Przewodnik - Veysonnaz Szwajcaria - Narty Snowboard - Warunki śniegowe, wyjazdy, szkółka - nauka narciarstwa i snowboardu
 • MAJ Soma Bay-WIND

  Zapytaj o ofertę
  04-05-2023
  Soma Bay MAJ 2023 -wyjazd windsurfing nr 2
 • Soma Bay WIND 2023

  Zapytaj o ofertę
  27-04-2023
  Windsurfing MAJÓWKA 2023 - SOMA BAY - Egipt
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2022
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK 2022 NR 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • DAHAB Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-04-2023
  DAHAB Majówka 2023 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Dahab LISTOPAD 2022

  Zapytaj o ofertę
  12-11-2022
  DAHAB LISTOPAD 2022 NR 2 - WYJAZD SZKOLENIOWY WINDSURFING
 • Egipt JESI|EŃ 2022

  Zapytaj o ofertę
  10-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022 nr.2
 • Soma Bay LISTOPAD

  Zapytaj o ofertę
  03-11-2022
  Windsurfing w Soma Bay - LISTOPAD 2022
 • WIELKANOC 2023 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  06-04-2023
  Soma Bay WIELKANOC 2023 wyjazd z polskim instruktorem
 • Jesień DAHAB

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2022
  DAHAB PAŹDZIERNIK 2022 nr.2 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • DAHAB PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2022
  DAHAB WRZESIEŃ 2022 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • Soma Bay jesień 2022

  Zapytaj o ofertę
  27-10-2022
  Soma Bay - jesień 2022 - windsurfing
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • Czerwiec w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  08-06-2023
  WINDSURFING - CZERWIEC W SOMA BAY - wyjazd w Boże Ciało 2023
 • Soma Bay MARZEC 2023

  Zapytaj o ofertę
  09-03-2023
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay MARZEC 2023
 • DAHAB Listopad 2022

  Zapytaj o ofertę
  05-11-2022
  WINDSURFING DAHAB LISTOPAD 2022
Powrót

Przewodniki

VEYSONNAZ

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - VEYSONNAZ - SZWAJCARIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Narty z karnetem

Położony w jednym z najbardziej ekskluzywnych regionów  narciarskich w Alpach "Les 4 Vallées" (4 Dolin). Veysonnaz leży w kantonie Valais, w najbardziej słonecznym regionie Szwajcarii. Położony jest na wysokości 1350 metrów, w pięknej i naturalnej scenerii górskiej. Szczyty tutaj sięgają wysokości  4.000m.n.p.m.  Jako miejscowość podzielona jest niejako na pół. Z jednej strony to urocza, rustykalna, stara wieś  z zabytkowym kościołem, z drugiej imponujący kurort narciarski.

Podobnie jak jego najbliżsi sąsiedzi Nendaz, Siviez i Thyon, Veysonnaz, jako ośrodek narciarski jest bardzo często odwiedzanym kurortem. Ogromny obszar narciarski 4 Dolin w regionie Valais zachwyca swoją doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Veysonnaz jest kurortem bardzo znanym, lecz znacznie spokojniejszym niż inne, położony w jego sąsiedztwie, co sprawia, że jest miejscem idealnym dla rodzin. Krajobrazy w Veysonnaz są uciechą dla oczu. Zapierające dech w piersiach widoki w ośrodku narciarskim ponad słynnym Mont Blanc i nadzwyczaj urokliwym Matterhorn. Ta zimowa kraina oferuje wiele kilometrów tras odpowiednich dla narciarzy o różnych stopniach zaawansowania. Śnieg jest gwarantowany również na niżej położonych trasach dzięki ponad 200 maszynom do sztucznego naśnieżania. Miłośnicy sportów zimowych przeżyją chwile czystej przyjemności podczas jazdy na nartach na różnych trasach o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Można tu doświadczyć niesamowitych wrażeń na legendarnej i wyjątkowo zadbanej Piste de l'Ours, która 30 razy była gospodarzem zawodów Pucharu Świata.

Na narty można wybrać się bezpośrednio z miejsca swojego zakwaterowania (apartamenty przy stokach) i dzięki nowoczesnej kolejce linowej dostać się na stoki  rewelacyjnego ośrodka narciarskiego "4 Dolin". Obszar ten słynie z pełnego zakresu całorocznych zajęć na świeżym powietrzu. Ponad 400 km. tras narciarskich czeka na spragnionych wrażeń narciarzy. Stoki są dobrze wyposażone i utrzymane na najwyższym poziomie.

Słynna Piste de L'Ours jest legendarną trasą, wyłącznie dla zaawansowanych narciarzy oferująca im niepowtarzalne doznania. Utworzona w 1969 roku, została wykonana tak, aby zapewnić duży kąt nachylenia. Dzięki temu na 2 km. jej długości nachylenie terenu wynosi 51%. Jest usytuowana w taki sposób, że podczas opadów śniegu jest pokrywana przez niego na całej swojej długości. Zjazd tu zaczyna się na wysokości 2090 m n.p.m. i kończy na 1490m.

Kolejną atrakcją jest szczyt Mont Fort (3330 m), którego nie można przegapić. Jest najwyższym punktem „4 Dolin” i oferuje zapierający dech w piersiach widok na Alpy i cały region narciarski! Odległość od Veysonnaz liczy około 1 godziny. Po dotarciu do Siviez można dojechać do Mont-Fort wyciągiem. Trasy są tu zarezerwowane dla zaawansowanych narciarzy.  Ponadto znajduje się tu „Bar-Igloo” będący najwyżej położonym barem w Europie i może pomieścić on 20 osób.

Główną przynętą obszaru dla zaawansowanych narciarzy jest dość spektakularna ilość stref do freeridu oraz siedmiu stref oznaczonych, w tym słynny zjazd Mont-Fort. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń idealny okaże się Heli-skiing. Narciarze i snowboardziści, szalejący na olbrzymich stokach w miękkim puchu śnieżnym! Po kilkuminutowym locie helikopterem każdy może zaznać zastrzyku adrenaliny podczas bajecznego zjazdu. To kolejne doświadczenie, które po prostu zapiera dech w piersiach. Lot paralotnią z widokiem z lotu ptaka na niecodzienne krajobrazy z pewnością znajdzie wielu zwolenników, a dzieci, ale nie tylko chętnie spróbują zjazdów na dętkach. Uczucie podobnie jak na bobsleju, podczas szaleńczej jazdy w dół z kilkoma dość przerażającymi zakrętami.

Ponadto w „4 Dolinach” istnieją cztery snowparki, w tym nowy Wood Park w Nendaz. Małe dzieci pokochają ogrody śnieżne, magiczne wyciągi dywanowe oraz pokazy filmowe.

Raz w tygodniu można wybrać się na przygodę podczas narciarskiej wycieczki w górnej części stoku des Mayens (start w Veysonnaz). Należy zabrać z sobą opaskę z latarką, gdyż zjazd kończy się w godzinach wieczornych.

Dla miłośników nocnej jazdy niesamowitą atrakcją może okazać się jazda na nartach pod rozgwieżdżonym niebem. Jazda na oświetlonym stoku w pełnię księżyca pozostaje wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, i jest pokusą nie do odparcia, której nie  można przegapić pod żadnym pozorem. Istnieje również możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w jednej z górskich restauracji przy akompaniamencie muzyki.

Veysonnaz w pigułce:

 • Idealne miejsce dla rodzin i początkujących narciarzy
 • Obszar zarezerwowany dla początkujących znajdujący się na płaskowyżu Thyon (górna stacja kolejki linowej)
 • Odpowiedni dla wszystkich narciarzy, niezależnie od stopnia zaawansowania
 • Ogrody śnieżne
 • Skipass dla początkujących
 • Jest częścią Ski Arena "4 Dolin"- największego ośrodka narciarskiego w Szwajcarii i 3 ​​pod względem wielkości w Europie
 • 400 km stoków z trasami odpowiednimi dla wszystkich poziomów zaawansowania, wiele wyciągów, 214 dmuchaw śnieżnych
 • Słynna Piste de l'Ours
 • Połączenie z Veysonnaz, Thyon, Nendaz i Verbier (wysokości pomiędzy 1.350m a 3.330m)
 • Najwyższy szczyt Mont Fort 3.330m. i wymagający stok dla zaawansowanych na nim
 • 4 snowparki
 • Trasy do freeridu
 • Wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi poza jazdą na nartach

PRZELOTY I POBYT - VEYSONNAZ - SZWAJCARIA

Znajdziemy tu luksusowe domki zbudowane na wysokości Veysonnaz bezpośrednio na stokach. Wszystkie miejsca noclegowe utrzymane są w tradycyjnym stylu, z zachowaniem najwyższych standardów, oferując maksimum bezpieczeństwa i wygody i elegancji, jakiej  można by wymagać i się spodziewać w tak znanym kurorcie. Większość noclegów to pokoje z własnym wyżywieniem, apartamenty i domki, ale jest tu również kilka dobrych hoteli oferujących pełną obsługę swoich gości.

Ten ośrodek z francuskojęzyczną obsługą jest w przeciwieństwem większości takich podobnych alpejskich miejscowości ze względu na łatwy dostęp do niego. Znajduje się on bowiem zaledwie  20 minut od lotniska w Sion i 90 minut od lotniska w Genewie.

Veysonnaz leży w samym sercu Europy i z łatwością dostaniemy się do niego oraz innych sąsiadujących miast autostradą położoną raptem 15km od ośrodka. Jadąc z Polski kieruj się na Ostrawę. Jedź dalej trasą  E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuuj wzdłuż Trasy50/D1/E462. Dalej wzdłuż Pražský okruh/E50. Wybierz zjazd 23 C na D5/E50 w kierunku Plzeň. Jedź dalej drogą E50. Kontynuuj wzdłuż A6/E50. Jedź zgodnie ze znakami na E27/E62/A9 w kierunku Simplon/Gd-St-Bernard/Martigny/Montreux/Vevey. Wybierz zjazd 26-Sion-ouest w kierunku Nendaz. Jedź do Route de la Crête w Veysonnaz. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - VEYSONNAZ - SZWAJCARIA

Można spróbować pieszych wędrówek na ponad 30 kilometrach ścieżek spacerowych, które pozwolą na podziwianie niekończących się widoków na dolinę Rodanu i Alp Berneńskich. Alternatywą mogą być wycieczki na rakietach śnieżnych po 4 najatrakcyjniejszych trasach w okolicy.  Dostosować są one do zdolności wszystkich amatorów tego typu rekreacji- od początkujących do zaawansowanych.

Istnieje również możliwość popływania na krytym basenie, wypad do SPA i na masaż.

Jako że  ośrodek nastawiony jest na przyjmowanie rodzin z dziećmi nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Jest tu mnóstwo wszechobecnych niespodzianek. Psie zaprzęgi i jazda na sankach, lodowisko, poszukiwanie skarbów, spacery, wędrówki na rakietach śnieżnych. Wszystko to i jeszcze więcej czeka na rodziny spędzające urlop w Veysonnaz.

Apres-ski w porównaniu nastawionym na imprezowanie pełną parą Verbier, jest znacznie spokojniejsze, jednakże Veysonnaz ma wiele przyzwoitych barów, z hotelowym barem Magrappe, w którym wypijemy kufel piwa po ciężkim, narciarskim dniu. Istnieje również kilka klubów, do których można się wybrać.

HOTELE W VEYSONNAZ

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Narty z karnetem

 

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

ZAREZERWUJ WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARD VEYSONNAZ

Narty z karnetem

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Copyright 2014 - 2022

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Powered by