Wyjazdy-3 (Trzy) Doliny Włochy-Przewodnik-Narty-Snowboard-Warunki śnie
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2024
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2024
 • SOMA BAY Egipt 2024

  Zapytaj o ofertę
  21-03-2024
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Marzec 2024
 • Windsurfing Vassiliki '24

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2024
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2024
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  02-05-2024
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2024 - MAJÓWKA NR 3
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  17-10-2024
  SOMA BAY - JESIEŃ 2024 - PAŹDZIERNIK NR 3 - WINDSURFING
 • SOMA BAY 2024

  Zapytaj o ofertę
  03-10-2024
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2024 NR 1
 • Soma Bay - MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  07-03-2024
  NAUKA WINDSURFINGU EGIPT SOMA BAY - MARZEC 2024 nr 2
 • VASSILIKI Lipiec 2024

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2024
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 1 Polska Szkoła
 • Wrzesień w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2024
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - WRZESIEŃ 2024 nr 1
 • Soma Bay-LUTY/MARZEC 2024

  Zapytaj o ofertę
  29-02-2024
  SOMA BAY - LUTY/MARZEC 2024 - NAUKA WINDSURFINGU
 • Wyjazd windsurfing 2024

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2024
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2024
 • Soma Bay WIND 2024

  Zapytaj o ofertę
  28-04-2024
  Windsurfing MAJÓWKA 2024 - SOMA BAY - Egipt
 • DAHAB Maj 2024

  Zapytaj o ofertę
  30-04-2024
  DAHAB Majówka nr 2 2024 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Bonaire - Karaiby

  Zapytaj o ofertę
  14-02-2024
  BONAIRE (KARAIBY) - największy egzotyczny wyjazd Surfski z okazji 10-lecia firmy luty 2024
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2024
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2024 Wrzesień nr 1
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2024
  Obozy windsurfingowe 2024 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Power Jibe Week '24

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2024
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2024
 • Jesień 2024 SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  10-10-2024
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY - PAŹDZIERNIK 2024 NR 2
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2024
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2024 nr 2
 • WIELKANOC 2024 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  28-03-2024
  Soma Bay WIELKANOC 2024 wyjazd z polskim instruktorem
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2024
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2024 nr 2
Powrót

Przewodniki

3 DOLINY - TRZY DOLINY - FRANCJA

 • wyjazdy narciarskie
 • wyjazdy narciarskie

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY TRZY DOLINY - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Trzy Doliny jest największym obszarem, gdzie organizowane są wyjazdy narciarskie na całym świecie.  Narciarze przyjeżdżają masowo do tego regionu narciarskiego, słynącego z kilkuset kilometrów doskonale utrzymanych tras narciarskich odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania. Z czystym sumieniem Trzy Doliny można nazwać Mekką Sportów Zimowych. Doskonale zorganizowany system wyciągów narciarskich o ogromnej przepustowości łączy poszczególne miejscowości wchodzące w skład przeogromnego Ski Area i zapewnia idealną płynność w zjazdach bez konieczności oczekiwania w kolejkach do wyciągów. Zakupienie odpowiednich skipassów daję nam dostęp do przeogromnego obszaru narciarskiego.

Zdecydowana większość terenów narciarskich Trzech Dolin znajduje się na wysokościach przekraczających 1.800m n.p.m. co skutkuje doskonałymi warunkami narciarskimi jeśli chodzi o pokrywę śnieżną ( jakość i obfitość ). Dzięki korzystnej lokalizacji sezon narciarski trwa tu najczęściej od początku grudnia aż do końca kwietnia.

Trzy Doliny to połączenie kilku mniejszych ośrodków narciarskich (konkretnie osiem ośrodków, którymi są Courchevel, La Tania, Brides-les-Bains, Meribel, St. Martin de Belleville, Les Menuires, Val Thorens i Orelle), z których każdy dysponuje własnym obszarem narciarskim i zróżnicowaną ofertą atrakcji możliwych do zobaczenia i wypróbowania na jego terenie. Cały obszar narciarski Trzech Dolin to łącznie 600 km nartostrad z 330 oznaczonymi trasami narciarskimi. Zarówno początkujące osoby, jak i ci, na poziomie eksperta znajdą tu wiele kilometrów tras odpowiednich dla siebie. Przemyślana koncepcja, projekt i zaadaptowanie terenu umożliwiło wyznaczenie osobnych obszarów szkółkarskich, na których w sposób bezpieczny osoby początkujące i dzieci mogą rozpocząć swoją narciarską przygodę.

Zarówno zwolennicy klasycznego narciarstwa zjazdowego, jak i zaawansowani freeriderzy i miłośnicy jazdy poza trasami znajdą w Trzech Dolinach tereny w stu procentach zaspokajające ich potrzeby. Obszary do jazdy off-piste zajmują łącznie powierzchnię 400 km kwadratowych, co oznacza, ze jest ich tyle, co czterokrotność powierzchni Paryża.

Nowoczesne wyciągi narciarskie znajdujące się w obszarze Trzech Dolin należą do czołowych w swojej kategorii na całym świecie, a niektóre z nich zostały zaprojektowane i wykonane w tym regionie i cieszą się ogromną  popularnością  dlatego też te zaawansowane technologicznie „perełki” eksportowane są na rynki światowe. W obszarze Trzech Dolin znajduje się 180 wyciągów, z czego zdecydowana większość to innowacyjne kolejki gondolowe wieloosobowe, superszybkie  wyciągi krzesełkowe.

Pomimo, że praktycznie niemożliwym jest brak śniegu w Trzech Dolinach, zarząd ośrodka wyposażył go w 200 armatek śnieżnych mogących w całości pokryć 1/3 wszystkich tras narciarskich, natomiast sa to obszary strategiczne, czyli te najbardziej atrakcyjne. 

Trzy Doliny jest regionem niezwykle atrakcyjnym dla rodzin z dziećmi, a ośrodki tworzące ten obszar narciarski dysponują szeroką gamą atrakcji i udogodnień przewidzianych dla tej specyficznej grupy gości. Praktycznie z każdego stoku jest możliwość dostania się na nartach do miejsca naszego zakwaterowania, więc jest to istotny czynnik dla rodzin.

O stan tras narciarskich dba nieprzerywanie zespół wykwalifikowanych pracowników dysponujących 160 nowoczesnymi ratrakami, które w ciągu nacy są w stanie przygotować cały obszar narciarski na kolejny dzień. Dzięki temu zapewniony jest maksymalny stopień bezpieczeństwa na trasach, co jest poniekąd obsesją władz ośrodka. Specjalne zaprojektowane wyciągi dla dzieci wyposażone są w system Magnestick ( system przytrzymujący dzieci magnesem podczas korzystania z wyciągu), jak i w opatentowane systemy zabezpieczeń, jak poręcze, czy pasy. Wszystko to z dbałości o możliwie największe ograniczenie możliwości wypadku i kontuzji małych gości ośrodka. Ponadto specjalne patrole pracujące praktycznie 24 godziny na dobę nadzorują stan stoków oraz warunki pogodowe, więc nawet w przypadku potencjalnej lawiny są w stanie na czas zareagować i podjąć odpowiednie kroki.

Jednym z ośrodków tworzących Ski Area Trzech Dolin jest miejscowość Courchevel będąca niejako bramą do Trois Valles. Jako odrębna stacja ma sporo do zaoferowania wszystkim gościom, a dla rodzin z dziećmi przewidziane są tu specjalne atrakcje. Ośrodek  Courchevel to pięć mniejszych wiosek położonych na różnych wysokościach (Saint-Bon Courchevel, Courchevel Le Praz, Courchevel Village, Courchevel oraz Courchevel Moriond). Są to typowe alpejskie wioski, w których panuje swoisty klimat. W Courchevel na wysokości  1.400m n.p.m. Ośrodek może pochwalić się zarówno doskonałym zapleczem gastronomicznym ( ponad 70 lokali gastronomicznych, w których można spróbować lokalnych specjałów), jak i ilością organizowanych tu imprez kulturalnych. Courchevel nazywane jest „alpejskim St. Tropez”. Światowej sławy stacja podzielona została na trzy dzielnice znajdujące się na różnych wysokościach.  wysokościach. Courchevel 1550 to ulubiony kierunek rodzin z dziećmi, Courchevel 1650 to miejsce, do którego masowo zjeżdżają się młodzi ludzie przyciągani bogatą ofertą apres-ski. Najsłynniejszą dzielnicą jednak jest Courchevel 1850, gdzie niejednokrotnie dochodzi do spotkań celebrytów oraz person ze świata sportu i polityki, etc. Jak łatwo można się domyślić, najwyżej położona dzielnica Courchevel jest miejscem ekskluzywnym i drogim.

Kolejnym ośrodkiem Trzech Dolin jest La Tania nosząca miano rodzinnej stacji narciarskiej. W otoczeniu świerkowych lasów, pośród typowo górskich drewnianych zabudowań znajduje się wioska, która pomimo rozwoju infrastruktury narciarskiej zachowała swój górski urok. Ośrodek specjalizuje się w przyjmowaniu rodzin, a ich myśl przewodnia brzmi „ Tu dzieci są królami”. Z dala od ruchu samochodowego dzieciaki mogą bezpiecznie pobawić się na placach zabaw lub pozjeżdżać na sankach. Wydzielone obszary narciarskie dla początkujących umożliwiają bezpieczną naukę jazdy również dzieciom, a na wielu oznaczonych trasach spacerowych można wędrować bez końca. Przepiękne widoki i krystalicznie górskie powietrze sprawiają, że urlop z dziećmi w La Tania z pewnością będzie należał do udanych.

Ośrodek Meribel jest trzecim ośrodkiem narciarskim znajdującym się w obszarze Trzech Dolin i jest kolejną typowo alpejską osadą górską. Z charakterystycznymi drewnianymi domkami i bajecznym klimatem stwarza warunki wręcz idealne do odpoczynku od zgiełki i pospiechu życia codziennego. Od ponad 70 lat Meribel pozostaje modnym kierunkiem narciarskim odwiedzanym przez turystów z całego świata poszukujących  miejsca, w którym pośród idyllicznego krajobrazu będą w stanie zapomnieć o troskach i odzyskać wewnętrzną równowagę.

Brides-les-Bains stało się słynne dzięki hasłu, w które mocno wierzy „ Płacić mniej, jeździć więcej”. W tym ośrodku znajdziemy najtańsze opcje zakwaterowania, a różnica w cenach wynosi od 30 do aż 50% w porównaniu z pozostałymi ośrodkami. To, że ceny jakie znajdziemy w ośrodku Brides-les-Bains są znacznie niższe niż w innych sąsiednich ośrodkach nie oznacza niższej jakości świadczonych usług. Oprócz świetnie utrzymanych tras narciarskich znajdziemy tu również wiele innych sposobów na aktywne spędzenia dnia, poza tym ośrodek dysponuje Centrum SPA (Grand Spa des Alpes ), w którym można oddać się w ręce specjalistów i zaznać kwintesencji relaksu.

Pośród ośnieżonych szczytów i na wysokości 1.850m znajduje się ośrodek Les Menuires, w którym zarówno zwolennicy klasycznego narciarstwa, jak i ci żądni mocnych rażeń znajdą wszystko to, czego poszukują. Teren narciarski tego ośrodka obejmuje obszary odpowiednie dla każdego stopnia zaawansowania, lecz to właśnie tu kładziony jest szczególny nacisk na naukę i „szlifowanie” umiejętności narciarskich. Ośrodek ten posiada odznaczenie Famille Plus, więc jak łatwo można wywnioskować znajdziemy tu wiele atrakcji dedykowanych rodzinom. Grupowe zajęcia dla maluchów, szkoła narciarska dla dzieci, żłobek i przedszkole narciarskie, hotele rodzinne i wiele innych sprawiają, że pobyt dla gości z małymi dziećmi w Les Menuires staje się dużo łatwiejszy i przyjemniejszy. Szczegółowy opis kurortu znajduje sie tu ( link do przewodnika Les Menuires)

Saint Martin na wysokości 1.450m nazywany jest „Strażnikiem tradycji”. Leżący przy wejściu do Belleville od wielu lat niezmęczenie pilnuje, aby pomimo rozwijającej się infrastruktury zachować swój tradycyjny i autentyczny charakter. Typowe dla regionu zabudowania, barokowy kościół i inne konstrukcje znajdujące się w tej wsi są pieczołowicie konserwowane, aby możliwie jak najdłużej zachowały swoją świetność. Pomimo tradycyjnego podejścia w Saint Martin znajduje się doskonała sieć wyciągów, która umożliwia dostęp do przeogromnego obszaru Trzech Dolin w zaledwie trzy minuty.

Orelle to wioska znajdująca się w samym centrum doliny Maurienne. Mimo iż wioska jest niewielkich rozmiarów  ( na stałe zamieszkuje ją zaledwie 450 mieszkańców), ma ogromny potencjał i jeszcze więcej do zaoferowania swoim gościom. Klasyczne dla górskich osad domu z kamienia i drewna z łupkowymi dachami potrafi wkraść się na dobre do serc odwiedzających. Panuje tu swoisty klimat, prawdziwi górale potrafią zadbać o turystów, a elementem wyróżniającym Orelle spośród pozostałych takich miejsc na świecie jest to, że pomimo iż wioska znajduje się  na wysokości zaledwie 880m posiada tereny narciarskie położone na wysokościach od 2.300 do 3.230m n.p.m. Ceny w ośrodku Orelle są bardzo niskie, co pozwala na pobyt tutaj każdemu, niezależnie od tego, jak bardzo ograniczony budżet posiada.

Kolejnym ośrodkiem jest Val Thorens będący najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim na świecie ( znajduje się on na wysokości 2.300m n.p.m.). Val Thorens słynący ze 100% gwarancji śniegu ma dostęp do 6 lodowców. Więcej informacji o ośrodku Val Thorens do przeczytania w przewodniku poświęconym temu kurortowi ( tu link do przewodnika Val Thorens)

Obszar narciarski Trzech Dolin to miejsce idealne dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, bez względu na to, czy posługują się jedną deską, czy dwoma. Ponadto, aby dobrze się bawić w Les Trois Valles nie potrzeba wcale być narciarzem, czy snowboardzistom, ponieważ z szerokiego wachlarza atrakcji każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Otoczony nietuzinkowym krajobrazem obszar ma do zaoferowania naprawdę wiele wszystkim grupom gości, niezależnie od ich wieku.

Jak łatwo się domyślić tak duży obszar narciarski dysponuje kilkunastoma snowparkami i parkami śnieżnymi, w których zarówno freestylerzy, jak i wszyscy chętni do zabawy znajdą multum atrakcji. Strefy boardercross, strefy wyścigowe i slalomowe, wiele przeróżnych modułów typowych dla snowparków to tylko namiastka tego, co czeka gości snowparków. Ciężko tu opisać szczegółowo każdy z nich, poza tym nie istnieją odpowiednie słowa mogące w kilku zdaniach rzetelnie opisać ilość dobrej zabawy, jaka jest możliwa w snowparkach Trzech Dolin. Jest to coś, co należy zobaczyć na własne oczy i przeżyć na swój własny, indywidualny sposób.

Trzy Doliny w pigułce:

 • Największy na świecie obszar narciarski, w którego skład wchodzi kilka mniejszych ośrodków narciarskich
 • Doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska
 • Najnowocześniejsze wyciągi narciarskie o ogromnej przepustowości
 • Kilkaset kilometrów nartostrad utrzymywanych w doskonałym stanie
 • Szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Ośrodki znane na całym świecie odwiedzane przez elitę
 • Kilkanaście snowparków i funparków
 • Kierunek szczególnie atrakcyjny dla rodzin z małymi dziećmi
 • Bogata oferta apres-ski zawierająca wszelkie możliwe sposoby rozrywki
 • Doskonale zorganizowana i ogromnych rozmiarów baza noclegowa
 • Szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi, ośrodek odznaczony wyróżnieniem Famille Plus

PRZELOTY / POBYT TRZY DOLINY - FRANCJA

Baza noclegowa Trzech Dolin, jak łatwo wywnioskować jest imponujących rozmiarów. Znajdziemy tu zakwaterowanie odpowiednie dla każdego budżetu i gustu. Od zwykłych, ekonomicznych hoteli po te luksusowe ( 4- i 5- gwiazdkowe). Chaty górskie, pokoje gościnne, rezydencje turystyczne, luksusowe apartamenty, schroniska i chalety. Wystarczy określić swoje oczekiwania wobec miejsca na nocleg i z pewnością znajdziemy kilka, z których wystarczy wybrać ten najlepszy. Obsługa każdego z hoteli dołoży wszelkich starań, aby pobyt w Trzech Dolinach był udany, bez względu na to, w której z miejscowości się zatrzymamy.

Dojazd do Trzech Doli własnym samochodem możliwy jest przez kilka tras, najkrótsza jednak to ta, której opis znajduje się poniżej. Zdecydowanie jest to podróż dostarczająca wielu wrażeń zarówno pod kątem emocjonalnym, jak i wizualnym.

Autostradą A1 wjeżdżamy na terytorium Czech i kontynuujemy podróż autostradą D1 i drogą E442/E462/R35 w kierunku Prostejov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku na Wiedeń/Znojmo/Mikulov. Kontynuujemy wzdłuż E461/R52 oraz 52/E461. Następnie autostradą A5/E461 oraz E461/S1. Autostradą A2kierujemy się w stronę A4 i zjeżdżamy w kierunku Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64 i wybieramy zjazd na Bardonecchia/ Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto i kontynuujemy A55. Kierujemy się na E70/A32, następnie jedziemy wzdłuż A32/A55/E70. Zjeżdżamy z A430 w kierunku Albertville/Tarentaise/Beaufortain/Val d’Arly i kontynuujemy drogą N90. Wybieramy zjazd 40 Saint-jean-de-Belleville/Saint-Martin-de-Belleville. Dalej trasą D117 dotrzemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE TRZY DOLINY - FRANCJA

Również liczba atrakcyjnych zajęć poza stokami ciągnie się bez końca. Tory saneczkowe
( również oświetlone, pozostające czynne po zmroku), skutery oraz inne pojazdy śnieżne, piesze wędrówki po wielu oznaczonych trasach spacerowych mających łącznie kilkaset kilometrów długości, eskapady na rakietach śnieżnych, loty helikopterem i paralotnią, lodowiska kryte i na świeżym powietrzu, baseny, centra odnowy biologicznej, psie zaprzęgi, wspinaczka lodowa, narciarstwo biegowe- wymieniać można byłoby bez końca. W Les Trois Valles nie ma chyba takiej rzeczy, której by nie mieli. Do wyboru, do koloru. Ogromną popularnością cieszy się w tym regionie Nordic Walking, i jazda saniami elektrycznymi. Tak naprawdę gości trzech Dolin ogranicza jedynie ich wyobraźnia i choćby ktoś się zaparł, nie uda mu się ponudzić.

Oferta apres-ski maluje się równie atrakcyjnie jak krajobrazy znajdujące się tutaj oraz warunki narciarskie. Znajdziemy tu dosłownie każdy typ rozrywki, jakiego szukamy- od wygodnego po ekskluzywny. Wielonarodowość gości tego przeogromnego obszaru narciarskiego poniekąd zmusiła osoby odpowiedzialne za część rozrywkową do zadbania o niemal każdą zachciankę gości. Tu nie ma rzeczy niemożliwych. Setki restauracji serwujących dania będące w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych podniebień. Oprócz klasycznej, tradycyjnej górskiej kuchni francuskiej w lokalach Trzech Dolin możemy zjeść praktycznie wszystko to, na co mamy ochotę. Restauracje górskie znajdujące na stokach posiadają imponujące karty menu, a posiłki spożywane na tarasach zalanych słońcem smakują o niebo lepiej. Po sytym posiłku można wybrać się do któregoś z bardzo licznych barów. Jedynym problemem, jaki możemy napotkać w tym wypadku może okazać się wybór odpowiedniego dla nas, bo jest tu ich nieskończenie wiele. Na zakończenie wieczoru wypad do którejś z dyskotek, w których grywana jest zarówno muzyka na  żywo, jak i przez DJ. Praktycznie rzecz biorąc ile ludzi tyle gustów i jeszcze raz tyle możliwości na spędzenie miłego wieczoru po zejściu ze stoku.

HOTELE 3 DOLINY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD TRZY DOLINY FRANCJA

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by