawansowania
 • Wiele kilometrów tras biegowych
 • Możliwość uprawiania każdego rodzaju narciarstwa
 • Kilka snowparków w samej Cortina, i aż 24 na obszarze Dolomiti Superski
 • Ośrodek przyjazny rodzinom z dziećmi
 • Szereg atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Bogata oferta apres-ski

 

PRZELOTY I POBYT - CORTINA D'AMPEZZO - WŁOCHY

Zakwaterowanie w Cortina możliwe jest głównie w hotelach, również w tych 4- i 5- gwiazdkowych. Nie brakuje tu jednak takich opcji zakwaterowania, jak rezydencje, apartamenty, dom gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi czy schroniska górskie. Jednym słowem w Cortina znajdziemy nocleg odpowiedni dla naszych indywidualnych potrzeb i preferencji oraz oczywiście taki, który może wytrzymać nasza kieszeń.

Dojazd własnym samochodem można dojechać z łatwością, a trasa prowadzi przez malownicze tereny w Czechach i Austrii. Autostradą A1 kierujemy się w stronę Gorzyczki/Ostrava. Po wjechaniu na terytorium Czech wjeżdżamy na autostradę D1 i kontynuujemy wzdłuż E442/E462/R35 aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Naszą podróż kontynuujemy aż do zjazdu Zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov i wjeżdżamy na  Vídeňská/Trasa 52. Kontynuujemy drogą E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Następnie wjeżdżamy na  A5/E461 i jedziemy w kierunku E461/S1. Dalej jedziemy drogami S2, A23, A2 S6 oraz S36. Następnie nasza podróż przebiegać będzie drogami B96, B97, B95 i B96, a my podążając  za znakami „A10/Villach/Italien/Slowenien” wjeżdżamy na A10 i jedziemy zgodnie ze znakami na E66 w kierunku Lienz/B100/B106/Lendorf. Kontynuujemy naszą podróż drogą B100/E66, następnie SS51, którą dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - CORTINA D'AMPEZZO - WŁOCHY

Jak większość kurortów narciarskich znajdujących się w Dolomiti Superski, Cortina D’Ampezzo jest kurortem przyjaznym rodzinom spędzającym tu swój urlop narciarski w towarzystwie dzieci. Rodziny mogą liczyć tu na szereg udogodnień i atrakcji im dedykowanych, oraz na specjalne oferty i zniżki. O szczegóły należy dowiadywać się punktach informacyjnych ośrodka.  Na terenie kurortu znajdują się stoki i wyciągi dla dzieci, oraz oczywiście szkoły i przedszkola narciarskie przygotowane z myślą o najmłodszych gościach ośrodka.

Poza stokiem czas w Cortina można spędzić na wiele różnych sposobów, a oferta atrakcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych jest naprawdę bogata. Godne polecenia są malownicze trasy spacerowe, na których oprócz pieszych wędrówek spotkać można dość często osoby na rakietach śnieżnych. Poza tym jest tu lodowisko, tor saneczkowy, popularne są również psie zaprzęgi. Osoby chcące choć na chwilę zapomnieć o troskach życia codziennego powinny wybrać się do któregoś z centrów SPA znajdujących się w okolicy. W każdym z nich zostaniemy przyjęci i rozpieszczeni do granic możliwości. Sauny, masaże, solaria, kluby fitness i siłownie to tylko niektóre z pozycji znajdujących się w ofertach tych miejsc.

Nie jest tajemnicą, że świeże powietrze i wysiłek fizyczny wzmagają apetyt. W Cortina znajdziemy restauracje, w których serwowana jest kuchnia regionalna, lecz nie brakuje również takich, które w swoich kartach menu posiadają pozycje z kuchni międzynarodowej. Ceny tutaj są bardzo przystępne, a ogromny wybór dań pozwala na zaspokojenie praktycznie każdej kulinarnej zachcianki. Potrawami lokalnymi, których z pewnością należy spróbować są canederli, casunziei, krupnik oraz różnego rodzaju mięsa.

Po zejściu ze stoku aż prosi się by gdzieś przysiąść i w miłej atmosferze spędzić wieczór. W centrum miasta znajdziemy wiele lokali różnego rodzaju- od kawiarni poczynając, przez winiarnie i puby, po modne lokale, w których przy muzyce granej na żywo pobawić się można do białego rana.

HOTELE - CORTINA D'AMPEZZO - WŁOCHY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie