Rejsy-Francja Alzacja-Przewodnik-Żeglarstwo-Warunki wietrzne-Żeglowani
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  22-10-2020
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2020 - PAŹDZIERNIK nr 4
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
 • KITE wyjazdy Egipt

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Kite wyjazdy Egipt – Polska Szkoła Kitesurfingu - PAŹDZIERNIK 2020 nr 1
Powrót

Przewodniki

ALZACJA - PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - ALZACJA - FRANCJA

Rejs w rejonie Alzacji to przede wszystkim dużo miejsc do zwiedzania w czasie postojów i możliwość bliższego poznania historii oraz obcowania z wieloma ciekawymi zabytkami, a także  korzystania z uroków  poszczególnych miast.

 • Saarbruecken

Miasto jest bazą wypadową dla żeglarzy, którzy wybrali taką trasę rejsu. Tutaj także będzie się kończył rejs, więc miejscowość można zwiedzić na początku podróży lub na jej końcu. Leży ona nad rzeką Saarą. Jeżeli zdecydujemy się na przejście mostem nad rzeką i autostradą, możemy obejrzeć tutejszy pałac i ratusz. Pałac leży na wzgórzu skąd rozciąga się, wspaniała panorama widokowa na całe miasto. Jeżeli nasz rejs przypadnie na święto Saary, trafimy w sam środek świetnej zabawy. Zachęcająco wyglądają tu kramy z pamiątkami i jedzeniem, Można także napić się pysznego piwa. Wypływając z miasta można zobaczyć hutę w Völklingen, która jest nieczynna i stanowi zabytek. Saarą dopływa się do kolejnego miasta -przystanku.

 • Saarburg

Port jachtowy, w którym można zacumować leży pod miastem. Sama miejscowość jest idealnym punktem dla miłośników zwiedzania. Na wzgórzu leżą otoczone zielenią ruiny zamku. To tajemnicze miejsce ma swój specyficzny klimat, który warto poczuć. Jego historia sięga ponad 1000 lat.  Jeżeli wejdziemy na wieżę będziemy mieli widok na całe miasto. Ze wzgórza dróżką wzdłuż zbocza góry można dojść do centrum miasta. Tam zachwyci nas rynek, po środku którego płynie potok Leuk. Obok ratusza potok zmienia się w wodospad, którego woda napędza zabytkowy już młyn. Ratusz to dziś już także muzeum, można tu zobaczyć między innymi najstarszą turbinę elektrowni napędzanej wodą. Innym ciekawy obiektem jest zakład odlewający dzwony, czynni po dziś dzień.

 • Trewir

Jest kolejnym miastem postojowym. To najstarsza miejscowość w Niemczech. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Czarną Bramę i stary rynek, który jest połączeniem starożytności i średniowiecza. Zabytkami z czasów Rzymskich są na przykład termy miejskie, które zostały odkryte całkiem niedawno. Termy cesarskie leżące nieopodal można zwiedzać dzięki sieci kanałów podziemnych. Wspaniałym zabytkiem architektury jest także Katedra. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń można polecić też dom Karola Marksa. Po drodze do kolejnego przystanku mamy jeszcze miasteczka Wasserbillig i Oberbillig.

 • Schwebsange

Jedynie w tym mieście w Luksemburgu można zacumować jacht. Port jest duży, ale też bardzo popularny, jednak każda załoga powinna bez większych trudności znaleźć tu miejsce postojowe. Można tu spożyć posiłek, skorzystać z łazienki, jednakże w Wielkim Księstwie Luksemburskim do zwiedzania warto zaplanować inne miasto.

 • Remich

To miasto interesuje nas pod kątem zwiedzania. Najbardziej kojarzone jest z winami. Na promenadzie możemy zobaczyć pomnik Bachusa na beczce z winem. W piwnicach wykutych w XX wieku zobaczymy  dębowe i stalowe zbiorniki z winem i wiele butelek szampana. Ten trunek sprzedawany jest nawet w butelkach mających pojemność 9 litrów.

 • Luksemburg

Nie sposób pominąć w wyprawie stolicy księstwa. Starówka położona jest miedzy dolinami rzek  Alzette i Petreuse. Z pewnością żeglarzom spodobają się wysokie mosty nad rzekami, z których to można oglądać całą okolicę. Warto też zobaczyć słynne centrum finansowe, dawne bastiony obronne, ale też pospacerować wąskimi uliczkami starego miasta. Na Placu Armii można zatrzymać się by wejść do klimatycznej restauracji, których jest tu wiele. Oczywiście koniecznie trzeba zobaczyć też katedrę z imponującymi witrażami, czy pomnik księżnej Charlotty. Po drodze do kolejnego miejsca wartego dłuższego postoju mamy miasta Schengen iThionville, zaś koncentrujemy się na Metz.

 • Metz

Port dla jachtów jest położony bardzo blisko starówki. Godna uwagi jest tu gotycka Katedra Świętego Stefana z pięknymi witrażami ale i muzeum. Nie wolno przeoczyć ponadto Opery otoczonej pięknym ogrodem. Swą malowniczością przyciąga też Marche Couvert, hala targowa, na której można poczynić zakupy. Na trasie z Metz warto zwrócić uwagę na przykład na Opactwo Pont-a-Mousson oraz Kanał Meurthe, który doprowadzi nas do Nancy.

 • Nancy

Tutaj godnym zobaczenia miejscem jest plac Stanisława, zaprojektowany przez Stanisława Leszczyńskiego,  z imponującym Łukiem Triumfalnym, ale również pięknymi budynkami, fontannami, rzeźbami i pomnikiem Króla w polskiej zbroi.  Gówna ulica tez zyskała swa nazwę ku czci Stanisława. To taki akcent łączący nas z tymże miastem. Trzeba też zobaczyć pałac książęcy oraz kaplicę. Wydawać by się mogło że prochy Leszczyńskiego także spoczywają w Nancy, jednak zostały one przeniesione na Wawel. Niemniej na każdym kroku to miasto przypomina, jak wielkim szacunkiem jego mieszkańcy darzą swego Stanisława Dobroczyńcę.

 • Hesse

Przy okazji pobytu w tym miejscu można zaliczyć ciekawe przeżycie jakim jest przepłynięcie przez Tunel Niderviller i Tunel Arzviller. Ten pierwszy ma 500 metrów i charakteryzuje się wąskością, wiec potrzeba wielkiej uwagi by przepłynąć go bezpiecznie. Drugi jest dłuższy, bowiem ma 2,5 metra. Obie konstrukcje powstały w XIX wieku. Są wyłożone cegłą, a po części wykute w skale.

 • Serve

Już z portu widać wspaniały, godny odwiedzenia zamek Rohan. W części budynku jest muzeum, natomiast reszta została wykorzystana na siedzibę instytucji kulturalnych. Warto przejść się po malowniczym deptaku w centrum. Co ciekawe w mieście porozumiemy się praktyczne jedynie w języku francuskim, chociaż odwiedza je sporo turystów. Niestety mieszkańcy przejawiają dużą niechęć do rozmawiania na przykład po angielsku.

 • Lutzelbourg

Miasto będące następnym punktem na trasie charakteryzuje się przede wszystkim pomnikami lokomotywek przeciągających niegdyś barki przez kanał. Można tu też odwiedzić otoczone zielenią ruiny zamku. Pochodzi on z czasów gotyku.

 • Sarreguimines

Mijając po drodze kilka innych miejsc, trafiamy do największego francuskiego miasta nad Saarą. Port położony jest nieopodal  dawnego kasyna, które dziś mieści restaurację i hotel. Warte uwagi jest również muzeum sztuki ceramicznej, bowiem Sarreguimines  słynie z fajansu i jego produkcji. Ciekawym zabytkiem jest ulokowany w centrum miasta piec do wypalania fajansu, który został tu przeniesiony wprost z fabryki.

Jak widzimy,  rejs po wodach prowincji francuskiej przypadnie do gustu miłośnikom zwiedzania i poznawania historii. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy nie przepadają za wylegiwaniem się na złotej plaży, w gorącym klimacie, zaś wolą aktywnie spędzać czas, kosztować lokalnego jedzenia i poznawać mentalność obywateli odwiedzanych miast.

 

HOTELE ALZACJA FRANCJA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie